Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Появи се странен проблем/поведение на transmission-daemo-а в новото убунту 16.04.

Постоянно използва 10-20-30 MB swap, при swapinness 10 (при суапинес 1 същата работа).

Машината е с 4 GB RAM, като нормалното й натоварване не превишава 300-500 MB.

В момента в който включа 1-2 торента, РАМ-та се запълва цялата с кеш (няма лошо) ... и се заема част от суапа? :huh:

Смених версията на tr-daemon от 2.84 на 2.92... същата работа.

Някакви идеЙ? :emoji_smiley-12:

П.П.Selection_001.png

Редактирано от IvoB (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с 16 GB RAM и нямам SWAP. Защо не дадеш малко пари от тате и мама и не си увеличиш RAM паметта. Линукс нямат работещ и добър торент клиент. Не не е нормално. Може да е бъгава програмата. Опитай с Deluge, Tixati, qBittorrent, kTorrent  и други. От опит глава не боли. Платеният обяд е с пари. Безплатният обяд е да го хванеш и да си го сготвиш сам.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам, какъв е проблема. При сваляне на големи файлове, винаги се кешират много данни, част от които се прехвърлят на swap дяла. А, Transmission си е добър торент клиент, въпреки, че много хора го подценяват.

преди 10 минути, kalansuv написа:

Опитай с Deluge, Tixati, qBittorrent, kTorrent  и други. От опит глава не боли.....

Видяхте ли рамката на прозореца от снимката ? Според вас, това kwin ли е ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си спомням рамката на прозореца. Не зная, какво е kwin.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, kalansuv написа:

Не си спомням рамката на прозореца. Не зная, какво е kwin.

Но, знаете да му препоръчвате обвързан с KDE торент клиент (не просто Qt приложение) в GTK базирана графична среда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kalansuv написа:

Линукс нямат работещ и добър торент клиент. Не не е нормално.

Трол ?

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с "Мивнт" и при мен Transmission ползвь 2% от CPU и 107 МБ от 4 ГБ РАМ.   Опитай с Tixati  или qbittorrent.  И ни съобщи дали има промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercop написа:

Но, знаете да му препоръчвате обвързан с KDE торент клиент (не просто Qt приложение) в GTK базирана графична среда.

От личен опит препоръчвам. Слагал съм и на XFCE и на  МАТЕ кTorrent и си работи нормално. Не съм умрял от този опит?

И cybercop моля те обеснявай на разбираем език с примери, а не със съкращения, който нищо не ми говорят.

Редактирано от kalansuv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Накратко:

Не е удачно да се използват KDE приложения в GTK-базирана среда, защото със себе си ще повлекат 1000 зависимости, които може да се спестят ако просто си ползваш GTK приложения.

Освен това Qt приложенията изглеждат грозно в GTK.

Редактирано от mkfs.ext4 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jojopara написа:

Аз съм с "Мивнт" и при мен Transmission ползвь 2% от CPU и 107 МБ от 4 ГБ РАМ.   Опитай с Tixati  или qbittorrent.  И ни съобщи дали има промяна.

Мога ли да попитам какъв вид жанр или подвид торенти теглите, като тематика. Аз не тегля торенти. Теглил съм торенти само компютърни списания Байт и разните Линукс подшивки и журнали от без именният торент.

Може ли някой да ми каже, как се настройва Тиксати да сваля в Хоум дяла, а не в негова папка на работният плот в /. кореновия дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Начи говорим за безглав сървър... та торента треа да има демон процес.

Предишното сървърче, което сервираше апсолютно същите процеси беше с 1 ГБ РАМ и не ползваше swapa. Затова и чуденката.

Колегата kalansuv с предложение за 16 ГБ няма да го коментирам :emoji_smiley-12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, IvoB написа:

Начи говорим за безглав сървър... та торента треа да има демон процес.

Предишното сървърче, което сервираше апсолютно същите процеси беше с 1 ГБ РАМ и не ползваше swapa. Затова и чуденката.

Колегата kalansuv с предложение за 16 ГБ няма да го коментирам :emoji_smiley-12:

Ако толкова те дразни, просто пишеш sudo swapoff /dev/*swap дял* и вече няма да имаш swap.

После ако ти потрябва - sudo swapon /dev/*swap дял* и ще го включиш пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, mkfs.ext4 написа:

Ако толкова те дразни, просто пишеш sudo swapoff /dev/*swap дял* и вече няма да имаш swap.

После ако ти потрябва - sudo swapon /dev/*swap дял* и ще го включиш пак.

Начи, най-вероятно ше крашне нещo при такава конфигурация... след като суапва при свободна рам и swapinness=1 :huh:

Deluge-a го пробвах, добре беше, но по-тежък от Трансмишъна. Остана  да тествам rTorrent. Но най-лесно мие ако има начин да се отстрани "бъга" на Трансмишъна де, не ми се занимава с нови конфигурации. Освен това Трансмишъна има страхотен ГТК-ремоут клиент

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, kalansuv написа:

Мога ли да попитам какъв вид жанр или подвид торенти теглите, като тематика. Аз не тегля торенти. Теглил съм торенти само компютърни списания Байт и разните Линукс подшивки и журнали от без именният торент.

Може ли някой да ми каже, как се настройва Тиксати да сваля в Хоум дяла, а не в негова папка на работният плот в /. кореновия дял.

Всякакви тегля, но най-вече обучително видео от пиратите и демоноида.  Почти винаги transmission ми е включен и не ми пречи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, kalansuv написа:

Филми и сериали от дзамунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, kalansuv написа:

От личен опит препоръчвам. Слагал съм и на XFCE и на  МАТЕ кTorrent и си работи нормално. Не съм умрял от този опит?

И cybercop моля те обеснявай на разбираем език с примери, а не със съкращения, който нищо не ми говорят.

Не съм писал, че не можеш да ги качиш. Можеш, но с част от KDE, защото ktorrent е създаден и обвързан с тази графична среда. Няма да постигнеш по- ефективно сваляне/споделяне, защото ktorrent, поне до преди две години не изпъкваше с нищо пред останалите клиенти. Просто ще обремениш системата си с допълнителни процеси.

П.П.: "kwin" не е съкращение, а мениджър на прозорци.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, jojopara написа:

Всякакви тегля, но най-вече обучително видео от пиратите и демоноида.  Почти винаги transmission ми е включен и не ми пречи.

Извинявам се. Каквото и обучително видео в ЕХЕ. формат или ISO. формат да съм изтеглил не съм успял да го пусна под Линукс. Не тръгва и това е. Вие как сте решил този проблем? Мога ли да попитам обучително видео за какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах питанка и във форума на Трансмишън... ще видим какво ще кажат :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, kalansuv написа:

Извинявам се. Каквото и обучително видео в ЕХЕ. формат или ISO. формат да съм изтеглил не съм успял да го пусна под Линукс. Не тръгва и това е. Вие как сте решил този проблем? Мога ли да попитам обучително видео за какво?

Ако приемеш, че двата вида са архив, а не видео ...

И ако исо-то не тръгне директно с vlc, то може да се ползва идея от горното изречение. Или пък да се монтира и отвори през gnome-disk-utility (ако не може да се намери къде е) и да се види кво има вътре обучително.

58f785d63573e_2017-04-19184418.png.f128c591d73c0b3eadd182aae64c85d1.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, IvoB написа:

Начи, най-вероятно ше крашне нещo при такава конфигурация... след като суапва при свободна рам и swapinness=1 :huh:

Deluge-a го пробвах, добре беше, но по-тежък от Трансмишъна. Остана  да тествам rTorrent. Но най-лесно мие ако има начин да се отстрани "бъга" на Трансмишъна де, не ми се занимава с нови конфигурации. Освен това Трансмишъна има страхотен ГТК-ремоут клиент

Щом имаш свободна РАМ няма да ти крашне.

Ако се запълни цялата РАМ, чак тогава кернела започва да убива процеси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, mkfs.ext4 написа:

Освен това Qt приложенията изглеждат грозно в GTK.

Когато ползваш qt4-qtconfig или qt5ct, изгледът на Qt приложенията следва настройките на GTK. Не е проблем, приложението да е Qt, стига да не е тясно обвързано с KDE. Qbittorrent и Clementine са такива приложения.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, kalansuv написа:

Никога на съм имал видео в exe файл.  iso се пуска без трудност с VLC.  Видео файловете са за тао и бойни изкуства, напр. един от авторите е Mantak Chia . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, mkfs.ext4 написа:

Щом имаш свободна РАМ няма да ти крашне.

Ако се запълни цялата РАМ, чак тогава кернела започва да убива процеси.

Това същото треа да важи и за суапа. По-горе съм писал, че съм пробвал с настройки swapinness=1. :huh:

Не ми се рискува краш когато не съм си вкъщи, сървърчето ми сервира доста работи и не е гот да спира :) 

П.П. ЗА колегите по-горе - няма ДЕ в момента (хеадлесс) та споровете qt, кде и гтк в моя случай са безсмислени :)

П.П.2 Ето за един ден и 4 торента само...

Selection_003.png

Редактирано от IvoB (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нещо нередно... вчера суапваше и при swapinness=0... от друга страна при изключване на суапа не крашна...

Не знам къде да търся причината... проблеми в РАМ-а или че системата е инсталирана на райд1... или в нещ друго?

Трансмишън на лаптопа, пак със 16.04, изпълни рам-та скеш, но не записа един бит в суапа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега...краткият отговор е - кернелът си знае работата. Този swap е, за да се използва все пак. Не виждам защо това да е проблем, щом всичко си работи нормално.

И аз съм забелязвал понякога, че има някакви мегабайти в swap и си стоят така...но не виждам защо да е проблем? При положение, че производителността си е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.