Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Ще си взимам SSD скоро. За сега съм се спрял на ето тези: Intel 540S и SanDisk X400. Бюджета ми е около 140 лв. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо ще поръчваш SSD? Компютъра няма ли хард? Защо няма?
Ако дъното ти е SATA2 няма никакъв смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 6 минути, Mlechko написа:

А ти май не си ползвал SSD, че да задаваш такива въпроси. Компютъра работи в пъти по-бързо, от колкото с HDD, дори и на SATA 2 интерфейс. (като имаш в предвид, че един обикновен хард диск не може да запълни целия потенциал на SATA 2 интерфейса)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Mlechko написа:

въййй... нямам коментар по тази глупост която написа , не можеш да сравняваш SSD и HDD разликата е като Мерцедес и Трабант и двете са коли но до там.

Според мен Intel но не е лошо да кажеш с какво дъно си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги се намира някой да развесели темата. :)

Към автора: погледни тази тема. Там препоръчвахме дискове, със съответните линкове, цени и дори има бенч на интел-а, посочен от теб, и още няколко марки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, firestarter написа:

Винаги се намира някой да развесели темата. :)

Към автора: погледни тази тема. Там препоръчвахме дискове, със съответните линкове, цени и дори има бенч на интел-а, посочен от теб, и още няколко марки.

+

Ако ще ти е за просто системен вземи един от двата, които си харесал, заради 5-те години гаранция. Няма да съжалиш за интела, но и другият е доста добър.  Една насока от мен - като избираш просто SSD за Windows, а не като цяло търси най-голямата гаранция. Няма да усетиш някаква разлика между най-евтините и най-скъпите в нормалната ти работа с Windows, в "сухите" тестове ще има разлика, но по-важно е да имаш голяма гаранция и да го ползваш максимално, за да ти се изплати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Дъното ми е P8H61-M LX2 и не намирам инфо в интернет за версията на Sata. Напоследък компютърът ми работи много бавно и за това реших да си взема. И да ще го ползвам с Windows. Също и аз клоня към интела.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поддържа Sata 3, което и SSD да вземеш няма да сбъркаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, niki292002 написа:

не може да запълни целия потенциал на SATA 2

То обикновения хард диск даже сата 1 не изпълва,къде го буташ за сата 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, niki292002 написа:

А ти май не си ползвал SSD, че да задаваш такива въпроси.

Въпроса ми е съвсем правилен! И пак ще питам. Защо компютъра му няма хард? Защо липсва SSD на компютъра? Защо сега го снабдява с такъв? Откраднали ли са му го или се е повредил? Излъгали ли са го, що ли?

преди 17 часа, Монката написа:

Поддържа Sata 3, което и SSD да вземеш няма да сбъркаш.

Още по-лошо. Значи е могло да работи с SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Mlechko написа:

Въпроса ми е съвсем правилен! И пак ще питам. Защо компютъра му няма хард? Защо липсва SSD на компютъра? Защо сега го снабдява с такъв? Откраднали ли са му го или се е повредил? Излъгали ли са го, що ли?

Още по-лошо. Значи е могло да работи с SSD.

Имам хард диск, просто компютърът ми работи бавно напоследък и реших да си взема ссд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Mlechko написа:

А защо просто да не може да не си е взел ? Аз години си ползвах компютъра без SSD и ми беше екстра, но поцъках на такъв със SSD и ме хвана манията да си взема такова. (в купом с останалите ъпгрейди които направих)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък имах 2 SSD-та и не ги ползвах, защото не знаех как да си преинсталирам компютъра като хората. Скоро време мисля да си сложа старото на лаптопа, а новото в компютъра, защото лаптопа почти не го пускам, а компа работи по 15 часа на ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монка вземи се научи как да преинсталираш, че без ССД си е мъка. Поне аз лично без ССД не бих изтраел. Дори и на стара машина със ССД разликата е огромна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Научих се отдавна, ползвам ги и двете, едното съм го сложил на майка ми на компютъра дори. Идеята беше, че наистина има смисъл и пести време и нерви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата със SSD е огромна. За 30 секунди съм включил компютъра, влязъл в акаунта и си ръчкам в нета. А с HDD е доста по-дълго време, което лично вече ме изнервя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталация на Windows 10  -  36-45 мин. на HDD , а на SSD отнема 7 минути. Лично съм си правил тестове да засичам когато си купих SSD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Azhen написа:

Преинсталация на Windows 10  -  36-45 мин. на HDD , а на SSD отнема 7 минути. Лично съм си правил тестове да засичам когато си купих SSD-то.

При мен на HDD отнема 20 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, niki292002 написа:

При мен на HDD отнема 20 минути.

Еми на по старо HDD  4-5 годишно при мен толкова беше. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите! Поръчах интелското ссд и го чакам в понеделник или вторник. Поздрави!

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Azhen написа:

Еми на по старо HDD  4-5 годишно при мен толкова беше. 

WD Green-а съм го закупил 2011-та. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, niki292002 написа:

WD Green-а съм го закупил 2011-та. ;)

Те SATA 2 са още по-умрели, твоя е SATA 3 сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Монката написа:

Те SATA 2 са още по-умрели, твоя е SATA 3 сигурно.

Те тези сати не са ли по-скоро като възможност за свързване към съответното дъно(интерфейс),иначе всички hdd дискове като скорост се побират в сата 1 стандарта(150мб/с),така че това дали на него пише сата 2 или сата 3 не е от значение,като естествено по-новите дискове са малко по живи от предшествениците си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от VladkoJ
      Здравейте
      Искам да си взема ssd samsung 750 evo обаче то е tlc.Може ли да се ползва и добре ли ще работи с инсталната ОС на него или tlc не е подходящо за ОС.Игри няма да се качват там освен може би CS:GO, но може и да не кача понеже си зарежда бързо и няма нужда от повече.Главно ме интересува за ОС.Ако пък трябва mlc не знам кое да е ссд-то до 120 лв.
      Мерси
    • от GeorgiDG
      Здравейте, искам да съживя малко един стар лаптоп HP ProBook 4525s като му сложа някакво нсикобюджетно SSD, но да има няккакъв ефект все пак.
      Тествах съвместимостта онлайн на сайта на crucial и ми изкарва съвместимост с Crucial MX300 275GB SATA 2.5" 7mm (with 9.5mm adapter) Internal SSD.
      Възнамерявам да сложа HDD-то на мястото на CD-то, а на негово място да сложа SSD.

Въпроса ми е до колко може да се вярва на такива скенери и има ли други начини за проверка, посъветваха ме да видя в някой чужд форум или сайт някой ако е слагал SSD на същата машина е най-сигурно, че няма да има проблеми?
      И другото което ме интересува- понеже ползвам графични програми от рода на Photoshop, който не е много здравословен за SSD-то, изобщо залужава ли си тая галимация, като така и така трябва да инсталирам програмите на твърдия диск за да не скапя SSD-то или има някакъв номер с презаписите?

Машината е толкова стара, но ми е служила вярно толкова години и не искам да я продам за 100 лв, а да я посъживя малко, но заслужава ли си изобщо?
      170-200лв не са голяма инвестиция, ако и кача поне с 30% производителноста, та какво мислите, понеже аз съм малко лаик в хардуерно отношение?
    • от Yromem
      Здравейте имам два мнооооооого стари компютъра и искам да подготвя единия поне за баща ми. Единият е с дъно MSI MS-7267 ver 5.0 а другият е MSI P965 Platinum искам на единия да му сложа SSD и ново Video 400-500лв. Можете ли да ми кажете кое дъно ще е по-подходящо за целта и какви компоненти да му избера. На него ще се играят World of Tanks и ФБ игричките  .
      Избрал съм му:
      SSD
      Video
      Знам че SSD-то е SATA 3 а Видеото e с  PCI Express 2.0 но прочетох, че могат да работят и на по-стари версии.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване