ExaFlop

Избор на SSD за системен

82 мнения в тази тема

на 20.03.2017 г. в 13:57, ExaFlop написа:

Трябва да се събера в 120-140лв :) 

Малко са му качили цената, след като си го купих. Тогава беше 120 лв.

https://plasico.bg/ssd-corsair-force-le-cssd-f120gbleb-25-120gb-sata-iii-tlc-7mm-550mb-s-seq-read-500mb-s-write-83k-iops-random-read-40k-iops-random-write-28264.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

на 3/29/2017 в 23:31, Mlechko написа:

Защо не са включени в комплектите?

Защото може да е за лаптоп, за 3,5" tray; за 5,25" tray
    А иначе hot swap bay  има разнообразие - за 1, 2, 4, + гнезда

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

АМД със SSD? Стават ли за нещо и то 170лв за 240gb 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! 

стана проблем купих си http://computer-store.bg/ssd-diskove/275gb-crucial-mx300-m2-type-2280ss-ssd

но лаптопа не го отчита и до колкото прочетох М.2 Слот-а на този лаптоп Lenovo legion y520

не подържа SATA а само NVE и сега овиснах с един хард за 200лв :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Имаш няколко дни да го върнеш без обяснения.

Ако искаш може да си доплатиш за този - http://computer-store.bg/ssd-diskove/enterprise-ssd-samsung-960-evo-series-8353

Съгласно ЗЗП, клиентът има право да върне закупена от него стока от интернет магазина computer-store.bg в срок от 14 дни от получаването и.

Стоката трябва да е без наранявания, в пълна окомплектовка, в оригиналната си опаковка, документация и в изряден търговски вид.

В този случай клиентът има право да получи обратно заплатената от него сума, в 7 дневен срок от получаването на стоката по банкова сметка, посочена от него.

В случай, че клиентът е платил с банкова карта, сумата се възстановява по същата банкова сметка и карта, от която е постъпило плащането.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, BLUNDER написа:

...М.2 Слот-а на този лаптоп Lenovo legion y520

не подържа SATA а само NVE и сега овиснах с един хард за 200лв :(

Така е. Доста некоректно е написано в спецификациите на машината на сайта на Л@йново, защото реално на PCIe може да забодеш и SATA хард, така че не става ясно кой точно протокол за трансфер на данни поддържа дъното. Но е NVMe в случая, така че се възползвай от предложението на @Roujin Z.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, аз имам едно 120 кингстън, но сега края на месеца ще вземам едно 500 и се спрях на един самсунг.   SOLID STATE DRIVE (SSD) SAMSUNG 850 EVO SERIES 2.5", 500 GB, SATA3

Гледам,че разликата май между него и 750 EVO е само в гаранцията. Този е със 60 месеца.  Вземам го основно за игри/филми. Тъй като кингстъна с по-малкия размер ще продължа да ползвам за системен. 

Какво мислите, гледам много позитивни коментари, но пък съм чувал от приятел,че за сървър (раид масив) издишиали и бил връщал два в сервиз, но ако си го полвам за нуждите които съм изброил бил пушка. 

Отворен съм и към други предложения стига да са в същия ценови диапазон като самсунга и същия размер. Но като цяло ако този е добър, не мисля повече да "проучвам". :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход