Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

149 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      87
    • Парламентарна република
      62

Препоръчан отговор

преди 3 часа, дръндю написа:

баси, смазаха ги от бой

И кой точно смазаха? Задържанията бяха като по учебник,без превишена употреба на сила.Явно са получили инструкции да внимават заради масовото заснемане,къде от медии къде от участниците в протеста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 61,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

3683

• miro20

5013

• Мойра

4976

• Без умствен капацитет

7863

преди 8 часа, Bubbles написа:

Значи им тряя Дянков, има коса, 50 кила с мокри дрехи дрехи е, очилат е...

БДенков ли ... :) или Бит Денгов ... :) или Бен Ла Лири ... :) 

Значи ... ша говоря с жената ... хм ... има и сребро в косите дажеее, и тя е около 50 кг. и с очила ... многооого ма слуша и заради мен ша стане министър председател тип "Желязната Лейди" пардон ... Маргарет Тачър ... :) и къ ги потпети вси с нейния македонски нраф ша станат и на пети пол ... :) 

п.п. Един се опита с ЮПиТъ, но нещо пицата не бе вкусна ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, ivottoshev написа:

обаче имаш право да избираш кой да управлява държавата

Ами да, суверенитета е от Бога, не от Бойко и Каракачантичката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Василе-е-е написа:

И кой точно смазаха? Задържанията бяха като по учебник,без превишена употреба на сила.Явно са получили инструкции да внимават заради масовото заснемане,къде от медии къде от участниците в протеста.

да, имаше такива изключения, където, задържанията бяха като по учебник,без превишена употреба на сила
но в повечет случаи по 5-6 скачаха върху демонстрант и го налагаха яко, така че ревеше като че ли го колят
беше някакъв ужас
предполагам, че днес ще го видиш по БТВ, ако няма цензура

пп 
коментари в тубата

2049833465_.JPG.9beea266fbc55ee25873b5eab14cede1.JPG

686252396_.JPG.ccebc245918485b414c6a872acf4a38a.JPG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, дръндю написа:

да, имаше такива изключения, където, задържанията бяха като по учебник,без превишена употреба на сила
но в повечет случаи по 5-6 скачаха върху демонстрант и го налагаха яко, така че ревеше като че ли го колят
беше някакъв ужас
предполагам, че днес ще го видиш по БТВ, ако няма цензура

Така беше.

Насилието ражда насилие. 

Хората са осъзнати. Като в Исландия ще стане и тука. Маските паднаха, харизмата на Бойко е в калта. Бунтовете няма да спрат. Оттук нататък могат само да се разрастват. И да се радикализират. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

не знам след този ужас, след тези побоища, дали ше има демонстранти
диктатурата е на власт

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, Belhor написа:

И да, доста пъти говориш за по- интелигентен начин, ама нито един път не го каза тоя начин. Сега може да споделиш.

Казвал съм го и преди. Създаване на инициативни комитети които да издигнат независим представител в народното събрание. Колкото повече независими кандидати има, то толкова по демократично ще ни е управлението. Тогава няма да е както сега: каквото нареди дадена партия. няма да има вид коалиции с цел ти на мен това, а аз на теб онова. В парламента ще има истински народни представители, а не партийни членове. 

Искате демокрация, то избирате там сред местна обстановка вид Ваш довереник и хоп издигате кандидат. 

На България и трябва личности! Дали даден е мутра, друг образ, трети фигурант, то в парламента трябва да са интелигентни хора, а не поставени лица. 

НО, хайде да видим как може да се мотивира някой да гласува?! Не може да е под строй, да е задължително!!!

Това при положение, че сме парламентарна република. 

Не крия, че съм за президентска република, а опасенията от вид диктатура са неоснователни! Тогава министрите ще се назначават не по партийна необходимост, а по това дали даден човек е професионалист. Партийното управление в държавата ни тотално ще се премахне. Ще има една политика: За нормална България!!!

Ще спре разпокъсването на същата, и да о да, някои хора ще им се търси сметка за имотите и т.н. по какъв начин са ги придобили и от къде са средствата с които е станало това. О, да, корупцията ще лъсне!!! Как определени бивши държавни предприятия са били приватизирани и кой ги е съсипал и прочие ... О, да, някои да тръпнат ... ще бъдат разследвани и определено ще има конфискации в полза на държавата. О, да, о да, време разделно е ... 

Затова и не одобрявам протеста срещу Гешев!!! Сваляйте си Бойко и прочие, но мислете интелигентно, защо някои обединиха двете оставки?! 

Мислете .... не съдете за Гешев по външния му облик ... и правете разлика между властите ... Прокуратурата е с особено статукво. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Реджеп Иведик написа:

Верно, превърнаха ме в агресивен комплексар.

Личи ти.

преди 4 часа, Василе-е-е написа:

Точно . Действаха мн професионално , координирано и адекватно.

Катуните на Орлов мост и Университета казват били премахнати също .

Браво .

Божковите золуми не успяха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, miro20 написа:

Личи ти.

Абе, и на теб ти личат много неща, но на теб не ти пука. 'що да си изключение?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, DarkEdge написа:

Абе, и на теб ти личат много неща, но на теб не ти пука. 'що да си изключение?

Разбира се че ми личат много неща и аз се гордея с тях. Как хейтърите интерпретират моите качества вече , е съвсем друга тема :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, miro20 написа:

Разбира се че ми личат много неща и аз се гордея с тях.

В лудницата лекар среща пациент, който влачи налъм и го пита:
- Какво е това, което влачиш?
- Налъм,
- Добре, браво - и подминал.
Лудият се обърнал към налъма:
- Пуфи, видя ли как го измамихме доктора?
....

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, FusE написа:

Явявате се на избори с ПП, вземате мнозонство и управлявате, това е реда в демократична държава, другия не е опция. 

В демократична държава, да. В мутро- олигархична кочина, не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Belhor написа:

В демократична държава незаконно протестиращите ги санкционират.  А у нас те два месеца се мотаят на жълтите павета.  Какво работят тези хора - кой ги издържа финансово да са все там ?  Ако са безработни-те временно са на дъното на обществото.  Те ли ще се мъчат да коригират управлението на България? Нека първо да коригират себе си. Безработният е човек във в лична  криза и като такъв е никому ненужен.    Вие като тях ли сте?   

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Belhor написа:

Нещата се случват. Да, не по начина по който някои са смятали, но се случват. 

Проблема не е в това, че някой е мутра, друг пък олигарх. Проблема е в това, че през тези тридесет години излиза някой и казва: "Горе ръцете и пляскайте, за да няма тикви".  Друг пък: "Долу гащите и ще ви правя щастливи." и т.н. Младите се поддават на емоцията. Вместо да полагат усилие и да се изучат, то по-предпочита модела: Този какво е казал, а онзи какво е казал и да има забава. Да има музика и танци и така поне докато станат 40, защото после следвало новото 20. 

Всякакъв вид трудов навик бе унищожен, и да си заработваш бе заменен от това: Ела и вземи на кредит. Имаш го веднага и сега. Вкарват та във вид зависимост и от там лесно се управлява чрез стараха да не загубиш?! ;) Направиш ли грешен ход = уволнен си! На улицата си!

Нека да видим кои сега са на улицата?! За какво се борят?! За по-добър стандарт?! Не! Да спечелят. Илюзията, че ако не протестираш = няма да спечелиш. 

Всеки който сам се издържа, всеки който е интелект знае как да припечелва. Намерил си е достатъчно на брой клиенти и си изкарва доволно пари. 

Борбата е някои да се уредят на държавна служба и/или партийна субсидия от държавата и/или да се докопа европейски фонд. 

Определено 'организаторите" на протеста не отчетоха факта, че доволно сиви структури под прикритието на интелигентните ще излязат и те на протеста. 

Защо ли на няколко пъти отлитаха палатки?! Кой спретваше даже вид барикади с общинска собственост?! Вземаш скамейка от парка и я слагаш на улицата. Това интелигентно ли е?! 

Блокираш вид възлови кръстовища и пешки тук, пешки там. Така се разбра, че някои хора не в кадър си играят Шах. 

Да, масите лесно се манипулират! Трябват ти само вид агитатори в повечко. 

Едно е ясно: Някои хора с долар в повече или чаровност могат да управляват вид общност. Уви сред протестиращите не съзрях харизматична личност. Да шоумени, да кукли на конци видях, но не видях интелигентна фигура. Не видях мълчалив протест, а само врява. Не видях сълзи, а само викове. Не видях стоически хора, а само хора които чакат вид команда. 

Може би това е, че съм с увредено зрение или пък не са го отразили вид медия ... не знам ... Единствено което видях е гняв, а това не е характеристика на интелигентен човек!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

се регистрира и при поискване от органите нещата не са анонимни. 

Така че мили млади тролчета, бъдете внимателни по отношение на начина по който хулите някой. 

Нищо лично, забавлявайте се!

Викаш да вземем челен пример от Русия...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Michigan111 написа:

Той с 500 милиона ще управлява 😆

Място в парламента може и с 10 да си гарантира 

Не може бизнеса му беше отнет насила изгонен беше от страната с малки шансове за завръщане отсрещната страна притежава голям ресурс контролира полицията президента е слаб протестиращите са хаотични не са оборудвани за размирици всичко това налага да се плати по-най високата тарифа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, Bubbles написа:

Факт, ама тези дето си мислят че протестират хабер си нямат за кй ще гласуват на следващите избори.

Вероятно е така за една част. И какво от това? Хората търсят промяна. Това че не знаят как да я постигнат означава ли, че трябва да се примирят? И аз не знам за кой. Знам за какво и ще избера тези, които са най-близко до моите виждания. Без ГЕРБ разбира се, защото не вярвам на обещанията на Бойко. А и твърде много кал имат да изчистят преди изобщо да ги приема за възможност.

преди 12 часа, Bubbles написа:

Демек, БСП, ДПС, Славчо-Главчо, НФСБ, АТАКА и пр. НЕ СА мафиоти и нйямат никакви връзки с мафията?

Възможно е, но не са така нагли като Бойко - дори и да имат някакви връзки ги прикриват. А Бойко съвсем безскрупулно и открито си прави каквото си иска. Навсякъде по света има мафия, но се поддържа някакъв баланс - нещо стане ли публично част от участващите се жертват и се вкарват в затвора за да може в населението да остане представата, че няма избраничество. Това, което се получава у нас е показност, самозабрава. И тя не е от страната на БСП, ДПС и другите споменати. Само Бойко е дотолкова безочлив и нагъл за да не крие връзките си с организираната престъпност. Така че аргументът ти не струва за мен. Определено бих избрал всеки друг, но не и ГЕРБ.

преди 11 часа, FusE написа:

Защото държат на демокрацията и го показват в правилното време и момент, това написах, но бе прочетено само ДПС от целия пост. Като ПП не помня да са имали вандалски протести, не помня да са имали компроматна война с друга ПП, не помня да са се псували с друга ПП, ето това исках да подчертая, държат се премерено и с много разум в политическо отношение, а това е важно за политиката. Не коментирам Пеевски и Доган, те са част от партията, но не това беше повод за поста ми. Помисли колко по смислен и продуктивен диалог би се видил в парламента, ако всички ПП се държаха по този начин, а не на контра във всеки случай. Да вярно е, че ДПС няма с кого да делят електората си, но пък и другите ПП ако се отнасят повече с уважение към електората си ще спечелят от това. 

За всички който ме причислиха към ДПС, ГЕРБ и ромите ще напиша не съм член на никоя партия, не симпатизирам на партии, а на политика която се води, анализирам и меннието ми е на база лично впечатление. 

В предните дни, многократно зададе въпроса на подкрепящите протестите и искащите оставка на Борисов и Гешев, за това кой виждаме на тяхно място. Многократно зададе въпроса за това каква е нашата визия за една евентуална промяна. Сега ти изказваш съгласие с ДПС, които открито също поискаха оставката на Борисов, заедно с тази на Радев. Е аз те питам, ти подкрепяйки тази позиция поинтересувал ли си се ДПС кой виждат на тяхно място и каква е визията им за бъдещето. Защото ако не отговориш, то и отговорът ти излиза, че е необоснован и то според собствените ти думи във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, дръндю написа:

що за глупост е това?
не дай си боже се стигне до кръвопролития, Каракачана ще е този дето ще издаде заповед да се стреля на месо
прочетох му исканията за задължително гласуване...под строй, като комунистите

Той след вчерашния ден е по-добре да се скрие някъде и изобщо да не се показва пред привържениците си. Вчера просто ги предаде (или продаде). То е ясно, че тези абсурдни и тотално недемократични искания за образователен ценз и задължително гласуване няма да минат с или без референдум (е сега ще трябва и референдум да плащаме). И типично подражавайкина Бойко обяви това за победа и постигната договореност, при положение, че реално просто си продаде гласовете и нищо от исканията няма да постигне. Но сега ще си има опревдание с референдума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Shiniasu написа:

В предните дни, многократно зададе въпроса на подкрепящите протестите и искащите оставка на Борисов и Гешев, за това кой виждаме на тяхно място. Многократно зададе въпроса за това каква е нашата визия за една евентуална промяна. 

Да и продължавам да го задавам, защото нямате визия за бъдещето. 

преди 41 минути, Shiniasu написа:

Сега ти изказваш съгласие с ДПС, които открито също поискаха оставката на Борисов, заедно с тази на Радев. 

Не съм изразил съгласие с никого, ясно написах като след това обясних написаното в друг пост, ако е трудно за разбиране нямам вина. Ще го обясня за трети път с надежда да го разбереш, коментирах в поста си нещо което ми е направило впечатление в годините в таси ПП - нито повече, нито по малко. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, FusE написа:

Виждам, не това лошо, лошо е начина на изразяване който се прави с шишета, бомбички и всичко което може да нарани друг човек, полицайте са също хора, хора със семейства и деца. Не разбирам защо е нужно да се пролива кръв, как това ще промени начина на мислене при гласуване на хората, нали никой не мисли че служебно правителство ще бъде вечно? 

https://nova.bg/news/view/2020/09/02/298186/хвърлят-бомбички-срещу-полицаите-на-протеста-видео/

Не можеш да очакваш от множеството да се държи така, както отделния човек. В протестите винаги има елемент на стихийност и това е навсякъде по света. Тези глупости за мирни протести са само едно добро пожелание, когато се съберат прекалено много хора. Въпрос на време е емоцията да ескалира в част от протестиращите. Когато това бъде и подпомогнато от хора присъстващи специално с тази цел (да разпалят съвсем естествено натрупалата се омраза в хората) не знам за каква нормалност говориш. Всичко случило се е напълно в границите на очакваното и с нищо не е изненадало управляващите.

След вчерашния протест обаче нищо не се е променило. Да, напрежението временно се разреди. Но то ще се натрупа отново и още по-силно. Тук ще направя сравнение между БКП и ГЕРБ. След падането на комунизма една голяма част от хората се превърнаха открито във враговре на комунистите. Виждаме включително и тук, че омразата им е жива и след 30 години и за тях е до толкова важна, че те отиват на избори срещу комунистите, а не в подкрепа на някой друг. Сега Бойко прави същото - той генерира огромна омраза срещу себе си, която омраза ще е жива години напред. Тази омраза не само ще го свали от власт, но ще преследва ГЕРБ дълго след това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Belhor написа:

Караш ни да вярваме, че след този процес рязко ще изчезнат олигарсите и мутрите?! Надявам се че не си вярваш? 

преди 22 минути, Shiniasu написа:

Не можеш да очакваш от множеството да се държи така, както отделния човек

Може и то зависи от организаторите на протеста, от неговата цел и нагласа за това което е цел на постигане, ако е политика се отстоява по надлежния ред за това с внасяне на исканията в НС, ако е за оставка с ясно искане за същото. Няма държава в ЕС която да си свалят правителството само защото на няколко хиляди им се иска това, минава се през избори така е в демокрациите, а  мисля че ние тук сме такава или най малкото се борим за такава. 

След падането на комунизма една голяма част от хората се превърнаха открито във враговре на комунистите. 

Комунизъма падна от процес който не зависеше от нас, ние не можеше да го задържим като режим дори да имаше това желание, а колкото да омразата, някой си мразят по принцип, други защото са били засегнати лично в онези години преди 1989г, а трети защото така са им казали че този режим бил най лошото което може да се случи на един народ. Пропуска се един факт, не можеш да водиш капиталистическа политика в бедна държава, докато народа е на ръба на оцеляването си ще са мнозинство тези които подкрепят социалната политика на която и да е ПП, ГЕРБ в това отношение обират вота точно защото успяват да  балансират в това отношение без да се отива в крайности. 

Тази омраза не само ще го свали от власт, но ще преследва ГЕРБ дълго след това.

Грешиш и на изборите ще видиш с очите си това, ще спечелят от това което се случва вече два месеца, защото не се предлага ясна алтернатива ПП, а искат всички яхнали протеста да изведат позитиви на изборите от същия. Масово на хората им писна от проба-грешка, 30г бе това, масово им писна някой да ги спасява, а все да са неспасени, писна им да бъдат обещавани неща които в последствие не постигнати и т. н. Два пъти го видяхме, ще го видим за трети път след половин година и ще бъде така докато няма алтернатива, истинска алтернатива. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, miro20 написа:

Наакахте ли се от страх а ? Миро е навсякъде :) 

преди 11 часа, miro20 написа:

Не позна.

божковчета

А.. полицията мина в настъпление. Видимо са повече...

Смяяятай... :)

Ти си навсякъде, ... по думите ти и Божков е навсякъде. От теб трябва да се страхуват, ... постоянно плашиш хората с Божков. Да се чуди човек ти ли си по-влиятелен и страшен или Божков? Ама сигурно ще си ти. Един Божков ли ще ти се опре. Като му покажеш :hush: и той ще млъкне, и ще се засрами. Даже може за по-сигурно да му кажеш и "не болтай", съвсем да го респектираш с интелекта си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим ли отново пожар в партийния дом? Жалко за ремонта и за стъкления купол. Сините седалки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване