Премини към съдържанието
Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

28 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      19
    • Парламентарна република
      9

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 40 минути, Без умствен капацитет написа:

някок ще покаже ли колко е акциза на горивата у нас и колко е в другите европейски страни - че нещо троловете спекулират с акциза

мии така е в доста страни по света

Chesapeake Expressway: $8-9 -  Вирджиния, САЩ Път 17 миля: $9,25 - Пасифик Гроув и Пебъл Бийч, Калифорния / Трасето M6: $14,74 - Централна Англия / Лондон: $15.41 - Πpeз 2003 г. e въвeдeнa тaĸca зa влизaнe нa aвтoмoбили в цeнтpaлнaтa чacт нa Лoндoн / Мостът Верацано Нароус: $16 - Бруклин в Ню Йорк с остров Стейтън Айлънд. / Вторият мост на Севърн: $17,7 - свързва бреговете на Англия и Уелс. / Мостът Акаши-Кайкио: $29 - мост в Япония / Нюрбургринг: $32 - трасе в Германия / Мостът на Конфедерацията: $40 - Канада / Тунелът под Монблан: $49 - свързва Шамони (Франция) и Курмайор (Италия). 

Всички цитирани, които от тях имат нещо общо с това което е в статията, не са единствен вариант за придвижване до някъде, т.е. имаш право на избор дали да минеш през тях и евентуално като пресметнеш дали си струва, сравнявайки време за пристигане и разходи по алтернативният път. У нас ще цакат навсякъде и избор няма да има.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Мойра написа:

Видно е, че броят на превозните средства на възраст над 16 г. е 71,30 % от общия брой, а на възраст над 11 г. е 87, 70 %.

Да им излезе през носа дано! А и знайте, че тези насищане и спирка нямат.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

епа едно време си беше лукс кола набор 2000 

ама се минаха години 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, miro20 написа:

Само тук  някои идиоти си намират оправдания.. от рода.. "нямало пари" /Цитирам другаря Николов/  ... ми няма да има я...

Ти идиот ли ме наричаш бе, келеме?

Що не питаш Борисов що така не иска да си прибере парите от Газпром?

Защо 10 години не му стигнаха да построи необходимите връзки с другите мрежи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а защо ГЕРБ измете БСП и Станишев от власта, все още можеше да е БСП на влас

преди 47 минути, neroni написа:

Оди у мерудия овцо недоклатена !!!

Цялата гербава ИЗМЕТ е в интернет да защитава гробарите.

а ти знаеш ли къде е сметището да одиш при коледите си , и може да те рециклира и някой манго да те поклати щом според теб за това мислиш

преди 38 минути, Lumberman написа:

Да им излезе през носа дано! А и знайте, че тези насищане и спирка нямат.

ахоооооооо, да си чувал за градски транспорт, той защо не е на 16 години

преди 3 минути, M.Николов написа:

а ти какво ще кажеш за депутатите от БСП които са шефове в Лукоил, които определят и цената на горивото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не познах, а?! Е, радвам се. Бунтовете като че ли продължават, въпреки че в началото спихнаха и останаха само Варна и Перник. След време ще се гордеят, че са запазили бунтовната вълна. За неделя и за понеделник се готви нещо голямо. Смятам и аз да скокна. Опасно е само да не се сбъдне предвиждането на Кеворк Кеворкян, че бунта може да се свие в пашкул.

Тия уроди са като злокачествен тумор. Ние ги сваляме, но техните метастази, разбирай избиратели пак си ги избират. Те просто не искат да разберат, че да ги управляват простаци е гнусно, седят си на своите заплати (които той отсега обеща да вдигне догодина) и се вмирисват. Тук има няколко екземпляра, които доволно си лежат в тинята и ни обясняват колко хубаво е там.

Е, на мен не ми е хубаво, срам ме е за България. Май ще трябва да си върна бунтовния дух и аз да викна с доста по-младите от мен: ОСТАВКА!!! ОСТАВКА!!! ОСТАВКА!!!

П.П. Току що видях по фейсбука директно от Варна и много ми хареса един възглас: бойко е позор, оставка и затвор. Бива си ги митингуващите поети. Браво, точно в десетката.

Редактирано от crazy katon
Допълнение (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, crazy katon написа:

Тия уроди са като злокачествен тумор

какви бяха БСП като ГЕРБ ги свали, на твоята логика

по Тия уроди са като злокачествен тумор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Без умствен капацитет написа:

... да одиш при коледите си....

чакай малко ма офцо - рано е още за коледа, къде са разбърза па и ти, снежинки ли взеха да ти се привиждат.

• Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което ме подсеща да попитам.

Откъде на къде в държавните агенции си раздават бонуси?

Какво извън влизащото в работните им задължения са направили?

А за тях като е известно получават заплата!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sound написа:

чакай малко ма офцо - рано е още за коледа, къде са разбърза па и ти, снежинки ли взеха да ти се привиждат.

да купих си коледни лампички от намаленията от 11.11 , 10 метра - китаеца днес даде тракинга

преди 34 минути, M.Николов написа:

Което ме подсеща да попитам.

Какво извън влизащото в работните им задължения са направили?

А за тях като е известно получават заплата!

това го правиха и БСП - и аз съм против бонусите, ако в закона са предвидени бониси за нещо, защо не са предвидени и удръжки на същите стойности

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, M.Николов написа:

То това трябва напълно да се забрани и въобще да не е позволено държавни служители да ми получават бонуси, премии и всякакви допълнителни възнаграждения - щото са им малки заплатите и щото много са я свършили, дай им да гребнат още от общата хазна, че така и така им е наръки.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://glasove.com/categories/skandalyt/news/kakvo-ni-kaza-premieryt-che-po-vremeto-na-bsp-bylgarite-sa-karali-ladi-i-moskvichi-i-to-samo-v-nedelya

Цитат

Премиерът Бойко Борисов даде пространно интервю за БТВ и в продължение на един час отговаряше на въпроси, свързани с уличните протести, несекващото искане на майките на деца с увреждания вицепремиерът Валери Симеонов да подаде оставка, критиките към властта, отправени от президента Румен Радев. И какво ни каза на нас, зрителите? Че на президента Румен Радев заплатата е 11 000 лв., с 4000 повече от неговата. Че най-бедните пенсионери не взимат 40 лв. коледен бонус, а 51 милиона, колкото ще даде хазната за близо милион и триста хиляди възрастни българи. "Не са 40 лв., 51 милиона са, общо половин милиард досега - в нашето управление", калкулира Борисов. Че президентът не е спрял да критикува неговата ГЕРБ – партия на десет години, а е забравил, че когато издигналата го БСП е управлявала, българите са „карали лади и москвичи и то само в неделя“. Че Валери Симеонов е най-важният човек в държавата, защото и премиерът не може да се справи с него.

Цитат

"Тук представителите на президентството ни дадоха един много хубав пример как ще се повиши данъкът на един автомобил, 20-годишен автомобил с 65 киловата мощност, тоест малък автомобил, и този процент на повишение ще е 110. Досега за него е плащано 30 лева данък. По новата методика ще се плаща 70 лева данък, тоест увеличението е 35 лева, което месечно е под цената на една кутия цигари".

:D   

• Харесва ми 2
  • Ядосан 1
  • Ха-ха 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По новата методика ще се плаща 70 лева данък

a kолко е в Германия или нарочно е премълчано

преди 55 минути, nikssi написа:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Без умствен капацитет написа:

Простьо, простьо, ...................

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dedidi написа:

Простьо, простьо, ...................

ще отговориш на въпроса или ще отговаряш по тролски, с лични нападки и не по същество

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Германия държавата стимулира хората чрез определена сума да си купят нова кола.

https://www.capital.bg/biznes/pazari/2016/05/03/2753570_germaniia_stimulira_prodajbite_na_elektromobili/

В случая става въпрос за електромобили, но е достатъчен за да видиш разликата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, M.Николов написа:

В Германия държавата стимулира хората чрез определена сума да си купят нова кола.

https://www.capital.bg/biznes/pazari/2016/05/03/2753570_germaniia_stimulira_prodajbite_na_elektromobili/

В случая става въпрос за електромобили, но е достатъчен за да видиш разликата.

аз по принцип съм за икономични коли а не електромобили, знаеш ли колко се замърсява за да им произведат батериите, а пък ако ти спрат тоците не може да е бутнеш - за момента според мен електромобила е началото на някаква технология, гледат че има потенциал за в бъдеще и търсят просто финансиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Без умствен капацитет написа:

Колко е в Германия работната заплата? Колко е пенсията и колко от депутатите в Германия вместо да ползват скъпи лимузини до работното си място ходят на работа  с колелета? При 6 милиона население и около два милиона в имиграция - приблизително два милиона работещи и плащащи данъци имаме повече от половин милион хрантутеници! Паразити ! Като тебе. 

Цитат

За сравнение за 9 месеца от началото на 2018г. в България:
.................
2)- разходите на Консолидирания Държавен Бюджет за заплати и осигуровки на БЮДЖЕТНИЦИТЕ бяха 6,311.5 МИЛИОНА лв. или НАД 6.3 МИЛИАРДА лв.

Що мълчиш бе?

Я сметни само по - разходите колко са лапачите? Колко са търтеите в държавата? От къде идват парите - от данъци естествено.

А , защо в България не е както в Холандия или пък както е в САЩ   https://www.168chasa.bg/article/6082612

Цитат

CAЩ: 312 млн. нaceлeниe, 800 000 дъpжaвни cлyжитeли; XOЛAHДИЯ: 16 млн. нaceлeниe, 20 000 дъpжaвни cлyжитeли; БЪЛГAPИЯ: 7 млн. нaceлeниe, 440 000 дъpжaвни cлyжитeли.

Защо бе офцо?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Безочието и безобразието на настоящата власт мина всякакви граници. Не само опитаха да вдигнат данъците върху колите, но и сега Президентът като ги поправи, те наглеят и напират да се прегласува. Герберските кметове като един наскачаха да защитават “екологичната мярка”. Всъщност това не е екологична мярка. Това е чисто ограбване на народа. Да се съберат повече пари за герберските кметове да крадат. Ако не е така, нека някой ми обясни как като плащам 100 лв. повече за старата си кола, това ще ми помогне да си купя нова? Най-евтината нова е около 15-20 хиляди лева. От къде да ги взема? Кажете, нагли кметчета и герберчета, кажете преди да сме ви окачили на въжето? Каква “екологична мярка” е нещо, от което нищо няма да излезе. Като изпразните още малко джоба на народа, как той ще стане по-богат та да си купи нови коли? Няма да стане. Т.е. единственият смисъл е ВИЕ да станете по-богати. Но да знаете, окачат ли ви въжетата, аз съм доброволец да бутам столчетата… Боклуци, измет, вие сте абсолютната сган на България…

Цитат
Обаче всички монтьори казват едно, след 2007 г. кола не купувай. Така че хората търсят по-старите коли не само заради цената, но и заради качеството, което драстично се е влошило в по-новите модели. Ходенето по сервизи не е нито приятно, нито евтино.

Коментари. Добре, това не го разбирам, тези, дори когато властта им се клати и краят им е близо, пак не изневеряват на себе си... Мутри, рекетьори и кръвопийци до край. Просто не могат и не искат по друго яче, че  и нагли... точно както онзи със забрадката и един друг в овчи одежди.

Все едно са им казали началниците, "Ето ви 'оръжие', творете закони, и каквото заработите си е за вас, ние пари няма да ви даваме... но една част от заграбеното за нас искаме, тъй че мислете му!" Наскоро прочетох следното описание:

Цитат

Башибозук (на турски: başıbozuk) е название за вид нередовна войска в Османската империя, както и за отделен войник от тези войски – мюсюлмани, които съдействат на османската власт при потушаване на бунтове или във война.. В превод думата означава „повредена глава“, което подчертава липсата на подчинение и пълната им неорганизираност.

Набирали са се от представители на най-воинствените мюсюлмански народности в империята, най-често от Мала Азия и Албания – арнаутски башибозуци или накратко Арнаути. Държавата осигурява на башибозуците само оръжие, без да дава заплата, и башибозукът се издържа от грабеж и убийства.

Башибозуци са извършителите на едни от най-кървавите събития в българската история преди Освобождението, например Баташкото клане[1], водени начело от Ахмед Ага Барутанлията (полицейски началник на Доспат), както и т. нар. „Страшното“ в Карлово.

През 1876 г. Баркли пише за башибозуците: „Тези башибозуци бяха повечето дребни и мургави хора, облечени в кафяви, мръсни и окъсани униформи и въоръжени със стари кремъклийки, саби и пистолети, според желанието си... Подчинението на техните офцери е последната им грижа ... И не само че са крадци в мирно време, но са и почти безполезни, когато са призовани да се бият... дезертират при първия залп и се забавляват назад да избиват жени и деца и да унищожават имуществото както на приятелите, така и на враговете“.[2]

Кой крепи тези хора на власт, кой ги издигна, кой ги благослови да ни грабят и омерзяват толкова години? Това ли е то БЪЛГАРСКА ДЪРЖАВА!? Анатема да бъде! Да им се отнеме властта и никога да не им се върне! Дето има една приказка - от народните уста в божиите уши. Но може би още трябва да страдаме от такива... насилници, което пак е по-добре от това да бъдем ние самите насилници. Миро, а как се наричат тия, които оправдават престъпниците и наричат злото "добро" и черното "бяло"? Правят го все така "невинно" и "никого неангажиращо" - жалки провокатори! Вместо малко да се озаптят поради създалата се ситуация и да дадат на задна, да си спечелят още малко време, спокойствие... но може би наистина са предизвестени за края си и именно затова гледат да вземат "последното десет" от тая игра. Че и предните нагли бяха, бяха, но ГЕРБ надмина всички... откъде се взеха накуп толкова престъпници, че да им се разпредели властта? Горко ни! Стрелят на унищожение...

• Харесва ми 5
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, M.Николов написа:

Точно така - изказваните ти бе идиотско. затова те цитирах като пример.

А целия ми израз бе :

Цитат

Само тук  някои идиоти си намират оправдания.. от рода.. "нямало пари" /Цитирам другаря Николов/  ... ми няма да има я... 1 млрд подаряваме на рашистите заради доказано от ЕК спекулриане с  моноола и цените  на Балканите,  закоето Газпром са СЪГЛАСНИ и не ОСПОРВАТ, но "няма проблем" .

И казваме.. "доказано дарихме 1 млрд само запоследните години, но  няма пари" ..

За рашистктие олигарси има подарени 1 млрд, за алтернативни проекти - "няма пари" .

Малоумие ? не.. казвал съм го - по е зле... Национални кастрати са това.

"празноглав" което и сега употребяваш, също е добро определение за оправдание на това малоумие :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, nikssi написа:

Що мълчиш бе?

Я сметни само по - разходите колко са лапачите? Колко са търтеите в държавата? От къде идват парите - от данъци естествено.

А , защо в България не е както в Холандия или пък както е в САЩ   https://www.168chasa.bg/article/6082612

Цитат

CAЩ: 312 млн. нaceлeниe, 800 000 дъpжaвни cлyжитeли; XOЛAHДИЯ: 16 млн. нaceлeниe, 20 000 дъpжaвни cлyжитeли; БЪЛГAPИЯ: 7 млн. нaceлeниe, 440 000 дъpжaвни cлyжитeли.

Така е и ,си абсолютно прав. Само кажи мислиш ли че ако дойде БСП на власт ще намали държавните служители до примерно 20000 като в Холандия която даваш за пример . Сигурен съм че не даже ще ги увеличи вероятно и ти геройски ще си мълчиш защото местата за лапачи ще ги раздават "правилните хора". Ако някоя партия обещае че ще намали държавната администрация до подобни нива твърдо ще гласувам за нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че нещо, но мисля има разлика в структурите и кой кого брои  за "държавна администрация" .

Много неща са в прирогатив на общински и др  структури, като пожарна и т.н. които по наша логика, трябва да ги смятаме "държавни" .Но там не са.

преди 11 минути, lsmurf написа:

Сигурен съм че не даже ще ги увеличи вероятно и ти геройски ще си мълчиш защото местата за лапачи ще ги раздават "правилните хора".

Така е. в тези сфери гарван гарвану око не вади .

Само ще припомня покрай скандалите около пътя Своге, "малкия" факт , как политици от ВСЯКАКВИ бои са се изредили във прословутата фирма за пътните проекти .

В борда на директорите.  Което си е крещящ пример за легална корупция.

Хора от БСП, ГЕРБ  и др влизат в борда без абсолютно никаква квалификация, но като членове на борда получават доста тлъсти дивиденти.

Къде отиват тези пари от тази легална корупция, идея си нямам, но си е факт тази схема. И че от всички партии са се изреждали в такива бордове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, miro20 написа:

А целия ми израз бе :

преди 15 часа, M.Николов написа:

Защо пропускаш въпросите?

А, тъпчо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.