Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпроси за Mac Os X Yosemite на лаптопа Acer 5336

Бисер Петков
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 4 минути, zazvida написа:

Добре, не е фатално! А за видео картата има ли драйвер или не?

Не. Видеото също не се поддържа. 

Съвременните macOS операционни системи поддържат процесори Интел от 2-ра генереция до 6-та генерация, и то само сериите i3, i5, i7, не че не може да стане и с пентиум/xeon, но там гимнастиките са малко повече които се правят с ACPI таблиците. Вградено видео от HD3000 до HD530, всички модели nvidia карти без последното паскал поколение и определени AMD видео карти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно! Въпреки това работи завидно добре, даже по бързо от 10. Само това замазване от време на време, но ще мога да го разцъкам все пак макар и с кабелен нет от рутера вместо с безжичния.

Благодаря за времето което ми отдели. Лек ден :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Запорожец, по-горе ти бяха предложили Елементари ОS но поне за мен не се доближава много визуално до Мака. Поразрових се в Нета и попаднах на нещо интересно. Споделям ако все пак искаш да го пробваш! 

Наименували са го GMac и доста поприличва на Мака, а и е базирано на Убунту 16.04 LTS с което предполагам лесно ще се справиш:

1.png
upload upload

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, bmvtooo написа:

Запорожец, по-горе ти бяха предложили Елементари ОS но поне за мен не се доближава много визуално до Мака. Поразрових се в Нета и попаднах на нещо интересно. Споделям ако все пак искаш да го пробваш! 

Наименували са го GMac и доста поприличва на Мака, а и е базирано на Убунту 16.04 LTS с което предполагам лесно ще се справиш:

Елементари опитах да го изтегля, но иска пари. Това изглежда добре и ще се тества. Обаче няма да бързам да махам Мака, за да видя що за чудо е, макар и не добре работещ на лаптоп различен от Макбук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го този GMac и ми хареса. Само не знам защо дока не изглежда така както е на снимката която си показал @bmvtooo

Eто тук в тази тема съм качил скрийншот, защото все пак е Линукс. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, zazvida написа:

Пробвах го този GMac и ми хареса. Само не знам защо дока не изглежда така както е на снимката която си показал @bmvtooo

Eто тук в тази тема съм качил скрийншот, защото все пак е Линукс. :)

Elementary OS можеш да го изтеглиш и безплатно - просто цъкаш на друга сума, въвеждаш 0 и го теглиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, niki292002 написа:

Elementary OS можеш да го изтеглиш и безплатно - просто цъкаш на друга сума, въвеждаш 0 и го теглиш.

Успях да го изтегля, но чстно казано ми се видя прекалено постно. GMac в случая бачка по-добре от Елементари ОС. Между другото се поразрових в нета за линукси направени с визия на Мак и попаднах на една темма тук в която се споменава Sinclair OS версия 1. Видях, че руснака е направил нова версия Sinclair OS 3 и я изтеглих. Не само визуално, но и доста от ефктите съвпадат с Мака, но не може да се инсталира. Инсталатора крашва накрая преди да се инсталирала системата и Grub лоудъра. Опитах ръчно да го инсталирам, но явно самата система не се беше доинсталирала и нищо не стана след рестарта. Само едно мигащо тикче в левия горен ъгъл и това е. Дано руснака го оправи това понеже е все още бета версията, но е може да се каже най-близо до Мака. Ето клипче в Youtube за въпросното руско дистро Sinclair OS:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш стабилен Линукс с визия на Мак - пробвай Макбунту. Но трябва да си поиграеш малко. Първо си инсталираш нормалнот Убунту и после добавяш темите, иконите и т.н., за да стане като Мак. Ето тук има инфо:

http://www.noobslab.com/2016/04/macbuntu-1604-transformation-pack-for.html

Ето и клипче с цялата трансформация:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4/5/2017 в 13:02, mkfs.ext4 написа:

Мака няма да тръгне както си е оригиналния

Трябва и да се чете - става дума за Hackintosh - мод на Nires...googled it и ще разбереш.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, не е ли както са го замислили хората, значи е компромис. Който иска Мак си купува ябълка. Хакерските истории може би стават колкото да го пробваш малко, но не е същото.

Ако не бяхме бедняци тази тема нямаше да я има. В белите държави като искат Уиндоус си купуват лиценз, а не теглят активатори, като искат Мак си купуват Макбук, а не се занимават с Хакинтошове и т.н.

Редактирано от mkfs.ext4 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, mkfs.ext4 написа:

В белите държави като искат Уиндоус си купуват лиценз, а не теглят активатори, като искат Мак си купуват Макбук, а не се занимават с Хакинтошове и т.н.

В белите държави стандарта на живот е в пъти по-добър. Там когато хората си купуват нова кола, наистина си купуват нова кола.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, mkfs.ext4 написа:

Ако искаш стабилен Линукс с визия на Мак - пробвай Макбунту. Но трябва да си поиграеш малко. Първо си инсталираш нормалнот Убунту и после добавяш темите, иконите и т.н., за да стане като Мак. Ето тук има инфо:

http://www.noobslab.com/2016/04/macbuntu-1604-transformation-pack-for.html

Ето и клипче с цялата трансформация:

Благодаря. Това ще го тествам когато успея да инсталирам Убунту или някое друго дистро защото инсталаторите се провалят. Тегля всяко дистро наново, пробвах и с нова флашка, но все излиза съобщение, че инсталатора се срина по време на копирането на файловете на системата. Сега тествах mintyMac Cinnamon и изглежда добре:

58ea2f70ea313_Screenshotfrom2017-04-09073346.thumb.png.0182432ff8915df903aefc3f0a7a3c09.png

Между другото успях да инсталирам Синклер Ос, но след като се обнови и инсталира ново ядро не успява да зареди до десктоп. Постоянно се рестартира. Сега избрах старорто ядро, но все още не иска да зареди. GMac ми хареса въпреки, че няма толкова много ефекти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да запишеш така, пишеш в терминала:

sudo dd bs=4M if=/home/username/Downloads/ubuntu.iso of=/dev/sdb && sync

като username е папката на твоя user; Downloads ако .iso файла е в папката Downloads и ubuntu.iso е самият .iso файл.

sdb е флашката. Напиши lsblk в терминала, за да видиш дали наистина е sdb (ако нямаш други вкарани флашки трябва sda да е харда ти, а sdb да е флашката). Като флашката не трябва да е маунтната!

Ако не разбра кажи, ще цъкна няколко скрийншота.

Редактирано от mkfs.ext4 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, mkfs.ext4 написа:

Пробвай да запишеш така, пишеш в терминала:

sudo dd bs=4M if=/home/username/Downloads/ubuntu.iso of=/dev/sdb && sync

А какъв е смисъла на sync?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, capnemo написа:

А какъв е смисъла на sync?

Цитат

man sync

sync - Synchronize cached writes to persistent storage

Така се научих от Arch Wiki, ако искаш може да добавиш и status=progress, за да се вижда докъде е стигнало със записа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, mkfs.ext4 написа:

Така се научих от Arch Wiki, ако искаш може да добавиш и status=progress, за да се вижда докъде е стигнало със записа.

Аха, не е лошо човек да ползва man. Но въпроса ми е кои устройства ползват кеш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, capnemo написа:

Аха, не е лошо човек да ползва man. Но въпроса ми е кои устройства ползват кеш?

Ми да ти кажа и без sync пак е същата работа, но така съм свикнал от Арчърския си период когато всичко четях от там и ми е останало като навик :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, mkfs.ext4 написа:

Ми да ти кажа и без sync пак е същата работа, но така съм свикнал от Арчърския си период когато всичко четях от там и ми е останало като навик :D

Значи си нямаш идея какво е това, за какво се ползвам, кога е приложимо.... Вземи почети малко, поинтересувай се, то те нещата не са се променили (за това конкретно) последните 30-40 години

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, capnemo написа:

Значи си нямаш идея какво е това, за какво се ползвам, кога е приложимо.... Вземи почети малко, поинтересувай се, то те нещата не са се променили (за това конкретно) последните 30-40 години

Доколкото знам, кернела понякога не записва някои неща на харда, а ги оставя в РАМ паметта и така със sync си сигурен, че всичко ще се запише на флашката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, mkfs.ext4 написа:

Доколкото знам, кернела понякога не записва някои неща на харда, а ги оставя в РАМ паметта и така със sync си сигурен, че всичко ще се запише на флашката.

преди 12 минути, capnemo написа:

Чети!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, mkfs.ext4 написа:

В крайна сметка не виждам какъв е проблема, 100 флашки съм записал така и работи.

Проблемът е в това че масово се ползват команди без пишещия да има идея какво точно правят тези команди, какви са страничните ефекти, особености и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Направих си наново флашката с Убунту 16.04 , но отново инсталатора крашна. Пускам нова тема в раздла за Линукс и се надявам до като все още работи системата да се оправят нещата, за да мога спокойно да рестартирам и започна с командите по-горе за визия на Мак. Новата тема я пуснах тук!

Редактирано от zazvida (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, mkfs.ext4 написа:

Хакерските истории може би стават колкото да го пробваш малко, но не е същото.

В белите държави като искат Уиндоус си купуват лиценз, а не теглят активатори, като искат Мак си купуват Макбук, а не се занимават с Хакинтошове и т.н.

Историите стават с добре подбрани компоненти, които се поддържат от операционната система и гаранция, че тази история може да мине по производителност и истинския мак.

В белите държави не е по различно. С две думи същото си е, като при нас. Единственото по-различно е, че малко повече ги следят там и законите се спазват малко повече. Хакинтош е масово използван от домашните потребители, особено в щатите, за справка форума на tonymacx86 . А нелицензирани Windows-и колкото щеш. 

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.04.2017 г. в 15:26, mkfs.ext4 написа:

Според мен, не е ли както са го замислили хората, значи е компромис. Който иска Мак си купува ябълка. Хакерските истории може би стават колкото да го пробваш малко, но не е същото.

Ако не бяхме бедняци тази тема нямаше да я има. В белите държави като искат Уиндоус си купуват лиценз, а не теглят активатори, като искат Мак си купуват Макбук, а не се занимават с Хакинтошове и т.н.

Не си прав изобщо. Погледни подписите на повечето от потребителите в insanelymac и  tonymacx86. Повечето са с high end intel/nvidia платформи за 4К+ лв. Дори сега чета една от темите и забележи с каква видео карта е и колко ссд-та има закачени :D Инсталирането на macOS стана лесно почти толкова, колкото на Windows, естествено, ако си подбрал подходящите компоненти. И имам предвид не разни дистрота, а vanilla инсталация. Единствено аудиото е малко по-трудно за подкарване, но с външна usb sound card всичко заспива. И хакинтош не е по-малко производителен от оригинална мак машина. Добре подбрана high end машина ще смачка всеки macbook pro/imac и подобните им скопени машинки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване