Премини към съдържанието
MIRAMAX7

Проблем при преинсталация

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Един приятел заминава след ден и трябваше да му се преинсталира лаптопа,  но се уцели по празниците и никой не работи.  Бях си направил буутваща флашка седмица преди това с уиндоус 10 и реших да му го преинсталирам.  Нямам опит.  Няколко пъти на собствения си комп съм го правил.  Появи се проблем при инсталирането и не знам как да продължа.  Спешно е така да се каже.  Ако има някой от Пловдив,  който може по телефон или на място,  ще си плати разбира се.  

На прикачената снимка показвам какво ми показва на монитора.  Дано и тук с няколко думи помогнете. 

Версията на уина е свалена от торент сайт -  последна версия на бг език. 

Това което направих до снимката е,  направих да зарежда от USB,  започна инсталацията и ме попита дали искам надстройка или другия вариант.  На надстройка ми излезе това от снимката.  Избрах след това другия вариант.  Показа ми дисковете където да се преинсталира.  Форматирах DISC C (основен) и ми изписва че на нито един от дисковете не може да бъде инсталиран уиндоус.  И сега при стартиране на лаптопа ми излиза екран от втората снимка.  

20170416_224016_20170416225450984.jpg

20170416_230005.jpg

Редактирано от MIRAMAX7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си форматирал USB от инсталатора? Закачи флашката на друг компютър и я провери.
Провери и в BIOS кой е първи зареждащ диск.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По дефолт си е ноо,  нищо не зарежда.  Все пак форматирах C където си е бил стария уиндоус

20170416_233220.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега премести 2. USB HDD да стане 1. USB HDD  запази и рестартирай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ExaFlop написа:

Сега премести 2. USB HDD да стане 1. USB HDD  запази и рестартирай

И това опитах но при рестарт си ми излиза същия екран

20170416_230005.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай флашката на друг компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не! Трябва да е Legacy вместо UEFI, за да зарежда флашката. Това е примерна снимка. Но след като сменяш режима се налага да се върнеш обратно там, за да настроиш флашката на първо място.

AMI-UEFI-BIOS.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не!, ама да - къде си виждал машина само с IDE портове и да поддържа UEFI?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо не си запишете диск със уиндоус и да опитате след това понякога съм получавал този проблем когато не съм успял да буутна флашката както трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20170417_104224.thumb.jpg.85045251d2088a2d243509b34df0b6a7.jpgСлед Биоса трябва с някоя F или Esc да получиш прозорец със всички носители . От този прозорец ,за да си сигурен че отваряш USB , избираш!

PS  Как да разбереш с кой клавиш да влезнеш  в това меню ? На първоначалния прозорец на Биоса в долния край има две опции -едната за редактиране на Биоса ,а другата за това меню /при анг. Popup menu/ .Натискаш няколко пъти  след първоначалния прозорец на Биоса.

Редактирано от bigiadri
добавяне на текст (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

От бут менюто е най сигурно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато избера в кой диск да се инсталира новата версия ми изписва с удивителна че в нито 1 диск не може и като натисна "ЗАЩО"  ми изписва - 

Хардуерът на този PC може да не ппддържа начално зареждане от този диск. Проверете дали този дисков контролер е разрешен в менюто на BIOS на този компютър. 

Този диск скоро може да се повреди.  Ако разполагате с други твърди дискове,  инсталирайте Windows на друго място. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows  не вижда диска. Причина - липсваш SATA драйвър за контролера на твърдите дискове.
За целта се сваля на флашка на друг компютър F6 floppy driver за това дъно. И на този компютър в Advanced се указва да се зареди този драйвър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, ExaFlop написа:

Windows  не вижда диска. Причина - липсваш SATA драйвър за контролера на твърдите дискове.
За целта се сваля на флашка на друг компютър F6 floppy driver за това дъно. И на този компютър в Advanced се указва да се зареди този драйвър.

Свалих драйвъра,  надявам се да е точния.  Проблема е че имам само 1 флашка. Може ли първо да си зареди драйвера и след това на флашката да сложа уиндоуса който ще инсталирам и как да стигна до това Advanced за да зареди драйвера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разопаковай архива на дравъра в папка на флашката и го ползвай от там. В папката трябва да има inf, cat файлове, съдържа, AHCI, и TXTSETUP.OEM файл. 

преди 12 минути, MIRAMAX7 написа:

надявам се да е точния

Ако не е - няма да бъде разпознат и зареден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, ExaFlop написа:

И на този компютър в Advanced се указва да се зареди този драйвър.

Как се стига до този Advanced че да заредя драйвъра? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.