Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

Закупих си 2ра ръка нова конфигурация.

Видео - Evga GTX 760 SC 2gb

дъно - Z 970 Extreme 3 

процесор - AMD fx 6300  с марково охлаждане

2 по 4 гб - адата и кингстън 1600 мхз

Проблемът, е че при постяване на компонентите в кутията,свързване на всички кабели и пускане на компютъра се включват всички вентилатори - на процесора, видеото и захранването НО монитора не се включва. Реших че е от видеото, но го пробвах на друго PC и няма проблем. Като на моето PC и друга видео карта сложих , отново е същото.

Сменях местата на рам паметта, пробвах и само с 1 плочка.. не става. свързах на ново всички кабели от захранването.. не става. Двата хард диска, с които разполагам с ечува как работят също.По дъното не се вижда нищо изгоряло, счупено - изглежда в перфектно състояние.

Нямам проблем и с монитора.

От какво може да е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем може да има само с порта на монитора или с кабела. Като я пробва картата на чуждия компютър същият кабел ли използва?

Ако да тоя вариант отпада. Иначе ако има проблем с кабела без значение колко карти ще тестваш все ще има проблем.

А с монитора как установи че няма проблем? Това че досега е работил (старите части) не е гаранция че не се е скапал именно сега.

Ако си го пробвал сега на друга машина същия вход ли използва?

п.с. С паметта ако имаше проблем щеше да има сини екрани а не да не се вкл. монитора.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато пробвах моята карта на друг компютър използвах неговия кабел.

Картата ми е с 2 букси - една 8мица и една 6тица

6тицата си ми идва от захранването и отделно кубих една 8мица която се свързва с 2 молекса пак от захранването. 

Другото което е това новото дъно, едната букса за процесора която трябва да влезе в ATX 12 порта ми е с 4 пина, а на дъното е с 8 (в ръководството на дъното пише, че няма проблем ако е с 4 пина).

Редактирано от MIRAMAX7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компонентите, които си купил, поотделно ли си ги купувал, или са били събрани в работеща конфигурация ? Питам, защото има вероятност дъното да иска флаш на Биос-а за този процесор. В supporta пише , че процесора иска Биос 1.60. Но след като машината не може да запали, съответно не можеш и да видиш настоящият Биос.

Ако версията на Биос е 1.60 ..........много вероятно да има проблем с дъното, при така описаните неща.

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kokomil написа:

Компонентите, които си купил, поотделно ли си ги купувал, или са били събрани в работеща конфигурация ? Питам, защото има вероятност дъното да иска флаш на Биос-а за този процесор. В supporta пише , че процесора иска Биос 1.60. Но след като машината не може да запали, съответно не можеш и да видиш настоящият Биос.

Ако версията на Биос е 1.60 ..........много вероятно да има проблем с дъното, при така описаните неща.

Всичко без видеото беше комплект.  Само охлаждането беше махнато,  че стърчи..  Мисля че е възможно да е от кабелите,  защото пробвах преди малко видеокартата със старото ми дъно,  което си има вградено видео,  монитора се включи,  но на черен екран ми изписа - "Please power down and connect the PCIe Power Cable(s) for this graphocs card." 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното има проблем и с някой видеокарти на Nvidia преди обновяване на биоса но те са в ниския клас.

Не само процесорите и видеокартите понякога са проблем. Например GTX 760 не тръгваше на някой от скъпите дъна на Асус при с.1151. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Roujin Z написа:

Дъното има проблем и с някой видеокарти на Nvidia преди обновяване на биоса но те са в ниския клас.

Не само процесорите и видеокартите понякога са проблем. Например GTX 760 не тръгваше на някой от скъпите дъна на Асус при с.1151. 

Пробвах дъното и с карта на AMD (доста по-висок клас от моята) пак е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надписът "Please power down and connect the PCIe Power Cable(s) for this graphics card."  би трябвало да ти излезе и с новото дъно, ако причината е липсата на допълнително захранване към видеокартата. А дори и с друга видеокарта монитора пак не пали и не вади дори и този надпис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.