Премини към съдържанието
Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

28 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      19
    • Парламентарна република
      9

Препоръчан отговор

преди 27 минути, miro20 написа:

И то загуби в резултат че ние сме тъпите, дето не сме си подсигурили националната сигурност с алтернативни доставки, както го правят всички други нормални държави ?

Десет години герб са на власт, ма аз съм бил тъпия, щото не съм им свършил тяхната работа - че кога съм бил аз на власт, за да съм виновен за надупената ни национална сигурност?! Герб десет години управляват, обърни се към тях и ги питай що не са подсигурили алтернативни доставки - ама викаш, как да питаш, като ще те сритат веднага и ще останеш без работа. :Д

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, M.Николов написа:

Няма луд който да е построил газопровод директно от Русия до Турция и да не го ползва, а да ползва транзит през Украйна, Молдова, Румъния, България та чак тогава Турция!

това само показва че ни трябва алтернатива на този от през Украйна

преди 10 минути, sound написа:

Десет години герб са на власт, ма аз съм бил тъпия, щото не съм им свършил тяхната работа - че кога съм бил аз на власт, за да съм виновен за надупената ни национална сигурност?! Герб десет години управляват, обърни се към тях и ги питай що не са подсигурили алтернативни доставки - ама викаш, как да питаш, като ще те сритат веднага и ще останеш без работа. :Д

да питам сега или преди 10 години, имаме повече газопроводи

от 2014 имаме връзка и с Гърция - тогава ако не се лъжа е управлявала ГЕРБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Без умствен капацитет написа:

Алтернативата я погребахте отдавна. Сега остава само алтернативата от САЩ - колко удобно за някои. Скъпо ама от Америка! 

• Харесва ми 4
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Без умствен капацитет написа:

:hit:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, nikssi написа:

Алтернативата я погребахте отдавна. Сега остава само алтернативата от САЩ - колко удобно за някои. Скъпо ама от Америка! 

преди 1 минута, M.Николов написа:

:hit:

преди 41 минути, Без умствен капацитет написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Без умствен капацитет написа:

Въпроса е след година тия тръби дали ще са пълни или ще ръждясват!!! Офцоооооооо мисли поне малко !

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Без умствен капацитет написа:

Почти същите са.имаме само една нова връзка с Турция.

Мирко, я кажи когато руснаците пуснат втората тръба на "Турски поток" и ни предложат по евтин газ през Турция тогава какво правим?Пак ли да си настояваме за транзита през Украйна?

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, M.Николов написа:

Мирко, четеш ли въобще или си пишеш по инерция?

Няма ако, транзита за Турция през Украйна спира!

Няма луд който да е построил газопровод директно от Русия до Турция и да не го ползва, а да ползва транзит през Украйна, Молдова, Румъния, България та чак тогава Турция! 

Не, драги, ти не го осмисляш. Според теб например, Полша загубила ли е милиарди заради това че планира да спре тотално  вноса от РФ, за сметка на поизгодни алтернативни маршрути ? ?

Мисли малко.

преди 22 минути, M.Николов написа:

Мирко, я кажи когато руснаците пуснат втората тръба на "Турски поток" и ни предложат по евтин газ през Турция тогава какво правим?Пак ли да си настояваме за транзита през Украйна?

Дай да видим колко по евтин ще е този газ. Ти ангажиаж ли се с обещание ?

Обективно погледнато , пътя към Европа е през Украйна. Най кратък и най евтин. Северен, , Турски и т.н. потоци са изцяло геополитически проекти, нямащи нищо общо с изгодното .

Защо рашистите харчат милиарди за постигане на това неизгодно заобикаляне, ти ми кажи . По скоро се надявам не на отговор, а да си размърдаш мозъка малко .

Аз отговора съм го дал много отдавна - това е политическо изнудване.

Същото за което Газпром са осъдени, по скоро заплашени от милиардни глоби за спекулиране на газовия пазар на Балканите. Което те, забележи , и приеми - не оспорват.

Да се върна на наша територия.

Всички разумни държави градят алтернативи, Само тук са оплюти

И Германия, и Полша и Прибалтиките имат алтернативи . Само ние се "радваме" на монопола.

Докато робуваме на тази пропаганда, ще сме роби. Ако се радвате на това... съжалявам.

преди 1 час, nikssi написа:

И откъде реши че е по скъпо ? ?

Полша  ВЕЧЕ внася от Катар, договори дългосрочни доставки и от САЩ. Сигурно  са много прости а ?

Баси глупаците :)

Нещо куца в тая схема... и май това е твоето мнение. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Без умствен капацитет написа:

ЩЕ ами ако не стане, видиш ли България може да е, но не е производител на гас

Цитат

"Това са изменения в Наредба Н-18, по-известна като Наредбата за касовите апарати, с които ще задължим всеки един търговец на дребно на горива, когато издава фискален бон, да посочва на отделен ред акциза, ДДС и цената на горивото без акциз и ДДС. Можем да отидем и по-напред, като включим в касовата бележка и посочване на търговската надценка на горивата", обясни Горанов пред bTV.

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/ikonomika/borisov-provede-speshen-razgovor-s-goranov-zaradi-tsenite-na-gorivata_news639453.html

:cantbelieve:

Цитат

Министърът счита, че застраховката „Гражданска отговорност“ е на автомобила, защото ако тя трябва да бъде на автомобилиста, тогава всеки, който има свидетелство за правоуправление, трябва да праща „Гражданска отговорност“, независимо дали шофира и независимо дали има лек автомобил. „Тази тема трябва тепърва да се обсъди и да придобие завършен вид“, каза министърът

Скоро като нищо всеки със свидетелство за МПС ще плаща ГО - де да знаеш за автобус ли за трактор ли....имаш , нямаш - плащаш! Офцооо плащай бе!

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, miro20 написа:

Дай да видим колко по евтин ще е този газ. Ти ангажиаж ли се с обещание ?

Не ми отговори на въпроса!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

Не ми отговори на въпроса!

Отговорих ти . В това което цитираш. Я си представи чисто визуално транзита като маршрут през Турция и Украйна ?

Няма да повтарям останалото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм забелязъл сте  с капаците на главите, и обичате да ви се навират нещата директо в анусите, все пак ще повторя :

Обективно погледнато , пътя към Европа е през Украйна. Най кратък и най евтин. Северен, , Турски и т.н. потоци са изцяло геополитически проекти, нямащи нищо общо с изгодното .

Защо рашистите харчат милиарди за постигане на това неизгодно заобикаляне, ти ми кажи . По скоро се надявам не на отговор, а да си размърдаш мозъка малко .

Аз отговора съм го дал много отдавна - това е политическо изнудване.

Същото за което Газпром са осъдени, по скоро заплашени от милиардни глоби за спекулиране на газовия пазар на Балканите. Което те, забележи , и приеми - не оспорват.

преди 1 минута, M.Николов написа:

А бе, ти идиот ли си?

А ти ?

Проблем с четенето ли имаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще обясняваш ти акъл за теб нямаш, тръгнал да обяснява!

Хайде като си такъв обяснител, ни обясни как може газа който минава през 4 държави преди да стигне България и всяка от тях си начислява транзитна такса да е по-евтин от газа който ще минава само през една държава преди да стигне в България?:angry:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Какво ще обясняваш ти акъл за теб нямаш, тръгнал да обяснява!

Хайде като си такъв обяснител, ни обясни как може газа който минава през 4 държави преди да стигне България и всяка от тях си начислява транзитна такса да е по-евтин от газа който ще минава само през една държава преди да стигне в България?:angry:

Николов, монолог ли си водиш ?

Добре, няма да ти преча :)

Ти нещо прочете ли от това което ти повтарям ?  Как си обясняваш ФАКТА че на Украйна е поевтино да внся реекспорт от съседни държави на същата руска газ, вместо ДИРЕКТНО да приеме офертата на ГАЗПРОМ ?

И същевременно не е спряла транзита към ЕС  , въпреки че едва ли нещо и пречи да го направи ???

Да повторя ли за ТРЕТИ път предния си пост ?

Да ти върна въпроса... Николов, ти идиот ли си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много тъп, Саше!

преди 1 минута, miro20 написа:

И същевременно не е спряла транзита към ЕС  , въпреки че едва ли нещо и пречи да го направи ???

Пречат ѝ едни няколко милиарда долара от транзит!

"Според Витренко обаче транзитът през Украйна ще бъде сведен до нула, ако "Северен поток" 2 и "Турски поток" бъдат реализирани. Страната ще губи над 3 млрд. долара годишно, ако Русия спре да използва газопреносната мрежа, както и останалите съоръжения за осигуряване на доставките към Европа."

https://www.investor.bg/evropa/334/a/ukraina-obmislia-povishavane-na-taksite-za-tranzit-na-ruskiia-gaz-ot-tazi-godina-259235/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде съм казал че нищо не печелят от транзита ???

Абе Николов, ти нещо от останалото което акцентирам за цените на реекспорта, за заобикалянето , разбра ли ?

Николов, ти идиот ли си ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дришльо, пак се оака!

Нали питаше какво и пречи да спре транзита.:hit:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

"Според Витренко обаче транзитът през Украйна ще бъде сведен до нула, ако "Северен поток" 2 и "Турски поток" бъдат реализирани. Страната ще губи над 3 млрд. долара годишно, ако Русия спре да използва газопреносната мрежа, както и останалите съоръжения за осигуряване на доставките към Европа." 

тъй де. Това е геополитическата цел на рашистите. На всяка  цена да  задушат Украйна.

На цената на всичко. Дори на това да пуснат газопровод през южния полюс, на ПО НИСКА ЦЕНА към Европа, но да не е през най прекия път - през Украйна.

Мислим  не ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, nikssi написа:

Скоро като нищо всеки със свидетелство за МПС ще плаща ГО - де да знаеш за автобус ли за трактор ли....имаш , нямаш - плащаш! Офцооо плащай бе!

Нещо повече, дори - аз не мога да разбера докога ще се търпи това безобразие и несправедливост, пътниците да се возят без гражданска, откъдя накадя ва? Нали пътуват, нали и те ползват МПС- то, било то автобус, било мАтор - е що да не плащат и те гражданска тогава?

• Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, M.Николов написа:

Дришльо, пак се оака!

Нали питаше какво и пречи да спре транзита.:hit:

то  си личи кой се оака.

Три пъти повтарям нещо толкова просто и ясно, повтарям, оно си пее простотиите.

Питах те - Можеш ли да мислиш ? Защо го правят ?

Защо Украйна не купува газ от рашистите ? Защо Полша и др страни се отказва от рашистите ? Защо   рашистите  харчат милиарди САМО и САМО да заобиколят и задушат една православна братска  държава ? Защо реекспорта е по изгоден от офертите на ГАЗПРОМ ? Защо ГАЗПРОМ са осъдени за монополно спекулиране с цените а Балканите ?

Отговор нямаш . Щото си "умен" :)

И защото си "умен" си доволен от цените на монополиста Лукойл и картела на горивата диктуван от тях, заради които са протестите.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега, аз не съм украинец, аз съм българин и живея в България за това за мен е без значение от къде ще идва газа стига да е на добра цена и доставката да е сигурна!Украинците да се оправят.

Ние тук обсъждаме проблемите на България, не на Украйна!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, M.Николов написа:

Виж сега, аз не съм украинец, аз съм българин и живея в България за това за мен е без значение от къде ще идва газа стига да е на добра цена и доставката да е сигурна!Украинците се оправят.

Е да де. Така мислят и другите страни, отказали се от рашисткия монопол.

Само ти ми се струва имаш проблем с това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е то дискусията  тръгна от рева на някои как Булгартрансгаз ще губи милиони, за политиката и преговорите на ББ за терминали и връзки на Балканите , откъде е  по евтино и как е при съседни държави и т.н.

Иначе има такава тема да :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.