Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Intel  никога не ги е било грижа за масовия потребител - тяхната т.н. таргетна група е съвсем друга. Ключови думи - производителност и стабилност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Ами след райзен 5-та серия , силно ще се заинтересуват според мен от нуждите и желанията на масовия потребител. Аз лично не виждам разумна причина някой да си купи интел i3,i5 при наличието на 1400 и 1500Х , както и i7 при положение, че има на далеч по адекватна цена r5 1600/X ( да не кажа ,че и 1700 влиза в този ценови диапазон.)

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докажи ми сериозен AMD заместител на Xeon  в сървърния сектор. Говори се за Zen  в този сегмент, но...
За сега няма еквивалентна конкуренция за двусокетните Xeon платформи.
Оптероните нещо не успяха успешно да заградят от баницата.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не отричам интел ,явно не си ме разбрал. И в двете си мнения говоря само и единствено за "масовия потребител". Аз съм такъв както и 99% от форума. От АМД имат какво да дадат във въпросния сървърен сектор и вероятно работят в тази насока. Дали ще успеят да се намесят там не мога да преполагам. А за въпросната нова платформа на интел нещата стоят така ,че ако първоначалната информация се оправдае , ще се радваме ако изобщо има  няколко потребителя от форума , които да ни споделят впечатление от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Докажи ми сериозен AMD заместител на Xeon  в сървърния сектор. Говори се за Zen  в този сегмент, но...
За сега няма еквивалентна конкуренция за двусокетните Xeon платформи.
Оптероните нещо не успяха успешно да заградят от баницата.

Скоро трябва да излезе AMD Naples 32c/64t (видео), но докато не излязат независими тестове, не можем да кажем дали ще е по-добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, pepy86 написа:

Ами след райзен 5-та серия , силно ще се заинтересуват според мен от нуждите и желанията на масовия потребител. Аз лично не виждам разумна причина някой да си купи интел i3,i5 при наличието на 1400 и 1500Х , както и i7 при положение, че има на далеч по адекватна цена r5 1600/X ( да не кажа ,че и 1700 влиза в този ценови диапазон.)

Понеже не следя особено хардуера, я кажи i5-7500 как е срещу Ryzen 5 1500x и срещу Ryzen 5 1600, защото на цена е точно по средата между двата.А i7-7700 срещу Ryzen 7 1700? То кофтито е, че няма дъна на нормална цена за Ryzen...

Редактирано от badsector (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпревари ме. Мога да добавя и други ревюта като Това и Това, + този за r7 1700 но не съм убеден дали му е мястото тук в този форум да ги прилагам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ncl написа:

Ето и за дъната: ......

Вижда се, че вървят 1:1.

Ок, благодаря. Явно ще чакам под мостя да заредят дъна, че нямат нищо в момента. По спомен преди АМД не сменяха често сокетите и имаше вариант за ъпгрейди. Сега как е положението, чува ли се нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 2020 ще са на този цокъл.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, badsector написа:

Ок, благодаря. Явно ще чакам под мостя да заредят дъна, че нямат нищо в момента. По спомен преди АМД не сменяха често сокетите и имаше вариант за ъпгрейди. Сега как е положението, чува ли се нещо?

Разликата с Intel е, че и на B250 можеш да овърклокваш. Но аз лично бих си взел X370.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, niki292002 написа:

Разликата с Intel е, че и на B250 можеш да овърклокваш. Но аз лично бих си взел X370.

Тук по скоро опира до индивидуалните нужди на всеки. Ако възможностите на дадена дънна платка те устройват , не виждам причина да се избира по висок клас. Макар ,че има и друг момент. Ако си бил на по висок клас дъно преди това ( в моя случай бях с z170 extreme4) и минеш на дъно с по малко възможности , може и да ти е терсене извесно време ,поне  докато му свикнеш че е орязано от някои благинки :)   

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Масовият потребител винаги е гледал цената. Тоест би гледал най-евтиното въпреки че ако говорим за игри пак сме над 350 лв. за процесор тоест не всеки може да си го позволи.

Във всеки случай R5 1400 е малко по-евтин от I5-7400 отделно се клоква и си има нормален охладител. Както и да го гледаш повечето хора биха го предпочели.

Колкото до дъната цените са подобни но тук макар и само един за момента има чудесен бюджетен вариант без излишни глупости.

http://www.asrock.com/mb/AMD/AB350M/ - 150 лв.

За които иска екстри избора от скъпи дъна е голям въпроса обаче винаги е бил до масовия потребител които не иска да дава двойно повече пари.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, pepy86 написа:

Ами след райзен 5-та серия , силно ще се заинтересуват според мен от нуждите и желанията на масовия потребител. Аз лично не виждам разумна причина някой да си купи интел i3,i5

Има много потребители(и аз включително),които ползват компютъра основно за браузване,офис,музика, филми и леки браузърни игри,та за тези нужди амд няма нищо конкурентно като цена/пройзводителност на G 4560,който е около 60$,така че да, i3 никой няма да си купи при наличие на този пентиум,но и амд няма да е..........

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пентиума наистина няма конкуренция но ще има по-късно тази година. Хубавото е че АМД пускат не само АПУ-та но и "чист" вариант за хората които искат отделна видеокарта.

Да вземем примерно Пентиума с пълноценната графика (4600) които е с 50 лв. по-скъп. Сега си представи че Интел пуснат 4560 без графика за 50 лв. по-ниска цена тоест около 70 лв.

А сега си представи и че е отключен... Е това би било конкуренция но както и да е. И не се смей Атлоните бяха именно такива за съжаление старички но всичко се променя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Roujin Z написа:

Пентиума наистина няма конкуренция но ще има по-късно тази година. Хубавото е че АМД пускат не само АПУ-та но и "чист" вариант за хората които искат отделна видеокарта.

Да вземем примерно Пентиума с пълноценната графика (4600) които е с 50 лв. по-скъп. Сега си представи че Интел пуснат 4560 без графика за 50 лв. по-ниска цена тоест около 70 лв.

А сега си представи и че е отключен... Е това би било конкуренция но както и да е.

Мен лично тези вградени графики напълно ме устройват и не бих купувал отделна видеокарта,така че процесор с подобна цена и с прилична вградена графика е по-добрият вариант.Съмнявам се амд(по предварителни даннни)да може да конкурира ценово въпросните пентиуми,но може да свалят прогнозните цени,иначе въпросните бюджетни ryzen 3 ще са малко безмислени,както стана с i3 при интел.

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Факт е,че във всяка една ценова категория където се застъпват в момента АМД е по-добрата оферта. Адекватни са в игрите и много напред във всичко останало. Интелите с К дърпат в игрите ,но пък губят от инфранструктурата и пак АМД е по-добрия вариант. Заключените Интели са само за тежки фенове, които не виждат предимството на повече ядра и възможност за клок,както и адекватен охладител на еднаква цена.

"Пентиума кърти мивки" няма конкуренция в момента и дори си яде хляба на собствената фирма (обезсмисля i3). Само че по-горе се изяснихме,че хората на които им стига този Пентиум ,може да си ползват и телефоните. Един стрийминг бокс за телевизора струва по-малко и от конфигурация с Пентиум...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъ аз съм от тия хора и подобни телефони не ми вършат работа.  За мен телефона си е телефон. За съжаление и те са вече кът.

Нито за филми стават нито за интернет а реално и за книги не ми вършат работа предвид че обичам да чета от метър-два без да държа нищо докато си поркам и мезя

иначе щях да си купя четец с подходящ дисплей и пак нямаше да ползвам телефон.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Tommygun написа:

че хората на които им стига този Пентиум ,може да си ползват и телефоните. Един стрийминг бокс за телевизора струва по-малко и от конфигурация с Пентиум...

Това е реално несериозно.....................остава и да имаш и телефон с достатъчно добър хардуер(тоест около 1000лв) и да го зареждаш през 10-12 часа...........и въобще няма нищо практично в това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви ти 10-12 часа? Колегата е с "телефон" за над 800 лв. и си носи зарядно понеже от много нет в обедната почивка към 15.30 часа му пада батерията.

Аз понеже съм с прост телефон за няма и 200 лв. го зареждам на десетина дена ако се сетя освен ако не слушам музика цял ден.

А и ми се събира в джоба при това мога да седна докато е там а ако го изцапам мога да го измия на мивката тоест не е проблем и да го цапам та дори да го изпускам.

Няма специални калъвчета-предпазителчета + зарядно и всичко това в специална чантичка и ако може да седи половината ден скрит някъде или в колата да се зарежда.:D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз пък съм с телефон на 4 години и докато съм на работа по цял ден си чета и пиша от него и си гледам клипчета,както и формула 1 когато в неделя съм на път и т.н.Също чета много книги и го правя на iPad 2 на 100 години.

Би трябвало да ви е ясно,че това с телефона е образно казано. Просто пентиума е в категория компютри,които не са особенно голям фактор за пазара като цяло. Аз също имам конфигурация със стария "кърти мивки" 3258 и знам че е достатъчен за скайп,малко офис и племенничките ми да си гледат клипчетата с кифлите от Vbox. Парите за производителите обаче са в по-горните класове компютри.И специално геймърите сме най-големите лапнишарани,които са готови на всеки няколко години да наринат камара пари за нов хардуер, за да могат да си цъкат игричките. Да не забравяме и хората ,които вършат работа на компютрите си като рендъринг и така наречения content crеаtion. Също така не са за пренебрегване и ентусиастите,които обичат да се занимават с овърклок и модинг. Може и в България да няма много ентусиасти, но ако погледне човек подписите на хората по чуждите форуми и му е ясно, какво се търси и купува. От друга страна ,както казах и по-нагоре в по-развитите държави даже и офис компютрите не са с Пентиуми за по 60 евро.Така че да, има си своето място в някаква нишичка на пазара,но наистина релевантните класове са други.

И понеже сме долу-горе във вярната тема - оня ден ходих в един от центровете на Интел тук. Отвънка бяха излезли да пушат няколко костюмарчета. Отивам и  ги поздравявам като човек,онея ме гледат като изтръпнали. Викам , какво става, що сте такива в тоя хубав ден? Слънце напекло,птички пеят...  кво, май нещо Райзън,а ? Едниния се изхили и ми вика, не споменавай това име докато си в района на сградата. Викам, що бе да не богохулствам нещо, те само клатят глава. Не им беше никак забавно така като ги гледам. Убих се да им се хиля докато бях там.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Roujin Z написа:

Какви ти 10-12 часа? Колегата е с "телефон" за над 800 лв. и си носи зарядно понеже от много нет в обедната почивка към 15.30 часа му пада батерията.

Аз понеже съм с прост телефон за няма и 200 лв. го зареждам на десетина дена ако се сетя освен ако не слушам музика цял ден.

Хах,по принцип е така и аз съм с бюджетен huawei(310-320лв),но пък съм го избирал заради батерията му,която е 4100mah,така че държи............ако го ползвам само като телефон си изкарва 6 дни,което за смартфон е доста,иначе ако използвам нет или играя от време на време около 3 дни изкарва,което пак е супер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз по-никакъв начин не омаловажавам АМД точно обратното казах че по-късно тая година ще се пуснат нисък клас АПУ-та тоест ще има конкуренция на Пентиума дори ти да го намираш за не много смислен.

Но ако се замислиш хората са масово именно със Селерони и Пентиуми не само по-офисите и хора които не играят игри но и при геймъри въпреки че последните страдат...

Всъщност масовата тенденция при геймърите е I3 + видеокарта по-скъпа от него или FX-6300 а понякога и разни антики като Феном и т.н.

След като съществуват при това в няколко разновидности очевидно са фактор иначе Интел нямаше да ги произвежда още по-малко да подлива вода на I3.

Всъщност в момента единствения безсмислен процесор е именно I3. Би трябвало да остане само отключения на цена максимум 250 лв. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Tommygun написа:

"Пентиума кърти мивки" няма конкуренция в момента и дори си яде хляба на собствената фирма (обезсмисля i3). Само че по-горе се изяснихме,че хората на които им стига този Пентиум ,може да си ползват и телефоните. Един стрийминг бокс за телевизора струва по-малко и от конфигурация с Пентиум...

За ежедневна връзка с Интернет ползвам умен телефон, който е по-бърз от компютъра на Наруто(:D) и ми върши чудесна работа. Дори лаптопа съм го завещал на съпругата да си гледа филмчета. Но тя все повече използва таблета. На телевизора се стриймва от всички устройства и няма смисъл от разни боксове. Следователно тезата за кежуал употреба на Слави е невалидна от доста време. Никога за нищо на света не бих сглобил десктоп с процесор от класа на Пентиум. Десктопите са предназначени за друго!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.