Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, имам следната конфигурация Intel Core i5 4460 3.20 ghz, 8 GB RAM, GTX 750 DCSL, B85 PRO GAMER дъно. Компютъра ми е някъде на 2 години и никога не съм си Overclock-вал процесора. Та въпроса ми е какви са плюсовете от overclock-а и минусите. Ако реша да го overclock-на от къде се прави и до колко мога да го буустна. Благодаря предварително!!

Редактирано от chainsmokerbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е заключен, отделно и чипсета на дъното не го позволява, дори да беше отключен процесор. Не можеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иди в контрол панела на Ундоуса и намери опциите за плана енергия. Там имаш minimum processor state. Направи го 100%. Това ще го държи все в честоти близо до максималните и ще имаш максимално бърз респонс като мърдаш мишката, като го будиш от покой и така.

47987d1406757113-power-options-add-remov

Надявам се е ясно какво става и кое какво е. Това е снимка от лаптоп и при тебе няма да има "on battery". Но опция ще имаш и я направи 100%. Моя съвет е такъв.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, а това да го направя на 100% има ли някакви последствия, защото, ако беше добре за компютъра няма ли да си е по default на 100%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, chainsmokerbg написа:

Ясно, а това да го направя на 100% има ли някакви последствия, защото, ако беше добре за компютъра няма ли да си е по default на 100%

Ако си с настолен комп, последствия няма да има, стига да имаш добър охладител. Но не виждам смисъл нито от клокването, нито от задаването на 100% честота. Когато разцъкваш из нета или гледаш филми, е просто ненужно да го държиш на 100%-ова честота. А ако тази опция е включена и пуснеш игра, той сам си се вдига на максимума. Ето как съм задал нещата при мен и всичко си върви перфектно, вкл. и BR филмите.

LeVB0XO.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.