Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! 

Дойде време за смяна на мишката и искам да си взема добра и качествена такава, нямам претенции към определена марка, използвам захват с цяла длан и предпочитам по - големи и по - тежки мишки.
Посъветвайте ме за тези мишки:

Logitech G700S 
Logitech G602 - някъде четох, че има WiFi проблем.
Logitech G502 Proteus Spectrum RGB Tunable
Razer Naga Chroma
Razer Naga Hex V2
Zalman Knossos (ZM-GM4)

Приемам съвети и за други модели.  Бюджет до ~ 160 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на скоро си взех някаква геймърска за 16 лв :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако играеш MMO-та, то Naga-та би ти свършила повече работа.Ако е за шуутъри, по-скоро търсиш по-удобна.G502 PS е доста добра мишка, но е и доста тежка.Ако това не ти е проблем, взимай нея.Zowie EC2-A/EC1-A според размера също са едни от най-предпочитаните мишки, а и са по-евтини.По 120лв са.Но зависи за какви игри ще я ползваш.Dpi няма значение, защото вече всяка втора мишка е с по над 10000, който реално никой не ползва.Някой модели имат опцията за слагане на допълнителни тежести(G502), други са пък доста леки.Като цяло избора ти се свежда до няколко основни модела.

Razer Deathadder

SteelSeries Rival 300

Logitech g502 Proteus Spectrum

Zowie EC серията.

Това са основните модели на известните марки.

Има и други , но са по-неизвестни, по-малко ревюта и отзиви, и съответно в България не ги предлагат, ами трябва да ги поръчваш от чуждестранни магазини, а там е една идея по-сложно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Pamlea написа:

Razer Deathadder

SteelSeries Rival 300

Logitech g502 Proteus Spectrum

Zowie EC серията.

Това са основните модели на известните марки.

Има и други , но са по-неизвестни, по-малко ревюта и отзиви, и съответно в България не ги предлагат, ами трябва да ги поръчваш от чуждестранни магазини, а там е една идея по-сложно.

Тука бих добавил и Roccat Kone Pure и точно тази мишка бих препоръчал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Pamlea и Agentpat™ благодаря Ви за бързите отговори. 

Пропуснал съм да отбележа, че играя главно RPG и MMO игри и от време на време шутари и стратегии.

Използвам захват с цяла длан и предпочитам по - големи и по - тежки мишки. Роккат ми харесват, но в България са на ужасна цена, а от чужбина не мога да поръчвам.

Засега ми харесват: 

Logitech G700S - безжична е! Все още събирам впечатления за нея.

Logitech g502 Proteus Spectrum - най-добра цена 

Razer Naga Chroma и Razer Naga Hex V2 - само защото са известни, но сякаш бутоните им ще са ми в повече :) Другите модели на марката или не ми харесват или са прекалено скъпи за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво.Не гледай какво е известно, а какво е качествено.Naga лично на мен ми изглежда адски неудобна.Тоя Roccat лично според мен би заспал на всяка една ръка.И какво е ужасното на 160 лева?G502 струва същите пари.G700S мисля, че беше повече.Говоря по памет малко.

Най-известната мишка е Deathadder.Още докато играех CS 1.6, един си беше взел Razer Mamba 2012 модела и един ден случайно цялата мишка се побърка.250 лева беше дал за нея.Та недей мисли, че скъпото и известно е най-добно.Аз още си движа една изпотрошена X7-ца, купена началото на 2013 година за 40 лева от техното.Сензора работи върху абсолютно всичко.Дърво, стъкло, метал, пица.Независимо какво.Крачетата не са мръднали.Скрола малко дава фира, но през 98% от времето работи перфектно.Аз не ги знам какви са тия дето все ревът, че мишката им се развалила не знам си кво.Казвам ти най-удачните, ти си избери.

Zowie - Независимо коя мишка.Най-използваните мишки от про играчи са именно тези на Zowie.Предлагат се от българските магазини, всичките мишки са по 120 лева.До 3200dpi, нямат софтуер.Както споменах, това е най-ползваната марка от професионалните играчи на цс.

Logitech - G502 е тежка и голяма мишка.Има доста бутони.За безжична мишка, аз не бих си дал парите.Другите им модели, който лично на мен са ми направили впечатление са G303/G Pro, но са за Claw/Fingertip Grip.

И тая Roccat Kone.Тя също е доста добра.

Razer - Марката е може би най-известната и също така най-боклучивата.Не може в клавиатура за 400 лева да бутнеш китайски измислени switch-ове.Цените им са космически, а качеството на продуктите е доста под логичното.

SteelSeries - SS Sensei е ненормално готина, Rival 300 е 50/50.Но и техните цени са доста завишени, въпреки, че са доста по-добра марка от рейзър.

За Zalman, не знам абсолютно нищо.

Прецени си коя ти харесва най-много и нея си купи.Ако не си някакъв агресивен и не я мъчиш по 12 часа на ден, не мисля, че ще имаш някакъв проблем.А дори и да има, то имаш и гаранция.Вярно, че пари се дават, ама не го обръщай толкова на мислене, щото пари се изкарват а кеф цена няма.Квото те кефи, него си купи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите, Logitech - G502 я видях за 130 лева в пулса и утре ще им звънна да ги питам за гаранцията, че не са написали и мисля нея да си взема.

Благодаря на всички отзовали се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам Roccat Kiro модулна мишка ставаща и за лява и за дясна ръка , има по 2 странични модула , 1 с допълнителни бутони и един без за 2-те страни , много ми е удобна.

Ето и едно видео което просто ме накара да си я взема

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.