Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Ned Grancharski

Смених дъноно, промени се и рам таиминга към по лошо.

Препоръчан отговор

Здравейте. Смених дъното на конфигурацията ми от asus m4a89gtd pro на m5a99fx pro rev 2.0 заради проблемна съвместимост с процесора , но новото дъно конфигурира други таиминги и производителноста на рамта падна. Можеби в опит автоматично да клокне процесора... не знам

RAM: 4x4gb Kingston Hyper X fury cl10. До сега не съм пипал таиминги и разчитах винаги на това което дойде.

Малко сръвнения:

Asus M4A89GTD Pro

Memory Read
8x FX-8350      4100 MHz      Asus M4A89GTD Pro      AMD890GX Ext.      Dual DDR3-1600      10-10-10-30 CR2      22397 MB/s
Memory Write
8x FX-8350      4100 MHz      Asus M4A89GTD Pro      AMD890GX Ext.      Dual DDR3-1600      10-10-10-30 CR2      17126 MB/s
Memory Copy
8x FX-8350      4200 MHz      Asus M4A89GTD Pro      AMD890GX Ext.      Dual DDR3-1600      10-10-10-30 CR2      20158 MB/s
Memory Latency
FX-8350      4100 MHz      Asus M4A89GTD Pro      AMD890GX Ext.      Dual DDR3-1600      10-10-10-30 CR2      79.7 ns

Asus M5A99FX Pro R2.0

Memory Read
8x FX-8350      4334 MHz      Asus M5A99FX Pro R2.0      AMD990FX      Dual DDR3-1156      11-11-11-28 CR1      16467 MB/s
Memory Write
8x FX-8350      4335 MHz      Asus M5A99FX Pro R2.0      AMD990FX      Dual DDR3-1156      11-11-11-28 CR1      15689 MB/s
Memory Copy
8x FX-8350      4334 MHz      Asus M5A99FX Pro R2.0      AMD990FX      Dual DDR3-1156      11-11-11-28 CR1      15484 MB/s
Memory Latency
FX-8350      4335 MHz      Asus M5A99FX Pro R2.0      AMD990FX      Dual DDR3-1156      11-11-11-28 CR1      84.7 ns

Още инфо за конфигурацията в момента: http://valid.x86.fr/s2hlyv

С новото дъно флшнах и биоса до най нова стабилна версия и съм задал профил за по голям перформанс.

Незнам дали в момента е добре. И ако не е може ли някакъв съвет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Според мен излишно се превземаш. Ползвай си така компютъра. Щом не се рестартира и не вади грешки, значи си е добре така.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж от подписа ми как е при мен.Аз съм барникал почти навсякъде, спрял съм всички енерго-спестяващи функции и почти никъде нямам "auto"  настройка клока е 24/7.

1.FX не обича 4 плочки памет.

2.Старото дъно е пуснало паметта на CR2(comand rate) и може би затова е с по-ниски тайминги и на по-висока честота (1600).Пробвай за начало да смениш от БИОС от CR1-->CR2 и виж какво е положението.

Дай снимка от AIDA64

cachemem.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.03.2017 г. в 7:22, Nedkych написа:

Но новото дъно конфигурира други таиминги и производителноста на рамта падна. Може би в опит автоматично да клокне процесора... не знам

Не знам дали в момента е добре. И ако не е може ли някакъв съвет?

Никога не ползвай автоматични настройки за ''overclock''! Щом като не ти достига нещо...направи го сам. А и с тази видеокарта е абсолютно безсмислено да пипаш процесора.

преди 57 минути, Joll1Roger написа:

Виж от подписа ми как е при мен. Аз съм бърникал почти навсякъде, спрял съм всички енерго - спестяващи функции и почти никъде нямам "auto" настройка. Клока е 24/7.

1. FX не обича 4 плочки памет.

По точка първа ми се иска да разясниш малко нещата. А и клока ти е...никакъв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 44 минути, XECUTIONER написа:

Никога не ползвай автоматични настройки за ''overclock''! Щом като не ти достига нещо...направи го сам. А и с тази видеокарта е абсолютно безсмислено да пипаш процесора.

По точка първа ми се иска да разясниш малко нещата. А и клока ти е...никакъв. 

Ми като поръчвах спах и взех 4х2 куад ченъл така и не успях да я подкарам на 1600 при 1Т, дигах напрежение/тайминги не и не, купих 2-ръка 2х4 оказа се някаква "Sandy" брандирана.....заиграх се с "брандираните" тайминги и след много случайни сини екрани дигнах малко напрежението и системата заспа.Говорех за клока на процесора, паметта или толкова си може или по-скоро не ми достигат знания.След като системата заспа само смених охлаждането на процесора и кутията, а и някак си ентусиазма ми се загуби.

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Здравейте,
      Днес след спиране на тока дъртият ми компютър отказа да се включи, дава само следния код 1-3-3-1. Проверих и се оказва, че е проблем с някаква си DRAM, или иначе казано, поне доколкото разбрах от намереното в нета е заминало дъното. Та реших, че е време да сглобя нещо по-свежо. Искам да знам тези компоненти пасват ли добре един към друг?
      https://m.emag.bg/dynna-platka-asus-socket-am4-prime-a320m-k/pd/DTGJ7DBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/procesor-amd-ryzen-3-1200-3100mhz-10mb-socket-am4-box-yd1200bbaebox/pd/DYLV8KBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-black-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16/pd/D4JRTVBBM/?ref=fav_pd-title
      Също така искам да знам старите ми хард дискове, ако не се лъжа SATA II ще са съвместими с това дъно?
      300W захранване, дали е достатъчно за този хардуер? 
    • от Vasil Donchev
      Процесора ми подържа 2933mhz ддр4, но изобщо не забелязах че рамта която съм купил е 3000mhz, дали ще тръгне като я сложа? 
    • от DKaraivanov
      Здравейте !
      Публикувам темата в раздел дъно, тъй като бях наумил да купувам определна видеокарта, но след прочитане на спецификациите на дъното съм раздвоен.
      Конфигурацията е на 4-5 години и навремето имах идеята да я ъпгрейдна след време, но този ъпгрейд така и не се случи, но сега реших малко да я засиля и имам нужда от съвет.
      Та, дъното е - AsRock FM2A88M - HD + R3.0 , на него използвам процесор АМД а10 7870к с вградената видео и 1х8гб Рам 1600мхца.
      Бях решил да закупя видеокарта amd rx470, да разкарам едната плочка рам и на нейно място да сложа 2х4гб 2400мхца, но до колкото виждам в отдел "Видео" на спецификациите на дъното пише, че поддържа до 2гб shared memory, това означава ли че поддържа видеокарта до 2гб рам ? И ако да кой е най-добрият избор според вас на 2гб видеокарта и 2х4гб рам 2400 мхца ще е по-добре ли от 1х8гб 1600мхца.
      Поздрави !
    • от loranst looa
      Здравейте, Честита Коледа на всички . Искам да отправя запитване този модел видео карта за лаптоп  Intel HD Graphics 4000 достатъчно мощна ли е , за де се играят актуални игри на нея на прилична резолюция  и също така можели ли да поддържа тежки програми  ?  Благодаря 

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• Дарение

• Добави ново...