Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

112 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      72
    • Парламентарна република
      40

Препоръчан отговор

преди 11 минути, M.Николов написа:

С кое не си съгласна?

Насажда песимизъм, относно развитието на събитията, който според мен е необоснован.

Липсвала била алтернатива, затова Борисов продължавал да управлява.

Алтернатива винаги има и Борисов много добре го знае, просто болната му амбиция го кара да прави всевъзможни пируети да остане на власт поне още малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 37,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Без умствен капацитет

4565

• miro20

3142

• Мойра

2804

• FusE

1979

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Поздрав за всички тролчета, ако не го разбирате не се притеснявайте просто такова ви е нивото. Сънят на великия диктатор *** – Генерале, ние повече не контролираме ситуацията! – Какво се е

Обездвиженият ”престъпник” Росен Миленов: Защо на 22.09.2020 г. трябва да сме всички на площада?

На Миро му менят опорките по-бързо, отколкото може да ги научи  

Публикувани изображения

преди 2 минути, Belhor написа:

Разбира се че пречат. Как да се създаде навик, да се чете книга, при наличието на компютър? И какво- да виснеш на главата на детето, и да гледаш дали чете книга? А ти кога ще четеш? Или ние нашето си го изчетохме? :)

И по какъв начин пречат като половината интернет е текст?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

И по какъв начин пречат като половината интернет е текст?

За наша радост, ние сме в другата половина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Michigan111 написа:

....да разбера, че и в Япония дори масово не се четат книги....

Може, ма щото немат време да вдигнат глава от учене и работа - докато при нас, немат време от кючеци; 30 години чалга, после що не били чели, Борисов е виновен, за туй ще изберем Слави, че той е народен човек сиреч още по- проста чалга и от Борисов. Не видиш ли докъде стига кретенията, че вече един милион гласа за герб били изфабрикувани - да бе. Народа ич не си е избирал Борисов, мне, ни най- малко не го хареса именно щото е мутра, а както е казал поета "за крадец не ставаш - ти си будала": те ти идеалите на поколенията, дето сега ми се правят на моралисти и идеалисти по площадите. И тия пукали, щели да ми променят нещо си - кво ще промените бре чалги, те туй е държавата, дето става от вас и друга няма да бъде, па ако ще и сто правителства да смените. Що протестиращите не излъчват лидери от самите си тях - щото са същата стока, като Борисов, което няма как да скрият нито от себе си, нито от другите, когато стъпят на политическата сцена, същите чалги, само че още по- страхливи. Зарад туй са обречени да избират само простаци - те си го искат, те си го правят, поне да се излъжат, че някой друг им е виновен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Мойра написа:

Насажда песимизъм, относно развитието на събитията, който според мен е необоснован.

Липсвала била алтернатива, затова Борисов продължавал да управлява.

Алтернатива винаги има и Борисов много добре го знае, просто болната му амбиция го кара да прави всевъзможни пируети да остане на власт поне още малко.

Ми не, казва, че досега не е имало реална алтернатива, а сега вече нещата се промениха.

"Според него липсата на силна и отчетлива алтернатива на управлението, което е допринесло за дългото оставане на Бойко Борисов на власт.

"Защото когато поставиш дилемата "Борисов или Корнелия Нинова", изборът на много хора става лесен", категоричен е политологът. Според него сега няма да има директно дилема "той или той", защото за разлика от 2013 г., когато битката е била ясна: "ГЕРБ или БСП", този път "има много субекти, които имат жизненост в себе си", смята Димитър Ганев."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Belhor написа:

За наша радост, ние сме в другата половина.

Коя е тази друга половина? Или имаш предвид друга епоха?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, insec написа:

Може, ма щото немат време да вдигнат глава от учене и работа - докато при нас, немат време от кючеци; 30 години чалга, после що не били чели, Борисов е виновен, за туй ще изберем Слави, че той е народен човек сиреч още по- проста чалга и от Борисов. Не видиш ли докъде стига кретенията, че вече един милион гласа за герб били изфабрикувани - да бе. Народа ич не си е избирал Борисов, мне, ни най- малко не го хареса именно щото е мутра, а както е казал поета "за крадец не ставаш - ти си будала": те ти идеалите на поколенията, дето сега ми се правят на моралисти и идеалисти по площадите. И тия пукали, щели да ми променят нещо си - кво ще промените бре чалги, те туй е държавата, дето става от вас и друга няма да бъде, па ако ще и сто правителства да смените. Що протестиращите не излъчват лидери от самите си тях - щото са същата стока, като Борисов, което няма как да скрият нито от себе си, нито от другите, когато стъпят на политическата сцена, същите чалги, само че още по- страхливи. Зарад туй са обречени да избират само простаци - те си го искат, те си го правят, поне да се излъжат, че някой друг им е виновен.

Е добре де как учат в Япония кат не четат книги?

преди 1 минута, Belhor написа:

Графичната среда...

А тези с lynx? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Belhor написа:

Разбира се че пречат. Как да се създаде навик, да се чете книга, при наличието на компютър? И какво- да виснеш на главата на детето, и да гледаш дали чете книга? А ти кога ще четеш? Или ние нашето си го изчетохме? :)

Пречат, ако дадеш на дете около годинка да си играе с телефона ти, вместо да му прочетеш или разкажеш приказка, а като още малко поотрасне да го научиш да играе игри на телефона или компютъра, за да не ти пречи.

Аз чета и пиша от 5 годишна, с печатни букви пишех :), до ден днешен продължавам да чета.

На писмо и четмо ме научи дядо ми, обикновен човек от село.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Belhor написа:

Четенето на книги все повече ще отпада като занимание. Времената са такива. Ако не сме го искали, да бяхме се противопоставили на бурното развитие на комуникационните и компютърните технологии.

Не мисля, че едното противоречи на другото.  Като малък не обичах да чета. Но в училище ме задължаваха да чета определен брой книги през лятната ваканция,  може би защото палалелката ми беше такава, а може да е било масова практика.  Но може би и училището (като институция) и учителите имаха повече тежест. Така се случи, че събуди интереса ми към четенето и си продължих и след това.  А съм израстнал в компютърния свят,  не е да е нямало. Човек като има желание време намира и за едното, и за другото. Въпросът е, че за да се стигне до това желание, то трябва да бъде провокирано. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Michigan111 написа:

Не мисля, че едното противоречи на другото.  Като малък не обичах да чета. Но в училище ме задължаваха да чета определен брой книги през лятната ваканция,  може би защото палалелката ми беше такава, а може да е било масова практика.  Но може би и училището (като институция) и учителите имаха повече тежест. Така се случи, че събуди интереса ми към четенето и си продължих и след това.  А съм израстнал в компютърния свят,  не е да е нямало. Човек като има желание време намира и за едното, и за другото. Въпросът е, че за да се стигне до това желание, то трябва да бъде провокирано. 

Е аз си четях и без хомот даже градската библиотека се беше видяла в чудо с  мен а съм дете на 90-те

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, M.Николов написа:

"Според него липсата на силна и отчетлива алтернатива на управлението, което е допринесло за дългото оставане на Бойко Борисов на власт.

Къде е казано, че е нужна само една алтернатива?

В момента има поне две алтернативи, може да се появи и трета.

Това е моето виждане, което не е задължително да съвпада с твоето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мойра написа:

Къде е казано, че е нужна само една алтернатива?

В момента има поне две алтернативи, може да се появи и трета.

Това е моето виждане, което не е задължително да съвпада с твоето.

Мойра, човека точно това казва, че вече има алтернативи.

Прочети отново текста, който ти цитирах, не знам защо го разбираш погрешно.

преди 6 минути, Мойра написа:

"допринесло" е в минало време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Мойра, човека точно това казва, че вече има алтернативи.

Прочети отново текста, който ти цитирах, не знам защо го разбираш погрешно.

Казва, че нямало нито една отчетлива, а има поне две отчетливи засега.

Разбра ли ме?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, petie1 написа:

Е добре де как учат в Япония кат не четат книги?

Не знам откъде тази информация на Мичиган - само допускам, че може и да е вярна, но съм сигурен, че тяхното не-четене на книги е в пъти по- различно по всеки параграф от местното не-- четене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мойра написа:

Казва, че нямало нито една отчетлива, а има поне две отчетливи засега.

Разбра ли ме?

Ама го казва за минало време.:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Ама го казва за минало време.:)

Е, поне не съм го казала на чужд език. 😄

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, insec написа:

Що протестиращите не излъчват лидери от самите си тях - щото са същата стока, като Борисов, което няма как да скрият нито от себе си, нито от другите, когато стъпят на политическата сцена, същите чалги, само че още по- страхливи. 

Аз лично на тези протести не ходя,  точно по тази причина. 

Но, разделям протестиращите на няколко вида.  Голямата  част от хората са там, защото действително им е писнало и искат промяна. Това разбира се е по добрата част от протестиращите.  На мен не ми допада другата част, по малката част, или по точно казано "подбраните елити" на по малката част,  тези които яхват протеста и много тънко посочват алтернативата,  а тя е точно  тази, която ти казваш. 

А иначе защо хората не излъчват лидери... народопсихология може би. 30 години чакаме някой да дойде да ни оправи, колко се изредиха... , 45 години преди това е набивано в главите, че решенията има кой да ги взема, нашата работа е друга.  Много хора ще се смеят на това което пиша,  но тези неща работят брутално ефективно. Народа само чака месията и инициативност никаква. 

Но да не ме разбереш грешно,  и да прояви някой инициативност, веднага ще бъде упрекнат от една група, че е кариерист. Ако това не помогне,  има медии, които си знаят работата.  Последна институция - прокуратурата. 

При положение , че и едните и другите нямат интерес този модел да се променя,  държат медиите, парите, властта,  хората просто не осъзнават колко е трудно да се отървем от тази върхушка.  А като добавиш, че и външните сили ги устройва статуквото... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, petie1 написа:

Е аз си четях и без хомот даже градската библиотека се беше видяла в чудо с  мен а съм дете на 90-те

То хубаво си правил,  но въпросът е че не е масова практика сега.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, insec написа:

Не знам откъде тази информация на Мичиган - само допускам, че може и да е вярна, но съм сигурен, че тяхното не-четене на книги е в пъти по- различно по всеки параграф от местното не-- четене.

То тия японци са луди то не са манга не са електрони четци аудиокниги игри книги и други, за мой яд така и не разбрах как се четат техните йероглифи, та да си вършея и изтехните сайтове :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кадиев: Само оставка на властта ще ни спаси от икономически крах

Цитат
Според Георги Кадиев, предвид коронавируса и страшните икономически последствия от него за основни наши търговски партньори - например Германия и Италия, единственият начин ние да успеем да се държим в някакво прилично състояние е ефективна борба с корупцията. От гледната му точка става ясно, че не вижда как може такава борба да бъде успешна при сегашната власт.

Великобритания отчита спад на БВП от 20.4% през второто тримесечие на годината. Тъй като е второ поредно тримесечие със спад /в първото бе 2.2%/, страната вече официално е в рецесия.

Спадът е най-големият откакто се следи БВП на тримесечна база, т.е. от 1955. Спадът изтри 17 години икономическо развитие. Британската икономика днес е равна на икономиката на тази дата през 2003, обяснява той.

Нещо подобно ни очаква и нас. Най-големите ни търговски партньори Германия и Италия са сериозно уязвени, вътрешното потребление е слабо, важни сектори като туризъм, строителство и транспорт западат, посочва още той.

В тази ситуация единственият резерв на икономиката е спиране на корупцията. Затова е важна оставката, сатегоричен е Кадиев.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, insec написа:

Не знам откъде тази информация на Мичиган 

Някаква статистика бях чел,  не мога да цитирам нито източник, нито проценти, само помня, че най четени бяха комиксите.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване