Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Появи се странен проблем/поведение на transmission-daemo-а в новото убунту 16.04.

Постоянно използва 10-20-30 MB swap, при swapinness 10 (при суапинес 1 същата работа).

Машината е с 4 GB RAM, като нормалното й натоварване не превишава 300-500 MB.

В момента в който включа 1-2 торента, РАМ-та се запълва цялата с кеш (няма лошо) ... и се заема част от суапа? :huh:

Смених версията на tr-daemon от 2.84 на 2.92... същата работа.

Някакви идеЙ? :emoji_smiley-12:

П.П.Selection_001.png

Редактирано от IvoB (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 16 GB RAM и нямам SWAP. Защо не дадеш малко пари от тате и мама и не си увеличиш RAM паметта. Линукс нямат работещ и добър торент клиент. Не не е нормално. Може да е бъгава програмата. Опитай с Deluge, Tixati, qBittorrent, kTorrent  и други. От опит глава не боли. Платеният обяд е с пари. Безплатният обяд е да го хванеш и да си го сготвиш сам.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам, какъв е проблема. При сваляне на големи файлове, винаги се кешират много данни, част от които се прехвърлят на swap дяла. А, Transmission си е добър торент клиент, въпреки, че много хора го подценяват.

преди 10 минути, kalansuv написа:

Опитай с Deluge, Tixati, qBittorrent, kTorrent  и други. От опит глава не боли.....

Видяхте ли рамката на прозореца от снимката ? Според вас, това kwin ли е ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си спомням рамката на прозореца. Не зная, какво е kwin.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, kalansuv написа:

Не си спомням рамката на прозореца. Не зная, какво е kwin.

Но, знаете да му препоръчвате обвързан с KDE торент клиент (не просто Qt приложение) в GTK базирана графична среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kalansuv написа:

Линукс нямат работещ и добър торент клиент. Не не е нормално.

Трол ?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с "Мивнт" и при мен Transmission ползвь 2% от CPU и 107 МБ от 4 ГБ РАМ.   Опитай с Tixati  или qbittorrent.  И ни съобщи дали има промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercop написа:

Но, знаете да му препоръчвате обвързан с KDE торент клиент (не просто Qt приложение) в GTK базирана графична среда.

От личен опит препоръчвам. Слагал съм и на XFCE и на  МАТЕ кTorrent и си работи нормално. Не съм умрял от този опит?

И cybercop моля те обеснявай на разбираем език с примери, а не със съкращения, който нищо не ми говорят.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко:

Не е удачно да се използват KDE приложения в GTK-базирана среда, защото със себе си ще повлекат 1000 зависимости, които може да се спестят ако просто си ползваш GTK приложения.

Освен това Qt приложенията изглеждат грозно в GTK.

Редактирано от mkfs.ext4 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jojopara написа:

Аз съм с "Мивнт" и при мен Transmission ползвь 2% от CPU и 107 МБ от 4 ГБ РАМ.   Опитай с Tixati  или qbittorrent.  И ни съобщи дали има промяна.

Мога ли да попитам какъв вид жанр или подвид торенти теглите, като тематика. Аз не тегля торенти. Теглил съм торенти само компютърни списания Байт и разните Линукс подшивки и журнали от без именният торент.

Може ли някой да ми каже, как се настройва Тиксати да сваля в Хоум дяла, а не в негова папка на работният плот в /. кореновия дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начи говорим за безглав сървър... та торента треа да има демон процес.

Предишното сървърче, което сервираше апсолютно същите процеси беше с 1 ГБ РАМ и не ползваше swapa. Затова и чуденката.

Колегата kalansuv с предложение за 16 ГБ няма да го коментирам :emoji_smiley-12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, IvoB написа:

Начи говорим за безглав сървър... та торента треа да има демон процес.

Предишното сървърче, което сервираше апсолютно същите процеси беше с 1 ГБ РАМ и не ползваше swapa. Затова и чуденката.

Колегата kalansuv с предложение за 16 ГБ няма да го коментирам :emoji_smiley-12:

Ако толкова те дразни, просто пишеш sudo swapoff /dev/*swap дял* и вече няма да имаш swap.

После ако ти потрябва - sudo swapon /dev/*swap дял* и ще го включиш пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, mkfs.ext4 написа:

Ако толкова те дразни, просто пишеш sudo swapoff /dev/*swap дял* и вече няма да имаш swap.

После ако ти потрябва - sudo swapon /dev/*swap дял* и ще го включиш пак.

Начи, най-вероятно ше крашне нещo при такава конфигурация... след като суапва при свободна рам и swapinness=1 :huh:

Deluge-a го пробвах, добре беше, но по-тежък от Трансмишъна. Остана  да тествам rTorrent. Но най-лесно мие ако има начин да се отстрани "бъга" на Трансмишъна де, не ми се занимава с нови конфигурации. Освен това Трансмишъна има страхотен ГТК-ремоут клиент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, kalansuv написа:

Мога ли да попитам какъв вид жанр или подвид торенти теглите, като тематика. Аз не тегля торенти. Теглил съм торенти само компютърни списания Байт и разните Линукс подшивки и журнали от без именният торент.

Може ли някой да ми каже, как се настройва Тиксати да сваля в Хоум дяла, а не в негова папка на работният плот в /. кореновия дял.

Всякакви тегля, но най-вече обучително видео от пиратите и демоноида.  Почти винаги transmission ми е включен и не ми пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, kalansuv написа:

Филми и сериали от дзамунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, kalansuv написа:

От личен опит препоръчвам. Слагал съм и на XFCE и на  МАТЕ кTorrent и си работи нормално. Не съм умрял от този опит?

И cybercop моля те обеснявай на разбираем език с примери, а не със съкращения, който нищо не ми говорят.

Не съм писал, че не можеш да ги качиш. Можеш, но с част от KDE, защото ktorrent е създаден и обвързан с тази графична среда. Няма да постигнеш по- ефективно сваляне/споделяне, защото ktorrent, поне до преди две години не изпъкваше с нищо пред останалите клиенти. Просто ще обремениш системата си с допълнителни процеси.

П.П.: "kwin" не е съкращение, а мениджър на прозорци.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, jojopara написа:

Всякакви тегля, но най-вече обучително видео от пиратите и демоноида.  Почти винаги transmission ми е включен и не ми пречи.

Извинявам се. Каквото и обучително видео в ЕХЕ. формат или ISO. формат да съм изтеглил не съм успял да го пусна под Линукс. Не тръгва и това е. Вие как сте решил този проблем? Мога ли да попитам обучително видео за какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах питанка и във форума на Трансмишън... ще видим какво ще кажат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kalansuv написа:

Извинявам се. Каквото и обучително видео в ЕХЕ. формат или ISO. формат да съм изтеглил не съм успял да го пусна под Линукс. Не тръгва и това е. Вие как сте решил този проблем? Мога ли да попитам обучително видео за какво?

Ако приемеш, че двата вида са архив, а не видео ...

И ако исо-то не тръгне директно с vlc, то може да се ползва идея от горното изречение. Или пък да се монтира и отвори през gnome-disk-utility (ако не може да се намери къде е) и да се види кво има вътре обучително.

58f785d63573e_2017-04-19184418.png.f128c591d73c0b3eadd182aae64c85d1.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, IvoB написа:

Начи, най-вероятно ше крашне нещo при такава конфигурация... след като суапва при свободна рам и swapinness=1 :huh:

Deluge-a го пробвах, добре беше, но по-тежък от Трансмишъна. Остана  да тествам rTorrent. Но най-лесно мие ако има начин да се отстрани "бъга" на Трансмишъна де, не ми се занимава с нови конфигурации. Освен това Трансмишъна има страхотен ГТК-ремоут клиент

Щом имаш свободна РАМ няма да ти крашне.

Ако се запълни цялата РАМ, чак тогава кернела започва да убива процеси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, mkfs.ext4 написа:

Освен това Qt приложенията изглеждат грозно в GTK.

Когато ползваш qt4-qtconfig или qt5ct, изгледът на Qt приложенията следва настройките на GTK. Не е проблем, приложението да е Qt, стига да не е тясно обвързано с KDE. Qbittorrent и Clementine са такива приложения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, kalansuv написа:

Никога на съм имал видео в exe файл.  iso се пуска без трудност с VLC.  Видео файловете са за тао и бойни изкуства, напр. един от авторите е Mantak Chia . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, mkfs.ext4 написа:

Щом имаш свободна РАМ няма да ти крашне.

Ако се запълни цялата РАМ, чак тогава кернела започва да убива процеси.

Това същото треа да важи и за суапа. По-горе съм писал, че съм пробвал с настройки swapinness=1. :huh:

Не ми се рискува краш когато не съм си вкъщи, сървърчето ми сервира доста работи и не е гот да спира :) 

П.П. ЗА колегите по-горе - няма ДЕ в момента (хеадлесс) та споровете qt, кде и гтк в моя случай са безсмислени :)

П.П.2 Ето за един ден и 4 торента само...

Selection_003.png

Редактирано от IvoB (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нещо нередно... вчера суапваше и при swapinness=0... от друга страна при изключване на суапа не крашна...

Не знам къде да търся причината... проблеми в РАМ-а или че системата е инсталирана на райд1... или в нещ друго?

Трансмишън на лаптопа, пак със 16.04, изпълни рам-та скеш, но не записа един бит в суапа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега...краткият отговор е - кернелът си знае работата. Този swap е, за да се използва все пак. Не виждам защо това да е проблем, щом всичко си работи нормално.

И аз съм забелязвал понякога, че има някакви мегабайти в swap и си стоят така...но не виждам защо да е проблем? При положение, че производителността си е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.