Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте имам 2 4-ки рам едната е AData едностранна 1333 MHz другата е Самсунг ако не се лъжа на 1600 .

Въпросът ми е чрез овърклок  мога ли да постигна dual channel ram ? И има ли смисъл от това за гейминг четох че разликата е около 3 % производителност между двете.

Дъно Asrock H81M-VG4 r3.0

Процесор i5 4430

Редактирано от Venci Velikov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за дуал чанел ти трябва паметите да са най-малко с еднакви параметри по начало,тъй че според мен няма начин с твоите модули да имаш дуал чанел.през БИОС-а вероятно можеш да ги подкараш на 1600 мхц.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, emil644466 написа:

за дуал чанел ти трябва паметите да са най-малко с еднакви параметри по начало,тъй че според мен няма начин с твоите модули да имаш дуал чанел.през БИОС-а вероятно можеш да ги подкараш на 1600 мхц.

Какво е dual channel ram ? ? :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, crashgold написа:

2 плочки рам или повече, работещи в 2-та различни канала на дъното. (ако поддържа, може да има и повече канали)

Например single channel:

ram-single-channel-diagram.jpg

и dual channel:

ram-dual-channel-diagram.jpg

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че трябва само модулите да са с еднакъв размер - честотата е по-ниската от свете честоти на модулите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, crashgold написа:

Общо взето при dual channel, двете плочки рам се ползват успоредно, докато при single channel, първо се ползва едната плочка и като се напълни, започва с другата.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая при автора паметите са на различни производители, с различни честоти, а вероятно и латенции. При него двете ще работят на честотата на най-ниската - 1333 мхз. За дуъл ченъла трябва две еднакви плочки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, techmaniac написа:

В случая при автора паметите са на различни производители

Това в случая не е от значение,аз съм с 2 плочки от различни производители,но другите неща са им еднакви и си работят в дуъл ченъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Слави Маринов написа:

Това в случая не е от значение,аз съм с 2 плочки от различни производители,но другите неща са им еднакви и си работят в дуъл ченъл.

Чудесно. Дай сега мнение по темата!

преди 2 часа, ExaFlop написа:

Мисля, че трябва само модулите да са с еднакъв размер

Добре, ако имаш една пръчка 4GB + една пръчка 8GB ще имаме ли двуканален режим?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, XECUTIONER написа:

Добре, ако имаш една пръчка 4GB + една пръчка 8GB ще имаме ли двуканален режим?

преди 3 часа, ExaFlop написа:

с еднакъв размер

От кога 4GB и 8GB са еднакъв размер?

https://en.wikipedia.org/wiki/Multi-channel_memory_architecture#Dual-channel_architecture

Spoiler
Цитат

Several motherboard manufacturers only support configurations where a "matched pair" of modules are used. A matching pair needs to match in:

• Capacity (e.g. 1024 MiB). Certain Intel chipsets support different capacity chips in what they call Flex Mode: the capacity that can be matched is run in dual-channel, while the remainder runs in single-channel.
  • Speed (e.g. PC5300). If speed is not the same, the lower speed of the two modules will be used. Likewise, the higher latency of the two modules will be used.
  • Same CAS Latency (CL) or Column Address Strobe.
  • Number of chips and sides (e.g. two sides with four chips on each side).
  • Matching size of rows and columns.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорът е в спойлера - според информацията не могат да работят в двуканален режим при различен размер на модулите.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, XECUTIONER написа:

Павка, не ми отговори на елементарен въпрос! Да или не?

Зависи от дъното и контролера,в някой случай ще има дуал чанъл,но ще работи несиметрично,в друг няма въобще да работи като дуал.

В случая питащия има две еднакви плочки(като размер) и е вероятно да работят като дуал,на по-малката честота...............това с клока нещо не го доразбирам какво иска да каже.Пък може вместо да пита,да пробва,бързо ще разбере.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ExaFlop написа:

Отговорът е в спойлера - според информацията не могат да работят в двуканален режим при различен размер на модулите.

Благодаря ти за отговора!

Лека вечер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XECUTIONER написа:

Ако прочетеш първото изречение на питащия,ще видиш,че отговора ми е по темата,ако сме точни,при 4 твой поста нито един не е по темата,но.............да не издребняваме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/23/2017 в 20:03, niki292002 написа:

2 плочки рам или повече, работещи в 2-та различни канала на дъното. (ако поддържа, може да има и повече канали)

Например single channel:

ram-single-channel-diagram.jpg

и dual channel:

ram-dual-channel-diagram.jpg

Благодаря :) ! :)

преди 23 часа, Eclipse2G написа:

Общо взето при dual channel, двете плочки рам се ползват успоредно, докато при single channel, първо се ползва едната плочка и като се напълни, започва с другата.

Благодаря :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви досега разбрах че ще работи на двуканален но с по ниската скорост а ако повиша честотата на по слабата до 1.6 това значи че ще използва двуканален на 1.6 (най ниската след овърклок , следователно на еднаква честота)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UP според task manager-a ми работят на по-високата честота без да съм променял каквото и да е по тях.Както виждате използвам двете плочки ...

12313.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да караш кола, която може да се движи със 100, да се движи със 150.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Venci Velikov написа:

UP според task manager-a ми работят на по-високата честота без да съм променял каквото и да е по тях.Както виждате използвам двете плочки ...

12313.png

С айда или някоя подобна програма ще разбереш дали работи в дуал и на каква честота.

преди 5 часа, ExaFlop написа:

Не можеш да караш кола, която може да се движи със 100, да се движи със 150.

Тя паметта му може да си е ддр3 1600/1333mgh,но той да не знае...........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво ,ако е така и още едно потвърждение,че не е проблем различни марки рам да работят в дуал.Относно честотата на адатата не знам как си определил,че е 1333mgh.Според мен тя е ддр 3 1600/1333mgh,иначе няма начин как да работи на 1600mgh.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Slavqn BG
      Здравейте! Наскоро си смених рам паметта и компютърa не се стартирва. Начина по който се пуска компютърa е че трябва преди всяко пускане да се изкарва и вкарва  рамта за да може да се стартира. Рамта е на Patriot Viper 2x8 GB Kit (16GB) 3600MHz . Дъното ми е на MSI H310M Gaming Plus което подържа до 2666Mhz. След ъпдейтване на BIOS-a продължава да прави този проблем. Ъпдейтнат е до версия  - E7B28IMS.190
      Благодаря предварително и се извинявам ако вече има подобна тема.
    • от Soviet Soldier
      Здравейте,
      Днес след спиране на тока дъртият ми компютър отказа да се включи, дава само следния код 1-3-3-1. Проверих и се оказва, че е проблем с някаква си DRAM, или иначе казано, поне доколкото разбрах от намереното в нета е заминало дъното. Та реших, че е време да сглобя нещо по-свежо. Искам да знам тези компоненти пасват ли добре един към друг?
      https://m.emag.bg/dynna-platka-asus-socket-am4-prime-a320m-k/pd/DTGJ7DBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/procesor-amd-ryzen-3-1200-3100mhz-10mb-socket-am4-box-yd1200bbaebox/pd/DYLV8KBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-black-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16/pd/D4JRTVBBM/?ref=fav_pd-title
      Също така искам да знам старите ми хард дискове, ако не се лъжа SATA II ще са съвместими с това дъно?
      300W захранване, дали е достатъчно за този хардуер? 
    • от Vasil Donchev
      Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 
    • от DKaraivanov
      Здравейте !
      Публикувам темата в раздел дъно, тъй като бях наумил да купувам определна видеокарта, но след прочитане на спецификациите на дъното съм раздвоен.
      Конфигурацията е на 4-5 години и навремето имах идеята да я ъпгрейдна след време, но този ъпгрейд така и не се случи, но сега реших малко да я засиля и имам нужда от съвет.
      Та, дъното е - AsRock FM2A88M - HD + R3.0 , на него използвам процесор АМД а10 7870к с вградената видео и 1х8гб Рам 1600мхца.
      Бях решил да закупя видеокарта amd rx470, да разкарам едната плочка рам и на нейно място да сложа 2х4гб 2400мхца, но до колкото виждам в отдел "Видео" на спецификациите на дъното пише, че поддържа до 2гб shared memory, това означава ли че поддържа видеокарта до 2гб рам ? И ако да кой е най-добрият избор според вас на 2гб видеокарта и 2х4гб рам 2400 мхца ще е по-добре ли от 1х8гб 1600мхца.
      Поздрави !
    • от Donchevv
      здравейте от няколко дни се опитвам да заснема видео на GTA5 (FiveM) със следните компоненти: GTX 1060 3 GB , i7 4770k, RAM 16GB, SSD 240GB , HHD - samsung 7TB. HHD2 - Adata 1TB, захранване 630W ....
      като започна да записвам при 1080p клиповете се размазват ( показват се пикселите) Ето и няколко клипа и искам да ви попитам дали и при вас се показват ...:
      Клип №1: https://youtu.be/9-1R4hUjuUE
      Клип №2: https://youtu.be/K5qV06t2mog
      това са клиповете които направих ... ако може да ми кажете вие как се вижда от ваша гледна точка.. 
      мой приятели ме посъветваха от биоса да си включа (XMP) дали ще помогне ....благодаря предварително 🙂
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване