Премини към съдържанието
----------------

За електромобилите и тяхното присъствие в градовете ни.

Препоръчан отговор

Гост

преди 5 часа, Кумчо вълчооо написа:

Е колко още искаш да лапаш бе?

Tихо ся... скатавам данъци.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат

Китайски електромобил е новият крал на „Нюрбугринг”

Китайският електромобил Nio EP9 е новият притежател на титлата „Най-бърз автомобил на Северната дъга на „Нюрбугринг”. Той подобри постижението на Radical SR8LM, като завъртя една обиколка на легендарното трасе за 6 минути и 45,90 секунди.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уау! 1360 коня, 45 минути зареждане за 425 километра... мисля, че технологиите доста бързо напредват :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То малко извън темата, щото си има такава спортна, но взех много да се заглеждам във Формула - Е и да не гладам чак толкова  Формула -1. Много странен и смешен ми изглажда звука издаван от болидите на Формула - Е. Там се готви и нов регламент и интригата ще става все по - голяма!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще нямах представа, че има Формула за ел. автомобили. Интересно изглежда това с процентите на батериите :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, badsector написа:

Уау! 1360 коня, 45 минути зареждане за 425 километра... мисля, че технологиите доста бързо напредват :)

Да, а един от т.нар. хипер-автомобили с ДВГ, с подобна мощност и максимална скорост над 400 км/ч се целеше в рекорда на Порше 918, който беше с няколко секунди по-бавен от този на Радикал.Опитите му завършиха в мантинелата и стотици парчета от останките му разпръснати из пистата.

Този резултат на китайската електричка само доказва потенциала на тази технология.Хубавото е, че китайците нямат интерес да се развиват при автомобилите с ДВГ, където страни, като САЩ, Япония и доста от Европа са с отдавна утвърдени традиции.Виж при електричките поле за развитие и потенциални пазари, колкото искаш има!Точно китайски учени са направили и важно откритие, което ще удължи доста живота на литиево-йонните батерии.

http://www.dnes.bg/e-drive/2017/04/24/litievo-ionnata-bateriia-mitove-i-fakti-ii-chast.338978

Цитат

Двама китайски учени обаче откриха решение. Те използват алуминиев анод, който обаче е покрит с фина черупка от титаниев оксид. Така "кожицата" се образува върху статичната титаниева черупка, а вътре в нея анодът спокойно се разширява и свива. Опитите на китайците показаха, че след 500 цикъла на зареждане и разреждане техните батерии имат 4 пъти повече капацитет от традиционните с графитен анод. Въпрос на няколко години е технологията да е готова за пазара.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.carscoops.com/2017/08/finnish-tesla-taxi-driver-has-covered.html

Цитат

Finnish Tesla Taxi Driver Has Covered Over 250,000 Miles / 400,000 Km In Model S

400 000 км за 3 години! Не държат тези батерии, ва. Сигурно е сменил 3-4 батерии, докато мине тези 400 000 км:biggrin: Пък и добре, че е жега във Финландия, защото в студената България тези коли с мъка изкарват по 200 км с един заряд. Поне такава е директивата сред специалистите:D А как ли пък се е набутал със сметките за ток? Да си беше купил едно дизелче да му гори 5л./100 км и да си беше свиркал.

Редактирано от StoqnS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих си купил. И не вярвам в розовото им бъдеще. Но мисля, че имат бъдеще. Гориво можеш да складираш, но ток в такива количества не и като завали сняг или почне някакво друго мероприятие, както гласеше един военен бисер, ще се наложи да ползваме магаретата. В други държави вероятно ги нямат тия проблеми, но кой знае в бъдеще дали няма да ги имат...

Преди заплашваха, че ако спрат парното в София, ще се пренатоварят ел мрежите и ще изгорят. То и без това електрическата мрежа е пълна трагедия, ако нещо по-сериозно се случи и вода няма да има и софиянци ще ходят пеш до изворите за вода, че няма ток... Не, мерси... Като бях малък ни убеждаваха в светлото бъдеще, а сега хората се топлят с дърва, гуми, кюмюр и ровят по кофите. Нищо чудно и до газени лампи да опрем скоро, а вие - електромобили...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.04.2017 г. в 17:14, kalansuv написа:

Първият тир на Tesla ще бъде представен през септември, идват и други модели.

Босът на Tesla Илон Мъск анонсира първия търговски модел на марката. Става дума за електрически влекач, който трябва да се появи през септември тази есен. От думите на Мъск става ясно че това е именно електрически седлови влекач. Босът сподели че е много доволен от разработването и настройките, и смята че първият камион на Tesla е станал много сполучлив.
http://news.data.bg/9/auto/852127/първият_тир_на_tesla_ще_бъде_предста
Техническите подробности за модела се пазят в тайна, но е известно, че новата търговска Tesla ще бъде снабдена с автопилот. Известният с напредничавите си идеи за бъдещето на транспорта Мъск подчерта дебело, че електрическите търговски автомобили ще бъдат много по-евтини в експлоатационно отношение, отколкото класическите с ДВГ – нещо немаловажно за бизнеса.

Освен това Илон Мъск обеща още нови и различни търговски електромобили на марката в скоро бъдеще - електрически пикап и, възможно, автобус. Пикапът трбява да се появи максимум до две години, а за бусът се предполага че ще е преднацначен за масовия градски транспорт.

При леките автомобили също имаме новост - Илон Мъск съобщи, че следващият модел след “тройката” ще е компактен електрически кросовър с име Tesla Model Y. Той трябва да бъде представен през следващата 2018-а година.

852127_300x0.jpg

С едно зареждане на батериите - пробег 800 км., натоварен с до 36 тона.
Уточнявам - безплатно зареждане на станциите на Tesla за около 30 мин.
Цена - около 180 хил. долара.
Ускорение от 0-100 - по-бързо от повечето лични автомобили.
Никакъв шум, никакви вредни газове.
 за Лукойл!

La imagen puede contener: cielo y exterior

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заеби електричките...най-обичам мириса на бензин аз.Най-ме кефи сутрин като си запала колата първия дим, като замирише концентрирано на бензин.А и обичам да си сменям маслото,филтрите, малко да е омазан двигатела с масло иначе няма тръпка за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, franchesko написа:

Най-ме кефи сутрин като си запала колата първия дим, като замирише концентрирано на бензин.

На мен пък ми е досадно че ако я вкарам на заден ход в гаража, после трябва да оставя отворени дратите да се проветри, щото гаражът ми е вътре в къщата. А и сутрин ако бързам и е била вкарана на заден ход, като затворя бързо вратите и си остават газовете вътре в гаража да си мирише на бензинови пушеци.
Ако ги пуснат по 10 хиляди евро, следващата ще е електрическа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Белгиеца написа:

Ако ги пуснат по 10 хиляди евро

Когато това се случи теб няма да те има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Когато това се случи теб няма да те има

Те тука при мен политиците са доста особени, гласуват едни закони да се чудиш от къде взимат пари после за да ги спазват. Например за фотоволтаичните пана дето се инсталират на покривите дават до това лято все още помощи.
Та една електро "кошничка" за двама души ако е 15000 евро, като измислят разни намаления на пътен данък, на осигуровки плюс и една еднократна помощ за първи елекротроавтомобил и те току виж, като си направиш сметката и станали все едно са само 10000 евро. Например като си купуваме нови коли ни плащат определана гарантирана сума за старата ни каруца ако е била на наше име от поне 6 месеца и е в движение с номерата ѝ и всичко платено за нея. Та като кажат - купи си електромобил и имаш право на 6000 евро за предишната ти кола ако е бензинова и се уреждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си пич бе, ако помрънкаш малко на жена ти или на тъста, ще ти вземат всичко. Ама само се чудя как ще се разделиш с бялото бижу?! 

Иначе електромобил скоро не бих си взел. С тия измислени батерии до някъде може да е полезно в града, но на дълъг път... забрави. За цени да не отваряме изобщо дума. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъпи миксери. 

За нищо не стават. 

Само добива и обработката на лития за батериите на една тесла замърсяват колкото 1 кола за 20 години. 

А относно "бензина и дизела ще свършат" - Да не мислите че хората са си седнали на задниците да чакат? Вече има заместител, само че за да не се срине цената на петрола и да не пострадат някои големи държави(сащ) се крие. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А с електромагнитното поле как ще се уредиш? Тоя въпрос малко се попрескача. Или ще стане така, че само плебеите ще карат електромобили, подобно на оня призив към шопиянци "ползвайте градскиот транспорт", или друг израз "Сега другарят Чаушеску ще закусва, а за вас - утринна гимнастика", а за другите нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Много съм маняк на темата, но нямам време да изчета 6 страници с мнения, за това на създателя отговарям директ.

В София има всякакви, Тесла, доста Нисани особено товарни електрички, има няколко електрически бусове, много VW e-UP повечето май са на spark bg и някое друго китайче. В Пловдив, примерно съм забелязал поне 3 Тесла, няколко нисана..., но сравнително слабо. По морето е пълно, има и в доста Rent a car къщи за под наем, повечето са ония бръмбазъци Рено Туизи, които за градско каране са супер идеалки, защото можеш да ги паркирваш във всякакви платени освен частните зони и то фрий :3 Иначе, относно зарядни станции вече има в доста бензиностанции, мисля че имаше един сайт e-cars бг или ком там има пълна карта на всички зарядни станции в страната. А това че има някои на частни имоти, не е повод за притеснение :) Все тая е :) 

на 16.05.2017 г. в 13:04, badsector написа:

Въобще нямах представа, че има Формула за ел. автомобили. Интересно изглежда това с процентите на батериите :)

Има и драг рейсинг състезания, има дори такива смесени ел. със нормални виждал съм как 250 к.с. Тесла бие 450 к.с. Мустанг от старта излита :Х

Има и 24 часови пустинни и дълги състезания с ел. джипове.

Редактирано от Пътна Помощ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Пътна Помощ написа:

Има и драг рейсинг състезания, има дори такива смесени ел. със нормални виждал съм как 250 к.с. Тесла бие 450 к.с. Мустанг от старта излита :Х

Това е толкова относително че изобщо няма как да се прави меродавно  сравнение.  Така представени нещата е все едно да сравняваме ябълки с круши.
Да сравняваш ел. мотор който има постоянен висок въртящ момент във целия диапазон на оборотомера с бензинов мотор къде вади 450 к.с благодарение на обороти и къде може да ползва тия 450 к.с. само кога е във високи обороти мисля че няма как да се прави сравнение. Отделно при драг а и при всички състезателни автомобили има един фактор който е много по важен от мощността на колата и той се казва Тегло къде всеки килограм в по малко е от много по голямо значение от колкото конете в мотора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 25.05.2018 г. в 20:47, BMW Маниак написа:

Това е толкова относително че изобщо няма как да се прави меродавно  сравнение.  Така представени нещата е все едно да сравняваме ябълки с круши.
Да сравняваш ел. мотор който има постоянен висок въртящ момент във целия диапазон на оборотомера с бензинов мотор къде вади 450 к.с благодарение на обороти и къде може да ползва тия 450 к.с. само кога е във високи обороти мисля че няма как да се прави сравнение. Отделно при драг а и при всички състезателни автомобили има един фактор който е много по важен от мощността на колата и той се казва Тегло къде всеки килограм в по малко е от много по голямо значение от колкото конете в мотора.

ФАКТ е че има такива състезания. Фактор тегло се съпоставя със въртящия момент, скоростна кутия, двигател И конструкция на автомобила за да се извлече максимума и достигане на перфектно сътношение. Свръх леките автомобили не винаги са по-добри, да не говорим, че прекаленото олекотяване довежда до по-слаба стабилност и т.н. Всичко си има граници и равна съпсотавка.... Но както казах такива състезания съществуват и т.н. Факт е, че вече започва да се използва ел.енергия и се правят не само автомобили, а и вече товарни машини. Факт е че въздуха е достатъчно замърсен, горивото свършва и ТАКА или иначе в един даден момент, ЩЕ СЕ наложи употребата на ел. автомобили пред двигателите с вътрешно горене... Така както двг. с вътрешно горене някога са изместили парните машини, а парните машини някога са изместили превозните средства и механични машини използващи жива тяга.....

П.П. Примера който съм дал горе със мустанга и тесла... Съпоставка тегло: ТЕСЛА спортния модел е по тегло наравно и дори по-тежка от въпросния мустанг...... само да кажа. 

Редактирано от Пътна Помощ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.