Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, колеги

Искам да попитам някои да знай защо южният ми мост грее,а преди да почне да грее имаше проблем с матрицата - БЯЛ екран  ?

Става дума за acer aspire e1-531g

Благодаря, предварително.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, vaner написа:

Здравейте, колеги

Искам да попитам някои да знай защо южният ми мост грее,а преди да почне да грее имаше проблем с матрицата - БЯЛ екран  ?

Става дума за acer aspire e1-531g

Благодаря, предварително.

Откъде разбра, че е южния, а не северния мост? Доколкото знам, южния мост е за периферията За екрана, провери контролера.

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, acnekt написа:

Откъде разбра, че е южния, а не северния мост? Доколкото знам, южния мост е за периферията За екрана, провери контролера.

Сигурно щото северния заедно с вграденото видео са вътре в процесора.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно заради този малък факт:

e1531g.png.03fb90f726d44d17525f65231f3d2472.png

Нямаш нищо, което да отнема топлината от чипсета и той си стои топличък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първоначално е така, ама като мине малко време не можеш да си държиш пръста върху него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За белият екран най-вероятно имаш проблем с LVDS кабела или T-Con-а. Бял е, защото само подсветката ти работи, а матрицата не. Със CCFL или LED е лаптопа ?

За греенето на южният мост - хич да не се притесняваш. До 70-80 градуса не е проблем. Много дъна са така, т.е. нямат охлаждане на южния мост. Инженерите така са сметнали. Е, естествено, търси се и по-евтинкото. Ама ако беше сериозен проблем, щяха да сложат. Но се оказва, че температурите от 70-80 градуса не са проблем за чипа. Моят лично евтин аспайър, който го товарих супер много през целият си Lifetime достигаше над 70 градуса на южния мост. Изкара над 4 години. Дали не и почти 5. И повредата му беше суич на забравих какво по дъното. Ама извикай онова гаражно майсторче, дето нещо по-различно от Правец и Compaq Desktop не е виждало, да ти обяснява как 70-80 градуса щяло да "разлепи нещо си по дъното" :lol2: . Много стари, нисък клас лаптопи също са без охлаждане даже и на северния мост. И какво ? Докарвали са ми такива на над 10 години , перфектно работещи, само да им сменя харддиска. А и при тях, докато работят, северния мост не се пипа. Примери още много...

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.