Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Скоро закупих лаптоп Asus GL752 и имам въпрос относно температурите, които поддържа. По време на игра се случва да стига температури до 90 градуса, когато е на зарядно, когато работи само на бетерия, температурите с с около 15 градуса по-ниски. В Power management намалих процентите на maximum processor state  и максималните температури при игри станаха между 72-78, когато е на зарядно и на батерия 55-60. Защо, когато лаптопа е на батерия, температурите са доста по-ниски и веднага след като включа зарядното, температурите скачат с 15 градуса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото системата ограничава производителността при работа на батерия и съответно загрява по-малко.
Инсталирани ли са последните драйвъри за графиката на nVidia?

Защото системата ограничава производителността при работа на батерия и съответно загрява по-малко.
Инсталирани ли са последните драйвъри за графиката на nVidia?
А другите драйвъри? Например Intel dynamic platform и thermal framework, и драйвъра на Asus за ACPI?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, качил съм последните ъпдейти, а и NVIDIA GeForce Experience казва, когато има нов ъпдейт за качване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А другите драйвъри? В диспечера на устройства има ли такива с ! или ?
Дай версията на драйвъра и хардуерния идентификатор на видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мой приятел също има модел на Асус, който е от по-висока серия и казва, че и при него температурите достигат до 90 градуса. Но това при мен е само при някои игри, инче между 75-85. Реших да намаля Maximum state, за да работи на по-ниски температури и до момента не виждам промяне в производителността. От лаптоп бг ми казаха, че е нормлано, тъй като това не е настолен компютър и охлаждането му е доста по-слабо. Посъветвахаме да го ползвам нормално без притенснение и на 6 месеца да го почиствам и да му се сменя пастата на процесора.

В момента лаптопа не е пред мен, ще мога да погледна вечерта. Другите драйвъри съм кaчил от диска първоначално и някои от сайта на Асус. В момента качвам само чрез Asus live update, когато сигнализира, че има нов ъпдейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ATKACPI
Intel® Dynamic Platform and Thermal Framework Driver
ASUS USB Charger Plus
Тия инсталации са ти важни
А при игра коя видео карта е активна? Intel или nVidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези неща предполагам ги има в сайта на Асус, тоест мога да ги изтегля от там. А иначе не знам коя видео карта е активна. Как да проверя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В диспечера на устройства по време на игра провери коя карта се вижда.

https://www.asus.com/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-GL752VW/HelpDesk_Download/

Прблемът може да е и от BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ще проверя и инсталирам  нещата, които ми казахте, но чак вечерта и ще пиша отново.

Благодаря много за съдействието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях, че има 3 ъпдейта за Биос, които не съм качвал. Може би трябва да кача и тях? А всъщност какви трябва да са нормланите температури за този модел?  В  един сайт има ревю на модела и температурите при стрес тест на видеото и процесора стигаха до 90градуса за процесора и 83 за видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е необходимо да се качват трите - само последният. Ама не бързай да го правиш - първо си виж драйвърите и настройките и тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря , ще пиша отново след като направя всичко. Хубав ден желая и всели празници. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Весели празници и на теб. 
Сетих се да кажа - в диспечера на устройства си провери устройствата с какви драйвъри са - на Майкрософт или на съответния производител на хардуера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, качих нещата, но всъщност съм ги имал, просто сега качих последните версии без  ATKACPI, защото ми казва, че има вече инсталирана версия. А иначе драйвърите са си на производителите освен на Acpi x64, то е на Microsoft. По време на игра влизам в device mangaer и виждам и двете карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е да си греят тези лаптопи - виж ревюта из нета. Аз имам Asus G551jm с 860m, 12 рам, Intel 4710HQ и си грее при игри до 90 градуса на процесор и видеокарта, леко тротълва, но си работи без проблеми. Сменяно му е дъно и охлаждане гаранционно, чист е, но тези температури са си нормални за модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/18/2017 в 15:10, niki403 написа:

По време на игра влизам в device mangaer и виждам и двете карти.

А драйвърите на двете карти на Microsoft ли са или на производителите на хардуера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя видео карта използва се вижда много лесно - теглиш GPU-Z, от там настройваш за коя видеокарта да изкарва информация, оставяш го да си работи на заден план, пускаш играта и гледаш дали дадената карта се използва във втория таб на тази програма. Също може да изтеглиш MSI Afterburner и да си го настроиш да ти изкарва инфо за видеокартата по време на игра. HWINFO64 също има опция за сензори, които дават подробна информация за хардуера в реално време, и т.н. - алтернативи много.

ExaFlop драйвери за видео nvidia или amd/ati на microsoft незнам да има, най-много да има на вградената intel карта драйвер на microsoft :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп винаги ще ти грее на игри и при голямо натоварване каквото и да правиш. Nvidia картата грее като печка. Ще работи така докато нещо изгори. Лаптопите за пореден път доказва, че не стават за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да изгори, но едва ли температурите ще са причината. Дай примери за изгорял такъв лаптоп поради прегряваме. Процесора си носи температури до 100 градуса и нагоре, видеото също. Това да не са ти машини отпреди 10 години. Дай линкове в потвърждение на твърденията си да видим???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Радослав Матев написа:

Може и да изгори, но едва ли температурите ще са причината. Дай примери за изгорял такъв лаптоп поради прегряваме. Процесора си носи температури до 100 градуса и нагоре, видеото също. Това да не са ти машини отпреди 10 години. Дай линкове в потвърждение на твърденията си да видим???

Напротив ще се отлепи чипа или на видеото или на процесора ако продължаваш така. Такива изпълнения от 100 градуса са само на хартия.Да не говорим, че около процесора и видеото има и други елементи, които не издържат на такъв тип темепратура. Лаптопа си е твой ти си знаеш най-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя лаптоп е вече на 2 години и половина, като до преди година доста играех на него, откакто го бях взел. Вече го ползвам за леки работи и малко, въпреки че стои включен нонстоп. Един път му изгорих дъното (не от прегряване, слагах WinXP с някакви исмислени драйвери и нещо умря дъното. Смениха ми го гаранционно. След това го залях съм го с ракия - беше се повредила клавиатурата, отварях го суших го (поне не беше стигнало до дъното), ползвах го така над половин година, после ми смениха гаранционно клавиатурата (с малко връзки :D). След ремонта грееше ужасно много - хайде пак в сервиза, смяна на дъно и охлаждане. Сега го ползвам вече 7-8 месеца работи си перфектно, единствено батерията като падна под 20% и се натовари понякога изключва, но съм я извадил и не я ползвам - "пазя" я за спешни случаи :). И в нито един от случаите не е било повредата да е причинена от прегряване или нещо подобно. Нито съм чул подобен лаптоп да се повреди от прегряване. Десктоп машините с мощни интел процесори и стандартно охлаждане като вдигат 90+ градуса да не се повреждат, или пък видеокартите - това си им е оптималната температура при работа. Като не искаш да грее сменяш охлаждането. Имаше и някакви модификации за моя лаптоп, правени от обикновени потребители - пробиват се дупки под охлаждането и температурите падат с 10-15 градуса по спомен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, ExaFlop написа:

А драйвърите на двете карти на Microsoft ли са или на производителите на хардуера?

На производителите са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, вече ми се разясниха нещата. А иначе аз съм намалил малко производителноста на процесора, без да усещам по време на игри и т.н и в момента не качва повече от 76-78 градуса, когато е на зарядно, на батерия е 15-20 на долу. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.