Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Днес изключих за малко микровълновата от контакта. После като пъхнах щепсела, вентилаторът започна да работи, на дисплея светнаха всички възможни светлинки, след малко угаснаха и показа часовника. Опитах да я спра с бутона за пауза и нищо. Продължава да си бучи вентилатора. Не я чаках много, но ми се струва, че не нагряваше, но все пак не е избран и никой от режимите на работа (има и грил). Функционират само бутоните за смяна на мощността и за избор на времетраене. Спира само при отваряне на вратата или при изключване от контакта. Някакви идеи какво й е станало. Мога да се справя с някакъв елементарен ремонт, ако не ще я влача на сервиз. Може да кажете и някой читав сервиз. За София - източните квартали.

Забравих да напиша модела -Samsung GW731K.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Мая!

Предполагам, че няма да ви дам отговора, който сте искали, но все бих искал да ви обърна внимание на следното:

Има немалко проведени независими изследвания на влиянието на микровълновите печки върху храната и съответно върху човешкия организъм в последните 30 години. И като цяло резултатите не са обнадеждаващи. Съветвам ви да потърсите информация по въпроса. Ето например една статия на български: http://hicomm.bg/lubopitno/mikrovylnovite-furni-vredni-za-zdraveto.html

Преди години аз много ползвах микровълнова. Беше лесно, бързо, удобно. Но дори тогава ми се виждаше неестествено, особено как се променяха като консистенция някои от храните. Ако сте доволна от резултатите, не искам да ви натрапвам мнението си, но мисля, че има къде по-натурални и безопасни - и изпитани - а даже и вкусни начини човек да приготвя своята храна от микровълновото лъчение, навлязло в бита ни през последните едва петдесетина години.

Тъй че ако бях на ваше място, не бих се кахърил толкова, че се е повредила печката. Да, загуба е, но знаете ли какво печелите? Някой беше казал, че човек Е това, с което се храни.

Редактирано от Lumberman (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В упътването и би трябвало да пише за този проблем. А изписва ли нещо на дисплея, като '''Open'', ''Ready'' нещо от сорта.

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключваш от контакта за 30 сек (примерно) и пак включваш. Ано пак не работи - в сервиз, особено ако индикацията не показва нормално (грешни и липсващи сегменти). Може би около процесора, обикновено дефектира при наличие на хлебарки. Сервизи има бол.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Няма липсващи сегменти по индикацията. Просто в първия момент светват всички. Четох упътването и няма нищо по въпроса. Предполагам, че нещо се е бъгнало по електрониката, защото когато не се ползва контактът се изключва с копче. От толкова включ/ изключ....

Luberman, наясно съм с микровълновите лъчения. Печката се ползва само за претопляне. И не е моя, а на баща ми. Той ми вади душата да я поправим, защото яде всичко топло. На възраст е и със сигурност няма да приеме обяснения колко вредно или не е лъчението за храната. Аз лично не изпитвам никаква необходимост от такъв уред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо - зарежете тия глупости за вредата от микровълновите печки. Чисти недоказани теории на "разбирачи" 

Второ - избягвайте електроуреди с електроника и електронно управление - много често дефектират! Наблюдавам ренесанс на уредите с аналогово / механично управление, но опаковани в нов дизайн и с добавени светкалки и мигалки за удоволствие на манияците.

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Lumberman написа:

Здравейте, Мая!

Предполагам, че няма да ви дам отговора, който сте искали, но все бих искал да ви обърна внимание на следното:

Има немалко проведени независими изследвания на влиянието на микровълновите печки върху храната и съответно върху човешкия организъм в последните 30 години. И като цяло резултатите не са обнадеждаващи. Съветвам ви да потърсите информация по въпроса. Ето например една статия на български: http://hicomm.bg/lubopitno/mikrovylnovite-furni-vredni-za-zdraveto.html

Преди години аз много ползвах микровълнова. Беше лесно, бързо, удобно. Но дори тогава ми се виждаше неестествено, особено как се променяха като консистенция някои от храните. Ако сте доволна от резултатите, не искам да ви натрапвам мнението си, но мисля, че има къде по-натурални и безопасни - и изпитани - а даже и вкусни начини човек да приготвя своята храна от микровълновото лъчение, навлязло в бита ни през последните едва петдесетина години.

Тъй че ако бях на ваше място, не бих се кахърил толкова, че се е повредила печката. Да, загуба е, но знаете ли какво печелите? Някой беше казал, че човек Е това, с което се храни.

много си прав.отделно при всяко претопляне храната губи вкусови качества,че даже може и да те натрови-http://m.edna.bg/zdravoslovno/hrani/hranite-koito-stavat-vredni-sled-pretopliane-4640899   

аз лично не претоплям никоя-вадя от хладилника,сипвам си и след 15 минути на стайна температура я мятам

Редактирано от _nib_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвам микровълнова печка от зората на масовата и употреба. Нито съм се натрови, нито пострадал или нещо от рода и пр.

Предимства:

- Бързо и икономично затопляне на храна и напитки.

- Удобна за печене на сандвичи и това благодарение на интегрирания конвенционален грил.

- Незаменима при спешно размразяване на дълбоко змразени продукти

За готвене обаче не става и това си е факт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли след като я включиш и зашуми, да натиснеш копчето за отваряне на вратата?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, MayaV написа:

Luberman, наясно съм с микровълновите лъчения. Печката се ползва само за претопляне. И не е моя, а на баща ми. Той ми вади душата да я поправим, защото яде всичко топло. На възраст е и със сигурност няма да приеме обяснения колко вредно или не е лъчението за храната. Аз лично не изпитвам никаква необходимост от такъв уред.

Разбирам. Удивително как нещо, което въобще не е необходимо за един човек, е толкова "необходимо" за друг. Съгласен съм за електрониката: толкова много уреди и инструменти са ми се повредили в ръцете, главно заради проблеми с напрежението по мрежата и електрониката. И после върви го оправяй.

преди 17 минути, Кумчо вълчооо написа:

Изпхолзвам микровълнова печка от зората на масовото и използване. Нито съм се натрови, нито пострадал или нещо от рода и пр.

Издръжлив вълк!  Проблемът е, че в днешно време се натрупаха твърде много такива тровещи фактори, които са липсвали едно време. И продължителността на живота на следващите поколения тепърва ще доказва доколко сме имали основание за притеснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следва ли да се върнем в пещерата и да си светим с борини? А, не, борините горят смоли и отделят вредни вещества. Значи ще си светим с само със широколистна дървесина, ама тя пък е изсечена. Ще живеем само в светлата част на денонощието. Ще спрем и ТЕЦ, заради вредните емисии. Ама, то и ток няма да ни трябва в пещерата. Значи спираме всички ЕЦ...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който е учил навремето физика знае, че това с радиацията и вредността на микровълновите печки е пълна простотия. Ето информация написана на разбираем език.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Следва ли да се върнем в пещерата и да си светим с борини? А, не, борините горят смоли и отделят вредни вещества. Значи ще си светим с само със широколистна дървесина, ама тя пък е изсечена. Ще живеем само в светлата част на денонощието. Ще спрем и ТЕЦ, заради вредните емисии. Ама, то и ток няма да ни трябва в пещерата. Значи спираме всички ЕЦ...

Ами всеки се преценява за себе си. Но ако сме се уверили, че нещо е вредно за нас, и въпреки това продължаваме да го практикуваме, това е безумие. И винаги се плаща цена. Въпросът е принципен. В един момент компромисите се натрупват и тогава се обръща колата. Но не искам да се впускам в отклонения. Всичко е въпрос на приоритети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Lumberman написа:

Но ако сме се уверили, че нещо е вредно за нас

Нещо твърде субективно - ти как установи, че MW е вреден уред?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, ExaFlop написа:

Нещо твърде субективно - ти как установи, че MW е вреден уред?

А ти как установи, че е полезен? За огъня знаем, че се използва от хилядолетия, успешно, има на какво да стъпим. Но тук говорим за едно ново изобретение, технология, която по презумпция е полезна и добра, така ли? Откога така? Аз мислех, че първо трябва да се докаже като безвредна. Това малко като с ГМО-то. Неговите създатели твърдят, че то видиш ли било добро, понеже било лабораторно тествано, но за другите храни, които не са ГМО - те били потенциално опасни, защото тях лабораторно не ги били тествали. Това е голямо превъзнасяне на творения на човеци, много от които са се доказали като проблемни със времето, а в началото са били "големи и велики открития". Аз лично имам по-голямо доверие в това, което имаме като пример в природата, което Създателят е направил неслучайно по този начин, с превъзходен дизайн и фунцкия, многократно превъзхождащ човешките научни достижения... но пък кое може да се мери с гордостта на човека от неговите открития?

Нека го кажа и по друг начин: имаме много по-превъзходни методи за приготвяне на храната от микровълновата печка -  които методи са били достъпни на човечеството от зората на цивилизацията. Да, не са хай-тек, но трябва ли да ги презираме? И защо трябва да се хвърляме на алтернативи, ако това, което имаме си работи прекрасно и което е естественото и вкусно нещо? Дори електрическата фурна, не може да се сравнява с пещ на дърва. И това готвачите го знаят.

Относно научните изследвания на вредите: има ги и в едната, и в другата посока, и ако човек се осланя на тези неща, може да ги вземе предвид. Определено индустрията няма изгода да бъдат компрометирани микровълновите като технология, защото загубите им ще бъдат огромни (както и с много други вредни продукти). Това не трябва да се забравя. Обикновено човек се води от предубеждения, които надцакват фактите.

Аз не мога да си сложа главата, че микровълновата е на 100 % вредна, но предпочитам за запазя своята дистанция отколкото да залагам здравето си на нещо ново, фундаментално различно и потенциално опасно. И нищо не губя от тая работа. И бих посъветвал и другите да правят същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Ето информация написана на разбираем език.

Та, @Lumberman, ти как установи, че е вредно използването ма MW за обработка на храна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Та, @Lumberman, ти как установи, че е вредно използването ма MW за обработка на храна?

Дори не е и прочел какво съм постнал, а в линка е доста добре обяснено. Но който иска нека да си изхвърля микровълнови печки, рутери, GSM-и щом му вредят, това е право на избор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, ExaFlop написа:

Ти как установи, че са безвредни или че са не по-различни като вредно въздействие от другите методи? Това, което първо ти отговорих беше по повод коментара ти за отхвърляне и на ТЕЦ-ове и прочие. Когато ти не коментира дали са вредни ли не, а какво би станало с други "вредни" технологии, ако спрем да ги ползваме и тях. И аз ти писах по принцип. В случая, аз може да не съм на 100 % убеден във вредата, но според мен имам достатъчно много косвени доказателства за нея. Това не е рутер, който стои в офиса, или GSM, който я ползваш - я не ползваш. Това е храната! С която храниш тялото си. Науката дали официално ще ги признае за вредни? Ами то и други работи има да признава науката. Дори да приемем, че информацията ми е откъслечна и непълна, кое е по-безопасно: да ползваш или да не ползваш? Бих искал да чуя и твоята версия по въпроса. На какво базираш увереността си в противното?

Редактирано от Lumberman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Lumberman написа:

Ти как установи, че са безвредни или че са не по-различни като вредно въздействие от другите методи? Това, което първо ти отговорих беше по повод коментара ти за отхвърляне и на ТЕЦ-ове и прочие. Когато ти не коментира дали са вредни ли не, а какво би станало с други "вредни" технологии, ако спрем да ги ползваме и тях. И аз ти писах по принцип. В случая, аз може да не съм на 100 % убеден във вредата, но според мен имам достатъчно много косвени доказателства за нея. Това не е рутер, който стои в офиса, или GSM, който я ползваш - я не ползваш. Това е храната! С която храниш тялото си. Науката дали официално ще ги признае за вредни? Ами то и други работи има да признава науката. Дори да приемем, че информацията ми е откъслечна и непълна, кое е по-безопасно: да ползваш или да не ползваш? Бих искал да чуя и твоята версия по въпроса. На какво базираш увереността си в противното?

Ако прочетеш малко информация за движението на частиците и смяна на агрегатното състояние на веществата ще разбереш, защо микровълновата печка е безвредна. Каквото прави тя, това прави и огъня. По подобен начин работят GSM-a или Безжичния рутер ( модем). 

Ако смяташ, че микровълновата печка е вредна не ми се мисли ако някой ти покаже какви вълни минават ежесекундно през теб. Все пак ти си решаваш в какво да вярваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се появиха тия микровълнови се пръкнаха страшни коментари за това как на един се сварили очите като отворил фурната и не сработила защитата! После се появиха клипчета с експерименти с магнетрони, както и имаше и опити в една поредица " Истина или лъжа" където се оказа, че всичко е тотално невярно и силно преувеличено! Гледал съм и техници как работят "смело и безотговорно" и стигнах и аз до извода ,че се носят много преувеличени слухове, митове и легенди!  Повече ме притеснява клетката на GSM оператора на съседния блок, отколкото микровълновата ми печка!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около 150г. когато са се появили първите влакове маса "умници" пишели по вестниците, че "огромната скорост от 45 км/ч ще души пътниците и те масово ще умират". Според мен горе долу като спора сега (поне докато не се докаже нещо различно). А отричането на всичко , което съдържа електроника, защото се разваля е също толкоз глупаво - за пример ще кажа, че едно време имах Лада и се разваляше почти всеки месец, а сега имам Хонда , в която има към 8 микрокомпютъра и досега не се е разваляло нищо за 3 години!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Илия Попов написа:

А отричането на всичко , което съдържа електроника, защото се разваля е също толкоз глупаво - за пример ще кажа, че едно време имах Лада и се разваляше почти всеки месец, а сега имам Хонда , в която има към 8 микрокомпютъра и досега не се е разваляло нищо за 3 години!

Ми никак не е глупаво! Имам познат със сервиз, който залудна с проблемна електроника! Управляващи модули вървят за префлаш или директно за контейнера и това дали заради калпави елементи или лошо ел. захранване  - но си е факт. Човекът казва ,че такова чудо при аналоговото управление не е виждал! Скъпи уреди с електронно управление едвам добутват гаранцията си за разлика от аналоговите си събратя! Продавачите също казават, че има завишено търсене на уреди с аналогово управление! Казват, че пералните със 6-то чувство, нямат абсолютно никакво чувство и пр. Да не говорич, че режима "готовност", донякъде обезмисля това А+++++++

Относно автомобилите! Та, като се започне от най - безобидната електроника т.е. Термометъра, който показва " - 22" при очевидни положителни температрури, до ABS,който "рита" на спираща кола движеща се с 5 км/ч на сухо и равно! Или автомобила на катастрофиралия ми колега, на който всичко друго се отвори, но не и въздушните възглавници!

Толкова за прехвалената електроника! Има и качествена управляваща апаратура на тя е адски скъпа, обемиста и тежка и това по ред причини!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей, каква полемика заради пустата му печка. Между другото да вметна, че някой питаше - отворих вратата докато бръмчеше вентилатора и той спря. Затворих пак и почна да си бучи отново. Кажете все пак някой читав сервиз. И сега да не почне някой да ми обяснява да купувам нова. Наясно съм с цени и всичко.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече писах - сервизи бол. И някой да не се занимава с печки, ще те упъти към друг, който прави. Ако ти се чете - търси http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=28387

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като полудява, премери захранващото към контролера/програматора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.