Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Тръгнах да си преинсталирам компа (в момента с уин 7-ца) и да сложа 10-ка, но нещо стана и като тръгнах да влизам в БИОС-а ми пусна Startup repair. Сега не мога да направя нищо, щото мишката и клавиатурата не бачкат (пробвах и като смених в отделните входове, но нищо). Дъното ми е asrock h110m-dgs, ако това ще ви е от полза за помагането.

17761453_1549666765066623_1840919365_o.jpg

17761489_1549666795066620_417808751_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в BIOS можеш ли да влезеш? Провери разрешенa ли e USB Legacy Support

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

17761489_1549666795066620_417808751_o.jpg.db276868eb81648da4854d3c8312e459.jpg

До тук как стигна? тук клавиатурата работи ли?
Намери PS/2 клавиатура/мишка назаем.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от другата снимка нали има автоматичен брояч, ако не цъкаш нищо, че от там

тия ps/2 с кръглата букса ли бяха?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Exclusiv3e написа:

тия ps/2 с кръглата букса ли бяха?

Да im_keyboard_plug_ps2_and_usb.jpg.78b3f5e5f604732d66a7636ddafc1ec3.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С PS2 клавиатура се байпасва този проблем.

Имах подобен случай с една декстоп машина, не детектваше usb периферия преди буут.
Накрая просто биоса си замина и дъното беше неизползваемо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да не можеш ?

1)Win Key + стрелките и можеш да отидеш на бутона за изключване.

2) Win Key -> cmd -> пишеш shutdown -s (изключване) или shutdown -r (рестарт)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След бутване на операционна система usb контролерът трябва да функционира и usb периферията трябва да комуникира успешно.

A за преинсталация, бих препоръчал да си намериш USB адаптер за твърдият си диск.
Да откачиш твърдият диск от проблемната система.
Да закачиш твърдият диск за usb адаптера.
Ако диска е 2,5 инча SATA то няма ти трябва външно захранване.
Ако е 3.5 инча SATA ще използваш захранването, което имаш на десктопа, става като използваш само захранващият кабел и си пускаш десктопа както винаги само че този път няма да ти се пусне нищо, просто го пускаш с цел захранването ти да върви за да си подава ток и напрежение към твърдият ти диск който си откачил или вадиш изцяло захранването си от десктопа и окъсяваш с кламер зелен проводник и някоя маса, масите са черен проводник в самият кънектор на захранването което влиза в дънната платка но за мен е безсмислено, може да се направи и без демонтиране от десктопа.
Та този твърд диск след като има захранване и usb адаптер, може да се свърже към лаптоп или компютър, нужната информация да се свали, партишъните да се форматират, преорганизират. Да се оставят два партишъна. Ползва се WINNT приложението, инсталира се в лаптопа или десктопа към който си закачил с usb  твърдият диск, в този компютър маунтваш исо файл на ундоуса който желаеш, след това имаш достъп до сорс папката, където имаш един файл install.wim.
В WINNT приложението указваш партишъна  за windows-a, този партишън ще е в закаченият твърд диск.
Указваш два пъти един и същ партишън, едното беше за уина другото за бута, не е добра практика но и така работи.
Посочваш в WInnt install.wim файла и до 10 минути или 15 вече имаш на половина инсталирана операционна система.
Разкачаш, закачаш си твърдият диск за дъното, пускаш си декстопа и ще започне просец на финализиране и конфигуриране на новата ос.

С този метод можеш да прескочиш бут операциите по време на инсталл и да идеш направо на правата с финализацията.

Има и други начини без да вадиш диска но в този случай щом при бут операции нямаш клавиатура и мишка това е начина.

Или пак с winnt приложение но по мрежа посредством Windows PE, който се зарежда в рама  и се стартира winnt а по мрежа се извлича install.wim или през медия.

Другият вариант е инсталация без докосване, може да се направи за медия или да се ползва WDS сървърна роля, където също да се автоматизира.

Но аз в този случай постъпих точно по този начин който описах още в началото в този мой пост успех.

Сега ми прави впечатление имах абсолютно същият проблем с asrock h110m-dgs, странно дъната съвпадат.
Преди малко проверих в TeamViwer системите които мениджмънтвам дистанционно за съпорт дейности.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tanner Foost Foust написа:

Сега ми прави впечатление имах абсолютно същият проблем с asrock h110m-dgs, странно дъната съвпадат.

Със старото ми дъно нямах тези проблеми. Това новото, което закупих преди 7 месеца не знам що прави такива проблеми.

Между другото активирах това Legacy от БИОС-а, но пак мишката не тръгват. Трябват PS/2-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

USB Legacy support, а не само Legacy

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай PS/2 Simulator - Disabled
Ако ще ползваш PS/2 клавиатура/мишка тази нартойка трябва да е Enabled

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. А за уж новият Уиндоус 10 creaters update да питам струва ли си да почакам няколко дена, докато го пуснат. Разбрах, че на 11-ти щял да излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.