Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте имам 2 4-ки рам едната е AData едностранна 1333 MHz другата е Самсунг ако не се лъжа на 1600 .

Въпросът ми е чрез овърклок  мога ли да постигна dual channel ram ? И има ли смисъл от това за гейминг четох че разликата е около 3 % производителност между двете.

Дъно Asrock H81M-VG4 r3.0

Процесор i5 4430

Редактирано от Venci Velikov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за дуал чанел ти трябва паметите да са най-малко с еднакви параметри по начало,тъй че според мен няма начин с твоите модули да имаш дуал чанел.през БИОС-а вероятно можеш да ги подкараш на 1600 мхц.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, emil644466 написа:

за дуал чанел ти трябва паметите да са най-малко с еднакви параметри по начало,тъй че според мен няма начин с твоите модули да имаш дуал чанел.през БИОС-а вероятно можеш да ги подкараш на 1600 мхц.

Какво е dual channel ram ? ? :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, crashgold написа:

2 плочки рам или повече, работещи в 2-та различни канала на дъното. (ако поддържа, може да има и повече канали)

Например single channel:

ram-single-channel-diagram.jpg

и dual channel:

ram-dual-channel-diagram.jpg

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че трябва само модулите да са с еднакъв размер - честотата е по-ниската от свете честоти на модулите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, crashgold написа:

Общо взето при dual channel, двете плочки рам се ползват успоредно, докато при single channel, първо се ползва едната плочка и като се напълни, започва с другата.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая при автора паметите са на различни производители, с различни честоти, а вероятно и латенции. При него двете ще работят на честотата на най-ниската - 1333 мхз. За дуъл ченъла трябва две еднакви плочки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, techmaniac написа:

В случая при автора паметите са на различни производители

Това в случая не е от значение,аз съм с 2 плочки от различни производители,но другите неща са им еднакви и си работят в дуъл ченъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Слави Маринов написа:

Това в случая не е от значение,аз съм с 2 плочки от различни производители,но другите неща са им еднакви и си работят в дуъл ченъл.

Чудесно. Дай сега мнение по темата!

преди 2 часа, ExaFlop написа:

Мисля, че трябва само модулите да са с еднакъв размер

Добре, ако имаш една пръчка 4GB + една пръчка 8GB ще имаме ли двуканален режим?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, XECUTIONER написа:

Добре, ако имаш една пръчка 4GB + една пръчка 8GB ще имаме ли двуканален режим?

преди 3 часа, ExaFlop написа:

с еднакъв размер

От кога 4GB и 8GB са еднакъв размер?

https://en.wikipedia.org/wiki/Multi-channel_memory_architecture#Dual-channel_architecture

Spoiler
Цитат

Several motherboard manufacturers only support configurations where a "matched pair" of modules are used. A matching pair needs to match in:

• Capacity (e.g. 1024 MiB). Certain Intel chipsets support different capacity chips in what they call Flex Mode: the capacity that can be matched is run in dual-channel, while the remainder runs in single-channel.
  • Speed (e.g. PC5300). If speed is not the same, the lower speed of the two modules will be used. Likewise, the higher latency of the two modules will be used.
  • Same CAS Latency (CL) or Column Address Strobe.
  • Number of chips and sides (e.g. two sides with four chips on each side).
  • Matching size of rows and columns.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорът е в спойлера - според информацията не могат да работят в двуканален режим при различен размер на модулите.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, XECUTIONER написа:

Павка, не ми отговори на елементарен въпрос! Да или не?

Зависи от дъното и контролера,в някой случай ще има дуал чанъл,но ще работи несиметрично,в друг няма въобще да работи като дуал.

В случая питащия има две еднакви плочки(като размер) и е вероятно да работят като дуал,на по-малката честота...............това с клока нещо не го доразбирам какво иска да каже.Пък може вместо да пита,да пробва,бързо ще разбере.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ExaFlop написа:

Отговорът е в спойлера - според информацията не могат да работят в двуканален режим при различен размер на модулите.

Благодаря ти за отговора!

Лека вечер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XECUTIONER написа:

Ако прочетеш първото изречение на питащия,ще видиш,че отговора ми е по темата,ако сме точни,при 4 твой поста нито един не е по темата,но.............да не издребняваме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/23/2017 в 20:03, niki292002 написа:

2 плочки рам или повече, работещи в 2-та различни канала на дъното. (ако поддържа, може да има и повече канали)

Например single channel:

ram-single-channel-diagram.jpg

и dual channel:

ram-dual-channel-diagram.jpg

Благодаря :) ! :)

преди 23 часа, Eclipse2G написа:

Общо взето при dual channel, двете плочки рам се ползват успоредно, докато при single channel, първо се ползва едната плочка и като се напълни, започва с другата.

Благодаря :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви досега разбрах че ще работи на двуканален но с по ниската скорост а ако повиша честотата на по слабата до 1.6 това значи че ще използва двуканален на 1.6 (най ниската след овърклок , следователно на еднаква честота)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UP според task manager-a ми работят на по-високата честота без да съм променял каквото и да е по тях.Както виждате използвам двете плочки ...

12313.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можеш да караш кола, която може да се движи със 100, да се движи със 150.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Venci Velikov написа:

UP според task manager-a ми работят на по-високата честота без да съм променял каквото и да е по тях.Както виждате използвам двете плочки ...

12313.png

С айда или някоя подобна програма ще разбереш дали работи в дуал и на каква честота.

преди 5 часа, ExaFlop написа:

Не можеш да караш кола, която може да се движи със 100, да се движи със 150.

Тя паметта му може да си е ддр3 1600/1333mgh,но той да не знае...........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво ,ако е така и още едно потвърждение,че не е проблем различни марки рам да работят в дуал.Относно честотата на адатата не знам как си определил,че е 1333mgh.Според мен тя е ддр 3 1600/1333mgh,иначе няма начин как да работи на 1600mgh.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване