Премини към съдържанието
Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

23 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      16
    • Парламентарна република
      7

Препоръчан отговор

преди 10 минути, sliderum написа:

Не такъв линк към медия, а да речем към законодателният акт, с който е постановен размера на отпусканите средства. За да се разбере с подробности каква е тази сума, минимална, максимална, единна сума ли е, сбор от няколко различни социални плащания ли е. 

ато за над 18

Размерът на социалната пенсия за инвалидност:

• за лицата с трайно намалена работоспособност/вид и степен на увреждане над 90 на сто е 120 на сто от социалната пенсия за старост – от 1 януари 2018 г. - 145,18 лв., а от юли 2018 г. - 150,70 лв.;
  • за лицата с трайно намалена работоспособност/вид и степен на увреждане от 71 до 90 на сто - 110 на сто от социалната пенсия за старост – от 1 януари 2018 г. - 133,08 лв., а от 1 чли 2018 г. - 138,14 лв.

на децата не е пенсия а добавка в зависимост от степента на увреждане

ето ти адрес от сайт на телевизия, има и таблица с сумите

https://btvnovinite.bg/bulgaria/obshtestvo/pomoshtite-za-deca-s-uvrezhdanija-shte-se-izplashtat-po-nov-nachin.html

2111263978.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Без умствен капацитет написа:

ато за над 18

Размерът на социалната пенсия за инвалидност:

• за лицата с трайно намалена работоспособност/вид и степен на увреждане над 90 на сто е 120 на сто от социалната пенсия за старост – от 1 януари 2018 г. - 145,18 лв., а от юли 2018 г. - 150,70 лв.;
  • за лицата с трайно намалена работоспособност/вид и степен на увреждане от 71 до 90 на сто - 110 на сто от социалната пенсия за старост – от 1 януари 2018 г. - 133,08 лв., а от 1 чли 2018 г. - 138,14 лв.

на децата не е пенсия а добавка в зависимост от степента на увреждане

Пенсиите са отделна категория и само като такава, цитирани отделно не е достатъчно. Пък и за придружител на лицата, които имат нужда от такъв се заплаща отделно. Има и редица други видове социални помощи. Мен ме интересува цитираната от теб сума от  1000лв, която се оказа 930лв, по какъв начин е получена от авторите на статията? Дали майките с деца с увреждания, реално получават тази сума, или всъщност по различни формални, или реални причини, успяват да получат правото само на някаква част от тези пари.

Цитатът от босфор тв, също е обобщен и не ми отърва. 

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, sliderum написа:

Пенсиите са отделна категория и само като такава, цитирани отделно не е достатъчно. Пък и за придружител на лицата, които имат нужда от такъв се заплаща отделно. Има и редица други видове социални помощи. Мен ме интересува цитираната от теб сума от  1000лв, която се оказа 930лв, по какъв начин е получена от авторите на статията? Дали майките с деца с увреждания, реално получават тази сума, или всъщност по различни формални, или реални причини, успяват да получат правото само на някаква част от тези пари.

Цитатът от босфор тв, също е обобщен и не ми отърва. 

толкова е сигурен съм на 100% , ако не вярваш питай майките с тези проблеми

Размерът на месечната помощ за отглеждане на дете с трайно увреждане по чл. 8д, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2017 г. е, както следва /чл. 61.ал. 12
1. за дете с определени 90 и над 90 на сто вид и степен на увреждане или степен на трайно намалена работоспособност &930 лв.
за дете с определени от 70 до 90 на сто вид и степен на увреждане или степен на трайно намалена работоспособност 450 лв.
. за дете с определени от 50 до 70 на сто вид и степен на увреждане или степен на трайно намалена работоспособност 350 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Без умствен капацитет написа:

Видях, обаче цитираната от теб сума от 930лв, не се дава на майките на всички деца с увреждания, а само на тези с над 90%, които са несъществен брой от всички деца с увреждания. Освен това в тази сума е и размера на заплащането на личният асистент и за евентуалните лекарства и за специалните храни, от каквито децата с увреждания имат нужда и които са със сигурност доста по-скъпи от евтините боклуци от супермаркетите, с които се тъпчем ние "здравите". В началото, когато го написа това 1000(930лв) беше все едно става въпрос за сума, която получават всички майки на деца с увреждания. Не отчита и това, че има достатъчно много деца, които са с под 90%, но грижите за които са твърде скъпи, поради характера на уврежданията които имат. Та те съветвам да се замислиш, когато просто така изпляскаш някаква цифра и се опитваш да натякнеш, че все едно майките на такива деца, едва ли не са някакви  създания, живеещи едва ли не в лукс на гърба на държавата. Останалите майки, които са с деца с под 90%,  получават в същност едни наистина мизерни суми. Пък дори максималната сума от  460 евро, си е една истинска подигравка.

ПС. Поредният удобен на герберите кадър с престъпни наклонности, издигнат на по-висок пост, вместо да е в затвора.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, sliderum написа:

Видях, обаче цитираната от теб сума от 930лв, не се дава на майките на всички деца с увреждания, а само на тези с над 90%,

е да де но е повече от тези над 18 които посочих колко взимат

неудобен ли ти е отговора че овърташ

преди 4 часа, Без умствен капацитет написа:

децата получават около 1 000 лева а тези над 18 години 200 лева

според теб майките имат ли право да реват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, sliderum написа:

Та те съветвам да се замислиш....

Еееее ти пък баш това ли намери да го посъветваш - разбери, че не може бе, даже колкото повече се опитва по- лошо става. 

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

450 получава 2ра група под 18години

а над 18 години за лицата с трайно намалена работоспособност/вид и степен на увреждане от 71 до 90 на сто - 110 на сто от социалната пенсия за старост – от 1 януари 2018 г. - 133,08 лв., а от 1 чли 2018 г. - 138,14 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Без умствен капацитет написа:

е да де но е повече от тези над 18 които посочих колко взимат

неудобен ли ти е отговора че овърташ

Тези над 18 години, са пълнолетни граждани по закон и парите, за разлика от децата с увреждания, не се получават от родителите им, изключая някаква част, ако са се записали като лични асистенти на вече възрастният си наследник. Като възрастни граждани с увреждания, те получават средства по различни членове и алинеи на КСО.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, sliderum написа:

Тези над 18 години, са пълнолетни граждани по закон и порите за разлика от децата с увреждания, не се получават от родителите им, изключая някаква част, ако са се записали като лични асистенти на вече възрастният си наследник. Като възрастни граждани с увреждания, те получават средства по различни членове и алинеи на КСО.

предполагам знаеш чолко е минималната работна заплата, а често асистенти се назначават за под 8 часа, и не са на всички над 18 години

само на част от тези с над 91%

и 2-ра и 3-та група увисват с 200 лева

а като гледам НОИ май са махнали от плащанията 3-та група над 18 години, явно са ги оставели на добавките само (интеграционни, за хр добавки, транспорт и още нещо май имаше) общо 36 и стотинки

а тези под 18 години са с 350 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Без умствен капацитет написа:

предполагам знаеш чолко е минималната работна заплата, а често асистенти се назначават за под 8 часа, и не са на всички над 18 години

само на част от тези с над 91%

и 2-ра и 3-та група увисват с 200 лева

Е и?  Всъщност, какво въобще се опитваш да кажеш и как го свързваш с протеста на майките с увредени деца. Имат, или нямат основания да протестират?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, sliderum написа:

Е и?  Всъщност, какво въобще се опитваш да кажеш и как го свързваш с протеста на майките с увредени деца. Имат, или нямат основания да протестират?

че майките в,зимат повече от другите и ревът защо - ти ми кажи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

че майките в, защо - ти ми кажизимат повече от другите и ревът

Няма смисъл, ти не си в състояние да разбереш колко и за какво грешиш, като се изхождаш по темата.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, sliderum написа:

Няма смисъл, ти не си в състояние да разбереш колко и за какво грешиш, като се изхождаш по темата.

редактирах

преди 17 минути, Без умствен капацитет написа:

че майките в,зимат повече от другите и ревът защо - ти ми кажи

като гледам ти много разбираш

щом неможеш да отговориш или по точно не ти харесва отговора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Без умствен капацитет написа:

редактирах

като гледам ти много разбираш

щом неможеш да отговориш или по точно не ти харесва отговора

Смяташ ли, че майките на пълнолетни граждани, въобще имат право да претендират нещо, освен ако са записани като лични асистенти на тези пълнолетни граждани, да претендират за своята заплата като личен асистент? 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Без умствен капацитет написа:

децата получават около 1 000 лева а тези над 18 години 200 лева

според теб майките имат ли право да реват

Тъп е меко казано за тебе! Ако ще и да ме накажат друго име за този твой пост няма! Пожелавам ти да имаш проблемите на кресливите майки ! Глъмар!

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, sliderum написа:

Смяташ ли, че майките на пълнолетни граждани, въобще имат право да претендират нещо, освен ако са записани като лични асистенти на тези пълнолетни граждани, да претендират за своята заплата като личен асистент? 

ами ти претендирай за тях, защо и ти им биеш шута

преди 13 минути, nikssi написа:

Тъп е меко казано за тебе! Ако ще и да ме накажат друго име за този твой пост няма! Пожелавам ти да имаш проблемите на кресливите майки ! Глъмар!

кълвач с тънък клюн за теб имам снимки от санирането

IMG-20181014-170723.jpg IMG-20181014-170734.jpg IMG-20181014-170738.jpg IMG-20181014-170822.jpg IMG-20181014-170752.jpg IMG-20181014-170804.jpg IMG-20181014-170853.jpg IMG-20181014-170912.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, sliderum написа:

Де да знам. Не ти пожелавам да се уверяваш от собствен опит, дали е вярно.  Може би визираш "самотните" индианки, с по 10 "инвалидни" чаавета, цоцащи социалната ни система, ама не скивах много, да не кажа че не скивах въобще такива на протестите.

"Гражданска отговорност" може да поскъпне тройно(факти.бг)

Стадото, стабилно се ограбва.

Спокойно, няма да се плашите. Още малко време остава докато Боко тиквата, Цацара и гербавите докарат венецуелския сценарий на българите и им обезценят спестяванията с хиперинфлация. 

И десеторно да поскъпне гражданската отговорност - още по-добре. От догодина се гответе за ново увеличение на тока и осигуровките. Гласоподавателите на гербавите трябва да бъдат гърчени, цедени, рекетирани и смачкани икономически, а парите да им бъдат иззети с всевъзможни данъци, такси и налози, че да им дойде акълът и повече никога да не си и помислят да качват на власт шмекери и хитреци като Тиквата, Пеевски и Цацара.

В България назрява демографска криза.jpg

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако заедно с тях си идат и останалите мутри, агенти на ДС, пребоядисани комунисти и олигарси, може и да се промени нещо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Без умствен капацитет написа:

мислите ли че ако си иде ГЕРБ цените ще паднат :laughing4: наивници

Цените са косвен признак. Както вече е доказано в новата ни история, когато дойдат червение на власт, следва спиране на проекти, инвестиционен отток, лош бизнес климат, и от там вече повишаване на цените.

преди 4 минути, N1K17Y написа:

Ако заедно с тях си идат и останалите мутри, агенти на ДС, пребоядисани комунисти и олигарси, може и да се промени нещо.

Аз съм ЗА. На това му викат "лустрация". Дума забранена в България.

И хайде, нека  да не забраняват партии като БСП, но да им сложат подходящо име за дейността която вършат - например "Алиса краде в страната на чудесата".

Защото с ЛЪЖИ, и на крилете на носталгията, на измамените мечти, на утопиите на възрастното население, те всъщност продължават този грабеж.

Червените са едно към едно с  "телефонните измамници".

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, miro20 написа:

Червените са едно към едно с  "телефонните измамници".

Ако червените са 1:1, то гербавите водят с поне 10:1. Навремето в първия тиквен кабинет си дръпнаха Дянков да ги научи да крадат и той се справи перфектно.

• Харесва ми 5
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако червените са 1:1, то гербавите водят с поне 10:1. Навремето в първия тиквен кабинет си дръпнаха Дянков да ги научи да крадат и той се справи перфектно.

a БСП се оливат чак ЕС ги усеша и спира проекти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май още не са върнали парите от здравната каса. Д..ба и градливите гербери! 

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, nikssi написа:

Май още не са върнали парите от здравната каса. Д..ба и градливите гербери! 

ЕС все още не ги е усетил значи крадат по малко от БСП

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още нещо тъпо ще напишеш ли? 

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.