Премини към съдържанието
----------------

За електромобилите и тяхното присъствие в градовете ни.

Препоръчан отговор

Реших да пусна темата, провокиран от бързото нарастване на броя им в малките градове! Освен по известните Тесла в нашия град автопарка бе разннобразен и от представител на Опел!  Та, като всяка новост, то  и любопитство и от тук и въпроси:

- Колко са електромобилите във вашия малък град?

- Какви марки наблюдавате?

- Бихте ли си закупили такъв?

- Мислите ли че имат бъдеще?

- Биха ли издържали на нашите пътни условия?

- Налични ли са зарядни станции?  И тук изглежда, че несъмнено електроавтомобилите в моя град се зареждат на станции изградени  на частни имоти! На дълъг път обаче заряд - къде???

- Държавата спази ли си обещанието за преференции и пр и пр.    Доразвивайте!!!

images (1).jpg

images.jpg

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Варна съм виждал един или два Тесла автомобила и това е. 

Зарядни станции има на няколко места, едно от които е Хоуммакс. 
За преференции от държавата не съм чувал. Повечето електромобили струват от 60 000лв нагоре. Алтернативата на бензиновото/дизеловото клио е Рено Зоуи, дори май е малко по-тясно, а цената е двойна. 
Големи, семейни модели почти няма, въпреки вече почти масовия автономен преход от над 300км при едно зареждане е напълно достатъчен.

Засега не виждам как при това положение на почти нулеви стимули от страна на държавата би имало развитие на сегмента електромобили из нашите ширини. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Кумчо вълчооо написа:

Реших да пусна темата, провокиран от бързото нарастване на броя им в малките градове! Освен по известните Тесла в нашия град автопарка бе разннобразен и от представител на Опел!  Та, като всяка новост, то  и любопитство и от тук и въпроси:

- Колко са електромобилите във вашия малък град?

- Какви марки наблюдавате?

- Бихте ли си закупили такъв?

- Мислите ли че имат бъдеще?

- Биха ли издържали на нашите пътни условия?

- Налични ли са зарядни станции?  И тук изглежда, че несъмнено електроавтомобилите в моя град се зареждат на станции изградени  на частни имоти! На дълъг път обаче заряд - къде???

- Държавата спази ли си обещанието за преференции и пр и пр.    Доразвивайте!!!

images (1).jpg

images.jpg

Не смятам, че електрическите коли могат да се наложат скоро в България.Особено с тези цени!!!Кой ще си купи електрически автомобил на споменатата от angelovarna цена от 60 000 лв, при положение, че можеш да си купиш автомобил от същия клас за двойно по-малко пари?!Хората, първо не са луди, и второ, за съжаление не са толкова богати, че да си го позволят!Отделно много хора в България живеят в апартаменти, а това за повечето от тях означава проблем със зареждането, т.к. едва ли ще е особено удобно да разпъваш кабели от 5-я етаж да речем, за да си заредиш колата.За да се реши този проблем, трябва да се направят зарядни станции пред всеки блок, което зависи от държавата и общините, а те не дават индикации, че им пука за екология и най-вече за хората в страната.Пък и да не забравяме, че дори да стане нещо подобно.... да речем някъде през 2050-2060 година, то ромчетата само това ще чакат, за да гепят кабелите :-)

Не ме разбирай погрешно - електрическите автомобили си имат големи предимства, а също и недостатъци, но не мисля, че в България биха се наложили преди да са изминали едно 30-40 години!

На други места ще стане доста по-скоро.Нека не забравяме, какво стана при премиерата на най-малкият модел на Тесла - модел 3.За 24 часа беше получил близо 200 000 поръчки, а хората бяха чакали на опашки още от предния ден, за да си го поръчат!Така че електрическите автомобили определено имат бъдеще.

Аз имам колежка, която има подобен на този Опел, който си пуснал на снимката, но тук(Канада) го продават като под друга марка.Жената се изказва само със суперлативи за него.Ползва го предимно за кратки разстояния - пазарува с него от търговските центове, ходи на работа, на гости и пр.Та от тях до работата и обратно изминава малко над 60 км, като по пътя си кара с 100-110 км/ч и твърди, че в продължение на 5 месеца(Май-Септември) не сипва капчица бензин, а през останалото време сипва бензин за 20-25 долара на всеки 2 седмици!Зарежда батерията всеки ден в продължение на 4,5 часа.Ако колата й беше с по-голям пробег от тези 60-на реални км, то можеше изобщо да забрави, що е то бензиностанция, както е при собствениците на изцяло електрически автомобили.

В следващите 2-3 години и най-вече с навлизането на Тесла модел 3 ще се види реално, дали и как ще се развие тази технология.Към момента нещата са обещаващи, но се виждат и някои странни тенденции, като тази например производителите да ел. автомобили да залагат на все по-бързо ускорение, вместо на по-голям пробег.На колко от обикновените хора им е притрябвало да се състезават с Бугати, Ламборгини, Порше или Ферари?!Повечето хора биха предпочели да имат реален пробег от 1000+ км с едно зареждане, а не ускорение от 0-100 км/ч под 3 секунди!!!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.04.2017 г. в 17:04, angelovarna написа:

Във Варна съм виждал един или два Тесла автомобила и това е. 

Като за далеч по- малък град, имаме 3! Гледам обаче, че едната е повече в престой!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В моя малък град не съм забелязва електромобили и няма станции за презареждане на такива. Цената им е проблем за хората с по-ниски доходи, но немисля че и хората с високи доходи ще започнат да купуват такива. Автономията им не е лоша за през повечето време от годината от вкъщи до работа и шопинг, но ако тръгнеш на дълъг път примерно почивка в чужбина и на всеки няколко стотин километра трябва да спираш с часове за презареждане ще е много изнервящо пътуване. Уж от 2025г в евро съюза ще забранят продаването на автомобили с двигатели с вътрешно горене. Надява се дотогава да е подобрена скоростта на презареждане на батериите и да е намалена цената им.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълна глупост, са тия миксери. Ама са модни. Би трябвало, да се развива водородната клетка или двигател, не знам кое е по-правилно. Тия миксери, се зареждат с ток. Тока идва от централи, като 60% са на въглища. До сега само Тесла, минава над 200 км, с едно зареждане. Другите и 100 км. не стигат. Сметнете само, колко замърсявате, за да се заредите миксера. Е да не е от ауспуха, а от големия комин, на ТЕЦ-а. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, AntiAlGor написа:

Пълна глупост, са тия миксери. Ама са модни. Би трябвало, да се развива водородната клетка или двигател, не знам кое е по-правилно. Тия миксери, се зареждат с ток. Тока идва от централи, като 60% са на въглища. До сега само Тесла, минава над 200 км, с едно зареждане. Другите и 100 км. не стигат. Сметнете само, колко замърсявате, за да се заредите миксера. Е да не е от ауспуха, а от големия комин, на ТЕЦ-а. 

Я кажи, колко се замърсява, за да се зареди автомобила?С колко ще се увеличи потреблението на ток в световен мащаб, ако трябва да си заредиш 1-2 пъти колата всяка седмица?Я да видим каква глупост ще напишеш.....

Колкото до пробега на ел. автомобилите, струва ми се, че трябва да си натиснеш бутона Update, защото поне на първо четене се сещам за Рено и Шевролет, които имат модели с пробег над 200 км, а тези с пробег над 100 км са доста повече(БМВ, Киа, Мерцедес, Нисан, Форд, Фауве...сигурно пропускам някои) .Между другото, все по-често ще трябва да го натискаш този бутон, т.к. до 2-3 години повечето големи производители ще имат поне по един модел с такъв пробег(над 200 км)!Да не говорим, че някои производители ще станат направо нагли с пробег от над 400 км(освен Тесла, които вече имат такива модели).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, AntiAlGor написа:

Грешиш ако мислиш че автомобилите с водородна клетка са по екологични от електроавтомобилите. Има два начина за добиване на водород единия чрез горене на някакви газове доста не екологичен метод, а другия чрез електролиза при която се изразходва много електричество което идва пак от старите ТЕЦ-ове.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Проблемът при електромобилите, които са изцяло на ток е в свръхбавното им зареждане. Тоест, те най- вероятно ще се наложат като градски автомобил, но нищо повече... Който си мисли, че бъдещето е в тях, ами ще трябва да мисли отново. Идеата на хибридите е малко по- различна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, язе написа:

Проблемът при електромобилите, които са изцяло на ток е в свръхбавното им зареждане. Тоест, те най- вероятно ще се наложат като градски автомобил, но нищо повече... Който си мисли, че бъдещето е в тях, ами ще трябва да мисли отново. Идеата на хибридите е малко по- различна.

Забравил си да уточниш, че проблемът, по-скоро проблемите, са към момента.Нещата се променят непрекъснато!Замисли се върху няколко неща.

Първото и най-важно е, колко км пробег дневно е нужен на повечето хора? За сведение, аз съм имал случай, когато за цялата година, извънградското ми каране е било равно на.... 0 км!Да, имал съм години, когато извънградското ми каране е било и 15 000 км.

Къде бяха ел. автомобили преди 5 години, какъв пробег имаха и какви бяха цените им?

Къде са сега и какви са цените им?

Къде ще бъдат след още 5 години с тоз темп на развитие?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Стоян, мисля че надценяваш темповете на развитие в една област, за сметка на друга. Та, дори да ги направят да минават и по 1000 км с едно зареждане, въпросното зареждане пак ще е половин ден. Не ли? Нали виждаш как е с телефоните- сегашните са "извънземни" ама пак се зареждат по няколко часа. Е, телефона можеш да го ползваш и докато се зарежда, ама с електромобила ще видиш зор. Та, не след 5, ами и след 20 години ще са на ниво градски автомобил... Освен ако не се случи някаква революция в друга област. Тези други области обаче, не са много привлекателни за девелопмънт, щото генерират огромни разходи и много слаби переспективи за печалба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При реален пробег от 800-1 000 км, колко пъти месечно ще ти се налага да зареждаш батерията?

Лично на мен, съобразно пробега, който правя последните 1,5 - 2 години(1 400-1 600 км на месец) ще ми се налага да зареждам батерията.... веднъж на месец!Да не мислиш, че ще ми е проблем да оставя автомобила за 8-9 часа да се зареди?И това веднъж или максимум 2 пъти в месеца през нощта, докато ти сладко си спиш???Същото аз правя и с телефона, само дето го зареждам 2-3 пъти седмично, а не 1-2 пъти месечно, както би било с автомобил имащ пробег 800 - 1 000 км.

Същото е и ако тръгнеш на дълъг път.Когато спреш да обядваш някъде, може да си оставиш автомобила да се зареди на някоя станция за бързо зареждане, докато трае обяда ти, а когато се върнеш да имаш някъде между 20% и 45% допълнителен заряд.Да не говорим, колко пъти ще ти се наложи да правиш преходи с автомобила, по-големи от 800 - 1 000 км дневно.Едва ли са много хората, които правят всеки ден такива преходи!?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, язе написа:

Не съм много съгласен с това. Моята кола примерно е в престой да кажем 23 часа в денонощието. карам я главно до работа и ако имам някаква работа из града. Така. Иначе в България не виждам как ще се получат нещата с чисто електрическите автомобили. Не говорим за хибриди, нали? Вижте колко автомобили има около блоковете и питайте собствениците им, как си намират места за паркиране. Ами то има хора, дето не излизат с колата си, само и само някой комшия да не им заеме мястото, Ако това е електромобил и се налага презареждане, как ще стане, ако някой постоянно заема мястото ти? Гаражи? Ами те ги събориха половината, щото били незаконни и върху детски площадки. Добре, зарядни станции на публични места. Но айде, отивам вчера на Кауфланд и там има 5-6 места в края на паркинга. Виж, вече ако живееш в по-рядко населен квартал с по-големи пространства и постоянно паркомясто, то може да си пуснеш кабел. В общия случай обаче не виждам как ще стане. Ами то тук нямаме нормални места за паркиране, какво остава и да намерим станция за презареждане? Ако са 100 електромобила за цял град, добре. Ама ако са 100 000 какво правим? Не знам как на Запад си представят нещата, но щом и там все още след толкова реклами имат мисля около 2% продажби на електромобили, какво остава за нас. Вярно, в Германия чрез законодателни промени след 2030-та се спират автомобилите с ДВГ, но ние не може да се мерим с Германия, още повече, че техните електромобили ще пристигнат при нас след 2035-та, 2040-та година, когато вече ще са и на по 5-10 години. И пак България ще стане гробница за електромобили и по-точно за акумулаторите им. Чудя се тогава как ще се справим с рециклирането им. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, StoqnS написа:

Я кажи, колко се замърсява, за да се зареди автомобила?С колко ще се увеличи потреблението на ток в световен мащаб, ако трябва да си заредиш 1-2 пъти колата всяка седмица?Я да видим каква глупост ще напишеш.....

Ти пишеш глупости. И не се усещаш. Ще зареждаш един два пъти в седмица, ако не си караш колата. При пробег от 100 км в идеалния случай, ще зареждаш през два дена. Сметни няколко милиона автомобила, ако всички преминат на миксери. Що не мислете преди да пишете, не знам.

В класацията на замърсителите, колите с ДВГ (ако знаеш какво е), са на 7 или 8 място. В челното място, са ТЕЦ-те.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега като се замисля, то да - вижда ми се просто една модна тенденция и начин да покажеш благосъстояние и автомобил от друго измерение, но до тук! За мен главен проблем си остава батерията т.е. нещо като ония таблети, на които батерията не се заменя или нейната цена надхвърля многократно стойтостта на продукта като цяло! Тази батерия един ден ще "умре" и после!?!?!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДВГ, чиято задача е единствено да произвежда електричество. Никакви скоростни кутии, кардани и т.н. ДВГ ще произвежда ток, който ще се подава на електромотори(по един на всяко колело). Отделно ще зарежда и батериите на автомобила. Зарежда си човек батерията, шофира където и когато му е необходимо, и когато види, че няма достатъчно заряд ще включи ДВГ. Той ще произвежда електричество, с което ще се зарежда батерията или директно ще се подава към електромоторите. Хем евтино, хем по екологично чисто отколкото само с ДВГ, хем имаш независимост като пробег.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, A.com написа:

ДВГ, чиято задача е единствено да произвежда електричество. Никакви скоростни кутии, кардани и т.н. ДВГ ще произвежда ток, който ще се подава на електромотори(по един на всяко колело). Отделно ще зарежда и батериите на автомобила. Зарежда си човек батерията, шофира където и когато му е необходимо, и когато види, че няма достатъчно заряд ще включи ДВГ. Той ще произвежда електричество, с което ще се зарежда батерията или директно ще се подава към електромоторите. Хем евтино, хем по екологично чисто отколкото само с ДВГ, хем имаш независимост като пробег.

Малко си назад с информацията. ДВГ ще изчезнат от хоризонта съвсем скоро. И това ще стане чисто законодателно. От там нататък проблемът ще бъде при държави като нашата, която няма да бъде подготвена за тия електромобили, както и няма да има подходящата инфраструктура за новите електронни системи. Просто ние тук си чоплим съвсем други неща - как някой бежанец щял да направи не знам си какво. Не се питаме какво ще ни причини Германия след 2030 година. Ама то ще дойде и 2030-та. Това са само 13 години. И тогава се чудя какво ще правим, след като няма да имаме никаква инфраструктура и никаква концепция за близко и далечно бъдеще. Нас сега ни мързи да си подновим маркировката. Правим го веднъж, след като се преасфалтира даден път. По нататък никой не се грижи за тия простички неща - като маркировка. Да не говорим, че никой и не се грижи около пътищата ни да е чисто. И тук възниква въпроса - как ще караме тия бъдещи автомобили при положение, че голяма част от тях ще могат да се движат автономно, разчитайки главно на добри пътища и маркировка? 

Но да не се притеснваме толкова, вече има концепция - Европа на няколко скорости. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, sennheiser написа:

И тогава се чудя какво ще правим, след като няма да имаме никаква инфраструктура...

Ударно ще се строят зарядни станции с пари от еврофондове. :) Най-голямата ще е на Марешки. ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Кумчо вълчооо написа:

Сега като се замисля, то да - вижда ми се просто една модна тенденция и начин да покажеш благосъстояние и автомобил от друго измерение, но до тук! За мен главен проблем си остава батерията т.е. нещо като ония таблети, на които батерията не се заменя или нейната цена надхвърля многократно стойтостта на продукта като цяло! Тази батерия един ден ще "умре" и после!?!?!

Както и модните, турбо бензини. Хиляда кубика моторче, с 150 коня. Уж горяло малко, ама само на книжка. :) То и за това, много от производители се отказват вече, от тая глупост. Щото не може да покрие, новите изисквания, които ще се въведат. А имено, тестове в реални условия, не в лаборатория.

преди 54 минути, A.com написа:

Това вече, е друга бира, както се казва. Тук има по-голямо приложение и повече логика. Ама не се върви в тази насока. Така ДВГ-то, може и да е под 1000 кубика. И даже да работи на метан или газ. За мен чистите миксери, за безмислени. Или това дето казваш или водородна клетка/двигател.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, A.com написа:

Ударно ще се строят зарядни станции с пари от еврофондове. :) Най-голямата ще е на Марешки. ;)

Те и да строят, все тая. Батерията пада зимата и при студ с включено парно, а и климатик лятото, забрави за 400-500 км пробег. По-скоро 200. А и като знам българина, дето обича да се режи на светофарите, не знам дали и 150 ще мине реално. Значи така или иначе трябва да зарежда поне един път в седмицата. Това е и разход на време, дори да зареждаш на някакъв паркинг с 500 коли и 500 зарядни станции. Аз сега реално зареждам един път на 20-30 дена. С електромобил ще губя двойно време за зареждане. Освен това при всяко спиране ще трябва да включвам щепсела и това също е загуба на време и нерви. Представи си, че зарядната станция не работи по някаква причина. Почваш да търсиш друго паркомясто, дето да заредиш, ако приемем че си на обществен паркинг. Мога да сравня зареждането на електромнобил с чакане на автомивка. Аз от миналата есен не можах да измия колата си, защото поне 20 пъти минавам покрай автомивката и 20 пъти всички клетки са пълни. Аз на автомивка не чакам. Какво остава да чакам за зарядна станция и изобщо за зареждане на батерия ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бензина и дизела един ден ще свършат и ще се мине на ток задълно. Които не могат да си го позволи каруцата и магарето 100% екологично :whist:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, sennheiser написа:

Те и да строят, все тая. Батерията пада зимата и при студ с включено парно, а и климатик лятото, забрави за 400-500 км пробег. По-скоро 200. А и като знам българина, дето обича да се режи на светофарите, не знам дали и 150 ще мине реално. Значи така или иначе трябва да зарежда поне един път в седмицата. Това е и разход на време, дори да зареждаш на някакъв паркинг с 500 коли и 500 зарядни станции. Аз сега реално зареждам един път на 20-30 дена. С електромобил ще губя двойно време за зареждане. Освен това при всяко спиране ще трябва да включвам щепсела и това също е загуба на време и нерви. Представи си, че зарядната станция не работи по някаква причина. Почваш да търсиш друго паркомясто, дето да заредиш, ако приемем че си на обществен паркинг. Мога да сравня зареждането на електромнобил с чакане на автомивка. Аз от миналата есен не можах да измия колата си, защото поне 20 пъти минавам покрай автомивката и 20 пъти всички клетки са пълни. Аз на автомивка не чакам. Какво остава да чакам за зарядна станция и изобщо за зареждане на батерия ;)

Прибираш се в къщи и включваш колата в зарядното. Нощем ще се зарежда. В почивните дни също, ако не си на път. Ама си трябва инфраструктура за тая работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

waftermath и интересна тема, в София са ДОСТА, не мога да ги броя вече... на синя и зелена зона паркират ли още без пари даже не знам?!? :ph34r::no-no:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, A.com написа:

Брат, ти виждал ли си хибрид? Няма такива филми, като това или онова ми се иска! И си имат и скоростни кутии и кардани и всичко. Защото основния двигател е бензиновия, а не електрическия. Ето защо една Тойота Приус е с двигател 1,8, а един джип Лексус с 3,0 литров шестак. За къв са им такива големи двигатели, ако само ще зареждат батерия с тях- мислете малко. Идеята на хибрида е да се използва електромотора в режимите, в които бензиновия двигател бълва най- много отрова- потегляне, спиране и ускорение. Потеглянето и спирането при тях е само на ток, а бензиновия двигател запалва при около 1500 оборота (според зависи). При ускорение, то се извършва не чрез подаване на повече гориво към ДВГ, а чрез електромотора.За да караш хибрид, ти трябва цял курс на обучение, щото иначе ще го караш само на бензин в авариен режим. Щото хибрида е една смешна измишльотина, дето ако я караш по- спортничко, не само че не зареждаш батерията ами я източваш. И като цяло получаваш автомобил с никаква динамика, който все пак работи основно на бензин. Тоест, глобално пак си замърсява доволно...

По- горе писах, че идеята на хибридите е по- друга. Тя е- да се избегне голямото замърсяване в ГРАДОВЕТЕ, където е струпана огромната маса от автомобили.

Бая глупости изчетох, та да ви кажа- рекламите и фантазиите са едно, реалностите- съвсем друго! Мерси за вниманието.

преди 1 час, A.com написа:

Прибираш се в къщи и включваш колата в зарядното. Нощем ще се зарежда. В почивните дни също, ако не си на път. Ама си трябва инфраструктура за тая работа.

И ако искаш да идеш от София до Мюнхен, ще си купиш билет за влак. Или си взимаш 5 дни отпуска.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/7/2017 в 20:15, StoqnS написа:

Кой ще си купи електрически автомобил на споменатата от angelovarna цена от 60 000 лв, при положение, че можеш да си купиш автомобил от същия клас за двойно по-малко пари?!

Тези с парите, които си мислят за джоба - най-евтин разход на 100км пробег.
Расте и броят на зарядните станции в страната (е, не е като темпото на бензино/газ станциите)
Друг е въпросът, че и законодателството ни реагира изключително мудно по отношение на мита и данъци.

преди 4 часа, A.com написа:

Това е тенденцията при тежките машини и от доста време се правят така - малко двигателче с ВГ, генерира ел. за ел двигателите на всяко колело

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.