Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да попитам някой който използва Google Photos от повече време, доволен ли е ? Наистина ли намаляват качеството на снимките въпреки че са до 16 мега пиксела? Може ли възможно повече информация? Благодаря Предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен то фотос уж ама и видеос видео съхранявам там много съм доволен. Качваш си от компютъра от телефона удобно е за всеки , който иска да споделя който не иска също.Трябва да прегледате и

настройките на програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Gangosa написа:

Аз съм много доволен то фотос уж ама и видеос видео съхранявам там много съм доволен. Качваш си от компютъра от телефона удобно е за всеки , който иска да споделя който не иска също.Трябва да прегледате и

настройките на програмата.

А попринцип разваля ли качеството някои пишат че първите15 ГБ с пълно качество после ги прави с 16мп качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, velislavvasilev написа:

Мисля, ти си избираш. Имаш две опции.

1. Не ти ги преоразмеряват и прочее, но ползваш само 16 ГБ. Като те са ти за пощата, Google Drive и всичко останало. Трябва да се вместиш в тях.

2. Преоразмеряват ти ги, но имаш неограничено пространство за качване.

https://photos.google.com/settings

Логваш се и избираш кое от двете.

Благодаря за информацията! А качеството разваля ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! Може ли още мнения, и подробности относно качеството на снимките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали се разваля самото качество. Примерно дали има разлика после от снимката която ти е на компютъра и тази която е в облака? Самата снимка като я увеличиш дали излизат пиксели? Това имам предвид пред качество,колкото до самия размер знам че не го режат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Moharem написа:

Дали се разваля самото качество. Примерно дали има разлика после от снимката която ти е на компютъра и тази която е в облака? Самата снимка като я увеличиш дали излизат пиксели? Това имам предвид пред качество,колкото до самия размер знам че не го режат.

Да, разваля се качеството. Но не, вие вероятно няма да го забележите. И да, разлика има, но само в фини градации и детайли, на които вие вероятно не отделяте внимание. Всяка снимка, която увеличавате в един момент ще се появи на пиксели, нали сами те снимки са съставени от пиксели. Качеството зависи от степента на jpeg компресия, аз пазя моите на максимална стойност (минимална компресия) и някои от тях са примерно 30-32 мегабайта (20мегапикселни снимки)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 14 минути, capnemo написа:

Да, разваля се качеството. Но не, вие вероятно няма да го забележите. И да, разлика има, но само в фини градации и детайли, на които вие вероятно не отделяте внимание. Всяка снимка, която увеличавате в един момент ще се появи на пиксели, нали сами те снимки са съставени от пиксели. Качеството зависи от степента на jpeg компресия, аз пазя моите на максимална стойност (минимална компресия) и някои от тях са примерно 30-32 мегабайта (20мегапикселни снимки)

Тоест твоя съвет е ? Да не качваме там снимките си защото качеството отива на кино?.. А ти самия ползваш ли Google Photos? И защо пише че снимките се качват с високо качество,просто с намален размер на файла?

Редактирано от Moharem (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Moharem написа:

Тоест твоя съвет е ? Да не качваме там снимките си защото качеството отива на кино?.. А ти самия ползваш ли Google Photos?

Зависи. Ако няма да ги печатате 30х50 см а ще ги показвате на приятели на монитора или в уеб не мисля че въобще ще забележите разликата. Аз не ползвам гугъл фотос поради простата причина че голяма част от снимките ми са в raw, psd, tiff а тях гугъл няма как да компресира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, velislavvasilev написа:

Защо питаш хората за такова нещо? Ако искаш да си запазиш лични снимки за лична употреба, то качвай на Облак. Така няма да ти променят нищо по файловете. Ама ако искаш да ги публикуваш за Web, то обезателно ще ти ги "резнат", ако си ги направил непригодни за браузване. Една снимка се вижда по един начин с програма, и по друг начин с браузер. Щом искаш да ти виждат снимките през Web  с браузер, то ще има някакво минимално "олекотяване". За да знаеш какво исаш, по-добре сам качи една снимка и после си я изтегли обратно. И виж дали има промени и ако има, какви са и дали те устройват. Обаче сайтове като Гугъл Фотос поддържат максималното качество за картинки в Web.

Просто питам.. Мисля че не е проблем! Благодаря за информацията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, velislavvasilev написа:

Ми, то няма лошо да питаш, ама ти липсват базови познания в областта и няма как да получиш еднозначен и задоволителен за теб отговор. Всеки щтрака снимки с различно предназначение и има различно изискване. В общи линии сапунерките, DSLR апаратите могат да направят една снимка с доста повече качество отколкото може да ти го възпроизведе мониторът. За сравнение всеки DSLR може да снима в AdoveRGB, а мониторите, които могат да го възпроизведат започват от 1000лв. нагоре. Също, една снимка може да се визуализира и с програма като Фотошоп. Също може и с браузер като Firefox, Chrome, IE и прочее. Обаче браузерите не им е силата там и при тях всички изображения са по "ниско качествени". А ти като качиш снимка на Гугъл Фотос, ти вече би трябвало да знаеш, че тя е на сайт не като фаил, а е пригодена да се отваря, разглежда, лакйва и прочее през браузер. Поради тази причина Гугъл и другите компании правят така, че всяка снимка да се отваря безпроблемно с браузерите. Ако си я качил с по-ниска компресия, те ще я компресират допълнително. Естествено, не маловажно в случая е и размерът на синмката (не като пиксели, а като обем информация (мегабайти). Колкото са по-малки, толкова по-бързо зареждат в браузера. Иначе, ако искаш снимките ти да са в оригинален фаил, качваш на Облак. пак можеш да ги споделяш и прочее, ама всеки ще трябва да тегли снимката на компа си и да я отваря с каквато програма има.

В такъв случай като качиш снимки в Google Photos директно от телефона в приложението без да минава през браузер има ли разлика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, velislavvasilev написа:

Ми, зависи къде и как. Иначе разлика няма. То няма значение как ги качваш. Накрая те ти ги "препипват" за да са на сайта. Не те, а софтуер, де. Щото браузера е много по-слаб отколкото програмите за снимки. И те го правят не за теб, а за другите хора, които евентуално ще ти разглеждат снимките. Нито ти, нито те знаете кой ще ти гледа бъдещите снимки и с какъв браузер. Заради това, ако все пак смяташ, че имаш хубави и стойностни фотографии, които не се възпроизвеждат в браузер, имаш едно решение. Качваш снимката два пъти. Един път във Фотос, може и компресирана. И като коментар или нещо друго даваш линк към Облак от където който иска да си я свали в оригинален фаил. А във Фотос да му е нещо като превю. Да види композиция, ала-бала и като му харесва и я иска в оригинал, клика на линка в Облака и си я теги. Но такова сериозно качество се изисква само при голямоформатен печат, при по-вманиачени фотографи и прочее. Ако ти е само зза лайковете и споделяне за гледане в нета, Гугъл ти върши супер работа.

Става въпрос за лични снимки снимки които никой няма да вижда ;) Просто спомени това е. Не става въпрос за фотография или тем подобни споделяния-не! Напротив просто снимки от живота, спомени това е ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, velislavvasilev написа:

О, най-добре на Облак. Гугъл фотос не е облак!

Не, това не е вярно. Проверете каква е дефиницията за облачни услуги. И гугъл фотос е облак с възможност за лимитиране на някои атрибути на съдържанието

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви 16 Гигабайта и, защо да ти се показват в Google Plus? Не можах да разбера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, velislavvasilev написа:

Имам в пред вид като файлове. Амазон, Дропбож и прочее. Иначе при Гугъл е малко много омешано. Там снимките как се съхраняват, къде се визуализират - божа работа. Аз преди 1 месец си трих снимки от преди 5 години, дето изобщо не знаех, че са там. Бяха се качили от телефона ми. В тези 16 гигабайта снимките ти може да се показват в Гугъл Плюс, Гъгъл Фотос и не знам още къде. И по-важното не знам, ако са качени с Гугъл Драйв и после шернати в Гугъл Фотос, дали пак ги препипват или дублират файловете.

Moharem

За какво количество снимки говорим? Като обем.

преди 3 минути, velislavvasilev написа:

Ми, Гугъл е манжда с грозде. Те нали има 34995834095345 услуги и сайтове. И почти всичките сортират и боравят с информацията в тези ти 16 ГБ, които са ти дали. И, примерно ползваш им Облака на Гугъл, който се казва Google Drive. Качваш 20-30 снимки. Обаче Гугъл нали имат и Гугъл Фотос. Тези снимки също са в тези 16 ГБ. И, дали ако искаш да качваш във Фотос пак трябва да качваш, или може директно качените от Облака да шернеш, не знам. Гугъл споделят снимки и в Гугъл Плюс. Това е конкурентът им на Фейсбук - социалната мрежа на Гугъл. Та, дето вика capnemo, ако чоплиш да не си качиш снимките някъде съзнателно или не и да ги компресират, а ти да си мислиш, че са си в оригинал на облака им.

Не фотос и облака им нямат общо съвсем 2 отделни услуги си са също и със гугъл плюс ;) Така че качиш ли в облака са оригинал качиш ли в фотос ти са компресирани с по малко мега байти и същото качество въпроса е че ги намаляват от размер просто ;) поне на първо око се вижда че е само това. Колкото до дали без да искаш ще споделиш някъде може да стане в всяка облачна услуга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, velislavvasilev написа:

Не е така. Аз до колкото знам, Облака и Фотос са на едно в Гугъл. В тези 16 ГБ. А колкото до този или друг Облак, силно препоръчително е да не си качваш снимките и папките директно. Първо ги криптираш и тогава качваш. Имаш примерно 2ГБ снимки в една папка. Правиш един .rar архив с 20 и повече символна парола и тогава качваш. Има и други методи на криптиране.

Не. Тук грешиш ;) Първо 15 гига байта ти са в облака. След това фотос и облака са отделни услуги.Ако искаш да качваш снимки в фотос ги качваш неограничено с високо качество и намален размер на файла а ако искаш  да ти са оригинални ги качваш в облака на гугъл ;) което вече ти избираш. Аз просто питах дали са разваля с много качеството, а като гледам качеството изобщо не се разваля :) 

17410162_744068862433323_1725643983_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, на мен от няколко дни не ми се качват снимките.Пише ,че се изчаква качване и нищо не се случва. Може ли помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.03.2017 г. в 22:58, Moharem написа:

Здравейте! Искам да попитам някой който използва Google Photos от повече време, доволен ли е ? Наистина ли намаляват качеството на снимките въпреки че са до 16 мега пиксела? Може ли възможно повече информация? Благодаря Предварително!

по подразбиране е настроено да разваля качеството (колко го намаля и дали си личи е отделен въпрос), но в настройките можеш да настроиш да не го пипа, както и да качва само през wifi. google photos e програма на телефона, тя първо разваля качеството, после ъплоадва в google drive

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От гугъл бягайте като дявол от тамян, освен че ви ровят в устройствата по всички нам познати и непознати начини си завират огромния нос във всяка ваша дейност, снимките и видеата ви отиват във въпросния гугъл фотос автоматично, конвертират се и стоят там, кой и какво прави с тях не се знае.

Искате удобство при споделяне на файлове, интернет изобилства от начини, има облаци, файлови системи приложения за лични споделяния, милион начини за бекъп и съхранение на копия на информацията ви в случай че загубите оригиналите и всички те са пъти по-добри варианти от това чичо ви Гошо да си звира огромния нос във вашите работи.

И да въпросната "услуга" конверита и леко пипа качеството на изображенията и видеата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...