Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Имам проблем относно реда на изпълнение на музикалните файлове, записани на флаш памет и пускани на трансмитер в колата. Именувал съм файловете под имената "1. Някаква песен", "2. Друга песен" и така нататък, като исках да са в точен последователен ред. Обаче трансмитера на колата ги пуска разбъркано и когато искам да отида на песен 218, да кажем, се пуска съвсем друг файл, наименуван "136" например. Това оправя ли се при CD Плейър със слот за флашка или така ще си остане? Ако има някакъв начин да се оправи, помогнете, моля. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма регламент нещо евтино за 10 лв как да пуска нещата. Дори съм сигурен че нарочно са направени да възпроизвеждат случайно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е активен режим за произволно възпроизвеждане?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е това, което си мисля, има два варианта:

1. Да се копират не през Explorer, ами през TeraCopy - зависи в какъв ред се копират, но дори той да е правилен, Explorer може да бутне по някой атрибут на някой от файловете, в резултат на което да се подредят по часа и датата на последния достъп.
  2. След като вече са копирани, да се подредят с DriveSort. Отнема известно време и няма пълна гаранция, че ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наименувай ги с "A", " B", "C" и т.н. и така ще ти ги плейва последователно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Atanas Pachov написа:

Наименувай ги с "A", " B", "C" и т.н. и така ще ти ги плейва последователно

Че 1,2,3,4 не са ли също последователни? 

преди 1 час, ExaFlop написа:

Да не е активен режим за произволно възпроизвеждане?

Няма такава екстра. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез редактиране на таговете не става ли?Track number? Номер на песен?

https://en.wikipedia.org/wiki/ID3

http://www.nch.com.au/tageditor/index.html

Редактирано от acnekt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, killchain написа:

1. След като вече са копирани, да се подредят с DriveSort. Отнема известно време и няма пълна гаранция, че ще стане.

На мен ми отне минута и нямах проблеми. Препоръчван, изключително лесно и бързо е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Плеърите с флашка подреждат песните според реда на копирането, освен това прочитат имената до определен брой знака и ако името е по-дълго, последните букви не се четат и ако в началото имената са еднакви, например "Queen -The Greatest Hits Vol. 1" и друг със същото заглавие, но част 2, единият от тях в зависимост кой последен е копиран, този файл  ще отсъства в списъка, може и да е цяла папка, която започва със същото заглавие като друга, затова те трябва да се преименуват. Преименуването на файла не променя метаданните в него, така че заглавието си остава същото. За да се променят метаданните, трябва файла да се прерипне с някоя програма като Audacity и от нея да се напише новото име. Но ако файла е MP3, то повторното му рипване ще смъкне качеството му наполовина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/16/2017 в 2:36, ImagineMe написа:

Че 1,2,3,4 не са ли също последователни?

Мисля че ги сортира по азбука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Atanas Pachov написа:

Мисля че ги сортира по азбука.

Азбучното сортиране включва и цифри. Проблем може да стане, ако не са "подплатени" с нула, примерно ако имаш "1" и "11".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно 400 са. До преди малко съм ръчкал таговете, както колегата написа. От първата, до последната съм ги въвеждал ръчно (# track number) и ще видя утре какво ще стане. Благодаря ви! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ImagineMe написа:

Точно 400 са. До преди малко съм ръчкал таговете, както колегата написа. От първата, до последната съм ги въвеждал ръчно (# track number) и ще видя утре какво ще стане. Благодаря ви! ;)

Ако искаш лесно и бързо да добавиш префикси към файловете може да използва това:

https://portableapps.com/node/35629

Няма нужда от инсталация и с 2-3 клика на мишката ще имаш файлове започващи, например, така:

0001_Queen-xxxxx

002_C-Block_xxx

и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С промяна на на метаданните не става, нито с промяна на датата на създаване, трябва да се промени редът на копирането на файловете. Не знам Tera Copy дали прави това.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, peppone1 написа:

С промяна на на метаданните не става, нито с промяна на датата на създаване, трябва да се промени редът на копирането на файловете. Не знам Tera Copy дали прави това.

TeraCopy няма как да оправи вече копирани файлове, но ако се копират с него по начало, би трябвало да са в правилния ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Atanas Pachov написа:

Да не си натиснал случайно shuffle на трансмитера ?

Няма такава екстра.

Току що ги пробвах и забелязах нещо: първата песен, пусната от трансмитера е с име "111" или "112" не помня кое точно. Чудя се, дали ако ги преправя на "0001", " 0002" ще се оправят? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 2 трансмитера от една и съща куча марка купувани през няколко месеца. Първия в началото караше песните съгласно плейлистата и сменяше папките и четеше подред, докато по незнайни причини реши да си кара песните разбъркано. Какво ли не правих не се оправя и папките не сменя и си кара разбъркано. Втория си е нормален и си работи както трябва. Китайска работа може ли да разбереш какво става!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 18.04.2017 г. в 17:08, AGD написа:

Имам 2 трансмитера от една и съща куча марка купувани през няколко месеца. Първия в началото караше песните съгласно плейлистата и сменяше папките и четеше подред, докато по незнайни причини реши да си кара песните разбъркано. Какво ли не правих не се оправя и папките не сменя и си кара разбъркано. Втория си е нормален и си работи както трябва. Китайска работа може ли да разбереш какво става!

Това да не е изкуствен интелект, че ще прави каквото си поиска? Явно си копирал нови файлове или други неща във флашката и нещо се е разбъркало. Щом неще да отваря папките значи нещо се е повредил и моят трансмитер така се повреди и излъчваше само в границите на 87,5-96MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е изкуствен интелект!

Това е китайска конспирация целяща да прецака добронамерения български потребител. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок... смених имената на всичките песни от "1,2,3" на "0001,0002,0003"; писах номера на песни в метаданните, копирах всички файлове един по един в последователен ред. И пак не иска. Къде е проблема??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен е така, пробвал съм всичко и няма оправяне. И аз не разбрах какъв му е проблема. Ако те дразни много си купи друг и дано този път ти е на късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последователността на копирането може да се запомня след всяко ново включване на флашката. Тия трансмитери нямат чак такива екстри та да четат и метаданните, а може да ги сортира по обем, битрейт, тип и т.н., трябва да има някаква закономерност. Пробвай да компресираш един трак в различни нива и имена и да видиш каква е последователността.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, peppone1 написа:

Последователността на копирането може да се запомня след всяко ново включване на флашката. Тия трансмитери нямат чак такива екстри та да четат и метаданните, а може да ги сортира по обем, битрейт, тип и т.н., трябва да има някаква закономерност. Пробвай да компресираш един трак в различни нива и имена и да видиш каква е последователността.

За 10-20 кинта не си заслужава гимнастиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то и за 50лв. пак ще е същата работа. Какво предлагаш, човека да си купи нов по-скъп трансмитер ли, с неизветен накрая резултат? Толкова ли е трудно да рипне една песен 2-3 пъти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Iveta Georgieva
      Въпросът ми е, понеже всичките песни, които искам да запиша на диска са под 700MB , но общо са около 3-4 часа дали ще се получи да се запишат без проблем? Има ли някакви особености или изобщо няма да стане?
    • от ostavime
      Търся такъв тип детска електрическа количка. От къде може да се купи такав модел/вид? Газ се подава от ръкохватката. 
      Снимал съм я през витрината. За съжаление магазина не работеше, иначе щеше да питам направо вътре. 

• от Reyko
      Здравейте, наскоро един приятел ми прати "уреда" по-долу, но за съжаление нито той- нито аз знаем какво е, поразрових се из нета 2-3 дена и нищо не намирам, може ли някой, който разбира повечко да каже какво е, къде мога да го намеря и колко струва. "Уредът" е светещ в синьо неон, който беше в ритъма на баса, като си слушах и пробвах на 13volume нямаше проблем, и си светкаше заедно с басс-а, като увеличих повечко - на 23, светеше повече и по-бързо, но за 2 секунди всичко изгърмя. Моля да ми дадете съвети къде мога да го намеря това и по възможност да е по-издръжливо. (Уредът е за говорител 12*)
      ПС: Пробвах и в алиекспрес, даже им писах и "ticket", но за сега нищо!

• от Божидар Борисов
      Здравейте! Набелязал съм си няколко модела коли, бюджетът ми е 6000. Търся нещо малко по "спортно" колкото може да се кажа за кола с толкова малък бюджет.
      Не търся икономия чак толкова много нещо до 150-160 коня е екстра, относно поддръжката, знам че алфа мазда тойота не са евтини за поддръжка и съм подготвен за по-сериозни ремонти ако се налага.
      1) Тойота Селика -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11525286722183727
      2) Алфа Ромео ГТ -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11522848759800714
      3) Алфа Ромео 159 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526411649930274
      4) Мазда 6 -> https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11526029658355431&slink=7cbl2z
      Най-много ми допада тойотата но гледам че стоят от 1-2 месеца повечето от тези и се замислям ? Какви са вашите мнения.
    • от vukeca94
      Добра вечер на всички
      Имам следния проблем купих CD Kenwood KMM-123Y и го сложих на Опел корса Б 1996 година дизелов двигател 1.7 та проблемът ми е следния самото сиди грее доста отзаде алуминиевото радиаторче е като да си пекнеш яйца и както си карам върви добре после колоните почват да бръждят много му идва от самите колони за да прегрява така или имам скапана инсталация на колата мнения и солюции да предложите благодаря предварително
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.