Премини към съдържанието
kyoshinn

Starcraft Brood War уроци, стратегии, трикове и прочие

Препоръчан отговор

Така, с един приятел започнахме преди 2-3 дни SCBW, ама сме пълните ботове (даже това е обида за ботовете, тъй като ни бият...), та играем чрез GameRanger, ако има някакво значение. Нека започна с това, че в момента нямам главна раса, но определено бих се насочил към Zerg, искам да помоля, ако има Ветерани или просто по-добри играчи да драснат няколко реда за това в каква последователност да билдвам Zerg (предпочитам по-агресивен начин на игра), какви единици, някакви трикове за оправление, за атака, за защита и т.н., общо взето всичко, което е полезно за един пълен РЕТАРД. Моля без много линкове към английски гайдове и прочие. Нещо, което разбрах, е че колкото и да си добър на дадена игра, винаги има кореец, който е по-добър :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не играете актуалната, значително по-приятна е. Broodwar играят още само истинските маниаци. След някой месец с новия енджин може да стане пак приятна но сега като я пусне човек и е играл актуалната и направо му се отщява.

Иначе като идея,трябва яко мулститаскинг и използване на бързите връзки за може да строиш и пускаш армия докато си на друго място по картата.

Лично на мен тези игри са ми голям стрес , ставам разноглед да следя за всичко. Предпочитам да гледам турнирите ,но пък го правя с кеф. Даже повече кеф от това да гледам мачове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под "новата" най-вероятно имаш в предвид SC2, е тя не тръгва на братовчед ми на компа, та... Отделно трябва да се закупи. Както и да е, търся специално за brood war.

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм много по мрежите, предпочитам да си цъкам сингъл, или да се гавря с AI-то с мои си, нестандартни стратегии. Също така, зергите не са ми любима раса, всъщност обикновенно са ми основна цел за геноцид в custom game :).

Но, без да претендирам за особени умения и знания, за зергите мога да ти препоръчам да правиш само зерглинги (кучета) и да ги пускаш на ръш към противниковата база. Т.е. - много бързо правиш Spawning pool-a, правиш ранен експанд (второ хатчери), не толкова за ресурси, колкото за яйца, за да правиш повече кучета. Не ти трябва нито газ, нито ъпгрейти. Това работи срещу ботовете. Ако противникът стигне до хвъркати единици, или редиш Spore colony в базите и продължаваш да спамиш с кучета, или тръгваш за хидри. Хидрите са универсален боец, повечето зерг играчи, само с тях играят. Но няма да стане много агресивно, защото първо трябва да им вдигнеш Hydralisk den и евентуално да им ъпгрейтваш скоростта. Хубавото на зергите е, че имат най добрите защитни "кули" (правят най много щета и носят най много на бой, освен това регенерират). Така, хем си нападателен, хем добре си пазиш и базите. Лошото е, че в 1-цата има ограничения за максималнит брой, управлявани единици, а при зергите се залага на тълпи от дзверове. Ако играта се проточи, забравяш за кучетата в началото и минаваш на хидри, после ъпгрейтваш скоростта и щетата на кучетата и пак на ръш. Зергите не са добре във възхуха, но пък много рано можеш да тръгнеш за мути (муталиск), бързи са, ако имаш ресурси се правят бързо и правят много бели. При зергите няма смисъл от мощни, или специални единици (освен хвъркатата царица с броодлингите и да заразява теранските бази, но това е за микро), не това им е идеята. Само началните, но по много.

Новата 2-ка е гола-вода, в сравнение с оригиналът. Добре си се насочил. Освен това 1-цата вече е и безплатна и преработена. Подкарвал съм я даже на смартфон. Но предпочитам просто да си преигравам историята (сингъла) от време, на време. Вече не ги правят такива :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък гола вода е малко пресилено. Изгледай някой турнир с хора , които наистина могат да я управляват и тогава помисли пак. Това е малко като спора с Diablo 2 срещу Diablo 3.  Всяка една от старите за времето си е била абсолютно уникална,но гейминга се променя и погледнати от днешна гледна точка вече не са на ниво.BW играя от 98та откакто е излязла между другото,така че наблюденията ми не са изкривени само от актуалните игри...

Същото е и ако днес човек заиграе по онова време невеорятната Half-Life, с революционните и механики и начин на разкаване на история...за тогава.Скоро  я играх даже в Source версията, затова знам, че освен носталгията по онези времена нищо друго няма което да впечатли от днешна гледан точка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Tommygun написа:

Чак пък гола вода е малко пресилено. Изгледай някой турнир с хора , които наистина могат да я управляват и тогава помисли пак. Това е малко като спора с Diablo 2 срещу Diablo 3.  Всяка една от старите за времето си е била абсолютно уникална,но гейминга се променя и погледнати от днешна гледна точка вече не са на ниво.BW играя от 98та откакто е излязла между другото,така че наблюденията ми не са изкривени само от актуалните игри...

Същото е и ако днес човек заиграе по онова време невеорятната Half-Life, с революционните и механики и начин на разкаване на история...за тогава.Скоро  я играх даже в Source версията, затова знам, че освен носталгията по онези времена нищо друго няма което да впечатли от днешна гледан точка.

Аз също не харесвам 2-ката, гледах един клип на Техникс (български про играч на старкрафт), та той също каза, че не му харесва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Негова си работа. Аз говоря да погледнеш хора като Hydra,Polt,Hero и т.н.

Приmeрно ето, един от най-великите мачове изобщо в SC2 и по специално последната игра. Лично на мен ми е голям стрес да я играя срещу хора, но пък е уникален кеф да седнеш и да си гледаш някой як турнир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Tommygun написа:

Е, няма да споря, всеки с вкусовете си. На менкритерият ми е историята и сингъл плеър, не мрежите. Там може и да са други нещата. Аз винаги съм харесвал научна фантастика. Историята на SC оригиналът е шедьовър в жанрът, пресъздаден на игра. Дори и повечето книги съм прочел. Двойката в това отношение (за мен) е гола вода. Няма да навлизам в подробности.

А и явно аз съм доста спрял тип, защото споменатата от теб Half-Life, е пуцалката, с която съм прекарал най много време, най вече защото това беше толкова дълго, че и трудно се преиграваше. Пак сингъл и пак история, там никога не съм правил мрежи, не обичам и контрата. Още една уникална игра, с уникален геймплей. Като трябва да подчертая, че тези игри съм ги играл доста късно след като са излезли, аз не съм и имал компютър тогава. Сегашните пуцалки са смешни на нейният фон - гледаш филм и драми, а геймплеят, чекпойнт ориентиран. Еднотипно и безинтересно. Преди са ги мислели тези неща, сега пускат масовки за мулти, с някакъв сингъл, колкото да кажат, че го има. Или разни отворени светове, които не, че са толкова лоши, но пак са правени и вероятно изобретени от мързел на левел дизайнерите. Без кой знае каква истори, само безкрайно търчане от един край на картата до друг. Не са за мен. Но това си е моето виждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@RagnerBG Виж, аз пък съм твоя противолоположност. Аз харесвам мултиплеаъер игри, и по-специфично такива, в които с приятел/приятели, а пък дори и напълно непознати да се развиваме (MMORPG), мразя сингъла, мисля че най-дълго съм играл Assassin's Creed Black Flag и то няколко дни :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/18/2017 в 9:37, kyoshinn написа:

Под "новата" най-вероятно имаш в предвид SC2, е тя не тръгва на братовчед ми на компа, та... Отделно трябва да се закупи. Както и да е, търся специално за brood war.

на 4/21/2017 в 21:40, kyoshinn написа:

Аз също не харесвам 2-ката, гледах един клип на Техникс (български про играч на старкрафт), та той също каза, че не му харесва. 

През далечната 1998 година започнах да играя Старкрафт,след това и Brood War.Първо не разполагах с личен компютър и с приятели се събирахме в игрални зали,като се оформяха отбори 2 срещу 2 или 3 vs 3 team play.За времето си бе невероятна игра,но спрямо следвашата има доста минуси.Първо единиците са по-малко на брой,графиката не е особено красива,картите са малки и еднотипни.Ако трябва да я сравня с последния релийз е несериозно.През 2015 представиха StarCraft II: Legacy of the Void ,който има някои подобрения и нови военни части при различните раси.Според мен това е следствие на желанието на феновете на франчайза.Все пак не е удачно повече от две десетилетия да се разчита на най-заклетите фенове и без сериозни нововъведения в енджина и графичното оформление.Относно закупуването на SC2,не е задължително има я в тракерите и може да се пробва.На мен ми хареса едва след като изиграх доста часове и добих опит.Научаваш се да използваш и нови и различни стратегии.След гледане на няколко клипа в Ютюб не можеш да добиеш реална представа за атмосферата и изживяването.На тези,които я смятат за прекалено лесна бих предложил интересни възможности.Започваш да  играеш срещу няколко съперника на най-високо ниво на трудност Insane и при най-малката допусната грешка от твоя срана те побеждават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.