Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Предстои ми закупуване на телевизор, който задължително искам да включа към домашното си кино.

Целта е да мога да си плейвам ДВД - та през ТВ, както и да пускам звука на ТВ през системата.

В момента го правя на стария ТВ през SCART , който липсва при евентуалния нов ТВ.

Ето задният панел на системата (няма HDMI) :

20170417_085832.thumb.jpg.c66b85489fad7e7c5af622dc006fedab.jpg

Ето и евентуалният нов ТВ :

Заснемане.JPG

http://media.flixcar.com/f360cdn/Philips-1533273693-43pfs5301_12_qsg_bul.pdf

И за да не питам другаде : настолният ми компютър гасне.Както си работи и се изключва.  С натискане на бутона не се стартира. След рестартиране на захранването се включва от бутона.

Къде може да е проблемът?

Ще съм Ви много благодарен за отговори на въпросите!

Весели празници!

Редактирано от emo60 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да изкараш видео към телевизора ползваш component video out и го свързваш към кореспондиращата цветова схема отзад на телевизора (не се надявай на качество). За да закараш аудио от тв към двд-то, ползваш headphones jack изхода с кабел стерео жак към чинч, а в двд-то го свързваш на aux in. Няма нищо сложно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, emo60 написа:

настолният ми компютър гасне.Както си работи и се изключва.  С натискане на бутона не се стартира. След рестартиране на захранването се включва от бутона.

Прегряване и термичната защита не позволява стартиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, emo60 написа:

да мога да си плейвам ДВД - та през ТВ

Това е първия въпрос.Включването може да се осъществи с два кабела.Единият е само за видео сигнала:На ДВД има компонетен видео изход(трите жака),които се свързват към същия вход на телевизора(по цветове).Втория кабел ще е само за аудио сигнала,който се подава от ДВД:В случая кабел скарт  към чинч(жакове),

преди 48 минути, emo60 написа:

както и да пускам звука на ТВ през системата.

Това е втория въпрос.В предишния пост ти го е обяснил Силверинг вече.Нужен е трети кабел за аудио изход от ТВ,за да свържеш жака за слушалките,към входа в ДВД -aux in.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за светкавичните отговори !

Ако правилно съм разбрал - свързването трябва да е така :

11.jpg

А звука евентуално по оптичен кабел? Кой вариант е по-добър?

преди 37 минути, ExaFlop написа:

Прегряване и термичната защита не позволява стартиране.

Благодаря! А "лекарството" какво е ?

И още един въпрос : рутерът ми е TP - LINK AC750 Dual Band.

Ще "захранва" ли ТВ - то? Може ли да се пусне кабел от рутера до телевизора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За рутъра - да.
За компютъра - предполагм, е профилактика би коригирала проблема. Почистване и смяна термопаста на процесора и на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, emo60 написа:

Ако правилно съм разбрал - свързването трябва да е така :

Да,но липсва единия кабел за звука от СКАРТ(AV) на ДВД към двата жака(L,R) на ТВ. Tой е за подаване на звук в ТВ,само когато се възпроизвежда ДВД.Т.е ако искаш да се чува едновременно и в телевизора.Разбира се може и без него,защото при самото възпроизвеждане на ДВД в колоните си има звук.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато възпроизвеждам ДВД звукът няма ли да си излиза на тон колоните на киното? То е с активен субуфер, захранващ колоните.

Този кабел не е ли само ако искам звука от ДВД - то да излиза и през ТВ - то? Което всъщност не ми е необходимо?

scrart-rca.jpg.939b62a1a30e09645eb43a78b624be29.jpg

П.П. О.К. Прочетох допълнението.

Последното уточнение: за оптичния кабел.Има ли нужда от тази инвестиция? Ще повиши ли качеството на звука от ТВ към системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, emo60 написа:

, който липсва при евентуалния нов ТВ.

А да се насочиш към модел, който има и такъв? Все пак е стандарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цената на този телевизор в специализираните магазини е тази :

http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PHILIPS-49PFS5301-LED/p/15808

а цената му с план, който вече сключих, е тази :

58f48bcb39e15_13.JPG.67541f0b563672b22cd2dc91f0290d92.JPG

Поне на мен ми се вижда добре. Малко ми е голям за сегашното място, но може да бутна една стена.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо са към 80 лв на месец, и то цели 2 години. . Не гледай само големите цифри. Да не си мислиш че тази фирма са благотворителна фондация и правят подаръци? А, и някои "екстри" се доплащат след зарибителния период. КЗП и омбудсмана вече го коментираха,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По правило преди да подпиша някакъв договор го проверявам доста внимателно. Та въпросния такъв съм го подписал (а преди това съм го договарял) на месечна такса 34 лв. с включен втори телевизор със същите програми (40 % надолу за клиент на индивидуален план ).

Договорът е пред мен, новото, както е и за други оператори и подобни фирми, е че веднъж годишно таксите може да се индексират на база индекса на НСИ.

За телевизора не съм говорил още, но при плащане на посочената цена в брой не виждам какви уловки може да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.