Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте . Искам да попитам , има ли програма която да локализира откраднат лаптоп? Примерно ако в едно домакинство има 4-5 лаптопа , да се инсталира на всичките машини , и ако стане инцидент - кражба - да може от другите машини да се локализира местонахождението на откраднатата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези програми локализират лаптопа,но ако е включен и има интернет.Първата работа след кражбата на лаптоп е да го форматират и преинсталират.Така си заминава  програмата и лаптопа си е неоткриваем.За да не ти разглеждат и крадат файловете,трябва да има зададена парола от БИОС.Различните модели имат различни възможности.Например парола за хард диска,захранването,за бут опцията(против преинсталиране) или друго.Ако е много важен лаптопа може да му се вгради отделен Джи Пи Ес,който да изпраща данни с местоположението.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Димитър 59 написа:

трябва да има зададена парола от БИОС.

На новите BIOS-и премахната ли е възможноста за ресет на паролата, след като батерията е извадена за около 5-10 минути?

Иначе, криптиране на твърдия диск с TrueCrypt, за да е сигурен човек, че няма да му се пипат файловете. Но, това няма да ги спаси от изтриване при кражба и форматиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, A.com написа:

Иначе, криптиране на твърдия диск с TrueCrypt, за да е сигурен човек, че няма да му се пипат файловете.

Грешка си! Криптира се с VeraCrypt. Това е същото TrueCrypt, със същия сорс код, при това вече отворен код! С VeraCrypt се спъва брут форса изчаквайки всеки опит за влизане с повече от минута.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Mlechko написа:

Грешка си! Криптира се с VeraCrypt. Това е същото TrueCrypt, със същия сорс код, при това вече отворен код! С VeraCrypt се спъва брут форса изчаквайки всеки опит за влизане с повече от минута.

Може и да си прав. Последното, което четох за TrueCrypt е, че са зарязали проекта, защото не може да се хакне и едни агенции са се погрижили вече да не се работи по него. Ама може и да греша.

Важното е, че @drm има над какво да се замисли и има избор на софтуер, който да му реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те едвали ще откраднат лаптоп ,за да гледат фаиловете ти.Сменят диска с нов или какъвто имат и.............много здраве с вашите криптирания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Слави Маринов написа:

Те едвали ще откраднат лаптоп ,за да гледат фаиловете ти.Сменят диска с нов или какъвто имат и.............много здраве с вашите криптирания.

Това го казваш , като човек който е на ясно какво трябва да се направи в такива моменти. Но ако живееш във близост ,със разни мургави елементи, които не могат да си напишат и името, а крадат като за световно, а в същото време не знаят какво са откраднали- си мисля , че може да се пробва някакъв защитен и разузнавателен софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, drm написа:

Това го казваш , като човек който е на ясно какво трябва да се направи в такива моменти. Но ако живееш във близост ,със разни мургави елементи, които не могат да си напишат и името, а крадат като за световно, а в същото време не знаят какво са откраднали- си мисля , че може да се пробва някакъв защитен и разузнавателен софтуер.

По принци да,така е, и в този случай(понеже се предполага,че няма да се сетят в началото)е добре диска да не е криптиран и да могат до стартират ОС, за да може да се задейства евентуално такъв софтуер,пък ако имаш важни данни и фаилове, може само тях да защитиш(те обикновено не са на системния дял).

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз така съм направил-важните неща (може и цели дялове) съм ги архивирал и съм сложил парола. Влизането в Уиндоус-а също е с пин код. А сменянето на харддиск е чисто хипоптетична версия, Веднаж един служебен компютър с парола ( колежката, която работи с него я нямаше) се наложи да се ползва и се скъсахме от опити да го пуснем-без успех.

22.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, B3M2W0 написа:

служебен компютър с парола

парола на BIOS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко, що е на входа на Windows, е лесно за преодоляване...

преди 8 часа, drm написа:

Колко ще ти помогне откриването на местоположение в някое гето, където полиция не влиза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

влязох в темата, за да видя какво да крадна
:D
е, краднах лаптопа
и кво да видя, пичовете го блокирали от всякъде
:shock11:
ми кът не става за нищо, контейнера за боклук е наблизу
:lol6:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За лаптопи има такива модули.
Пример

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, ExaFlop написа:

Колко ще ти помогне откриването на местоположение в някое гето, където полиция не влиза?

Аз съм имал предвид(понеже пита за програма),че ако има такъв софт и е инсталиран на лаптопа,то идеята ми е,че за да работи,то трябва да е стартирана и ОС,иначе няма как да стане...............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз имах предви, че дори и всичко да тръгне и да покаже точно местоположение, ако то е в такъв район, направо пий една студена вода. Там полиция не влиза.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ExaFlop написа:

Знам ли ? Със сигурност ще ми помогне , а за влизане в гетото грижи няма. Не са толкова страшни.

П.с. Виждал съм, като влезе камионетката на жандармерията в гетото , как няма един по улиците , и всичко се е скрило в дън земя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.