Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, търся програмки които почистват Аудио файл от текст вкаран вътре . Във аудио файловете е вкарана информация за Име , Година , Албум и др. и това се променя с tag-editor и др. като него , но те променят само тези данни . Не виждат и не променят нищо друго . А щом вътре има възможност за вкаарване на текст даже и снимка , а самия вирус е също текст поредица от символи тук може да има всичко . Някой трябва да може да почиства всичко . Антивирусните не почистват аудио файлове от скрити данни .
Търся програми които да изчистват всичко което е текст и оставят само цифровите данни за музиката . Пробвах с една песен свалена от руски торент и вътре има толкова текст че е повече от цифрите за звука . И това не може да се изчисти защото е омешано със цифрите за звука . Трябва да го направи програма . Не помага конвертиране защото в по голямата си част от случаите цялата информация се презаписва отново и текста остава .
Търся програми които да изчистват всичко което е текст и оставят само цифровите данни за музиката . Има ли такава ? Дано някой знае такава . Ще съм много благодарен

Редактирано от juveplu
корекция (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитайте id3kill

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви глупости за вируси ръсиш? По какъв начин да се изпълни програмен код?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм останал с погрешно впечатление .По добре според мен от плюсовете да ги намира плейъра . Търся изчистване до дъно . Имам голям проблем с това , но не искам да Ви занимавам излишно .

А  -  id3kill  не мога да я намеря за да я пробвам . Или светва в червен екран че на хоризонта се задава сайт с зловреден софтуер или те карат да сваляш други неща , препратки - не я откривам . И при Вас я няма .

Дали има някоя която да и кажеш остави само цифрите от музиката и изтрий всичко друго . Аз написах до сайтовете в  Home  страницата на някои от тези за  Tag rename ( на производителите ) , но и те самите се чудят дали това ще е успешно да се разработва и ще го обмислят тепърва . 

На Филипов ще кажа че като използваш файла в музикални програми то те са направени да търсят тоя код и да правят поразиите .  TRIAL  версия може да го заложи кода вътре и след това ако не си я купиш да не можеш да ползваш файла . Нещо такова става при мен . Какво ли не качвам и не пробвам и сега имам ядове .

За  ZeroG - ще я пробвам - ffmpeg , но ако и тя е само за потребителска метаинформация няма да свърши работата която искам . С текстов редактор като  "Sublime "  отваряш аудио файла и ще видиш какво има като допълнителен текст . Това не са само потребителска метаинформация . Вътре е толкова много текст че не се виждат цифрите за музиката . Но ще я пробвам .

Редактирано от juveplu
корекция (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

към автора на темата

търсѝ GXtranscoder

още по времето на уин ХР, я използвах за преработване на файлове и редактиране на тагове и снимки в емпетройките
вече съм забравил как се работеше с нея
помня, че на едно радио със CD,  прескачаше песните с празни тагове....ъ-ъ-ъ...тъй де, все едно ги няма на диска
:(

това е една от многото снимки тук:

https://www.google.bg/search?q=gxtranscoder&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi6hIql1uXSAhViP5oKHX1nBJIQsAQIHw&biw=1280&bih=650#spf=1

Резултат с изображение за gxtranscoder

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.online-tech-tips.com/free-software-downloads/mp3-metadata/

преди 57 минути, juveplu написа:

Не съм останал с погрешно впечатление .По добре според мен от плюсовете да ги намира плейъра . Търся изчистване до дъно . Имам голям проблем с това , но не искам да Ви занимавам излишно .

А  -  id3kill  не мога да я намеря за да я пробвам . Или светва в червен екран че на хоризонта се задава сайт с зловреден софтуер или те карат да сваляш други неща , препратки - не я откривам . И при Вас я няма .

Дали има някоя която да и кажеш остави само цифрите от музиката и изтрий всичко друго . Аз написах до сайтовете в  Home  страницата на някои от тези за  Tag rename ( на производителите ) , но и те самите се чудят дали това ще е успешно да се разработва и ще го обмислят тепърва . 

На Филипов ще кажа че като използваш файла в музикални програми то те са направени да търсят тоя код и да правят поразиите .  TRIAL  версия може да го заложи кода вътре и след това ако не си я купиш да не можеш да ползваш файла . Нещо такова става при мен . Какво ли не качвам и не пробвам и сега имам ядове .

За  ZeroG - ще я пробвам - ffmpeg , но ако и тя е само за потребителска метаинформация няма да свърши работата която искам . С текстов редактор като  "Sublime "  отваряш аудио файла и ще видиш какво има като допълнителен текст . Това не са само потребителска метаинформация . Вътре е толкова много текст че не се виждат цифрите за музиката . Но ще я пробвам .

Ами простия начин за избягване на проблеми го знаеш. А аз остах с впечатление, че си опитал и с разахивираща програма да го отвориш, не само с текстова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, juveplu написа:

Здравейте, търся програмки които почистват Аудио файл от текст вкаран вътре . Във аудио файловете е вкарана информация за Име , Година , Албум и др. и това се променя с tag-editor и др. като него , но те променят само тези данни . Не виждат и не променят нищо друго . А щом вътре има възможност за вкаарване на текст даже и снимка , а самия вирус е също текст поредица от символи тук може да има всичко . Някой трябва да може да почиства всичко . Антивирусните не почистват аудио файлове от скрити данни .
Търся програми които да изчистват всичко което е текст и оставят само цифровите данни за музиката . Пробвах с една песен свалена от руски торент и вътре има толкова текст че е повече от цифрите за звука . И това не може да се изчисти защото е омешано със цифрите за звука . Трябва да го направи програма . Не помага конвертиране защото в по голямата си част от случаите цялата информация се презаписва отново и текста остава .
Търся програми които да изчистват всичко което е текст и оставят само цифровите данни за музиката . Има ли такава ? Дано някой знае такава . Ще съм много благодарен

Ако съм те разбрал правилно, търсиш програма за изчистване на таговете. Аз ползвам две: за единични файлове - вграденият таг едитор в АИМП. А за множество файлове: http://www.mp3tag.de/en/dodownload.html

035889c894.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

foobar2000 въпреки че нормално е "просто плеър" всъщност показва доста подробна информация за таговете, включително и такива с произволни имена на полето (които редактор на тагове може и да не покаже). Можеш да избереш всички файлове, да щракнеш десен и "Properties", Ctrl + A да избереш всички полета, после "Delete", за да ги изтриеш. И това е, ако "скритата" информация се разпознава като някакъв вид таг. Ако е използвана някаква "вратичка" в спецификацията на някой от файловите формати, най-вероятно ще трябва да се напише специална програма за целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ZeroG написа:

Спретнах ти една mp3-ка с добавен техт цялостаната дискусия от настоящата тема. 
За уточняване дали това търсиш и ако да - тренировка за изтриване на текста  ...
http://s000.tinyupload.com/?file_id=82117584097469434284
7.2 MB размер.
На следващото ниво мога ти добавя скрита mp3-ка вътре в mp3-ката ...

И понеже ми стана интересно, би ли качил някоя твоя 8-10 МБ и бъкана с текст mp3-ка на този същия сайт за мое упражнение?

Примерът работи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, някои от вас изобщо не са разбрали че аз не търся програма за редактиране на тагове . Вече в 2 дълги текста описвам че съм пробвал с такива за тагове и че те дават само тази информация за изтриване или корекция . 

Не търся TAG  програми . Ако вникнете в обясненията ми ще разберете че искам всичко което са символи ( текст йероглифи / специални знаци ) освен цифрите които представляват самата музика да бъде изтрито . Казах че съм пробвал с тях и те до показват че няма такава информация защото търсят точно това . В същност във един  MP3  видях цели романи от символи . Почти не видях единици и нули което е цифровия звук . 0001.0010.0100.0000.0011.    Изобщо не ме интересува дали музикалния плейър ще ги търси или ще ги подминава . Това се оправя с  TAG  програмките . Те са в изобилие . Имам 10 такива .  Аз отворих  MP3 файл със "Sublime" - текстов редактор и тя показа вътре чудеса от текстове които искам да премахна . Да останат само цифрите които са музиката . Да изчистя файла от скрити неща вътре . Ако пак не е ясно не знам как да го опиша . Може би никой от Вас не е отварял MP3  файл със  "Sublime" .

Там не се вижда цял текст който да изтриеш и да сейваш . Там е такава каша от цифри , букви и символи че не знаеш какво да махнеш . Само програма може да го извади ако има такава . 

Опитвам с ffmpeg , но това ми се струва работа за програмисти ( работа с  DOS ) .  За мене е невъзможно , главата ме заболя от напрежение кое и как и не става . То гледах  Youtube  клипове и не мога . Звучи като китайска реч за мене . Трябва ми точен човек за да ми обяснява , да си записвам точни действия и това ще е за да направя едно нещо . За да мога да работя с тази програма ще ми трябва време за да науча програмиране сигурно . Нямах тези нерви . 

За  БАТ  НАЧО   - с недомлъвка не разбрах какво искаш да кажеш - кой е простия начин ? А с с дес. бутон за разархивиране файл които не е архив не дава опция за разархивиране .

За да разберете какво имам пред вид свалете си  SUBLIME . Изкарайте от инсталационната папка пряк път на десктопа на  exe  файла . С влачене пуснете МР3 върху  Sublime  и след като се забави малко ще започне да зарежда и след още малко ще се отвори като текст . Сега ще видите че това не са само Тагове . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, juveplu написа:

Здравейте, някои от вас изобщо не са разбрали че аз не търся програма за редактиране на тагове . Вече в 2 дълги текста описвам че съм пробвал с такива за тагове и че те дават само тази информация за изтриване или корекция . 

....

Аз виждам това и това е всъщност музиката. Вие какво виждате?

1Ks2Nak.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би трябваше да кажа че отварям и със  Notepad++  и точно там съм ги видял . В  sublime се виждат от време на време някои други символи , но не може да се прецени точно .

Ето снимка на екрана отворен музикален файл свален от руски торент . Вътре е всякаква информация която ще е добре да се премахне . В самия Муз. файл са заложени неща за които не предполагаме и тези неща си очакват подходящата програма в която е заложено да разчита и да прави още други неща за които не подозираме . Ето текстове вътре измежду цифрирте за музиката със  NOTEPAD++    Общо взето се връщаме отначало че търсиме праграми които изтриват всичко което е допълнителен текст и оставят само цифрите за музиката .  TAG   програмките не могат . Нямах време да проверя другите предложения ,но сега виждате какво се вижда със  Notepad++  опитайте и Вие с тези които мислите че ще станат - дали махат целия текст до дъно  .

Със Notepad++.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох някъде в нета за добавен текст в музикален файл и той е в началото или в края и това може да се види като се отвори с текстов редактор . Ако той прави грешки и това което показва не е истина нямаше да го пишат . 

А и споменават за текст в началото и в края , а аз виждам на всякъде . Тук не пиша за да си спорим . Аз имам конкретен проблем със скрита информация която поврежда файла . Получава се цифрова грешка вместо музика и пречи да използваш файла . Ето на кратко това с което не исках да Ви занимавам , но излиза че не знам какво искам или че просто твърдя някакви неща . Дано да е така и всичко да е на ред .

Аз опитвам да си запиша песен и музикалния проект се записва във папка . Там освен муз. файлове по канали има и един основен стартиращ файл който активира основната програма която прави песента . 

Налага се да се извади някой трак и само той да се обработи на пример с  Adobe Audition . Свалях всевъзможни версии от тук от там за проба коя ще ми върши работа . Теглих и  TRIAL  версии и сега не знам кой , но някой поврежда основния файл който стартира проекта за да се отвори в програмата и да продължиш да надграждаш песента докато я довършиш . След определен брой сейвания или след определено време ( два - три дни ) започват да се случват странни неща . Изключена е звуковата карта от настройките . Траковете са с променена сила или настройка за ляв и десен канал . Някой ровичка вътре и след 2-3 дни прекъсва свири бавно и се появява цифров шум . Става невъзможно да се продължи . Край с този проект . За да спася изсвирените писти които не мога да повторя на 100% по същия начин аз върнах бекъпа . инсталирах всичко на ново и качих трак по трак и сейвах . Мислех че повредите които са задействани се крият в основния файл , но изглежда че в музикалните файлове на всеки трак има вкарано нещо вътре и колкото пъти да заредя проект от начало той започва дасе поврежда и скоро край с него .

По - горе ФИЛИПОВ каза : Какви глупости за вируси ръсиш? По какъв начин да се изпълни програмен код ?    Но като че ли става точно това . Някой взима мерки да не можеш да работиш повече с тази програма . Зарежда скрит организатор на бъркотия и всичко чака да го заредиш в съответната програма . Ето ти я стартираш , тя си намира кода и всичко започва . Ако си мислите че това Вас не Ви засяга защото не ползвате такива програми за създаване на музика , то помислете си за това че във файла MP3 има скрита информация че е теглено от руски торент и от кое  IP  и куп други неща които са на всякъде вътре а не само в началото и в края . И Вие стещастливи че сте си намерили музиката и си теглите безплатен плейър . Но като е казано че няма безплатен обяд сигурно има нещо вярно . Тези плейъри са приготвени да чакат тези скрити текстове или кодове и просто не предполагате какво може да се случи и с Вас .      Хакерите работят отдавна по това , а ние сега умуваме дали е възможно или какви са тия глупости .

Та ако някой се сеща как и с коя програма ще е голям пробив .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен не ме страх от мечки. Дори и да ме е страх, срах ме е само мене. Обаче мечките са Руски. Тях ги гърмях с едни патрони, куче марка. Ама взеха да оживяват и мен взе да ме дострашава. Та кажете ми сега друга марка патрони, по-куче марка. По възможност да стават на чифте 12-ти калибър, да са безплатни по възможност. Досега изброените патрони или са халосни, или са слаби, или са 16-ти калибър. Ако е възможно по-скоро, че вече и една бяла мечка взе да примърдва. (И такава съм стрелял, не питайте къде, и аз не знам).

Това беше свободен превод ;).

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Яснооооо взехте ме на подбив . Нямате решение въпреки че ZeroG   като че ли започва да включва и каточели измисля възможни варианти , а аз ще трябва да се окажа при тази ситуация .

Ще мине време и темата ще стане актуална в много по голяма степен защото докато ние се чудим дали или не хакерите ще са още по на пред . Тогава ще открият тази тема тук и ще съжаляват че сме забили до никъде . 

Аз не мога да пускам в интернет часи от песента като отделни тракове . Ще се оправям сам въпреки че не разбирам какво е - " Ако човек смени енкодинга на Notepad++ на UTF-16, нещата почват да стават необясними "

Но ще разпитам какво е и ще отида още по далеч въпреки че ме ударихте на майтап . Ще говоря с програмисти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Даниела Павлова
      Здравейте,
      Как да променя аудиото на канал на Булсатком на английски? И ако промяна един канал аудиото и на всички ли други канали които имат английски език ще тръгне такова аудио.
    • от miromixailov
      Здравейте, днес за първи път от много години реших да си вържа аудио системата към компютъра.
      И забелязах че не мога да настроя каналите да работят 5.1
      Някой има ли идея защо, и как мога да добавя други канали за да работи аудио системата ми с всички говорители.
      Благодаря

• от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от Ангел Александров
      Здравейте, от скоро време възнамерявам да си взема смесител/пулт, който да използвам в домашни условия (по-конкретно - за купони), но не съм напълно наясно с нещата.
      В момента съм се спрял на този: https://www.muziker.bg/behringer-xenyx-1202
      Най-общо, възнамерявам да вържа това:
      1. 2 безжични микрофона (с една майка) + 1 безжичен микрофон (с една майка) = 3 безжични микрофона и две майки.
      2. Две уредби, едната е Fenda 5.1 F6000U , другата е една AIWA SUPER T-BASS, стара, но върши добра работа.
      Идеята е целият звук да се контролира от едно място, затова търся пулт. Искам да знам този по-горе дали ще върши работа и евентуално да препоръчате нещо друго. Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.