Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Това е парче за струнни, секстет, но не търся професионалисти тук за да пиша "технически".(ако пък има някой такъв - изпитвам голям интелектуален глад)

Надявам се да разбера какво мислите, бихте ли слушали такава музика, харесва ли ви, не ви ли харесва.

Аз съм вълк единак - нямам музикално образование но имам висше по Живопис, това е и причината да постна темата в неправилната секция. Живописта ме натъжава за в момента и изпитвам нужда от тази алтернатива. Имам и други нотни творби в профила, но тъй като постоянно се търся съм пестелив откъм линкове. Живея сам, в гората от година. Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления ! Страхотна е !

:yanim:

За мен това е филмова музика, даже си го представих и филма - мафиотски, като "Октопод"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако засилиш скърцането и добавиш още  става като за ужасите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Единачеството сред природата явно ти се отразява творчески. Хареса ми, не спирай да се занимаваш с музиката си, тя е жива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен лично липсва някакъв по-ясен мотив, който да се запомня, иначе добре се справяш :) И браво за смелостта да споделиш това, което си написал :) Кои програми използваш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 10 часа, haidukpikaso написа:

За мен това е филмова музика, даже си го представих и филма - мафиотски, като "Октопод"

Много си далеч от истината. Ако ти подбираш композиторите на филмите, приходите от касите ще паднат до пълен фалит. Първото което намирам е пълна 100%-на меланхолия! Второто, което намирам е пълна 100%-на меланхолия. Третото - вече предпочитам да спра до тук. Филмовата музика, ако ще се прави със струни, трябва да има маршов отенък. Иначе е обречен на пълен провал. Това, което си казал е пълен абсурд и най-вероятно не си го преслушал, а си въртял на откъси. Много вероятно, отзива ти да се дължи на това, че не си слушал филхармонии, да не казвам класическа, защото с тази дума трябва да се категоризира нещо друго, но не и гъдулки. Аз поне дълго съм слушал по цял ден радио Хоризонт, когато не бяха уредени авторските права. Нюансът е отвратителен и музиката е отблъскваща. Радиото се бореше с нокти да спечели права за съвременна музика, защото в противен случай щеше да изгуби аудиторията си. Беше на път. Много са малко хората, които могат да правят музика за филми с аналогова техника, броят се на пръсти и за мен те са 5, които композират още от 80-те години до наши дни. Всички техни филми са високобюджетни.

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

haidukpikaso - Доста нестандартен поглед е решението да бъде свързано с мафиотски филм хах 

Yvan Sergeev - стилистиката е да не звучи съвсем "правилно" там където "скърца" а да звучи притихнало/ странно/ опипващо/ дребно/ лично

gif4e - мотив има, заслушай се. повтаря се един и същи елемент и във двете развития, отделно и свързващата форма която звучи "скърцащо" е един и същи мотив. Като цяло повече ми е интересно да създавам неща които звучат полифонично - да се чуват няколко независими щтрихи, мелоди едновременно, от колкото нещо което звучи унисонно и запомнящо се още от първия път когато си го чул. Винаги съм харесвал идеята че докато слушаш и проследяваш елемент 1 може да не чуеш елемент 2. Използвам Reaper и библиотека Solo strings на Spitfire, но реално всичко с което може да пиша ноти ще ми свърши една и съща работа

Mlechko - с това което правя не се опитвам да наподобявам "филхармонии" и най малко. Това са 6 соло инструменти като само на моменти звучат всичките заедно. За мен идеята на изкуството като инициатива е да разширява естетическите вкусове на общноста не да задоволява установените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш Уникален Усет ! 

Ето този ти клип и Музиката .... Уникална Сетивност , Невероятен Визуален Ефект и Послание ! 

Аплаузи ! 

Редактирано от _sirena_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей Сирена, страхотно се радвам че мислиш така! И сериозно си е голям кеф да видя че си потърсила из другите щуротии с които се занимавам! Благодаря за добрите думи! Съвсем не мислех да споделям видеоклипове, аз искам да направя нещо съвършено от години но дефиницията и гледната ми точка всеки нов път се променя, и всеки следващ път става по-трудно а така захвърлям проект след проект...

И заради очакването да направя онова "съвършено нещо" все не се престрашавам да споделям какво имам до сега... А е и факт че не всеки път става нещо по-добро.

Горния клип не е с моя музика, а на един българин зад граница с псевдоним ESEM - просто един ден реших че искам да направя клип за музиката му - не го познавам, разменихме няколко имейла и това е резултата.

Но пък като е тръгнало с видеоклипове - ето още един а и с моя музика:

Редактирано от Любомир Ико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извини ме , че "издирих" личното ти пространство , но бе някакъв Импулс ..

Надявам се не се сърдиш , че "рекламирах' и клипа. :clown:

Няма значение , че не си писал музиката - Ти .. По-Важна е Визуализацията , която си Синхронизирал .. за да се получи тази "съвкупност " .

Новото ти предложение е вече цялостно твое творчество и също е Уникално като комбинация на звук и визуализация и психологична Интерпретация.

Това , което Създаваш  е Много-пластово и поради тази причина Трудно ще бъде оценено.

Интересна импровизация с характерните за Тибет музикални звуци , съчетани със твоя 'музикален поглед" .

Не знам дали знаеш , но всеки звук носи определена Вибрация и намирането на Хармоничната тоналност е трудничко ..

Не спирай да Твориш ... Онова , което искаш да създадеш ще дойде като Прозрение и ще ти даде Точните звуци ..

Търси Мелодията ...Мисли как ще Звучи ... Кои инструменти ще използваш ... Какво ще искаш да Споделиш с тях .. 

Ако седна ей сега ... ще напиша стихотворение .. Но то няма да е Онова , което ще Създам , ако имам Вътрешният Порив и Муза ..

Тогава просто го Изливам на белият лист ...

Та .. Нормално е , когато нямаш Музата да Сътвориш и Перфектното .. 

Знаеш ли ... Прослушай това и ми кажи какво би "нарисувал " като картина .. 

Абстрахирай се от самият клип и тематиката .. Искам твоята картина , какво Чувстваш , какво Виждаш под влиянието на тази Музика ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ме е страх да споделям колко смърт чувам и виждам в изкуството като цяло хаха. Въпреки че в главата ми не е хич толкова идеално - всякакви щуротии и картини виждах, доста вода и вятър - неща които не се спират, но и полет, може би последен но и този който може би ще успее... Много е силно и трагично и стремително. Чух го без видео- а те много добре си подхождат. Отделно от заглавието, но май не съвсем - това усетих - как всичко се помита - в един разтеглен миг - но някак красиво и успокоително.

Веднага си помислих че е устремено някак като саунтрака на Торинският кон само че с патос и с все още доста жива надежда : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Невероятно !! 

Виждал си предишни реинкарнации  / водата , вероятната смърт на Физическият Носител /тялото /

Полетът -  Свободата на Приключена "Мисия" .

Към края след 7-мата мин. следва Отключване на всички "врати-спомени " и Обединяването им във Същността ! 

Всмукването във Цялото - Силата на Проявлението на Целостта .

Имаш Дарбата - не я пропилявай ...

Още едно искам да чуеш : 

Тук клипа не  е на "място" , но такова е виждането на създателката , която аз харесвам по принцип ..

Аз виждам Дълбока Любов и Еротика ...

Акт на Пълно Отдаване .. Това виждам аз ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, _sirena_ написа:

Извини ме , че "издирих" личното ти пространство , но бе някакъв Импулс ..

Надявам се не се сърдиш , че "рекламирах' и клипа. :clown:

Няма значение , че не си писал музиката - Ти .. По-Важна е Визуализацията , която си Синхронизирал .. за да се получи тази "съвкупност " .

Новото ти предложение е вече цялостно твое творчество и също е Уникално като комбинация на звук и визуализация и психологична Интерпретация.

Това , което Създаваш  е Много-пластово и поради тази причина Трудно ще бъде оценено.

Интересна импровизация с характерните за Тибет музикални звуци , съчетани със твоя 'музикален поглед" .

Не знам дали знаеш , но всеки звук носи определена Вибрация и намирането на Хармоничната тоналност е трудничко ..

Не спирай да Твориш ... Онова , което искаш да създадеш ще дойде като Прозрение и ще ти даде Точните звуци ..

Търси Мелодията ...Мисли как ще Звучи ... Кои инструменти ще използваш ... Какво ще искаш да Споделиш с тях .. 

Ако седна ей сега ... ще напиша стихотворение .. Но то няма да е Онова , което ще Създам , ако имам Вътрешният Порив и Муза ..

Тогава просто го Изливам на белият лист ...

Та .. Нормално е , когато нямаш Музата да Сътвориш и Перфектното .. 

Знаеш ли ... Прослушай това и ми кажи какво би "нарисувал " като картина .. 

Абстрахирай се от самият клип и тематиката .. Искам твоята картина , какво Чувстваш , какво Виждаш под влиянието на тази Музика ? 

виждам отмъщение 

преди 13 часа, _sirena_ написа:

Невероятно !! 

Виждал си предишни реинкарнации  / водата , вероятната смърт на Физическият Носител /тялото /

Полетът -  Свободата на Приключена "Мисия" .

Към края след 7-мата мин. следва Отключване на всички "врати-спомени " и Обединяването им във Същността ! 

Всмукването във Цялото - Силата на Проявлението на Целостта .

Още едно искам да чуеш : 

Тук клипа не  е на "място" , но такова е виждането на създателката , която аз харесвам по принцип ..

Аз виждам Дълбока Любов и Еротика ...

Акт на Пълно Отдаване .. Това виждам аз ...

виждам  ....  някакво настроение  като когато хората ходят в шаолин да открият себе си .....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сирена, и ти имаш доста силно творчество, уха : ) А трябва много искреност за да ми задаваш тези въпроси. За тайнствата съм или всичко или нищо. Шегите са скъпи. Тези теми са ми болезнени/чувствителни извън контекста на изкуството. Приел съм че ще остана неразбран и се опитвам единствената ми канализация да се извършва метафорично и най-много в изкуство. Има погледи, особено творчески които са напълно откъснати но реално и изключително свързани. А някои от отговорите е най-добре да останат завинаги скрити. Опитвам се лично да съм в режим на безчувственост, и отрицание за доста неща, до колко експеримент, до колко вече е лудост хах.

Във второто виждам мъжко начало, духовия инструмент за мен е най-силната мъжка енергия. И естествено пълен релакс/спокойствие.

Но да. Такава музика ме кара да се чувствам че всичко можеше да е далеч по-лесно хаха...

Колкото до водата-имаме си неразрешени взаимоотношения действително. За преражданията - тя е предизвикателна тема, работил съм над нея: (само отрязани кадри)

Spoiler

BPG9900.gif

3lu1EUu.gif

aF0xWPM.gif

FMpl4Ke.gif

iRG2k1N.gif

RO3CRZb.gif

6bQ6YVs.gif

mybdnup.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, _sirena_ написа:

Мимс,гледай не повредиш момчето с твойте налудничави деформирани дефиниции под формата на изцепки и красиво писане.АМУХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА

преди 1 час, Любомир Ико написа:

Сирена, и ти имаш доста силно творчество, уха : ) А трябва много искреност за да ми задаваш тези въпроси.

Любчо чичко,тая Сирена има творчество и то кво,искреност недей търси у нея.Фалшива я чак и в червата.Много внимавай да не те набара на лични и да не пропишеш нещо друго,но не и музика.Не разбирам от музика и стилове,ма кой те хареса,ще оцени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Любомир Ико написа:

Сирена, и ти имаш доста силно творчество, уха : ) А трябва много искреност за да ми задаваш тези въпроси. За тайнствата съм или всичко или нищо. Шегите са скъпи. Тези теми са ми болезнени/чувствителни извън контекста на изкуството. Приел съм че ще остана неразбран и се опитвам единствената ми канализация да се извършва метафорично и най-много в изкуство. Има погледи, особено творчески които са напълно откъснати но реално и изключително свързани. А някои от отговорите е най-добре да останат завинаги скрити. Опитвам се лично да съм в режим на безчувственост, и отрицание за доста неща, до колко експеримент, до колко вече е лудост хах.

Във второто виждам мъжко начало, духовия инструмент за мен е най-силната мъжка енергия. И естествено пълен релакс/спокойствие.

Но да. Такава музика ме кара да се чувствам че всичко можеше да е далеч по-лесно хаха...

Колкото до водата-имаме си неразрешени взаимоотношения действително. За преражданията - тя е предизвикателна тема, работил съм над нея: (само отрязани кадри)

Затвори скритото съдържание

BPG9900.gif

3lu1EUu.gif

aF0xWPM.gif

FMpl4Ke.gif

iRG2k1N.gif

RO3CRZb.gif

6bQ6YVs.gif

mybdnup.gif

Мъжът и Жената , Сплетени един в друг и въртящи се във 'Вселената " е Уникален Символ.

Вратата също , зависи как ще я поставиш , спрямо другите елементи и Символи ..

Искам да ти предложа нещо ... Една Библия в Символи ! 

Това е Сътворението , в скритите Символи .

Малцина са , които могат да я "прочетат".

Много бих искала да познавам художникът .. Защото за да го Създадеш е Нужно да имаш "Нивото и Погледът"

Разгледай го ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Release-28x36-oil-on-canvas-2010-copy.jp
Tomasz Alen Kopera! Благодаря ти! Представих си какво му е отвътре за да реши да натрошава кора, независимо колко е дебела за да освети ядрото! Загубих дъх!
То каквото и да кажа просто ще бледнее. Думите са за слабите.

Мъжът и Жената са във буря и от сняг. Голи и треперещи. Остана само дух от тях който напоява с разтопената си форма света. Дали ще се срещнат някога отново?
ajxk9X1.jpg

Остана само Надеждата, със свещ в ръката - да дочака идването на нощта. Но свещта я топи.
p4SaIgT.jpg

Както е казал Акира Куросава - Живота е кратък, преди вълните на страстта да изстинат ще проблеснат и изчезнат. И днес никога няма да се върне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.04.2017 г. в 0:49, Любомир Ико написа:

Мъжът и Жената са във буря и от сняг. Голи и треперещи. Остана само дух от тях който напоява с разтопената си форма света. Дали ще се срещнат някога отново?

Една Енергия Никога не се Губи ... Трансформира се , но си запазва Кода ! 

Понякога .. в Тишината на Студа .. и аз шепнех същият въпрос .. 

Макар да знам отговорът ..

Всичко , което поставяш е толкова - Дълбоко , пропито с носталгия и мъка , запечатана и заровена далеч от "човешки очи" ..

..............................

Ще ти предложа още една Музикална Ценност .

Досега само 1 Мъж я е Разкодирал ..

Ето и моето ..."дали" 

Времето Изтича в хладната прегръдка на Хаоса ..

Минава през мен и се пречупва като лъч във Вселената ..

Променят се форми , събития , дати ..

и се Завърта пак колелото на Кармата ..

През Душата ми са преминали Векове ..

а аз не спирам да те чакам все още ..

Ще се завърна ли някога Там .. където Всичко Започна ..

или ще се загубя завинаги .. преди отново да те Срещна ..

Редактирано от _sirena_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една композиция за пиано от мен:

Сирена /// Харесва ми как я усещаш в себе си. Гениално е. Освобождаващо е. Мотивиращо е. Но и тъжно. Ако направиш грешка - цъфтиш но от никъде изведнъж пада сняг. Край - свърши - съцветието ти става на ледена висулка и нито плод нито семки. Може би пък стеблото ще оцелее - но ще стърчи ей тъй, напук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички сме Тъжни ..Когато не сме в Неговите / Нейните Обятия .

Нормално е ... Логично е .. Очаквано е ..

Боли , Боли ..Колко да Боли .. 

Живеем в Сянката на Ароматният Дъх на ..спомените .. 

p.s

Клипа е .. Уникален като Послание .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Хареса ми. Елегантно, ренесансово звучене долавям в тази твоя творба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, това трябва да е фуга, заради тази форма има по-общо с барока - много е щуро да се пише такова нещо. Но с използваната хармония съм по-скоро съвременен... имам още доста път, радвам се че ти е харесало!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...