Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Преди време имах проблеми с лентовия кабел и от време на време цветовете избеляваха, но нищо повече. Днес сутринта всичко си беше наред нищо по-сериозно от обичайното, но когато реших да загубя малко време с някоя игра...ето как изглеждаше екрана (когато пусна филм или съм в разни сайтове и т.н нямам никакъв проблем)
Ако имате идеи от какво може да е..преди да съм дал 30 лв. за диагностика сте добре дошли.
Благодаря предварително!

18073613_807341239417033_229199459_n.jpg

Редактирано от mizunno (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, mizunno написа:

Преди време имах проблеми с лентовия кабел и от време на време цветовете избеляваха, но нищо повече. Днес сутринта всичко си беше наред нищо по-сериозно от обичайното, но когато реших да загубя малко време с някоя игра...ето как изглеждаше екрана (когато пусна филм или съм в разни сайтове и т.н нямам никакъв проблем)
Ако имате идеи от какво може да е..преди да съм дал 30 лв. за диагностика сте добре дошли.
Благодаря предварително!

18073613_807341239417033_229199459_n.jpg

Пробва ли да намалиш графиките  ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, crashgold написа:

Пробва ли да намалиш графиките  ? 

Има леко подобрение, но все още е така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Stoyannnov написа:

С най-актуалната версия на драйвера ли сте?

Да !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобни артефакти се дължат на кофти драйвер или прегряване на видеокартата. Само в тази игра ли се получават артефактите?

Изтеглете HWMonitor.

• Разархивирайте файла.
  • Стартирайте .exe-то според архитектурата на ОС.
  • Стартирайте играта поиграйте малко и дайте снимка от програмата HWMonitor, като разпънете прозореца ѝ на цял екран.
  • Прикачете снимката тук или във външен хост. 
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Stoyannnov написа:

Подобни артефакти се дължат на кофти драйвер или прегряване на видеокартата. Само в тази игра ли се получават артефактите?

Изтеглете HWMonitor.

• Разархивирайте файла.
  • Стартирайте .exe-то според архитектурата на ОС.
  • Стартирайте играта поиграйте малко и дайте снимка от програмата HWMonitor, като разпънете прозореца ѝ на цял екран.
  • Прикачете снимката тук или във външен хост. 

Нещо от порядъка на 10-тина мин. игра..надявам се да са достатъчни

screen.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, видеокартата и процесора прегряват. Вероятно му е дошло времето за профилактика. Почистване от прах, смяна на термопаста/термолепенки. И все пак трябва да знаеш, че тази машина не е за подобно игрово натоварване. Бързо ще убиеш машината така, дори и след почистване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Stoyannnov написа:

Ами да, видеокартата и процесора прегряват. Вероятно му е дошло времето за профилактика. Почистване от прах, смяна на термопаста/термолепенки. И все пак трябва да знаеш, че тази машина не е за подобно игрово натоварване. Бързо ще убиеш машината така, дори и след почистване.

От профилактиката би следвало да се оправи, така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще смъкне малко температурите, но е добра идея да смъкнеш графиката до минимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Графиката е на абсолютния минимум, но се чудя дали направо да не си купя нова карта понеже гледах цените и една профилактика пълна е 30-40 лв. + диагностика още 30 лв.(и не се знае колко ще издържи и дали ще се оправи) ,а цената на една г/д прилична видео карта е 100-130 лв. ... само се чудя кое пасва на този лаптоп модела е Acer E5-572g-50QZ, сегашната ми карта е nvidia Gеforce 840M, ако има някой запознат, ще му бъда много благодарен ако окаже съдействие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да смениш видеокартата, защото е запоена на дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехх... мислех си, че понеже лаптопа е с 2 видео карти(Intel HD Graphics и споментата от мен...не знам) ще се случат по-лесно нещата

преди 3 минути, Atanas Pachov написа:

През VGA, HDMI прави ли го този проблем ?

Как да проверя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми като свържеш външен монитор.

Може да е проблем в лентака или тайминг контролера на дисплея. А може и да е проблем в чипсета, видеото и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са абсолютно нормални, но е възможно да има проблем във видеокартата. При браузвъне в интернет/филми се ползва вграденото видео, щом тези неща се появяват само при игрите, когато се ползва отделната видеокарта, е много вероятно да си е заминала. Автора да пробва с чиста инсталация на ОС и най-нови драйвери за видеото. Но ако проблема продължава, най-добре в сервиз. Лаптопа няма ли гаранция нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Радослав Матев написа:

Температурите са абсолютно нормални, но е възможно да има проблем във видеокартата. При браузвъне в интернет/филми се ползва вграденото видео, щом тези неща се появяват само при игрите, когато се ползва отделната видеокарта, е много вероятно да си е заминала. Автора да пробва с чиста инсталация на ОС и най-нови драйвери за видеото. Но ако проблема продължава, най-добре в сервиз. Лаптопа няма ли гаранция нещо?

Не е гаранционен точно преди месец най-много два му изтече гаранцията, с най-новите драйвери съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем във видео картаа по време на филм или браузера не я натоварваш но като се логнеш във играта я товариш за това 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди лаптопа ми прегряваше, но реших проблема като си купих охлаждаща подложка. Ако не ти се дават пари може да сложиш дебела книга под него (слагаш лаптопа на ръба на книгата, за да не виси целия). Така ще има по-голям въдзухопоток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Марк Топлото написа:

Така ще има по-голям въдзухопоток.

Особено със задръстен вент на радиатора...

Подложки/хватки не решават проблема с температурите! Лаптопът си е лаптоп, няма бягане - трябва да се чисти!

В тая игра съм го виждал този... "проблем". Просто инсталирах драйвъра за видеото на чисто:
1. Display Driver Uninstaller под Safe Mode -> Clean and restart
2. Инсталиране на последния драйвър(освен, ако въпросният драйвър има някакви проблеми)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.