Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"


Каква форма на управление предпочитате  

149 гласували потребители

  1. 1. Каква форма на управление предпочитате

    • Президентска република
      87
    • Парламентарна република
      62


Препоръчан отговор

Велизар Енчев: На премиера трябва да му причернее от скандала заради ремонта на Су-25!

Цитат

Велизар Енчев

Фейсбук

ТРИМАТА „ЧЕРНИ“ СЕ ХВАНАХА ЗА ГУШИТЕ! КАРАЯНЧЕВА И КАРАНИКОЛОВ БЛАМИРАХА КАРАКАЧАНОВ ЗАРАДИ РЕМОНТА НА Су-25!

Вече трети ден тече колосален скандал между трима големци с "черни" фамилии. Поводът е визитата на парламентарната шефка Караянчева в Москва, след която влезе в челен сблъсък с военния министър Каракачанов.
Изразяваща позицията на икономическия министър Караниколов, Караянчева поиска от руския външен министър руски специалисти да ремонтират самолетите Су-25 в българския завод „Авионамс“.

Ден след авиационната ни оферта към Лавров, Каракачанов нервно обяви, че с Беларус отдавна е подписан договор за ремонта, по който сме платили част от сумата. И скандално намекна, че външни интереси дирижират позициите на Караянчева и Караниколов.

Каквито и да са обясненията на черното трио „Караянчева-Каракачанов-Караниколов“, на премиера трябва да му причернее и спешно да се намеси. И веднага да потърси отговорност от виновните за чутовния външнополитически гаф – Караянчева да говори едно в Москва, Караниколов да наднича зад нея, а Каракачанов да ги опровергава с вече сключен договор с Беларус за Су-25…

Ако Каракачанов е подписал неизгоден договор, срещу който е икономическият министър Караниколов, не трябва ли военният бос вече да е депозирал оставката си?

Ако Караянчева е плещила в Москва като лелките на Женския пазар, какво прави на председателското кресло в парламента?

Ако някой от министрите с черни фамилии е заработил комисионни от ремонта или очаква такива, не трябва ли на ДАНС и Прокуратурата също да им причернее?


По-важното е кога ще му причернее на Народа!

...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Мойра написа:

Путин и Батька да се разберат ! Те си имат приказката.....:nono:

Ние сме непричем.....нашите са просто фигуранти . Също както и за F-ките.....

Така стават нещата , а не както някои тук си ги измислят ! :lol6:

Пък после ще видим и комисионните ........а бе както си му е редът , нищо няма да видим ! :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо, от което на Борисов и дружина ще им причернее.

ПАСЕ: ”Апартаментгейт” - тест за борбата с корупцията в България

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Мойра написа:

И още нещо, от което на Борисов и дружина ще им причернее.

ПАСЕ: ”Апартаментгейт” - тест за борбата с корупцията в България

Е , тъй де ! Все хората ни оправят......(няма да обяснявам що е това "оправят" ! ) :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 28.06.2019 г. в 10:17, sliderum написа:

Както виждаш, не те защитавам, значи не съм защитник на фейкометите.

Говорим не за мен а за фейковете за Доган , учебниците с несъществуващите простотии които Михов  тиражира и които повтаряте.

И които именно защитаваш.

Фейкомети .

пп

И каква стана тя ? Искаме проверки , но никой не се интересува от предоставения достъп :

https://www.faktor.bg/bg/articles/novini/balgariya/bsp-s-porednata-lazha-che-api-otkazva-proverka-na-patishtata-api-nikoy-ot-bsp-ne-potarsi-predostavenata-dokumentatsiya

:)

 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уволняват шефа на 6-то РПУ в София, буйствал пиян в заведение

Цитат
Началникът на Шесто РПУ Петър Василев тази нощ се е напил и буйствал в заведение за бързо хранене в столицата. Охраната на обекта е подала сигнал до органите на реда. Когато полицаите отишли се е стигнало до словесно спречкване, разказват очевидци.

Петър Василев е направил опит да избяга с личния си автомобил, но полицията успява да го залови на бул. „България”. След това той отказва да му бъде направена проба за употреба на алкохол, съобщава Нова тв.

Има данни, че се е опитал да злоупотреби със служебното си положение, поради което ще бъде освободен дисциплинарно.

По време на брифинг на МВР министърът на вътрешните работи Младен Маринов каза, че е работил преди с Василев и го определи като добър полицай. Въпреки това той заяви, че не толерира такова отношение независимо от кого и на каква длъжност.

Всички работещи, независимо в коя сфера се смятат за добри, до доказване на противното.

 

Колективна оставка подадоха 115 медици от Видин

Това е само началото...

 

И депутатът от ГЕРБ Пламен Тачев с незаконни постройки на покрива на негова сграда

А управляващите не спират да ни убеждават, че в държавата всичко е повече от прекрасно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

интересно колко ли луду има от БСП които казват - колко е лоша Европа, а всяла седмица правят опашки на КПП-тата с Гърция

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Без умствен капацитет написа:

интересно колко ли луду има от БСП които казват - колко е лоша Европа, а всяла седмица правят опашки на КПП-тата с Гърция

Да се приписват човешки качества на един пакт,  като лош или добър, не е ли за психиатър и понеже аз не виждам колегите да са написали точно това, така, че това са си баш твои думички...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, sliderum написа:

Да се приписват човешки качества на един пакт,  като лош или добър, не е ли за психиатър и понеже аз не виждам колегите да са написали точно това, така, че това са си баш твои думички...

нещо не схванах какво каза, но според мен да казваш че си против ЕС и да чакаш 5 часа за да отидеш в Европа , значи не си наясно с себе си

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Без умствен капацитет написа:

нещо не схванах какво каза, но според мен да казваш че си против ЕС и да чакаш 5 часа за да отидеш в Европа , значи не си наясно с себе си

Аз ако съм против ЕССР бюрокрацията, която примерно лобирано иска да ми набута истанбулската конвенция, какво общо има че ми харесва и  ходя в Гърция на плаж. Да ти има капацитета, който е в състояние да не може да направи една толкова "нищожна" разлика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хм.. абе май ти не осъзнаваш "нищожната разлика". Та нали заради тези ЕС правила и "Бюрокрация" ти позволяват това безпрепятствено да отидеш в Гърция на плаж бре :)

Значи много лесно си ползваме привилегиите, но мразим ЕС заради обективни/и субективни/ проблеми и забравяме че и привилегиите ги имаме пак заради ЕС.

 

преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

интересно колко ли луду има от БСП които казват - колко е лоша Европа, а всяла седмица правят опашки на КПП-тата с Гърция

Всъщност принципно БСП са за ЕС и за НАТО . Поне на думи много пъти са го казвали  :)

 

Друг е въпроса че си действат по хибридните "решетникови" стратегии и планове .

Заедно с пРезидента, който също "уж" по принцип е "независим" :laughing4:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, sliderum написа:

 истанбулската конвенция, какво общо има че ми харесва и  ходя в Гърция на плаж.

Гърция ратифицира Истанбулската конвенция

Цитат

 

Конвенцията влиза в сила в балканската държава от 1 октомври 2018 г.

Гърция е 32-та държава, която ратифицира документа.

 

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

За разлика от теб, аз не ходя там за да снимам пиерасите, а за да се насладя на морето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, sliderum написа:

 

както виждаш и аз си седя на морето у нас, а не на това в Гърция, но явно има доста които се прикриват че са против  Истанбулската конвенция, а всъщност са ЗА

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Без умствен капацитет написа:

аз си седя на морето у нас

Е аз не мога да седя на морето, когато съм във водата се налага да плувам, но изглежда ти имаш и някои паранормални възможности. Ийсусе, ти ли си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, Без умствен капацитет написа:

Още от времето на Ахил и Патрокъл - имат традиция ! ........В някои ЕС - също ! Да ти чета ли история ?......Ами то и днес .....на най-високо равнище ! :lol6:

....Нашата традиция е друга !........макар да има "пробиви".... :nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вестниците съобщават и за незаконен картел при санирането.

"Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) установи след проверка, че над 30 компании участват в картел, целящ облагодетелстване от Националната програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради. В съобщение на сайта си антимонополната комисия уточнява, че е направила разследване по сигнал на кмета на Търговище Дарин Димитров. Той е изпратил на КЗК информация и доказателства за договорки между участниците в обществена поръчка на общината за разпределяне на обектите, които се санират по програмата. Последвали са внезапни проверки в офисите на три от проверените фирми - "ВМЛ - консулт" ЕООД, "Архкон Проект" ООД и "Евиданс инженеринг" ЕООД. Иззети са били копия на електронна кореспонденция, съдържащи данни за договорки между участници и в други процедури за възлагане на обществени поръчки по програмата за енергийна ефективност. От събраните доказателства КЗК е установила като ответни страни в производството други търговски дружества и еднолични търговци, както и техни обединения, участници в обществени поръчки по програмата за саниране в общините Пловдив и Гоце Делчев. "Въз основа на всички установени факти и обстоятелства, Комисията счита, че адресатите участват в картел, имащ за цел предотвратяване, ограничаване или нарушаване на конкуренцията на пазарите на изготвяне на обследвания за установяване на техническите характеристики и на технически паспорти на сградите и изготвяне на обследвания за енергийна ефективност на сгради и предписване на необходимите енергоспестяващи мерки", пише в съобщението до медиите. КЗК твърди, че са извършени нарушения по чл. 15, ал. 1 от Закона за защита на конкуренцията, представляващи "забранено споразумение за манипулиране на процедура по възлагане на обществена поръчка по Националната програма за енергийна ефективност на многофамилни жилищни сгради"..." - в. "Дневник".

"В срок от 45 дни адресатите на определението имат право да представят писмени възражения по предявените твърдения. Срокът започва да тече от деня на получаване на определението. Констатация за участие в картелно споразумение е направена за фирмите "Проджект Планинг енд Мениджмънт", "Ивалс - Дренски", "Ди Ви Консулт БГ", "Трансконсулт - БГ", "Полисструктор", "Енерджи Про ДМ", "ЗС Консултпроект", "Инфра консулт груп", "Графити", "Енергийна ефективност", "Супервайзер", "Енерджи Ефект", "ЕП Консулт", "СМ Контрол", "Българо-австрийска консултантска компания", "Корект Консултинг", "Научноизследователски строителен институт - НИСИ", ЛЕСС, "Йода;, "Контрол-Инвест", "Микс Инженер Консулт", "Пловдивинвест", "Стройконтрол", "Тракия Гарант", ЕТ "Билдбой - Емил Бойчев", "Софена", "Д - Консулт", "Ефектива", "Стройнорм", "Геоарх", "Вигора", "Степ" и "Архкон Проект"..." - в. "Стандарт"."

https://news.bg/press/bunt-v-enp-sreshtu-merkel-protesti-vav-varna-sled-smartta-na-malkata-radoslava-kartel-pri-saniraneto.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

е и къде е новината или пишеш поредния безсмислен пост

аз казвам че съм спал с сестра ти, ти си дай мнението

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Бивш хърватски премиер влиза в затвора за корупция

Цитат
Бившият хърватски премиер Иво Санадер бе изпратен в Центъра за диагностика на затвора “Реметинец”, за да се реши къде ще излежава шестгодишна си присъда за афера, за която се очаква освен престой в затвора да плати незаконно придобити 2,3 милиона евро.

„Санадер е изпратен вчера в Центъра за диагностика, където през следващия месец ще се определи къде ще излежава присъдата“, каза говорителят на Загребския окръжен съд Кресимир Девчич.

„Първоинстанционните и второинстанционните присъди са внесени в гражданско-административния отдел на Общинската прокуратура в Загреб, който е отговорен за започването на излежаване на присъдата“, каза Девчич.

Санадер е в затвора „Реметинец“ от 4 април, когато Върховният съд увеличи присъдата му за аферата, за която преди бе осъден на четири години и половина. След произнасянето на последната му присъда, бившият премиер беше върнат в следствения арест, където да изчака писменото решение на Върховния съд, който обяснява писмено причините за увеличаването на присъдите на 23 май, пише още БГНЕС.

Главният прокурор Дражен Йеленич каза, че държавата ще разгледа всички налични възможности, за да може на бившия премиер и председател на партия след окончателната присъда да му бъде конфискувано неправомерно придобитото имущество.

 

Браво!

А у нас корупцията във властта си се шири на воля. :mad:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2400 лв. за билет от София до Венеция, или как си живеят в Министерството на културата

Народът отдавна го е казал: "Не е луд който яде баницата, а този който му я дава."

Баницата я дава народът ни, а после се оплаква, че е гладен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, M.Николов написа:

Да не си пияна?

ако съм бил може и да съм е объркал с теб

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

КПКОНПИ прекрати проверка на Мария Габриел. Евродепутат не било "публична длъжност"

Комисията за противодействие на корупцията и незаконно придобито имущество е прекратила производството по сигнал против Мария Габриел, съобщи БТА.

В сигнала на гражданско сдружение "Боец" се твърди, че Мария Габриел е ползвала под наем общинско жилище, като месечната наемна цена на жилището е била в размер на 400,00 лева. Договорът е сключен през октомври 2010 г., когато Мария Габриел е била вече евродепутат с 30 000 лв. месечен доход.

Апартаментът е собственост на общинското дружество "Заводпроект". Според твърденията, цената на наемите през този период в съответния квартал била в диапазона между 1400-1600 лв. Към сигнала са били приложени и медийни публикации.

При проверката си КПКОНПИ е установила, че членовете на Европейския парламент не са лица, заемащи публична длъжност по смисъла на Закона за предотвратяване и установяване на конфликт на интереси.

"От това следва, че в периода на действие на договора за наем от 01.10.2010эг. до 31.08.2012 г., Мария Габриел не е заемала публична длъжност, по смисъла на закона.

Липсата на тази предпоставка - субект, или лице, заемащо публична длъжност, срещу което да се проведе административното производство, се явява пречка за разглеждане на постъпилия сигнал и е основание за прекратяване на настоящото производство" се казва в решението на КПКОНПИ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Филипов написа:

и аз бих казал че сигнала е фалшив щом няма документи а само измислици - изобщо може ли да мисли тоз който се хваща на явни болни мозъци

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Начи тая комисия трЕбва сичките уроди в затвора до живот. Щом има евроизбори и тези които биват избрани са с функцията да представляват интересите ни, освен това заплащането им не е от частна фирма, значи едродепутат е публична позиция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...