Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, преди дни в Белгия си намерих лаптоп Sony Vaio, обаче е с парола. Казах си лесна работа ще го преинсталирам и готово, обаче нещо не ми се получава. Не мога да вляза в Bios- a и да стартирам диска. Когато включа лаптопа всеки път ми излиза профила с полето за парола. Пробвах с Аssist, Del, F2... - НЕ! Моля за съвет, как да го преборя. Благодаря.

Редактирано от mmarto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BIOS чипа е на дънната платка, колкото и системи да преинсталираш няма да го докоснеш.

При настолните е лесна работа, премахва се CMOS батерията и всичко заминава-връща се към фабрични защото чипа е енерго зависим. 

Ето какво може да пробваш за лаптопа: wikiHow to Reset a BIOS Password

Ако имаш проблем с превода кажи, но на кратко, включваш лаптопа опитваш се да познаеш паролата няколко пъти и това ще деактивира системата и ще те ти покаже екран на който пише, че системата е деактивирана и един код. И този код го въвеждаш в този сайт както е показано в публикацията. Надявам се да сработи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имал съм такъв проблем само че със стар модел на Packard bell Отваряш лаптопа намираш батерията тя се намира някъде на дъното отваряш лаптопа внимателно и търсиш батерията тя прилича на стотинка махаш я за 10 минути и я поставяш пак и готово до колкото се сещам имаше и друг начин да искараш батерията на лаптопа за 30 минути и после я поставяш но не съм сигурен не съм пробвал този метод П.С късмет дано да успееш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, mmarto написа:

намерих лаптоп Sony Vaio

А моделът кой е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми оставих го в един сервиз, казаха че ще го оправят. Като се зачетох по форумите реши че е по- добре този път да си платя 30лв. То не съм и сигурен че съм описал точно проблема. Става въпрос за паролата която си е сложил бившият ползвател на лаптопа. Тази на акаунта, ако така се казва. Включваш лаптопа излизате снимка на Иван примерно, отгоре пише Ивам@абв.бг, отдолу поле за паролата. За тази парола идеше реч. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това прилича на парола за логване в ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, mmarto написа:

Ми оставих го в един сервиз, казаха че ще го оправят. Като се зачетох по форумите реши че е по- добре този път да си платя 30лв. То не съм и сигурен че съм описал точно проблема. Става въпрос за паролата която си е сложил бившият ползвател на лаптопа. Тази на акаунта, ако така се казва. Включваш лаптопа излизате снимка на Иван примерно, отгоре пише Ивам@абв.бг, отдолу поле за паролата. За тази парола идеше реч. Благодаря.

Това мисля че е паролата на уиндоуса а не на биоса ако беше ни го казъл по рано това се оправя лесно но щом си го дал на ремонт ще го оправят  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни биос батерията, или ако е запоена, направи късо за 10 секунди, или разпои едното краче. Така трябва биоса да си е забравил настройките.

Иначе другия вариант е със свалянето на чипа и флашването с програматор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, mmarto написа:

Ми оставих го в един сервиз

преди 4 минути, Atanas Pachov написа:

Махни биос батерията, или ако е запоена, направи късо за 10 секунди, или разпои едното краче. Така трябва биоса да си е забравил настройките.

Иначе другия вариант е със свалянето на чипа и флашването с програматор.

След дъжд - качулка.
Абе, вие не четете ли? Или си пишете, колкото да сте писали нещо. И как предлагаш да тръгне да разпоява обикновен домашен потребител?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четеш ли думичката "или". А може без проблем да направи късо на крачетата за едни 10 секунди. Проблема е че батерията се разрежда много бързо и не трябва да се задържа дълго време така, затова му предложих и другия вариант.

Каквото може - или да я разпои ил да направи късо.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно след като е вече в сервиз, нали? Трябва да четем демонстрация на знания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/1/2017 в 1:45, ExaFlop написа:

Трябва да четем демонстрация на знания?

Каза го ****** дришльо с 27к мнения, който няма тема, която да не е оспамил.

Случайност ? :)

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, потребителската парола за ОС е обаче нещо отдавна не съм се занимавал с преинсталиране, софтуери, чудесии и.... Ще трябва да наваксвам. А как лесно се оправя да знам за в бъдеще. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вече знаеш, че има разлика между ОС парола и БИОС парола. За по-нататък си записвай паролата в тетрадка и подбери подходящ мейл за възстановяване. 

Има варианти с live инструменти със които се правят промени по регистрите и така изчиства паролата. Даже се продаваха такива флашки с преинсталиран софтуер на тях.

Ето информация: Lost or Forgot Administrator Password in Windows?

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/1/2017 в 13:27, mmarto написа:

Благодаря на всички, потребителската парола за ОС е обаче нещо отдавна не съм се занимавал с преинсталиране, софтуери, чудесии и.... Ще трябва да наваксвам. А как лесно се оправя да знам за в бъдеще. Благодаря.

Има доста техники за преодоляване на забравена парола.
Едините ползват "заобикаляне", другите ползват нулиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от тук помощ не очаквай.големи спесиалисти на локуми само са тук.дето имахме една баба бог да я прости казваше голем го вадят ама мек.

Редактирано от chelsea.2012 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavi91
      Здравейте! Намерих си разни части по тавана, с които си сглобих един компютър за филми и интернет.Проблемът, обаче е, че bios не си помни настройките и е много дразнещо всичко да се настройва всеки път. Пробвах батерията с мултицет- 3 волта си е. Пробвах и с друга, но ефект няма. Реших да флашна BIOS , но не става- дава грешка cmos cheksum destroyed. Пробвах какви ли не версии на bios от сайта на msi ,но резултатът е все един и същ- cmos cheksum destroyed. 
      Дъното е msi p965 neo- f v2 а версията на bios 02.61
      Флашвам го, както казах с биос от msi, с буутваща флашка.
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от SofiaFire
      Здравейте, извинявам се ако това, за което питам някъде вече е обсъждано, но от безизходица нямам вече сили да търся в търсачки и за това пиша тук с надежда да ми помогнете.
      Вчера взех реновиран настолен компютър без инсталиран Уиндоус. Днес цял ден се боря с инсталирането, но без успех. В биос задавам приоритет за буутване от usb flash памет ,защото няма оптично устройство.
      След като рестартирам компа и минат всички надписи, остава черен екран и горе в ляво мига постоянно една чертичка. Форматирах usb-то на fat32 нчи нищо, после и на NTSF или там каквото беше И пак. Дайте съвети моля ви
    • от bumblebee
      Здравейте,
      направи ми впечатление, че от доста време насам, може би от както си смених паролата на пощата, като дам на история виждам ето това - на снимката.
      Интересното е, че е от моя IP адрес всеки път. Не ползвам никакви майлинг програми на компютъра. Ползвам мобилното приложение на ABV за IOS, но го деинсталирах, за да проверя дали не е от там проблема, но явно не е, защото продължава.
      Писах им на ABV но те ми отговориха, че съм ползвал майлинг програма и тн., но аз НЕ ползвам такава.

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• Дарение

• Добави ново...