Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Планирам да си сглобя настолен компютър, с основни цели гейминг и програмиране. Основно ще се играе FullHD резолюция на колкото се може по-високи графики. Максималния бюджет е 2300, като може да се направи и лек компромис и да дам до 2500. Програмист съм така, че на компютъра ще има две операционни системи. Планирам двете да са на две отделни SSD-та. Колкото по-тих е компютъра толкова по-добре. Възможно е в някакъв момент да си поиграя и с overclock на процесора. Ето и на какво съм се спрял до момента:

До момента не съм харесал кутия и охлаждане за процесора, така че и там се приемат идеи.

Редактирано от kakato10 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

580 разбира се но 4GB щом ще се играе на 1920x1080.  И по-конкретно тази - http://www.vario.bg/msi-radeon-rx-580-gaming-x-4g-v341-062r

За захранване виж това - http://www.vario.bg/xfx-xtr-series-550w-p1-550b-befx

И по-добра рам - http://www.vario.bg/gskill-ripjaws-v-dimm-kit-16gb-f4-3000c15d-16gvrb

Като изкл. безсмисленото количество памет взимаш по-добър вариант на картата както и по-добра рам

в същото време спестяваш 60 лв. плюс още около 20 лв. за доставката от Скай. 

Тоест по-доброто захранване няма да оскъпи крайния бюджет а ще излезе около 40 лв. по-малко.

п.с.  Ако наистина държиш на тишината гледай за следните кутии (в никакъв случай с "прозорче" без значение коя кутия ще избереш).

http://www.vario.bg/fractal-design-define-r5-white-fd-ca-def-r5-wt

http://www.vario.bg/be-quiet-silent-base-600-bg006

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже от захранвания не разбирам много, много може ли да споменеш защо го препоръчваш него. За видеото, което съм споменал в конфигурацията, предполагам имаш предвид, че има ненужно много памет за игри на FullHD. Има ли и друга причина?

Съответно останалите неща в конфигурацията добре ли ти изглеждат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1600X е безсмислен. Потенциала за клок на 1600Х и 1600 е еднакъв.
1600 е с ~80лв. по-евтин и идва с охладител, който може да издържи на сносен клок (3.6-3.7Ghz). Ако смяташ, че това ще ти бъде достатъчно и не се нуждаеш от друг охладител. По този начин спестяваш ~80лв. от разликата в цените и допълнително още 60-80лв. от некупуването на читав въздушен охладител от рода на 212EVO / Pure Rock / Lucifer V2, и така от нищото станаха едни потенциални 140-160лв., които могат да се спестят. Обаче ако искаш да гониш таван на клок, който и при двата процесора е ~4Ghz, ще се нуждаеш от някой от гореизброените духалки. Така или иначе спестяваш от разликата в цените.

// Забравих все пак да спомена, че стоковия охладител ще бъде по-шумен и ще държи по-високи температури. (в границата на приемливото, но все пак трябва да се отбележи.)

// А относно кутията - http://nikem-bg.net/computer-components/FD-DEFINE-C-BLACK/

Редактирано от M4R1Y4N (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за съвета, определено ще помисля над този въпрос.

Кутията изглежда като добър вариантц

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1600 съм напълно съгласен M4R1Y4N ,че е по добрия вариант за теб.  Специално за охладителите , спокойно можеш да минеш с един gammaxx 400 или  ID-Cooling SE-214 за по 40-45лв. За по голям кулер от рода на Луцифера не виждам смиъл. Имай предвид ,че споменатия от мен гамакс 400 спокойно издържа на клок от 3.9 на модела r7 1700 . A както знаеш райзените не позволяват особено екстремен овърклок, що се късае до безопасни волтажи за 24/7. Отделно не виждам на тоя етап смисъл от това да минаваш 3.6-3.7Гхц , а на тази честота бокса ще си свърши работата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, и на теб. Ще седна и ще ги проуча малко по-подробно тези варианти.

Да разбирам че останалата част от конфигурацията изглежда окей за предвидените цели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих взел 4Гб видео карта. Обмисли варианта за 8. В момента не малка част от игрите вече надминават 4ГБ vram usage при ултра настройки дори на full HD.  Ще те е яд ,че след като си дал толова пари за хубави конфигурация като тази , си спестил едни 50-60лв за 8Гб версия, Виж Тук или пък тук. Останалото е ОК. ( с тази забележка ,че не съм особено на фен на Тошиба хард дисковете, моето лично предпочитание е към Seagate , там мисля  е по малка вероятността на попаднеш на некачествено hdd).

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен. Дори в момента 4ГБ да изглеждат добре за тези цели, след 1-2 години може вече да не са достатъчни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.04.2017 г. в 21:58, kakato10 написа:

Основно ще се играе FullHD резолюция на колкото се може по-високи графики.

Това няма никакво значение. Винаги може да пуснеш чрез DSR  и VSR  по-висока резолюция на монитора си, който е FullHD. От това само печелиш повече детайли на картината, особено ако имаш дребни буквички и цифрички в играта. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За SSD-тата не съм много съгласен. Две SATA SSD-та са добър вариант, ако ще правиш RAID. На дъното имаш два M.2 слота - единия е PCI-e, другия SATA. Срамота е да се остави PCI-e слота празен. Аз лично бих взел едно качествено, по-голямо и много по-бързо PCI-e SSD от ранка на Corsair MP500 или Smasung 960 EVO - 250GB. Не знам дали имаш някаква специфична причина да искаш двете ОС да са на различни дискове. Аз съм с WIndows 10 и няколко Linux дистрибуции и отделно вече виртуалките на един диск.

Samsung 960 EVO - http://www.vario.bg/samsung-ssd-960-evo-250gb-mz-v6e250bw
Corsair MP500 - http://www.vario.bg/corsair-force-series-mp500-240gb-cssd-f240gbmp500

//

Ето това бих си взел аз:

G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB 
XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X 
FD DEFINE C BLACK 
AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4 
be quiet PURE ROCK CPU COOLER 

Обща стойност - 1 171.90 лв. с ДДС
Линк: //nikem-bg.net/cart/55985p1r2245p1r57624p1r57914p1r55019p1rf.html

+

4014b2abfa9d98e8.png

=

2392лв.

Редактирано от M4R1Y4N (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново мерси много. Този вариант на конфигурацията изглежда доста приятен.

Какво мислите за ето тази възможност като видео: R9 FURY. И съответно трябва ли да правя други промени по конфигурацията, ако реша да взема нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

750лв за 4Гб карта ? Ако си решил да отделяш  такава голяма сума , то извади още 100лв и вземи gtx 1070 . По бърза е , по икономична с повече врам и по хладна.

И все пак Rx 580 8Гб , мисля че ще ти свърши доволна работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам 4ГБ ме притесняваха и мен. Просто видях тази и ми направи впечатление, че вади доста добри резултати в бенч-овете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

картата не е лоша , но не виждам смисъл от подобна инвестиция.  По добре rx580-ката , или пък ако не са проблем парите търсиш нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това видео, би могло да ми свърши работа за доста време напред, като го гледам. Така че си заслужава да бъде обмислено (особено имайки предвид, че е и на промоция).

Захранването споменато в по-горната конфигурация от M4R1Y4N ще свърши работа за 1070-ката или се лъжа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1070-ката не е толкова лакома карта. Консумацията им е даже малко по малка по спомен от тази на RX 480/580 . Никакви проблеми няма да имаш с това захранване , та ако щеш и с клок на видео и процесор едновремнно.

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за n-ти път. Ще помисля над въпроса дали да е RX 580 или 1070-ката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между двете карти грубо е 400 лв. или иначе казано най-евтината 1070 ще ти струва 870 лв.

Дори да си най-смахнатия геймър очевидно имаш бюджет при това с изисквания за клок, две отделни SSD и максимална тишина.

п.с. 650W захранване се взима за СЛИ тоест очевидно ще стигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Roujin Z написа:

Разликата между двете карти грубо е 400 лв. или иначе казано най-евтината 1070 ще ти струва 870 лв.

Картата , която си му предложил горе от линка е 600лв . Разликата е 270-280 с най-евтиния 1070. При gtx-a получаваш и едно 30% отгоре повече производителност.  Така ,че разликата в цената е оправдана напълно. Общо взето всичко е според възможностите на човека. И аз не мога да разбера хората , които дават по 1600лв. +  за 1080ti , ама има и такива манияци. Не можем да ги упрекваме. Търсят максимума , плащат и го получават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло, един от вариантите, който съм обмислял е, че на 2-3 години ако усетя че видео от класа на RX 580 ми става слабо, преспокойно мога да взема нова от следващите поколения в същия клас. И RX-ката да я продам, или да ѝ намеря друго приложение.  Имайки предвид, че няма да играя на 4к инвестиция в 1070-ка би била горе/долу глезотия от моя страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за 4К с 1070 няма как да стане. По скоро при SLI на две такива. 1070-ката я споменах изобщо само и единствено във връзка с въпроса ти за R9 Fury.  Ако си по запален геймър , тогава се замисляй за подобен клас карта. Мисля ,че изчерпахме темата с избора на видео. RX580 както вече ти го казахме не веднъж ще ти свърши в твоя случай чудесна работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pepy86 написа:

Картата , която си му предложил горе от линка е 600лв . Разликата е 270-280 с най-евтиния 1070. 

Картата която съм му предложил е 520 лв. а не 600 лв. като е топ-вариант и не е коректно да се сравнява с най-евтината. 

Съответната 1070 (GAMING X) би била тази - http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8g-v330-001r Тоест разликата е 476 лв.

Като се прави сравнение се взима за база най-евтината нереферентна а не най-евтината и скъпа така очевидно разликата ще е по-малка.

http://www.vario.bg/msi-radeon-rx-580-armor-4g-oc-v341-066r

http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1070-armor-8g-oc-v330-003r

Това не са най-евтините модели но за момента ще свършат работа. Както виждаш и двете са ОС варианта тоест малко по-скъпия вариант на Armor.

Както казах за мен 8GB вариант си остава безсмислен освен ако няма да се комбинират две видеокарти за 4К но дори да вземем такава за база - 

http://www.vario.bg/msi-radeon-rx-580-armor-8g-oc-v341-064r - Разликата пак е 341 лв. което хич не е за пренебрегване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми точно некоректно е това, което ти правиш като сравнение. MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8G който си дал като линк за сравнение е редно да се сравни тогава с тази 580-ка на msi. Разликата между тях двете е 400 , а не 476.  Ако ще се сравяват двете най евтини 8Гб 580-ка и gtx 1070  е правилно да дадем тези двете: 1070 с 580 8ГБ. Тук разликата е 338лв. И пак питам уместно ли да се сравняват карти от различен клас? Ако трябва ще се повторя. 1070-ката я сравник само и единсвено във връзка с запитването му за r9 fury. Карти от различен клас  е неуместно да се сравняват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, pepy86 написа:

Разликата между тях двете е 400 , а не 476.

преди 1 час, pepy86 написа:

Разликата е 270-280 с най-евтиния 1070. 

преди 1 час, Roujin Z написа:

Разликата между двете карти грубо е 400 лв.

Нали това съм написал но ти спореше че е по-малко?

476 лв. е с 4ГБ вариант които съм препоръчал а не 270-280 лв. както твърдиш без значение кой вариант на 1070 ще гледаш.

Картите не са различен клас а един и същ модел. Ако искаш и 12GB рам и сложи нищо няма да се промени освен цената.

Това че АМД гълтат като бездънна яма колкото и памет да им туриш е друга тема.

п.с. 1070 никой не спори че е по-добра въпроса е доколко е обосновано да се дават маса пари за подобна разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.