Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, търся програмки които почистват Аудио файл от текст вкаран вътре . Във аудио файловете е вкарана информация за Име , Година , Албум и др. и това се променя с tag-editor и др. като него , но те променят само тези данни . Не виждат и не променят нищо друго . А щом вътре има възможност за вкаарване на текст даже и снимка , а самия вирус е също текст поредица от символи тук може да има всичко . Някой трябва да може да почиства всичко . Антивирусните не почистват аудио файлове от скрити данни .
Търся програми които да изчистват всичко което е текст и оставят само цифровите данни за музиката . Пробвах с една песен свалена от руски торент и вътре има толкова текст че е повече от цифрите за звука . И това не може да се изчисти защото е омешано със цифрите за звука . Трябва да го направи програма . Не помага конвертиране защото в по голямата си част от случаите цялата информация се презаписва отново и текста остава .
Търся програми които да изчистват всичко което е текст и оставят само цифровите данни за музиката . Има ли такава ? Дано някой знае такава . Ще съм много благодарен

Редактирано от juveplu
корекция (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитайте id3kill

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви глупости за вируси ръсиш? По какъв начин да се изпълни програмен код?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм останал с погрешно впечатление .По добре според мен от плюсовете да ги намира плейъра . Търся изчистване до дъно . Имам голям проблем с това , но не искам да Ви занимавам излишно .

А  -  id3kill  не мога да я намеря за да я пробвам . Или светва в червен екран че на хоризонта се задава сайт с зловреден софтуер или те карат да сваляш други неща , препратки - не я откривам . И при Вас я няма .

Дали има някоя която да и кажеш остави само цифрите от музиката и изтрий всичко друго . Аз написах до сайтовете в  Home  страницата на някои от тези за  Tag rename ( на производителите ) , но и те самите се чудят дали това ще е успешно да се разработва и ще го обмислят тепърва . 

На Филипов ще кажа че като използваш файла в музикални програми то те са направени да търсят тоя код и да правят поразиите .  TRIAL  версия може да го заложи кода вътре и след това ако не си я купиш да не можеш да ползваш файла . Нещо такова става при мен . Какво ли не качвам и не пробвам и сега имам ядове .

За  ZeroG - ще я пробвам - ffmpeg , но ако и тя е само за потребителска метаинформация няма да свърши работата която искам . С текстов редактор като  "Sublime "  отваряш аудио файла и ще видиш какво има като допълнителен текст . Това не са само потребителска метаинформация . Вътре е толкова много текст че не се виждат цифрите за музиката . Но ще я пробвам .

Редактирано от juveplu
корекция (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

към автора на темата

търсѝ GXtranscoder

още по времето на уин ХР, я използвах за преработване на файлове и редактиране на тагове и снимки в емпетройките
вече съм забравил как се работеше с нея
помня, че на едно радио със CD,  прескачаше песните с празни тагове....ъ-ъ-ъ...тъй де, все едно ги няма на диска
:(

това е една от многото снимки тук:

https://www.google.bg/search?q=gxtranscoder&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi6hIql1uXSAhViP5oKHX1nBJIQsAQIHw&biw=1280&bih=650#spf=1

Резултат с изображение за gxtranscoder

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.online-tech-tips.com/free-software-downloads/mp3-metadata/

преди 57 минути, juveplu написа:

Не съм останал с погрешно впечатление .По добре според мен от плюсовете да ги намира плейъра . Търся изчистване до дъно . Имам голям проблем с това , но не искам да Ви занимавам излишно .

А  -  id3kill  не мога да я намеря за да я пробвам . Или светва в червен екран че на хоризонта се задава сайт с зловреден софтуер или те карат да сваляш други неща , препратки - не я откривам . И при Вас я няма .

Дали има някоя която да и кажеш остави само цифрите от музиката и изтрий всичко друго . Аз написах до сайтовете в  Home  страницата на някои от тези за  Tag rename ( на производителите ) , но и те самите се чудят дали това ще е успешно да се разработва и ще го обмислят тепърва . 

На Филипов ще кажа че като използваш файла в музикални програми то те са направени да търсят тоя код и да правят поразиите .  TRIAL  версия може да го заложи кода вътре и след това ако не си я купиш да не можеш да ползваш файла . Нещо такова става при мен . Какво ли не качвам и не пробвам и сега имам ядове .

За  ZeroG - ще я пробвам - ffmpeg , но ако и тя е само за потребителска метаинформация няма да свърши работата която искам . С текстов редактор като  "Sublime "  отваряш аудио файла и ще видиш какво има като допълнителен текст . Това не са само потребителска метаинформация . Вътре е толкова много текст че не се виждат цифрите за музиката . Но ще я пробвам .

Ами простия начин за избягване на проблеми го знаеш. А аз остах с впечатление, че си опитал и с разахивираща програма да го отвориш, не само с текстова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, juveplu написа:

Здравейте, търся програмки които почистват Аудио файл от текст вкаран вътре . Във аудио файловете е вкарана информация за Име , Година , Албум и др. и това се променя с tag-editor и др. като него , но те променят само тези данни . Не виждат и не променят нищо друго . А щом вътре има възможност за вкаарване на текст даже и снимка , а самия вирус е също текст поредица от символи тук може да има всичко . Някой трябва да може да почиства всичко . Антивирусните не почистват аудио файлове от скрити данни .
Търся програми които да изчистват всичко което е текст и оставят само цифровите данни за музиката . Пробвах с една песен свалена от руски торент и вътре има толкова текст че е повече от цифрите за звука . И това не може да се изчисти защото е омешано със цифрите за звука . Трябва да го направи програма . Не помага конвертиране защото в по голямата си част от случаите цялата информация се презаписва отново и текста остава .
Търся програми които да изчистват всичко което е текст и оставят само цифровите данни за музиката . Има ли такава ? Дано някой знае такава . Ще съм много благодарен

Ако съм те разбрал правилно, търсиш програма за изчистване на таговете. Аз ползвам две: за единични файлове - вграденият таг едитор в АИМП. А за множество файлове: http://www.mp3tag.de/en/dodownload.html

035889c894.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

foobar2000 въпреки че нормално е "просто плеър" всъщност показва доста подробна информация за таговете, включително и такива с произволни имена на полето (които редактор на тагове може и да не покаже). Можеш да избереш всички файлове, да щракнеш десен и "Properties", Ctrl + A да избереш всички полета, после "Delete", за да ги изтриеш. И това е, ако "скритата" информация се разпознава като някакъв вид таг. Ако е използвана някаква "вратичка" в спецификацията на някой от файловите формати, най-вероятно ще трябва да се напише специална програма за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ZeroG написа:

Спретнах ти една mp3-ка с добавен техт цялостаната дискусия от настоящата тема. 
За уточняване дали това търсиш и ако да - тренировка за изтриване на текста  ...
http://s000.tinyupload.com/?file_id=82117584097469434284
7.2 MB размер.
На следващото ниво мога ти добавя скрита mp3-ка вътре в mp3-ката ...

И понеже ми стана интересно, би ли качил някоя твоя 8-10 МБ и бъкана с текст mp3-ка на този същия сайт за мое упражнение?

Примерът работи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, някои от вас изобщо не са разбрали че аз не търся програма за редактиране на тагове . Вече в 2 дълги текста описвам че съм пробвал с такива за тагове и че те дават само тази информация за изтриване или корекция . 

Не търся TAG  програми . Ако вникнете в обясненията ми ще разберете че искам всичко което са символи ( текст йероглифи / специални знаци ) освен цифрите които представляват самата музика да бъде изтрито . Казах че съм пробвал с тях и те до показват че няма такава информация защото търсят точно това . В същност във един  MP3  видях цели романи от символи . Почти не видях единици и нули което е цифровия звук . 0001.0010.0100.0000.0011.    Изобщо не ме интересува дали музикалния плейър ще ги търси или ще ги подминава . Това се оправя с  TAG  програмките . Те са в изобилие . Имам 10 такива .  Аз отворих  MP3 файл със "Sublime" - текстов редактор и тя показа вътре чудеса от текстове които искам да премахна . Да останат само цифрите които са музиката . Да изчистя файла от скрити неща вътре . Ако пак не е ясно не знам как да го опиша . Може би никой от Вас не е отварял MP3  файл със  "Sublime" .

Там не се вижда цял текст който да изтриеш и да сейваш . Там е такава каша от цифри , букви и символи че не знаеш какво да махнеш . Само програма може да го извади ако има такава . 

Опитвам с ffmpeg , но това ми се струва работа за програмисти ( работа с  DOS ) .  За мене е невъзможно , главата ме заболя от напрежение кое и как и не става . То гледах  Youtube  клипове и не мога . Звучи като китайска реч за мене . Трябва ми точен човек за да ми обяснява , да си записвам точни действия и това ще е за да направя едно нещо . За да мога да работя с тази програма ще ми трябва време за да науча програмиране сигурно . Нямах тези нерви . 

За  БАТ  НАЧО   - с недомлъвка не разбрах какво искаш да кажеш - кой е простия начин ? А с с дес. бутон за разархивиране файл които не е архив не дава опция за разархивиране .

За да разберете какво имам пред вид свалете си  SUBLIME . Изкарайте от инсталационната папка пряк път на десктопа на  exe  файла . С влачене пуснете МР3 върху  Sublime  и след като се забави малко ще започне да зарежда и след още малко ще се отвори като текст . Сега ще видите че това не са само Тагове . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, juveplu написа:

Здравейте, някои от вас изобщо не са разбрали че аз не търся програма за редактиране на тагове . Вече в 2 дълги текста описвам че съм пробвал с такива за тагове и че те дават само тази информация за изтриване или корекция . 

....

Аз виждам това и това е всъщност музиката. Вие какво виждате?

1Ks2Nak.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би трябваше да кажа че отварям и със  Notepad++  и точно там съм ги видял . В  sublime се виждат от време на време някои други символи , но не може да се прецени точно .

Ето снимка на екрана отворен музикален файл свален от руски торент . Вътре е всякаква информация която ще е добре да се премахне . В самия Муз. файл са заложени неща за които не предполагаме и тези неща си очакват подходящата програма в която е заложено да разчита и да прави още други неща за които не подозираме . Ето текстове вътре измежду цифрирте за музиката със  NOTEPAD++    Общо взето се връщаме отначало че търсиме праграми които изтриват всичко което е допълнителен текст и оставят само цифрите за музиката .  TAG   програмките не могат . Нямах време да проверя другите предложения ,но сега виждате какво се вижда със  Notepad++  опитайте и Вие с тези които мислите че ще станат - дали махат целия текст до дъно  .

Със Notepad++.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох някъде в нета за добавен текст в музикален файл и той е в началото или в края и това може да се види като се отвори с текстов редактор . Ако той прави грешки и това което показва не е истина нямаше да го пишат . 

А и споменават за текст в началото и в края , а аз виждам на всякъде . Тук не пиша за да си спорим . Аз имам конкретен проблем със скрита информация която поврежда файла . Получава се цифрова грешка вместо музика и пречи да използваш файла . Ето на кратко това с което не исках да Ви занимавам , но излиза че не знам какво искам или че просто твърдя някакви неща . Дано да е така и всичко да е на ред .

Аз опитвам да си запиша песен и музикалния проект се записва във папка . Там освен муз. файлове по канали има и един основен стартиращ файл който активира основната програма която прави песента . 

Налага се да се извади някой трак и само той да се обработи на пример с  Adobe Audition . Свалях всевъзможни версии от тук от там за проба коя ще ми върши работа . Теглих и  TRIAL  версии и сега не знам кой , но някой поврежда основния файл който стартира проекта за да се отвори в програмата и да продължиш да надграждаш песента докато я довършиш . След определен брой сейвания или след определено време ( два - три дни ) започват да се случват странни неща . Изключена е звуковата карта от настройките . Траковете са с променена сила или настройка за ляв и десен канал . Някой ровичка вътре и след 2-3 дни прекъсва свири бавно и се появява цифров шум . Става невъзможно да се продължи . Край с този проект . За да спася изсвирените писти които не мога да повторя на 100% по същия начин аз върнах бекъпа . инсталирах всичко на ново и качих трак по трак и сейвах . Мислех че повредите които са задействани се крият в основния файл , но изглежда че в музикалните файлове на всеки трак има вкарано нещо вътре и колкото пъти да заредя проект от начало той започва дасе поврежда и скоро край с него .

По - горе ФИЛИПОВ каза : Какви глупости за вируси ръсиш? По какъв начин да се изпълни програмен код ?    Но като че ли става точно това . Някой взима мерки да не можеш да работиш повече с тази програма . Зарежда скрит организатор на бъркотия и всичко чака да го заредиш в съответната програма . Ето ти я стартираш , тя си намира кода и всичко започва . Ако си мислите че това Вас не Ви засяга защото не ползвате такива програми за създаване на музика , то помислете си за това че във файла MP3 има скрита информация че е теглено от руски торент и от кое  IP  и куп други неща които са на всякъде вътре а не само в началото и в края . И Вие стещастливи че сте си намерили музиката и си теглите безплатен плейър . Но като е казано че няма безплатен обяд сигурно има нещо вярно . Тези плейъри са приготвени да чакат тези скрити текстове или кодове и просто не предполагате какво може да се случи и с Вас .      Хакерите работят отдавна по това , а ние сега умуваме дали е възможно или какви са тия глупости .

Та ако някой се сеща как и с коя програма ще е голям пробив .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен не ме страх от мечки. Дори и да ме е страх, срах ме е само мене. Обаче мечките са Руски. Тях ги гърмях с едни патрони, куче марка. Ама взеха да оживяват и мен взе да ме дострашава. Та кажете ми сега друга марка патрони, по-куче марка. По възможност да стават на чифте 12-ти калибър, да са безплатни по възможност. Досега изброените патрони или са халосни, или са слаби, или са 16-ти калибър. Ако е възможно по-скоро, че вече и една бяла мечка взе да примърдва. (И такава съм стрелял, не питайте къде, и аз не знам).

Това беше свободен превод ;).

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яснооооо взехте ме на подбив . Нямате решение въпреки че ZeroG   като че ли започва да включва и каточели измисля възможни варианти , а аз ще трябва да се окажа при тази ситуация .

Ще мине време и темата ще стане актуална в много по голяма степен защото докато ние се чудим дали или не хакерите ще са още по на пред . Тогава ще открият тази тема тук и ще съжаляват че сме забили до никъде . 

Аз не мога да пускам в интернет часи от песента като отделни тракове . Ще се оправям сам въпреки че не разбирам какво е - " Ако човек смени енкодинга на Notepad++ на UTF-16, нещата почват да стават необясними "

Но ще разпитам какво е и ще отида още по далеч въпреки че ме ударихте на майтап . Ще говоря с програмисти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от Obscurity
      Привет
      Искам да си купя някаква аудио система основно ще я ползвам за слушане на музика
      За в момента съм се прицелил във 
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/vertical-90-p268314871/
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/v-15-bt-p337488666/
      https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1280db-2-0-p370574491/?sgst=1
      На първо място това което бих искал е по качествен звук,дали edifier 1280db би изкарал по качесвено звучене от другите които пък имат екстри като фм радио аларма.ккак са oneconcept със баса тази марка от скоро я научих и нз нищо за тях
      Основно за източник на сигнала ще ползвам таблет или смартфон няма да ги връзвам за комп кое би било по доброт.
    • от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Даниела Павлова
      Здравейте,
      Как да променя аудиото на канал на Булсатком на английски? И ако промяна един канал аудиото и на всички ли други канали които имат английски език ще тръгне такова аудио.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.