Премини към съдържанието
----------------

За електромобилите и тяхното присъствие в градовете ни.

Препоръчан отговор

преди 6 часа, AntiAlGor написа:

Ти пишеш глупости. И не се усещаш. Ще зареждаш един два пъти в седмица, ако не си караш колата. При пробег от 100 км в идеалния случай, ще зареждаш през два дена. Сметни няколко милиона автомобила, ако всички преминат на миксери. Що не мислете преди да пишете, не знам.

В класацията на замърсителите, колите с ДВГ (ако знаеш какво е), са на 7 или 8 място. В челното място, са ТЕЦ-те.

Та и не отговори на въпроса!!!Не че съм очаквал друго от човек, който е с толкова закостенял мозък, че е готов да сложи газ на ел. автомобил:

Цитат

И даже да работи на метан или газ.

Та с колко според теб ще се увеличи потреблението на ток?Вече си написал, че ТЕЦ и към момента са най-големите замърсители.С колко ще се увеличи това замърсяване? 0.01%, 0,5%, 1%, 2%, с повече ли?

И не забравяй, че ДВГ ще изчезне в голяма степен като замърсител, както и болестите и проблемите , които се предизвикват от този тип замърсяване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое предпочитате - ТЕЦ с филтриране на фини прахови частици или димящи дизелови/бензинови 'фтумубили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Тези с парите, които си мислят за джоба - най-евтин разход на 100км пробег.
Расте и броят на зарядните станции в страната (е, не е като темпото на бензино/газ станциите)
Друг е въпросът, че и законодателството ни реагира изключително мудно по отношение на мита и данъци.

Хубаво е, че нараства броя, както на ел. автомобилите, така и зарядните станции, но лошото е че държавата не прави нищо, за да стимулира допълнително нарастването на тази бройка!

В провинцията, където живея стимулират покупката на такъв автомобил с до 8 000 долара.В някои провинции е и повече.Отделно може да ти върнат до 600 долара, ако си инсталираш система от 220 волта, за по-бързо зареждане.

преди 51 минути, ExaFlop написа:

Кое предпочитате - ТЕЦ с филтриране на фини прахови частици или димящи дизелови/бензинови 'фтумубили?

Аз предпочитам тишина и по-чист въздух за хората на местата където живеят(в повечето случаи това са градовете), което автоматично означава НЕ на автомобили с ДВГ.

Колко пъти съм се качвал на Витоша през деня - шумът от автомобилите от София се чува дори там.Нощно време изчезва.Да не говорим, когато директно се налага да понасяш децибелите и пушека около кръстовища, булеварди и улици.Така е във всеки по-голям град във всяка една точка по света.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

законодателството ни реагира изключително мудно по отношение на мита и данъци.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2010 Дянков отряза преференцията за ел коли, нямало пари, на конференция в Хилтън бяхме...

Изпратено от моят Be Touch 2 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Електроавтомобилите скоро няма да се наложат! При тези цени за автомобил, пре тези цени на резервните компоненти - не! РазнитеЕвродирективи и други наложени принудителни мерки също до нищо няма да доведат! Все пак това е бъдещето, но според мен ще изминат почти 100 години докато този тип автомобили станат масово достъпни за всички класови слоеве на населението! До тогава ДВГ или Хибриди!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, язе написа:

Брат, ти виждал ли си хибрид? Няма такива филми, като това или онова ми се иска! И си имат и скоростни кутии и кардани и всичко. Защото основния двигател е бензиновия, а не електрическия. Ето защо една Тойота Приус е с двигател 1,8, а един джип Лексус с 3,0 литров шестак. За къв са им такива големи двигатели, ако само ще зареждат батерия с тях- мислете малко.

Не си прав. Чети тук:

http://www.dnevnik.bg/skorost/2015/01/12/2452000_noviiat_shevrolet_volt_stana_po-purgav_i_ikonomichen/

Spoiler

"Шевролет" представи второто поколение на електромобила си с разширен обхват "Волт", като колата е по-пъргава и по-икономична от предшественика си. В добавка "Волт" 2015 предлага по-мускулесто излъчване.

Разработените съвместно с LG Chem литиево-йонни батерии съдържат с 96 по-малко клетки, като теглото им е намалено с почти 10 килограма. Въпреки това капацитетът им е вече 18.4 киловатчаса при 16 киловата досега.

Това позволява с едно зареждане на батериите да се изминават до 80 километра при 65 километра за предходното поколение. С включването на работещия като генератор бензинов двигател запасът от ход става почти 650 километра.

Както и досега, "Шевролет Волт" ще се задвижва от два електромотора, който черпят ток от акумулаторите или го получават от бензиновия двигател-генератор. Електрическите мотори са с 12% по-икономични, като в същото време са 45 кг по-леки. Те осигуряват с 19 на сто по-добро ускорение от място до 30 мили в час (48.28 км/ч), което отнема 2.6 секунди. Спринтът от 0 до 60 мили в час (96.56 км/ч) става за 8.4 секунди, което е по-добро постижение със 7 на сто.

Новият 1.5-литров бензинов мотор, който заменя 1398-кубиковия в ролята на генератор, консумира 5.74 л/100 км. Средният заводски разход на гориво за "Волт" обаче е под литър на сто заради изминаването на голяма част от дистанцията на ток.

...

https://vesti.bg/tehnologii/avtomobili/shevi-volt-16-l100-km-dokazano-2363091

Spoiler

"Дженерал мотърс", съвместно с американската агенция за защита на околната среда (EPA, Environmental Protection Agency), подложи на тестове новия "Шевролет Волт".

Автомобилът даде среден разход на гориво от 1,6 л/100 км при движение с бензиновия си двигател и 15,5 киловатчаса електричество на 100 км при движение чрез батериите си.

"Волт"е новото поколение електромобил на GM, който се очаква да излезе на пазара в края на следващата година. Той може да изминава 64 км при движение на ток.

Автомобилът разполага и с бензинов двигател, който обаче не се използва за задвижване, а работи като стационарен агрегат за електричество, с което се зареждат батериите, така че движението отново става с електромотора.

Тестовете, направени от EPA, показват 1,2 л/100 км разход на гориво при градско движение. Съобразено с европейските стандарти, това означава 1,6 л/100 км среден разход на гориво при движение с бензиновия двигател.

Възможно е все пак при европейските тестове да има леки разлики с този показател.

Разходът при движение на електричество от батериите пък е 15,5 киловатчаса на 100 км. Съобразено с европейските цени на киловатчас електричество, това означава 1,2 евро на 100 км, или около един евроцент на изминат километър.

"От данните, с които разполагаме, се вижда, че "Шевролет Волт"може да се движи ежедневно изцяло на електричество. При тези цени това означава напълно нов начин на придвижване", коментира президентът на GM Фриц Хендерсън.

"Ключът към тези показатели обаче е ежедневното зареждане на автомобила от електрическата мрежа. Колата трябва да се зарежда с ток поне веднъж на ден, за да се постигнат подобни числа", предупреди той.

преди 6 часа, язе написа:

И ако искаш да идеш от София до Мюнхен, ще си купиш билет за влак. Или си взимаш 5 дни отпуска.  :)

С Шевролет Волт няма да имаш никакви проблеми при пътуването си. Макар че самолетен билет ще ти излезе по-евтино.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Братле, ако искаш да си в час с нещата, в никакъв случай не черпиш инфо от журналисти! Щото после се оказва, че филма не е шведски а съветски, ама... папарака така чул. Споделих ти инфо от извора дет се вика, ти ми разправяш "не си прав" и постваш релламни статийки, които не си и прочел внимателно. Ма приятен път до Мюнхен с Шевролет Волт! Само да те предупредя, че тока няма да ти стигне и до София.  :)

Цитат

Както и досега, "Шевролет Волт" ще се задвижва от два електромотора, който черпят ток от акумулаторите или го получават от бензиновия двигател-генератор.

Бах тоа генератор аз. Нали се сещаш, че само за да го мръднеш тоя автомобил, ти трябват няколко киловата минимум. Какво ще е това динамо, дето ще произведе толкова, че и да дава на електромотора- тва да не е лампа.

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво електричка, ама къде да я зареждам тая пущина? Иначе днес видях една Тесла, е много е красива, спор няма. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 7 минути, ostavime написа:

Хубаво електричка, ама къде да я зареждам тая пущина? Иначе днес видях една Тесла, е много е красива, спор няма. 

Красива е, ма не мое да иде от Пловдив до Бургас. А уж минавали по над 400 км... сигурно имат платна, знам ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ostavime написа:

Иначе днес видях една Тесла, е много е красива, спор няма. 

Да, наистина е доста атрактивна и е супер безшумна!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, за града бива да си се фръцкаш, ама на дълъг път с такова не тръгвам. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, ние - Българите сме едни сред първите и най - търсени производители на електромобили с марака Електрокар! Що ги спряхме????:) )))) Малко невзрачни бяха, ма па като им свикнеш - резачки!:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Кумчо вълчооо написа:

То, ние - Българите сме едни сред първите и най - търсени производители на електромобили с марака Електрокар! Що ги спряхме????:) ))))

Щот спряхме всичко, що...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, ostavime написа:

Да, за града бива да си се фръцкаш, ама на дълъг път с такова не тръгвам. 

Те са предвидени основно за градско, където разстоянията са по 30-40+км - за ходене на работа, за пазаруване...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така тъпо. И какво, трябват ми две коли, така ли? Е то къде ще му излезе края тогава?!? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябват еко коли за градско и семейни коли за други дейности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, ostavime написа:

Така тъпо. И какво, трябват ми две коли, така ли? Е то къде ще му излезе края тогава?!? 

Зимаш хибрид- градското е основно на ток, извънградското основно на безин и тва е. Гори малко, става и на газ... само не треа го ръчкаш много.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, язе написа:

Зимаш хибрид- градското е основно на ток, извънградското основно на безин и тва е. Гори малко, става и на газ... само не треа го ръчкаш много.  :)

Бе, хибрид! То нямаше ли едно смешно изпълнение на Тойота, което се оказа пълен провал - не ,че няма нови разработки, но ....!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, Кумчо вълчооо написа:

Бе, хибрид! То нямаше ли едно смешно изпълнение на Тойота, което се оказа пълен провал - не ,че няма нови разработки, но ....!

E Приуса де. Кво му е смешното- гори 3 на сто. И що годе върви... Дори и да го караш душманската (не че може кой знае колко), ще изхабиш батерията и минава в авариен режим- само на бензин. Кат се зареди, имаше там... натискаш 2 пъти тва, три пъти онова и си минава в нормален режим. :)  Tова си е една нормална Тойота, с бонус електродвигател. Чувам, че в София бакшишите мощно минавали на Приус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само слухове са за бакшишите. Пуснаха едни зелени Приуси преди година-две, ама толкова. Далече сме още от тия коли като цяло според мен. Иначе съм карал Аурис. Предишната версия дето беше. Мъка си беше на дълъг път и да ви кажа хич не беше толкова икономичен, колкото го пишат по книгите. Това и в града и извън него. След това си минах на чист бензин и си казах, че не сме готови за такива коли или по-скоро те не са още достатъчно добри. След време със сигурност, но не още. 

А както вече казахте, на електричката основен проблем е зареждането. Просто няма начин...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кумчо вълчооо написа:

Никак не е смешно даже. От 2001 до 2011-та от Приус в Щатите са продадени 1.1 млн. автмобила. И това преди 6 години, че на такава статистика попаднах. В Япония доколкото се сещам, е най-продаваният автомобил изобщо.  И ако Приус не се харесва заради безстепенната трансмисия, то новия Хюндай, конкурент на Приус, разполага с трансмисия с два съединителя и там изобщо не може да разбереш какво караш.  Днес всяка автомобилна фирма има поне по 5-6 модела електрически или хибридни автомобили. Ама да не бъркаме електричките с хибридите или с plug-in  хибридите, които могат да се зареждат и от контакта. Със сигурност близкото бъдеще ще принадлежи на хибридите. Поне докато не забранят изцяло автомобили, разполагащи с ДВГ. Дизела се компрометира и продажбите дори в Германия спадат доста и отстъпват на автомобили със...бензинови двигатели. Но това донякъде е продиктувано и от цената на нефта последните години. Да благодарим на Путин, че заради него нефта стои ниско долу. Е, Тръмп не изтрая и реши да вдигне нефта миналата седмица, та може и хибридите пак да дойдат на мода. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, язе написа:

Ех, тази газ бре.Евтинко е, а?!

И като си се хванал за този хибрид, като че е нещо невиждано, знаеш ли колко им е пробега само на ток?Кумът ми има Приус под наем - гледам знаеш за този модел, и знаеш ли колко изкарва само на ток, ако го караш? 5-10 км!!!Как ти се струва?

Иначе го спуква от каране.За година и осем месеца му беше навъртял 84 000 км.Среден разход 5-5,5 л/100км на бензин(в огромната си част градско каране).После го смени и нае по-новия модел - разход с един литър нагоре!Чудеше се как е възможно по-нов модел, пък да харчи повече!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

A, за мен ли? Не, мерси... За мене бензинка на газ- падам си по класиката.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, язе написа:

Красива е, ма не мое да иде от Пловдив до Бургас. А уж минавали по над 400 км... сигурно имат платна, знам ли.

Я кажи, според теб, понеже виждам, че много разбираш от пробег на електрически автомобили, как този юнак е изминал за една година близо 90 000 км с неговата Тесла модел С, при положение че дори не е с най-мощните батерии???Спал ли е на зарядните станции, там ли е живял, що ли?Как е изминал 90 000 км за една година? Карал е, и на студ(Норвегия не е от най-топлите), и на пек!

Хайде обясни ми, как да му се невиди, след като Тесла не може да отиде от Пловдив до Бургас, пък за такъв период е навъртял толкоз км?

После, ако реша, ще ти пусна и едно видео с един юнак, който е изминал в града със своя Шевролет Болт(не го бъркай с Волт), 300 мили с едно зареждане!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.