Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

d1dcho

Зарядното на лаптопа спира да зарежда

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам един въпрос относно зарядното на лаптопа. Ползвам го на 220 волта и когато затворя лаптопа (заспива) след около 30 -40 мин спира да работи. Когато отворя лаптопа (събуждам го) и изкарам зарядното за 20 секунди и след това го сложа да зарежда и тръгва. Другото, което е бях в америка и ползвах лаптопа на 110 волта там проблеми нямах не се изключвало изобщо. Само да отблежа, че тоя проблем е преди да го ползвам на 110 волта. Някой някакви предположения ? Зарядното е заминало ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, d1dcho написа:

...когато отворя лаптопа (събуждам го) и изкарам зарядното за 20 секунди и след това го сложа да зарежда и тръгва.

Тука идва въпросът,когато спира да зарежда,дали батерията не е заредена нормално?Защото когато лаптопа е „заспал“,зареждането е функционирало,докато се е заредила батерията.Те всички зарядни на лаптопи,спират автоматично зареждането,когато батерията е заредена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато съм на лаптопа и работя с него зарядното работи и си зарежда. Сега току-що отворих лаптопа и батерията е на 93%, но зарядното не зарежда. Изкарах го сега за 40 секунди и сега зарежда отново. Но това на 110 волта не ми го е правило. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Най-вероятно входният компаратор на дъното прави проблеми. Дай модел на лаптопа, за да му видя схемата. 

А напрежението от адаптера стабилно ли е ? Пробва ли го с осцилоскоп за пулсациите ? Може просто зарядното да е с изсъхнали кондензатори и от многото пулсации, защитата в лаптопа да го реже. Срещал съм го при нови дъна на Compal.

Първо му провери напрежението, когато е включено в лаптопа. Осцилоскоп имаш ли ?

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко си е наред от адаптера. С осцилоскоп не съм пробвал. Модела е Acer Aspire E1-531G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Как разбра че е наред ?

Поне напрежението му под товар измери. Явно амплитудата на пулсациите трудно ще я измериш, без осцилоскоп...

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре не съм на ти с това, но ако работи нормално под 110 волта, а на 220 волта го прави това нещо какво означава това, че зарядното е скапано или лаптопа. Ако го правеше и при двете ситуации разбирам, но ако го прави само при 220 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде възможно е да са просто случайности.

И да, действително на адаптера може да му има нещо, на 220 волта да няма добра регулация на напрежението, а на 110 да има.

Затова ти казвам - замери му напрежението. 

Накрая може да се окаже в буксата на лаптопа проблема. Затова, вземи предвид първото изречение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи най-простия тест-намери друго същото захранване и опитай с него. Ако всичко е наред-то е причината. Ако се повтори проблема-причината е в лаптопа. Захранването е импулсно и си има контрол на изходното напрежение. Характерно за тези схеми е, че при повреда спират да работят нацяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е на теория. На практика съм виждал захранвания, които дават доста отклонения в напреженията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...