Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

110 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      71
    • Парламентарна република
      39

Препоръчан отговор

преди 8 минути, Belhor написа:

Щом смяташ Миро за най- добрия във форума. 

И бате Бойко за най добрия политик

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 37,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Без умствен капацитет

4496

• miro20

3103

• Мойра

2744

• FusE

1933

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Поздрав за всички тролчета, ако не го разбирате не се притеснявайте просто такова ви е нивото. Сънят на великия диктатор *** – Генерале, ние повече не контролираме ситуацията! – Какво се е

Обездвиженият ”престъпник” Росен Миленов: Защо на 22.09.2020 г. трябва да сме всички на площада?

мутрите си правят сечено.....И кой точно управлява държавата..!?

Публикувани изображения

преди 24 минути, Shiniasu написа:

Той този човек ако напише лични мемоари, сигурно ще започне с: В началото сътворих небето и земята...

По-важното е, че е влезнал в историята. ;) Разбирам защо му завиждаш и желаеш да си в "парламента е така" ... :) 

Но докато си солидарен с вид простащина = си точно ти Боклука ... :), а не той ... :) 

Дерзай малкия ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Belhor написа:

Щом смяташ Миро за най- добрия във форума. Доста си научил...

Щом задаваш тази посока на размисъл, ще ти отговоря въпреки че няма много смисъл. Наблюденията ми са от скоро над тези политическите теми и не знам кой с кого какви мерения е имал. На база лични наблюдения е че в отговор получавате колкото и давате, тоест каквото извикаш това ще чуеш от ехото. Аз от Миро не съм получил един пост обиден или агресивен за разлика от много други участници, естественно аз към всеки се отнасям с уважение защото така смятам че трябва. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FusE написа:

Щом задаваш тази посока на размисъл, ще ти отговоря въпреки че няма много смисъл. Наблюденията ми са от скоро над тези политическите теми и не знам кой с кого какви мерения е имал. На база лични наблюдения е че в отговор получавате колкото и давате, тоест каквото извикаш това ще чуеш от ехото. Аз от Миро не съм получил един пост обиден или агресивен за разлика от много други участници, естественно аз към всеки се отнасям с уважение защото така смятам че трябва. 

Вече ти обясних нещо за обидите... и за уважението. Зададох тази посока на размисъл, защото бях убеден че ще започнеш да му адвокатстваш. Сам виждаш, че не сгреших. А мотивите ти да го направиш, са повече от повърхностни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

По-важното е, че е влезнал в историята. ;) Разбирам защо му завиждаш и желаеш да си в "парламента е така" ... :) 

Но докато си солидарен с вид простащина = си точно ти Боклука ... :), а не той ... :) 

Дерзай малкия ... :) 

Дали ще е щастлив след 10 години, когато всичките му привърженици ще са го забравили, и дали ще е доволен от образа, който си е създал... ?

Парламентът може да ме привлече в някой друг живот... когато порламентът наистина парламент, а демокрацията - демокрация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Belhor написа:

Вече ти обясних нещо за обидите... и за уважението. Зададох тази посока на размисъл, защото бях убеден че ще започнеш да му адвокатстваш. Сам виждаш, че не сгреших. А мотивите ти да го направиш, са повече от повърхностни.

Нищо не разбра от което написах и тълкуваш според това как на теб би ти се искало да е. 

преди 4 минути, Без умствен капацитет написа:

4 място, мисля че няма какво да коментираме и теорията за национала катастрофа е аут. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

Айде сега кажи с думи какво казват тези числа. Гледай да не стане много смешно само.  :)

преди 3 минути, FusE написа:

Нищо не разбра от което написах и тълкуваш според това как на твб би ти се искало да е. 

A ти постоянно ми казваш какво ми се иска. Дай по- спокойно. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, FusE написа:

Наблюденията ми са от скоро над тези политическите теми

В политиката е така .... съществува вид нечистоплътност. Почнеш ли да си против спрямо "модератори под прикритие" ставаш мишена. ;) 

Трябва да свикнеш с вид обиди спрямо твоята личност. ;) Какво да се прави .... форума е свободен и в него се навъртат и ниско интелигентни ... Само където не знаят колко съм "цапнат в устата" ... ;)  пръцдом фо мутрътъ ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Shiniasu написа:

Дали ще е щастлив след 10 години, когато всичките му привърженици ще са го забравили, и дали ще е доволен от образа, който си е създал... ?

Парламентът може да ме привлече в някой друг живот... когато порламентът наистина парламент, а демокрацията - демокрация.

Ооооо правиш се на онеправдан ... :) 

Определено не си оригинален ... :) 

Явно не познаваш щастието ... няма проблем ... но твоето нещастие не ме интересува и особено какво лично против имаш спрямо личността Бойко Борисов ... :) 

По моя критерий: Ти си неоправдан!!! 

Продължавай да си живееш в своите си блянове .... не ми пречиш ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

В политиката е така .... съществува вид нечистоплътност. Почнеш ли да си против спрямо "модератори под прикритие" ставаш мишена. ;) 

Трябва да свикнеш с вид обиди спрямо твоята личност. ;) Какво да се прави .... форума е свободен и в него се навъртат и ниско интелигентни ... Само където не знаят колко съм "цапнат в устата" ... ;)  пръцдом фо мутрътъ ... :) 

Може ли малко примери за "модератори под прикритие" и "ниско интелигентни". Нали си цапнат в устата, кажи ги поименно. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Belhor написа:

Toй и Хитлер влезна...

И??? 

По-важно е, че аз няма да влезна ... ;) 

Това ми е достатъчно! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, barbuncela написа:

Ало балоните! Информирай се. На кой му пука за БСП и Манолова, въпреки че се опитаха да яхнат протестите? Две бити карти. Нинова и Манолова, могат да се пенят колкото си искат! Ама на теб само това ти е в устата. Смени "опорките" тия вече са стари!

Нямам опорки.   Вие ни проглушавате главите и ушите с тези кресливи протестиращи рекетьори.  Добре, кажи според теб, след време кои ще поведат следващо парламентарно мнозинство?  Вероятно на същото ще се наложи да утвърждава нова конституция.  Според мен и Радев се самоуби след Нинова и Манолова!  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Belhor написа:

Може ли малко примери за "модератори под прикритие" и "ниско интелигентни". Нали си цапнат в устата, кажи ги поименно. :)

Цъ ..... :) Не съм на изпит за партиец ... :) 

Бъркаш ме с някой. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Belhor написа:

Айде сега кажи с думи какво казват тези числа. Гледай да не стане много смешно само.  :)

Нищо няма да каже. Да изкарат статистика за БВП на глава от населението. В момента е от най-ниските, а в сравнение с развитите страни е направо смешен. По принцип би трябвало да е ясно, че при държавите с нисък БВП (като България) спадът няма как да е голям, ама нали трябва да се покаже "положителна" статистика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Shiniasu написа:

Нищо няма да каже. Да изкарат статистика за БВП на глава от населението. В момента е от най-ниските, а в сравнение с развитите страни е направо смешен. По принцип би трябвало да е ясно, че при държавите с нисък БВП (като България) спадът няма как да е голям, ама нали трябва да се покаже "положителна" статистика.

E как нищо? Той почти го каза смешното, оставаше само да го направи много смешно. Но нищо, аз все пак залагам че ще го направи. Въпреки твоя пост.

преди 7 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Цъ ..... :) Не съм на изпит за партиец ... :) 

Бъркаш ме с някой. ;) 

Значи просто пусна една интрижка. Въййй, комшийкътъ къ сай засукала... май отива някъде... Е да, качва се в такси- очевидно отива някъде. Ъхъхъ... абе май отива точно някъде...  Колко силна дедукция, с такси е трудно да отиде неточно някъде. Възможно е, но трудно.  :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Мойра написа:

При разпада в БСП прописваш за данайците?    Язък ти за ината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, FusE написа:

4 място, мисля че няма какво да коментираме и теорията за национала катастрофа е аут. 

Прочети сега поста на @Shiniasu и спри да се правиш на умряла лисица! Казах ти вече, обидно е за интелекта на участниците в дискусията. Голям спад в БВП може да имаш при голям БВП. При нищожен БВП като нашия, е нужно тотално спиране на живота, за да има голям спад. Ето защо тук беше добре да се посочи и самия БВП на сравняваните страни, за да можем да си изградим представа, какво реално се случва с финансите им.

Ето ти да сравниш- БВП на Швеция е 556 милиарда долара. На България е 65 милиарда долара... Но, България и Швеция са на съседни места в тази извадка.Дадох за пример тях, защото са близки като население.Та нека вземем за пример Испания, която е "най- зле". БВП на Испания е 1, 419 ТРИЛИОНА долара. Намален с 22 % става 1, 107 трилиона. България- намален с 8% става 59, 8 милиарда. Като население Испания е 7 пъти по- голяма от България, делим нейния лош БВП на 7 и получаваме 158 млрд. Значи равен брой испанци имат 3 пъти по- голям стокооборот от същия брой българи. И докато испанците считат това за истинска катастрофа, поданиците на Мутроландия се бият в гърдите че са първенци по нещо си... А Испания в катастрофата си е 3 пъти по- добре от Мутроландия в невиждания си възход! Предлагам да не сравняваме с Швеция и Германия примерно, да не се зареждаме със суицидни настроения. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Belhor написа:

Даже не знам колко по- ниски са цените на Марешки и в сравнение с кого разбира се. Но като гледам, нито в аптеките му, нито на бензиностанциите има някаква голяма навалица.

А недей да лъжеш ся. Нали уточнихме кой е "никой". Веселин Марешки.

За цените можеш да провериш - още те не са се уморили от борбата  с години с картелите за горивата и лекарствата.  Там са поставени облагодетелстващи се лица повечето свързани с БСП - също като Божков и Прокопиев.      Въобще не ми пука за Марешки, Радев, Борисов и т.н.  Очакват се и следващи водещи личности. По никакъв начин мнението ми не зависи от политическата обстановка в нашата малка България.   Не се продавам за две кебапчета или за нов Мерцедес.   Мога да си ги позволя без кредити.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

600px-2017%2C_Coeficiente_de_Gini%2C_Mapa_del_mundo.svg.png

Я стигнали сме хамериканците ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Belhor написа:

Прочети сега поста на @Shiniasu и спри да се правиш на умряла лисица! Казах ти вече, обидно е за интелекта на участниците в дискусията. Голям спад в БВП може да имаш при голям БВП. 

Предварителните данни показват, че БВП на България за 2019 г. е 118.669 млрд. лв., или 60.7 млрд. евро. На човек от населението това съответства на 8 678 евро.

https://www.nsi.bg/bg/content/17950/нси-представи-предварителните-данни-за-бвп-през-2019-година

А 2009г България е на дъното в ЕС по БВП на човек или в цифри 4466  евро на човек от населението. 

https://www.mediapool.bg/nsi-korigira-leko-nadolu-spada-na-bvp-za-2009-g-i-toi-e-51-news162895.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проф. Н. Слатински: Човек от службите ми каза - Борисов може да направи като Горбачов и Елцин?

Много стресиращ и депресиращ ме разговор имах преди малко с човек, който ме закле да не казвам кой е и къде работи, освен най-общото – от службите, където е бил и досега е. Той ме помоли, ако мога, да споделя главното от нашия разговор.

Според него страната върви към тупик (задънена улица) и нищо хубаво не я чака. Назряват опасни събития и е напълно реално да бъдем тласнати в неуправляемост и силна вътрешна конфронтация.

ББ ще опразни хазната, има за пилеене още максимум милиард, милиард и половина. Това ББ го прави само и само да продължи да управлява и парадоксът е, че когато си купи с пропилените 4-5 милиарда за последните 4-5 седмици, правото да продължи да управлява, той ... няма да може да управлява, защото всичките финанси ще са ошушкани, а изсипаните пари на вятъра могат да предизвикат финансова криза, каквато се случва при линееща икономика и налети като в пясъка огромни, несвързани с реалния сектор парични средства.

Най-голямото наказание тогава за ББ, когато тръгне голямата безработица и хазната е празна, е той да бъде оставен да управлява! Тогава ББ не само ще се срути за броени седмици, но и народът ще го погне с камъни.

Само че за какво ни е да минем пак през жестока криза и срив на банките, плюс развихрен корона-вирус? Отново ли 1996-1997-а?

Това ще е прекалено висока цена, унищожителна цена за България.
И именно това кара този моя събеседник да говори с мен - имал ми доверие, в службите бил съм бил с авторитет.

А според него мислещите хора в службите разсъждават по същия начин, по който и той и през главите им какво ли не минавало как да не позволят в България да се разиграе апокалиптичен сценарий.

Протести, загуба на всяко доверие в правителството на ББ, ниска квалификация на министрите като мениджъри на и при криза, опоскани финанси, корона-вирус, сломена здравна система – това е нагорещена до експлозия бързоварка и трябва да се избегне взривът, трябва да се излезе от задънената улица.

Как? – питам го. Към какво води този разговор?

Той продължи с въпроса:
Какво направи Горбачов, когато падането му беше неизбежно? Какво направи Елцин, когато трябваше вече да сдаде властта?

Ами всеки договори с наследника си условията на капитулацията и оттеглянето – запазване на богатството, даване на изключителни привилегии като на държавен глава, защита на сигурността му от страна на държавата и никакви съдебни преследвания, никакви данъчни проверки, никакви финансови ревизии!

И ето тук са основните проблеми на българската политическа ситуация, която от една страна настоятелно диктува, настоява безусловно логично да се сложи край на управлението на ББ, а от друга страна липсва изявен наследник, с когото той да договори отстъпването на властта.

Протестите и опозицията не родиха и няма скоро да родят такъв еднозначно известен и общонародно приет нов лидер. Освен това с искането на оставката и на главния „биберон“, сиреч на главния прокурор, се подклаждат страхове у властта, че ще се тръгне към намиране на нов главен прокурор, който като първа задача от новата власт ще бъде накаран да започне преследване на водещите фигури от сегашната власт.

И виждаш ли, казва ми моят събеседник, какви огромни проблеми възникват пред намирането на изход от кризата!!

Първо, няма легитимен лидер на алтернативата „след ББ“.
Второ, с искането на оставката на главния прокурор, която иначе е абсолютно резонна, се поражда страх от юридическо преследване на водещите фигури от властта и преди всичко на ББ.
А ББ знае, че в службите, в полицията, във финансово-контролните структури и в съдебната система той има много врагове след десетте години на едноличното му управление - много прекършени кариери и съдби, много принуди да се действа политически, много забити в седма глуха дела, много твърде пресилено заведени и проведени следствени и съдебни действия.

Ние, казва ми този човек, трябва да степенуваме нещата по важност. Кое е по-важно – да разрушим пиедестала, на който се кипри самовлюбено ББ и да го видим него свален и обруган (без значение колко заслужено е това),
или да извадим България от батака, в който тя пропада, да не ѝ позволим да се срине в пропастта, към която тя се е устремила?

Отговорът е очеваден - България преди всичко, ние друга държава си нямаме!
Затова нека тези, които имат някакво влияние върху политиката и обществените настроения помислят по какъв начин мирно и спокойно да договорят с ББ слизането му от властта, да му гарантират всичкото, което бе гарантирано от Елцин на Горбачов и от Путин на Елцин. И да се сложи край на агонията. Да се спре безумното хвърляне на пари на вятъра. Да се спре с разстройването на обществения живот, с протестите, с барикадите, с нагнетяването на напрежение, от което само с една искра може да се подпали опустошителен пожар.

В края на краищата той е бил премиер десет години и то не доведен с танковете и катюшите, а с избори, макар и наполовина свободни и двойно купени.
Какво ще пише в българската история? Ами ще пише, че не една или две, а десет години тази личност ни е била министър-председател!

Да, не е е много демократично и европейски това договаряне, но пък какво демократично и европейско има в едно управление, което десет години се осъществява еднолично, като между другото – между пиара, мачлетата, рязането на ленти и фръцкането с джипката. Това може ли да е демократично и европейско управление, то прави ли чест на държавата и народа ни!?

Нека му гарантират на ББ категорично и без никакви „ако“ и „дали“ запазване на богатството, натрупано чрез властта, нека му отдадат заслуженото като един от най-дълго управляваните министър-председатели, нека държавата стане гарант за безопасността и сигурността му (тези неща могат да се уредят и законово, за всеки, който, да речем, е бил повече от 8 години премиер), нека той бъде освободен от всякакви съдебни преследвания, данъчни проверки и финансови ревизии. И България да продължи нататък.

Нека се разсече гордиевият възел, че България не може да продължи нататък с ББ, но не може да го свали от власт по демократичен път.
Защото всичко си има цена и за всичко се плаща.
Това ще е цената, която ние ще платим и тя трябва да ни бъде като обица на народното ухо - да мислим като избираме такива одиозни персони за лидери на народа! То и народът ни го е казал - кой каквото прави, на себе си го прави.
...
Какво казах аз на този човек ли?
Казах му, четири неща.

Първо, не си представям на практика как всичкото това може да се осъществи.

Второ, нямам влиянието да се опитам да се ангажирам и да действам в този дух, в който той настоява.

Трето, всички в мен се съпротивлява срещу подобен подход, защото при една демокрация не може да има хора над закона и да им се позволява да остават ненаказани за това, за което заслужават наказание (ако го заслужават).
Четвърто, мога да споделя идеята му за изход от задънената улица, но по никакъв начин няма да искам да бъда свързван с нея.

Николай Слатински

Изт:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, FusE написа:

Предварителните данни показват, че БВП на България за 2019 г. е 118.669 млрд. лв., или 60.7 млрд. евро. На човек от населението това съответства на 8 678 евро.

https://www.nsi.bg/bg/content/17950/нси-представи-предварителните-данни-за-бвп-през-2019-година

А 2009г България е на дъното в ЕС по БВП на човек или в цифри 4466  евро на човек от населението. 

https://www.mediapool.bg/nsi-korigira-leko-nadolu-spada-na-bvp-za-2009-g-i-toi-e-51-news162895.html

2019 пак е на дъното. Тоест ГЕРБ не свърши нищо. Това че като цифри са се изменили близо двойно нещата за 10 години, е заради инфлацията.

ето ти и допълнението от поста ми, което явно си пропуснал...

Ето ти да сравниш- БВП на Швеция е 556 милиарда долара. На България е 65 милиарда долара... Но, България и Швеция са на съседни места в тази извадка.Дадох за пример тях, защото са близки като население.Та нека вземем за пример Испания, която е "най- зле". БВП на Испания е 1, 419 ТРИЛИОНА долара. Намален с 22 % става 1, 107 трилиона. България- намален с 8% става 59, 8 милиарда. Като население Испания е 7 пъти по- голяма от България, делим нейния лош БВП на 7 и получаваме 158 млрд. Значи равен брой испанци имат 3 пъти по- голям стокооборот от същия брой българи. И докато испанците считат това за истинска катастрофа, поданиците на Мутроландия се бият в гърдите че са първенци по нещо си... А Испания в катастрофата си е 3 пъти по- добре от Мутроландия в невиждания си възход! Предлагам да не сравняваме с Швеция и Германия примерно, да не се зареждаме със суицидни настроения. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване