Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте и от мене тази вечер.

След ъпдейта на антивирусната програма от снощи 19ч. с последната версия на софтуера - бях неприятно изненадан.

Но нека започнем отначало. Както знаете през определено време освен дефинициите и вида (изгледа) и както ще стане по-ясно нататък и функционалността се промени без никакво предизвестие за потребителите. Познах, че има генерален ъпгрейд на софтуера им по настоятелното искане за рестарт на компютъра... След рестарта започна екшън фантастиката...

Опитах се да стартирам както и досега режима предоставен от Microsoft Windows XP Mode, който представлява емулация на Windows XP SP3 под Windows 7 Pro и само през него могат да се подкарват определени стари програми. Съответно не се стартира - затвори се без съобщение по време на стартирането около 15-тия процент... Викам си нещо последния път не се е затворил като хората и има проблем. Пуснах проверка на диска, няма проблеми. Реших да преинсталирам Windows XP Mode -  не се чупи за първи път, така, че да не стартира. Какво беше учудването ми, когато и това действие се сблъска с проблем и то още по-сериозен - забиване по време на инсталация и накрая го докарахме до син екран с грешка 112. Реших, че ще го боря на сутринта на свежа глава.

Днес цял ден тестова до 10:30, докато реших накрая да предприема радикални действия и да деинсталирам изцяло антивирусната и да почистя регистрите.

Какво беше учудването ми след рестарта - Windows XP Mode се инсталира и стартира без проблеми.

Побеснях от яд и реших, че ще се мъча да боря проблема по време на инсталацията на антивирусната. За съжаление инсталатора така е направен, че дори и да стартираш инсталатор на по-стара версия (като мен) - задължително по време на инсталацията се свързва със страницата на AVG и опреснява софтуера до последната версия без да те пита.

Естествено след искания рестарт от антивирусната програма нещата си дойдоха по старому - Windows XP Mode не искаше да се стартира и понякога водеше до син екран. Човърках почти 3 часа по настройките на Virtual PC и антивирусната и до момента постигнах частичен успех в подкарването. В режима на антивирусната passive mode (изискващ рестарт и спиращ всички модули за защита в реално време) - Windows XP Mode работи нормално.

Няма да се спирам колко го отнесоха програмистите писали кода на антивирусната, надявам се, че ще го оправят в следващи версии на софтуера. Кога и как въобще не е ясно.

Чудя се и как и къде да докладвам проблема и въобще има ли смисъл. Все пак vitual pc и windows xp mode са като стандартни модули на windows 7 и би трябвало да тестват съвместимост при работа с тях производителите на антивирусни, ама явно само аз така мисля...

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Аз го пиша тука навсякъде че не са стока AVG и Avast!

И това с какво ми помага в разрешаването на проблема?

Препоръчай ми антивирусна безплатна със същата функционалност - щом плюеш тия двете...

Иначе поста ти въобще не ми помага...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е поредната кампания срещу Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Това е поредната кампания срещу Windows XP.

AVG antivirus free е инсталирана на windows 7 - та не виждам много връзка на това, което казваш, но може и да си прав. Всички нови неща дето се пишат да се тестват само под win 10 и толкова.... Няма да се учудя, ама хич...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Аз го пиша тука навсякъде че не са стока AVG и Avast!

За тебе няма нещо което е да хубаво и да е в помощ на даден потребител тука. Коментар ти няма да го коментарим, защото все още не си постигнал това което са направили тези две големи антивирусни, е вече са едно де, но това е друг въпрос. Коментара ти е супер неуместен, както всеки останал. Вместо да помогнеш не потребителя, ти пишиш колкото да ти отчете нещо в "мненията", мале мале.....

Пробвай да се върнеш отново на Аваст, мисля че на Windows XP няма да има никакви проблеми. С най - новата версия съм и нямам проблем. Все още се поддържа, докато AVG и други мой приятели на Windows XP не могат да е ползват повече. Най - вероятно и спират поддръжката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AVG Antivirus free в този казус е инсталирана на windows 7,като основна система. Същевременно имам инсталирани десетки AVG-та на Windows XP Pro, засега работят и нямам проблеми. Смяната на антивирусната не е най-лесната стъпка в моя случай, защото ще се наложи цялостна пренастройка на мрежата и да могат да се достъпват сървърите за ъпдейт на антивирусната без наличието на интернет. Но това ще е краен вариант.

В момента обмислям идеята да сложа XP -тата под Oracle Virtual Box - там не би трябвало да има проблеми. Но ще изчакам няколко ъпдейта на софтуера на AVG - да видим дали няма да оправят проблема... Гледам, че има оплаквания и от неработещ Outlook 2007 във форума след инсталация на тази версия - явно си има някакъв сериозен проблем този софтуер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.