Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

112 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      72
    • Парламентарна република
      40

Препоръчан отговор

преди 2 минути, street racer написа:

Че аз говоря за фирмена сметка... Лични пари само кеш в евро, имоти или ивестиционно злато...но тук под 1 кило не е изгодно

Едно кило вече е 80 000 лв!  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 38,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Без умствен капацитет

4598

• miro20

3179

• Мойра

2836

• FusE

1991

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Поздрав за всички тролчета, ако не го разбирате не се притеснявайте просто такова ви е нивото. Сънят на великия диктатор *** – Генерале, ние повече не контролираме ситуацията! – Какво се е

Обездвиженият ”престъпник” Росен Миленов: Защо на 22.09.2020 г. трябва да сме всички на площада?

Слушам новини, гледам човекът-джип започна да обикаля селата, е няма как в градовете номерата му вече не минават. Но в селата, ама как звучи а "Събра се цело село хей! Как я мислите вие?" 100 възрастн

Публикувани изображения

преди 23 минути, Belhor написа:

Майтапа е друг. Че някакъв си мисли, че прави предложения, след като му е казано много ясно, че преговорите са приключили! Първо оставката, после си прави предложения където искаш.

Не. майтапа си остава  точно това което казах. Че никой не чете и не слуша , а сляпо се крещи истерично ОСТААВКАААА

както крещи оная комунистка ИСКАМЕЕ ПАРИИИИИ КОЙ ШЕ НИ ДАДЕ ПАРИИИИ

Всъщност....  смисъла на всичко казано от протестирщите се свежда само до това. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, attj написа:

Едно кило вече е 80 000 лв!  

81 312, 95 - вчера - нацяло кюлче.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

И то - по „кофти” курс!

Кофти, кофти ... колко да е кофти ... Колко пари пръскам за бира и цигари, а да се кумя за някакви 10, 100 лева ... :) 

От както има вид движения по банковата ми сметка банката се натиска да ми дава кредитна карта, мъ аз все отказвам. :) 

Навремето нямах никакви кредитни позиции и масово ми отказваха да ми дават на изплащане вид стока. Само за едно нещо вид фирма ми позволи, но се наложи да подпиша "Заповед на запис" ли бе правното понятие ... 

Сега от както съм пенсионер и вече ползвам вид сметка започнаха да ме ухажват. :) Много е забавено ... :) С всяка година ми предлагат по-горна граница на кредитната ми граница, а аз отказвам ли отказвам ... :) Сега покрай е-бекта се охарчих мъ ке видим дали ще ми отпуснат вид потребителски кредит. :) Най-много да направя вид ипотека ... :) Но ще видим ... може пък младите да помогнат ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

Отивам да ровя на село в двора  за няколко кила, закопани от прадядо ми преди около сто години.   Ще ми увеличат благополучието на стари години -ако въобще ги намеря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Не. майтапа си остава  точно това което казах. Че никой не чете и не слуша , а сляпо се крещи истерично ОСТААВКАААА

както крещи оная комунистка ИСКАМЕЕ ПАРИИИИИ КОЙ ШЕ НИ ДАДЕ ПАРИИИИ

Всъщност....  смисъла на всичко казано от протестирщите се свежда само до това. :) 

Защото хората искат оставка! Ако искаха предложения, вероятно щяха да крещят ПРЕДЛОЖЕЕЕНИЕЕЕЕЕ... Схващаш ли вече или още ти е трудно с българския?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти само по килограм ли ги събираш?
Защото
Кюлчетата се изработват в стандартни маси, измервани в грамове, тройунции и много по-рядко в толи. Поредицата в грамове включва кюлчета от маса 1, 2, 2,5, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 250, 500 g и 1 kg. Поредицата в тройунции е 1/10; 1/4; 1/2; 1; 2,5; 5; 10; 400 oz. Поредицата в толи включва кюлчета от 1, 2, 3, 5 и 10 тола.
Кюлче
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Michigan111 написа:

Навремето имаше такива ситуации.  Но сега може да стане само ако се срине еврото.  Курса е фиксиран от години на 1.95583 и няма мърдане.  За това ти казвам, че докато е фиксиран значение няма дали е евро или лев. 

Позволи ми и аз да си имам вид предразсъдъци ... ;) 

Моите са бели кахъри .... не виждаш ли, че някои се оплакват за някакви народни пари ... :) 

Там помагай ... остави да си дърдоря глупости ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Belhor написа:

От значение е покупателната способност на населението. А тя дори е намаляла в сравнение с 2009 та. Не ти излизат сметките, щото се тъкмят за да излъжат. И ако ЕС е ок с това, на населението не му е все тая, щото е на неговия г*з.

И не аз сравнявам Швеция с България. В онази табличка дето толкова ти хареса се прави сравнението.

С темповете, с които Борисов и корумпираното му правителство избиват собственото си население, накрая ще се стигне до момент България да изпревари Щатите, Канада и Япония по БВП на глава от населението.

За 10 години откакто тиквата и корумпираната му шайка са били на власт, населението на България е намаляло с близо половин милион души. При царуването на Борисов България става на първо място в свето по смъртност... с по около 50 000 души годишно намалява населението на страната заради геноцида на Борисов и герп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Кофти, кофти ... колко да е кофти ... Колко пари пръскам за бира и цигари, а да се кумя за някакви 10, 100 лева ... :) 

От както има вид движения по банковата ми сметка банката се натиска да ми дава кредитна карта, мъ аз все отказвам. :) 

Навремето нямах никакви кредитни позиции и масово ми отказваха да ми дават на изплащане вид стока. Само за едно нещо вид фирма ми позволи, но се наложи да подпиша "Заповед на запис" ли бе правното понятие ... 

Сега от както съм пенсионер и вече ползвам вид сметка започнаха да ме ухажват. :) Много е забавено ... :) С всяка година ми предлагат по-горна граница на кредитната ми граница, а аз отказвам ли отказвам ... :) Сега покрай е-бекта се охарчих мъ ке видим дали ще ми отпуснат вид потребителски кредит. :) Най-много да направя вид ипотека ... :) Но ще видим ... може пък младите да помогнат ... :) 

Кредитна карта или разплащателна карта?  Има разлика между debit и credit(s).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, attj написа:

Крещете си!  Ама защо ни занимавате с крясъците си?  

Ко ви е шумно в града, ходете си на село

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Belhor написа:

Вие тук сте пълни шматки.  На село ще търся заровеното злато на прадядо ми. Това поне е идeя за нещо.   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Belhor написа:

Защото хората искат оставка! Ако искаха предложения, вероятно щяха да крещят ПРЕДЛОЖЕЕЕНИЕЕЕЕЕ... Схващаш ли вече или още ти е трудно с българския?

Точно така не искат предложения. Защото нямат грам визия за бъдещето.

Защото ако трябва да отговорят - а с кого ще управляваме след ББ, би трябвало да изрекат така омразното им изречение - с мутроолигархията на Божковци, маджовци и т.н.

Затова всички протестиращи мълчат като  партизани на разпит . Щото си знаят отговора но нямат очи да си го признаят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, attj написа:

Вие тук сте пълни шматки.  На село ще търся заровеното злато на прадядо ми. Това поне е идeя за нещо.   

Не бе. В града винаги е шумно. Колкото е по- голям, толкова по- шумно е. И с протести и без, все си е шумно.

преди 5 минути, miro20 написа:

Точно така не искат предложения.

Браво! Зацепи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Belhor написа:

Ако си идат на село, ще им е скучно, защото никой няма да им слуша глупостите с които ни заливат тук, пък и е опасно, защото вероятността да ги погнат с тояги за подобни изказвания никак не е малка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, acnekt написа:

Кредитна карта или разплащателна карта?  Има разлика между debit и credit(s).

Човеко, имам депозитна сметка и дебитна карта. Банката видя вид преводи към въпросните и ми предложи кредитна, за да не излизат вид парични средства под формата на кеш в брой на ръка. ;) 

Към момента съм с отрицателна лихва по депозирани средства в банка.  Това не схващаш. За къв чеп ми е да и давам още едни 50 лв. на година на банката. плащам си като поп 36 или де да знам вече колко на месец за обслужване на дебитната карта и това е. 

Въпросната карта и депозит ги държа, защото си пазарувам вид неща по електронен път извън България, а и ми превеждат пенсията по същата.

Какво повече искаш да знаеш за мен???? За толкова ли неграмотен (задръстен) ме смяташ, че не познавам дебитна карата с кредитна, а?! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мойра написа:

Ако си идат на село, ще им е скучно, защото никой няма да им слуша глупостите с които ни заливат тук, пък и е опасно, защото вероятността да ги погнат с тояги за подобни изказвания никак не е малка.

И пак няма да видиш оставки....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Мойра написа:

Пак ли леля Станка ще ме плаши?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

И пак няма да видиш оставки....

Ако не видя, ще чуя!

В България благите вести се разнасят с по-висока скорост, отколкото лошите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не е точно така ... ;) На времето имах левови спестявания и изгорях с вид пари. 

Това докато сме във валутен борд няма да се случи отново. Лева е с фиксирана стойност към еврото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четете!

„Правосъдие за всеки“: Опитът на премиера за „конституционно състезание“ е нелеп и циничен

Цитат
Опитът на премиера да влезе в „конституционно състезание“ с президента и да обезсмисли протеста, като се представи за привърженик на идеята за смяна на модела със свикване на ВНС, е нелеп, циничен и напълно неприемлив.

Това се казва в позицията на Инициатива „Правосъдие за всеки“

по предложението на министър-председателя за нова Конституция и свикване на Велико Народно събрание

Ето целия текст:

На 14 август 2020 г. станахме свидетели на поредния политически и правен властови абсурд в разгара на най-мощните граждански протести от седем години и политическа и институционална криза, обхванала страната. Премиерът Бойко Борисов, явно влязъл в ролята на самодържец, се опита за пореден път да си присвои правомощия, каквито няма и да изнасили парламентарната демокрация с предложения за конституционни промени, които той, неизвестно защо, нарече проект за нова Конституция и свикване на Велико Народно събрание (ВНС).

Ясно е, че министър-председателят няма конституционна инициатива и не може да бъде вносител на такива предложения. Това обаче не попречи на Борисов да заяви същите от името на една парламентарна група, която той третира като „своята“ и да се изкаже от името на поне още една, доколкото за внасяне на конституционен проект са нужни 120 народни представители, които той на практика задължи да внесат предложенията. Така главата на изпълнителната власт за пореден път демонстрира, че приема парламента за свой обслужващ орган. Дори само този факт е достатъчен, за да се поиска оставката на Бойко Борисов за пряко нарушаване на Конституцията и поругаване на духа и смисъла на парламентаризма.

Явно е желанието на уморения, объркан и изплашен премиер да се опита да се измъкне от патовата ситуация, в която се намира поради своето скандално управление, и за пореден път да влезе в ролята на „спасител на нацията“. Така би блокирал всякаква възможност за предсрочни избори с внасянето на проект, обвързан с най-малко тримесечен срок за разглеждане и евентуално приемане, поставяйки капан на всички, които искат неговата оставка. Явен е и опитът му да „открадне“ конституционната инициатива, заявена от президента, който пък необяснимо се бави с внасянето на обещания конституционен проект.

Борисов представи зле компилиран проект на чужди предложения за промени в Конституцията, обсъждани години назад във времето, в част от които разпознахме две от идеите на „Правосъдие за всеки“ още от 2015 година и едно от новите ни предложения, представени на 17 юли тази година. Явно пет години са достатъчни на премиера, за да осмисли и приеме идеи, които собствената му парламентарна група е отказала дори да дискутира преди това.

Но в така представените предложения, които май са сглобявани в прословутия джип някъде по магистралите и бяха обявени зад гърба на партийния му актив, който не ги чу седмица по-рано на сборището в „София Тех Парк“, има едно значимо отсъствие – реформата в прокуратурата и ограничаването на абсолютната и безконтролна власт на главния прокурор. Очевиден е страхът на Борисов да се занимае с най-сериозния конституционен проблем на държавата, съдържащ се в два конституционни текста. Той отдавна го направи заложник на сенчестата власт, която определя главните прокурори, а после чрез тях контролира изпълнителната и законодателната власт и се меси пряко в независимостта на съда.

Опитът на премиера да влезе в „конституционно състезание“ с президента и да обезсмисли протеста, като се представи за привърженик на идеята за смяна на модела със свикване на ВНС, е нелеп, циничен и напълно неприемлив. С изненадващите си идеи той иззема инициативата за конституционни реформи на редица граждански организации, а целта очевидно е да не губи контрол над това, което нарече „рестарт на държавата“. Но пък е сигурно, че по този начин отново може да вкара държавата в поредната и този път критична институционална криза и да предизвика тежки последици за цялото ни общество. Не може да позволим това!

Ние не сме против свикването на ВНС, но нека стане със смислен, ефективен и широко обществено и експертно обсъден конституционен проект, зад който да застанат не само партиите, наричащи себе си опозиционни или реформаторски, но и гражданските организации и групи, които искат конституционна реформа от много години насам, както и хората, които протестират вече 36 дни по площадите. Но това не може да е едноличен проект на премиера на едно провалено правителство и изпълняващата „генералски команди“ негова група с присъдружните ѝ „патриоти“, защото времето на „една партия – една държава“ отдавна е отминало и не е добре да си спомняме за хората, които го символизираха, на един от които Борисов е бил ученик!

От тази ситуация има само един изход: оставка на премиера Бойко Борисов, оставка на главния прокурор Иван Гешев, свикване на ВНС веднага – или с проект, предложен от президента, или с една точка – премахване на институцията на самото Велико Народно събрание. Избори, особено за ВНС, организирани и проведени от управляващите сега, не представляват промяна, а подмяна на исканията на гражданското общество!

Призоваваме всички граждански организации и политически партии, които предлагат конституционни промени, да започнат незабавно обсъждане на общ проект за мащабна и ефективна конституционна реформа на съдебната власт. Нека тя да бъде поставена на обществено обсъждане и да се поеме ангажимент за провеждането ѝ в следващото Народно събрание от всички опозиционни партии. Ние от „Правосъдие за всеки“ можем да бъдем модератор и обществен гарант на такъв дебат, доколкото това е нашата доказана тема и дейност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

За толкова ли неграмотен (задръстен) ме смяташ, че не познавам  (различавам) дебитна карта с кредитна, а?! 

Само добави „дебитна карта с кредитен лимит“ и картинката е пълна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Мойра написа:

Ако не видя, ще чуя!

В България благите вести се разнасят с по-висока скорост, отколкото лошите.

Не няма - след 2 месеца ще се приберете в мижавите си панелки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, FusE написа:

Това докато сме във валутен борд няма да се случи отново. Лева е с фиксирана стойност към еврото.

Това го знам. ;) Има и друго ... пенсията определено няма да ми стане по-голяма ... ;) Затова и изцяло съм подвластен на младите. :) 

Остави ме да съм си с вид недоверие по отношение на парите ... ;) Пука ми, че ми дреми за кофти курса ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване