Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Става въпрос за таблет под Android. От няколко дни ми излиза системно съобщение за зловреден софтуер. Деинсталира се успешно, но на следващия ден се появява отново. Според AVG въпросното приложение MediaService е безопасно, но CM Security го разпознава като троянски кон. Искам да го премахна, но за момента резултата е временен. Помагайте!

IMG_20170423_150803_397.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли да се Деинсталира?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ExaFlop написа:

Не може ли да се Деинсталира?

Деинсталира се и изписва, че деинсталирането е успешно. Но на следващия ден или дори след няколко часа се появява отново, отново деинсталирам и така може би 6-7 пъти вече от няколко дни насам. Вероятно го стартирам с някое приложение, но ползвам едни и същи неща откакто имам таблета (6-7 месеца), а проблемът е от няколко дни. Може би трябва да опитам друг вид антивирусна защита? В момента ползвам AVG и CM Security?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай Malwarebytes Animalware и сканирай

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, ExaFlop написа:

Инсталирай Malwarebytes Animalware и сканирай

Махнах го ръчно, от това съобщение, което излизаше май не ставаше, намерих го в сервизите и го махнах днес. А сега сложих и сканирах с тази програма, показва ми, че всичко е наред. Благодаря!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Местя темата, защото това е раздел за почистване само на Windows базирани системи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Местя темата, защото това е раздел за почистване само на Windows базирани системи.

То, подобни теми ще зачестяват все повече, та защо не ги привлечете като подраздел при вас. Принципа на заразяване, антивирусните продукти и скенери в голям процент от случаите са индентичн с тези за Win!

Това само като вметка и предложение, де!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Кумчо вълчооо написа:

То, подобни теми ще зачестяват все повече, та защо не ги привлечете като подраздел при вас. Принципа на заразяване, антивирусните продукти и скенери в голям процент от случаите са индентичн с тези за Win!

Това само като вметка и предложение, де!

Ами няма как да ги направим подраздел при нас. Android не е Windows и приложенията за сканиране под Android са различни. Тук нямаме възможност да използваме скриптови инструменти и каквото и да е ръчно почистване. Можем само да кажем да се сканира с антивирусна програма от Google Play store-a, да се почисти кеша на телефона, да се деинсталира въпросното съмнително приложение и да се проверят настройките на рутера и т.н. Все неща, които не можем да направим вместо потребителите чрез форума. Докато при Windows базираните системни мога да им напиша скрипт, който те само да стартират за да им се оправи проблема (изискват се само админ права на използвания акаунт), то при Android-а няма как да стане (дори и телефона да е руутнат). При Windows базираните системи ако положението е зле винаги може да препоръчаме на потребителите да преинсталират начисто (повечето хора могат да преинсталират Windows), то при Android-a ако възстановяването на фабричните настройки не помогне, определено ще трябва да се носи на сервиз за да им го преинсталират там. С други думи мислили сме по въпроса, но няма как да стане. Дори по чуждестранните форуми е упоменато, че почистването е единствено за Win базираните системи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се направи тема "Мобилна сигурност" в раздела "Мобилни телефони, GSM, Мобилни приложения, Комуникации"
Атаките срещу мобилни устройства ще се развиват все повече. Нищо, че се твърди, че нерутнатите устройства(каквито са по подразбиране Андроид устройствата) уж са по-защитени от рутнатите.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

смени антивирусната, това avg е боклук (версията за windows е, така че няма причина и андроидската да не е)... касперски има безплатна антивирусна за андроид.

@B-boy/StyLe/ има вируси за андроид, които се настаняват в бекъп флаша и без да е руут-нат андроида, и след ресет на устройството се пускат наново, помага само префрашване с кабел и нов флаш от производителя на устройството през компютър...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мене истината е тази: няма универсална антивирусна програма; това, че едната не открива нищо, а другата го открива, не означава, че първата е боклук; различните програми откриват различни по тип вируси, дори може да се получи така, че според една това да е вирус, а според друга - не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, the professor написа:

смени антивирусната, това avg е боклук (версията за windows е, така че няма причина и андроидската да не е)... касперски има безплатна антивирусна за андроид.

@B-boy/StyLe/ има вируси за андроид, които се настаняват в бекъп флаша и без да е руут-нат андроида, и след ресет на устройството се пускат наново, помага само префрашване с кабел и нов флаш от производителя на устройството през компютър...

Това ми е ясно. Аз какво съм написал?

Цитат

При Windows базираните системи ако положението е зле винаги може да препоръчаме на потребителите да преинсталират начисто (повечето хора могат да преинсталират Windows), то при Android-a ако възстановяването на фабричните настройки не помогне, определено ще трябва да се носи на сервиз за да им го преинсталират там.

Аз съм споменал, че без да е руутнат не може да се почисти често качествено, а не че ако не е руутнат няма да се зарази с вируси. :)

преди 1 час, ExaFlop написа:

Може да се направи тема "Мобилна сигурност" в раздела "Мобилни телефони, GSM, Мобилни приложения, Комуникации"
Атаките срещу мобилни устройства ще се развиват все повече. Нищо, че се твърди, че нерутнатите устройства(каквито са по подразбиране Андроид устройствата) уж са по-защитени от рутнатите.

Даже май е обратното...защото неруутнатите като се заразят нямат почистване докато не се руутнат. :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mustafa bilgin
      Здравейте приятели! Искам да попитам има ли някакъв начин да се промени интерфейса на дадено андроид приложение, така че да му сменя името, логото, началната снимка (където му се исписва името)? Надявам се да съм бил разбран правилно.
    • от Ndishev
      Здравейте. Сблъсках се с огромен проблем с подкарването на това чудо. 
      Прочетох всичко възможно статии кал да се ппдкара к Arena, zamumda, filmi2k и др.) Разбирасе всичко направих като по учебник и не тръгна нито една от добавките. 
      Някой може ли да каже алтернарива в която може да се гледат филми и сериали online. Разбирасе да е безплатно, че не ми се дават повече пари.  
    • от vpvelev
      Здравейте!
      Завърших първата си игра за Андроид. Казва се "Golden sand".
      Графиката не е лакирана и полирана, но смятам че геймплея е интересен и нивата не са никак лесни за преминаване.
      Вие сте в ролята на търсач и събирач на злато. След като го вземете, трябва да го поставите във вагонетка и след като се натоварят и трите вагонетки идва помощника ви и откарва златото във вашата банка.
      Трудността идва от там, че на всяко ново ниво, позицията на златото се определя по случаен начин. Същото се отнася и за началния старт на враговете ви. Освен това те нямат изкуствен интелект и се движат по непредсказуем начин, което ги прави много опасни.
       Пожелавам Ви приятни забавления с играта!
      Може да свалите играта от тук
    • от Диляна Койчева
      Здравейте! Имам сравнително малък, но досаден проблем, и не мога да разбера дали е в резултат от приложението месенджър или телефона ми. От известно време има опция за игри в приложението, за които се изискват ъпдейтнати версии на фейсбук и месенджър, както и актуализиран андроид версия 5.1 нагоре (познавам хора с 4.2, които имат опцията за игра). Притежавам Huawei G8, Андроид 5.1, приложенията ми са актуализирани, доколкото успях да проверя не съм забранявала неща из приложенията. Въпросната иконка с контролер я няма, при опит а отговаряне на покана за игра излиза надпис "Error. Sorry, this game can't be played right now." с два бутона Exit. Предварително благодаря ако някой знае нещо по въпроса, в интернет не намерих нищо полезно, М-тел също не помогнаха 

• от asdfj
      Привет.
      Телефона си работеше до днес когато изведнъж отказа да се  свързва към Wi-fi и реших че е забил и го рестартирах и изписва това на снимката и не знам какво да правя дали изобщо ако го занеса в сервиз може да се оправи?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.