Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

118 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      75
    • Парламентарна република
      43

Препоръчан отговор

преди 18 минути, Belhor написа:

Мале, мале...

Добре, ще дам друг пример за президентска република. Франция. КОлко свалени френски президенти знаеш?

Турция е президенстка държава през 2016 Бойко опита да помогне с преврата.

https://nova.bg/news/view/2018/07/09/221116/турция-вече-е-президентска-република-обзор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 43,6k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Без умствен капацитет

5349

• miro20

3555

• Мойра

3330

• FusE

2201

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Поздрав за всички тролчета, ако не го разбирате не се притеснявайте просто такова ви е нивото. Сънят на великия диктатор *** – Генерале, ние повече не контролираме ситуацията! – Какво се е

Слушам новини, гледам човекът-джип започна да обикаля селата, е няма как в градовете номерата му вече не минават. Но в селата, ама как звучи а "Събра се цело село хей! Как я мислите вие?" 100 възрастн

Обездвиженият ”престъпник” Росен Миленов: Защо на 22.09.2020 г. трябва да сме всички на площада?

Публикувани изображения

преди 4 часа, miro20 написа:

Отделно нали разбираш, че ако сме президентска република, президент щеше да е ББ.

Не Мире ... Борисов не иска да е Президент ... Той иска да бъде запомнен с магистралите. Човекът изградил инфраструктурата в България! ;) 

Да, ГЕРБ е в криза, така като и БСП. ДПС е "върти опашка". Патриотите и Националистите = не могат да се разберат, а Демократите са полудели. :) БЗНС-ту отдавна е "заклано". 

Политическия живот в България е една кухня в която много жени спорят как да е подредена и с какво да се изхранва народа. :) Това от една страна, а от друга страна е два петела се гонят за кой да тъкънкова народните свободни кокошки. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не Мире ... Борисов не иска да е Президент ... Той иска да бъде запомнен с магистралите. Човекът изградил инфраструктурата в България! ;) 

Да, ГЕРБ е в криза, така като и БСП. ДПС е "върти опашка". Патриотите и Националистите = не могат да се разберат, а Демократите са полудели. :) БЗНС-ту отдавна е "заклано". 

Политическия живот в България е една кухня в която много жени спорят как да е подредена и с какво да се изхранва народа. :) Това от една страна, а от друга страна е два петела се гонят за кой да тъкънкова народните свободни кокошки. :) 

Какви магистрали 10 години? Като се има предвид, че са били вече започнати. Той само трябваше да ги завърши. Но явно и това не умее.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Belhor написа:

КОлко свалени френски президенти знаеш?

Пак "чуждо канче" ...

Цитат

Народното събрание може да повдигне обвинение срещу президента с мнозинство от поне 161 (от общо 240) народни представители. Ако установи държавна измяна или нарушение на Конституцията, Конституционният съд прекратява пълномощията на държавния глава.

от тук

Има начин ... НО трябва да се "пипне" Конституцията ни. ;) Именно там е заложен основния алгоритъм за държавността ни!!!

Да, ГЕРБ и сие са внесли проект, но това не означава, че трябва да се обсъжда само въпросния. ;) 

Да, трябва да се направи "РЕСЕТ" на действащата система в България, за да не се получава друг път такива патови ситуации и българите да гледат резила било то на единия или другия ни вид власт имащи. ;)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добро!

Ходете пеш или ни целувайте ръка, неблагодарници… Кой построи метро и с чии пари?

Автор: Иван Бакалов

Цитат

Да дойде някаква от Кърджали, с интелект дълбок като поцинкована кофа, да я направят председател на Народното събрание, и тя да ми каже да ходя пеш, да не се возя на метро, защото нейния партиен бос го бил построил…

Като летописец на метрото, още като млад журналист в списание „София“, съм изписал статии и репортажи как го строят, критикувал съм, колкото можеше тогава, властите защо се бавят. Минавал съм пеш през тунела под парка (от стадион „Васил Левски“ до „Жолио Кюри“ при Интерпред), обикалял съм с колело да правя снимки по целия маршрут на метрото от Булбанк и ЦУМ до Люлин и депото с мотрисите. Построени в груб вид 7 метростанции и общо към 10 км тунели към края на соца.

Влизал съм в метростанцията под НДК за бъдещата втора линия на метрото, където още със строителството на двореца един зам.-кмет построи километър и половина тунели, да не копаят после пак. Впрочем там беше изложбена зала години преди да започнат втората линия на метрото. Също и в метростанция при гарата беше магазин. Да не влизам много в подробности.

Кметът Софиянски взе нисколихвен кредит (1,5%) от Япония за строителство на метрото, когато още нямаше членство в ЕС и еврофондове. Докара японска фирма да строи метрото от Софийския университет до Младост. А от Люлин до Булбанк и ЦУМ то вече вървеше от няколко години, при цялата сиромашия и разпад на държавата.

И на това положение кмет стана Борисов. Както се казва, получи наготово и построеното, и кредита, и японците, които копаеха. И си приписа всичко. Даже заплаши, че ще иска неустойка от японците, че се бавели. Те в отговор казаха, че ще поискат неустойка от общината, че не е изпълнила задълженията си. Но кои медии обърнаха внимание на това? Всички венцехвалеха добрия кмет, който всеки ден се хвалеше сам пред медиите.

Аз, вика, направих метро. Дори на една пресконференция след избори каза, че хората не забелязали как „построихме 36 километра тунели на метрото“. Параноик самохвалко. Барон Мюнхаузен. Дори с построеното от соца нямаше толкова тунели.

И кметът Борисов имаше късмета България да влезе в ЕС по негово време и да вземе финансиране от еврофондовете за строителство на метро.

И как точно го е построил той? С нашите пари на данъкоплатци? С построеното от предишни общинари и правителства? С парите на ЕС?

Или го е построил той, защото е нагласил свои фирми да доставят бетон и др.? В медиите само леко по случайност повдигнаха завесата по въпроса. Приятелят на дъщерята на Цветелина Бориславова, другарката на Борисов към онзи момент, бил собственик във фирма, която доставя бетон за метрото и получава други поръчки от общината. И когато писаха за това, Борисов гневен каза, че нямал нищо общо, това бил един, дето разплакал доведената му дъщеря и той го набил. Не го познавал. Също като братовчедите си. Не си говорил с тях си от 30 години, набил един навремето. Което не му пречи да си е прехвърлил фирмите на братовчеда Радо.

Да не му търсим кусур. Построил е метрото и толкова.

Дива селяния и провинциализъм е когато дойде някой на власт, да мисли, че летоброенето започва от него. Че той е направил и трябва да направи нещо историческо, а другите преди него нищо не са направили. Хем да си припише всичко направено преди него, хем да каже, че предишните нищо не са направили…

Така парвенютата провинциалисти пишат и конституция… Да влязат в историята. Поразбръкали текстовете на старата и викат – написахме нова, старата е изтъркана.

Американската конституция за 200 години има над 10 000 предложения за поправки, но са приети само 27. Това е политическата мъдрост и зрялост.

Българите са приели 4 конституции за 100 години. Първата след Освобождението е ясна. Втората, републиканската след свалянето на монархията, също е обяснима. Сегашната, след свалянето на комунизма, и тя беше необходима. И е модерна, със заимстване от европейски конституции, писана от компетентни юристи и с участитето на елит на интелигенция, какъвто вече няма. Сега БНТ ти пробутва писател Христо Стоянов за елит. Агитатор на ГЕРБ, готов за техен депутат-интелектуалец.

А „новата“ конституция, писана от поцинковани кофи и Барни Рабъл, сигурно е още по-модерна. „Отпреде до мен“, „отзаде са мотивите“ – както казва ПКП, тоест председателката на парламента за законопроектите.

Ще влязат в историята, наистина.

А ние да ходим пеш и да не им минаваме по магистралите, като не сме благодарни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Мойра написа:

Метрото е някаква лична собственост на ГЕРБ ли е? Дори да е така, щом си плащам, защо да се ходи пеш?

Уникални тъпотии. ГЕРБ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, acnekt написа:

Какви магистрали 10 години? Като се има предвид, че са били вече започнати. Той само трябваше да ги завърши. Но явно и това не умее.

Ти занимавал ли си се с отчуждаване на имоти?! 

Та ... хм ... нека видим предните години какво се е случвало, т.е. предните 10 = примерно ... или по-предните ... те станаха 30 май ... и какво?! :) 

Къде отидоха парите отпуснати на измисленото министерство за аварии и т.н. и колко бяха възстановени определени пътища?! Това министерство изцяло бе под управлението на ДПС! 

Та ... Какво направи ДПС, а?! Или по-точно турската фирма заела се с една от магистралите ... 

Винаги съм смятал, че именно ДПС е структурата наречена Мафия и "Мутри в повече"!!! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

Метрото е някаква лична собственост на ГЕРБ ли е? Дори да е така щом си плащам, защо да се ходи пеш?

Защото ПКП така е наредила :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, miro20 написа:

:)

ПКП почва да ме кефи :)

Започват да те кефят бившите кадри на БКП?!  :lol6:

Мирчев20, ти да не си обърнал резбата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Мойра написа:

Защото ПКП така е наредила :D

Тя права е, когато съгреши дори 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цветанов призова за незабавни предсрочни избри на учредяването на партията си

Цитат

Представителността на настоящия парламент е изчерпана и предсрочни избори трябва да се проведат колкото е възможно по-скоро.

С тези думи бившият зам.-председател на ГЕРБ Цветан Цветанов се обърна към стотици свои поддръжници, които събра на учредителното събрание на своята политическа партия "Републиканци за България".

...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Мойра написа:

То редовни не се знае дали ще има, тоя за предсрочни фъфли.....смешник

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Пак "чуждо канче" ...

от тук

Има начин ... НО трябва да се "пипне" Конституцията ни. ;) Именно там е заложен основния алгоритъм за държавността ни!!!

Да, ГЕРБ и сие са внесли проект, но това не означава, че трябва да се обсъжда само въпросния. ;) 

Да, трябва да се направи "РЕСЕТ" на действащата система в България, за да не се получава друг път такива патови ситуации и българите да гледат резила било то на единия или другия ни вид власт имащи. ;)  

Е уж аз съм в чуждото канче, па ти си баш в чуждото. Аз те питах, в колко от президентските републики се е случвал действителн импийчмънт? Заради твърдението ти, че президент се сваляло по- лесно от премиер. Няма такова нещо! Тия козметични и на книга разлики са за празнодумците, имащи се за мислители. На книга премиер се сваля много по- лесно от президент. Достатъчен е един вот на недоверие, който да събере нужните гласове в парламента и премиера отлита, барабар с всички министри.

Трети пример- НРБ! Практически НРБ беше президентска република. КОлко свалени от народа Председатели на Държавния съвет знаеш? Ай де от нащо си канче.

КОгато говорим за президентска република, трябва да сме много внимателни, защото тя е по- близо до еднолична диктатура отколкото парламентарната. На нас ни изглежда много привлекателна, защото народопсихологията ни е такава- следваща Лидера! Ние сме велики, когато имаме велик Лидер. КОгато имаме калпав лидер, сме гола вода. Така че, леко с романтизма в политиката!

преди 16 минути, Реджеп Иведик написа:

На времето ни управляваше БКП, ся ни управлява ПКП

Да не припомням как декриптирахме абревиатурата БКП, че ще ме баннат. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ти занимавал ли си се с отчуждаване на имоти?! 

Та ... хм ... нека видим предните години какво се е случвало, т.е. предните 10 = примерно ... или по-предните ... те станаха 30 май ... и какво?! :) 

Къде отидоха парите отпуснати на измисленото министерство за аварии и т.н. и колко бяха възстановени определени пътища?! Това министерство изцяло бе под управлението на ДПС! 

Та ... Какво направи ДПС, а?! Или по-точно турската фирма заела се с една от магистралите ... 

Винаги съм смятал, че именно ДПС е структурата наречена Мафия и "Мутри в повече"!!! 

https://m.offnews.bg/news/Politika_8/Stanishev-si-premeri-magistralite-s-Borisov-vav-Fejsbuk_630017.html

По времето на мандата си моят кабинет построи 121 км магистрали. През времето на кабинета "Борисов 1" се построиха 115 км магистрали.

Смятах този спор за отдавна приключен. Заради фактите:

- по време на мандата си моят кабинет построи 121 км магистрали;

- през времето на "Борисов 1" се построиха 115 км;

Тройната коалиция реконструира и рехабилитира три пъти повече пътища, отколкото първия кабинет на Борисов - 6 844, срещу 1 584 км.

Не мисля, че това е подходяща дискусия между премиери, но нека си премерим асфалтите: кабинетът "Станишев" изля 11.5 млн. тона асфалт, а кабинетът "Борисов 1" - 3.5 млн. тона. Когато цифрите говорят и боговете мълчат, заяви Станишев.

Та, какво казваше за ДПС?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Belhor написа:

Аз те питах, в колко от президентските републики се е случвал действителн импийчмънт?

Не погледна това ...

преди 25 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

от тук

мда ...

О ... това е недостоверен източник ... забравих ... :) 

Пак опираме до Конституцията!!! Там трябва да се "пипа"!!!

На когото е трябвало = съм казал къде и как да се промени, за да става лесно. ;) 

Само като пример: В правата и задълженията на Президента!!! ;) Който се избира от Народа! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не погледна това ...

мда ...

О ... това е недостоверен източник ... забравих ... :) 

Пак опираме до Конституцията!!! Там трябва да се "пипа"!!!

На когото е трябвало = съм казал къде и как да се промени, за да става лесно. ;) 

Само като пример: В правата и задълженията на Президента!!! ;) Който се избира от Народа! 

Ми то и в момента Президента е избран от Народа, а ББ от съпартийците си, ама ти плюеш Президента. Представи си сега, ако този Президент имаше всичката власт!!! Нямаше да смееш да гъкнеш нали? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, acnekt написа:

Не мисля, че това е подходяща дискусия между премиери

То ... колко от въпросните 121 подлежат на ремонт?! 

И отявлено личи ... но хайде да слизаме и да смятаме в тонове асфалт ... преразхода май ще цъфне ... :) 

Забиваш в неподходящо направление ... Забравяш и ремонтите на другите пътища и ред други неща които и към момента се правят ... 

Именно комбинацията БСП и ДПС = бе пагубна за България!!! БСП си вкараха автогол!!! О, да ДПС е невинно ... :) 

Не ставай смешен ... :) Пък и ти е добре там в Берлин ... Какво те засяга България, а?! Нали вече си европеец ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Belhor написа:

плюеш Президента.

Къде по-точно видя това?

Хайде намери точно къде съм плюл по него!!!

Бъркаш ме с някой ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

То ... колко от въпросните 121 подлежат на ремонт?! 

И отявлено личи ... но хайде да слизаме и да смятаме в тонове асфалт ... преразхода май ще цъфне ... :) 

Забиваш в неподходящо направление ... Забравяш и ремонтите на другите пътища и ред други неща които и към момента се правят ... 

Именно комбинацията БСП и ДПС = бе пагубна за България!!! БСП си вкараха автогол!!! О, да ДПС е невинно ... :) 

Не ставай смешен ... :) Пък и ти е добре там в Берлин ... Какво те засяга България, а?! Нали вече си европеец ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде по-точно видя това?

Хайде намери точно къде съм плюл по него!!!

Бъркаш ме с някой ... 

Kонкретен пост не мисля да ти търся, но ти сам виж колко поста на Миро (да кажем) си лайкнал, в които му дава какви ли не определения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, acnekt написа:

...

Ти изобщо шофирал ли си из България?

В България има и други пътища освен АМ. 

Лалко си .... като не си ... вярваш на репортери, а те ... това им е работата ... да търсят издънки ... 

Хайде сега кажи как се ремонтират АМ в Германия ... о ... гледал съм ... та .... какво ... забиваме към некачествен ремонт ... мда ... :) 

Зад вид изработка, ремонт и т.н. стои вид фирма. Има гаранции и т.н. .... 

Лапе ... глей си Европа!!! Там всичко е перфектно! :) О ... или там няма ремонти на АМ и рекламации?! :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти изобщо шофирал ли си из България?

В България има и други пътища освен АМ. 

Лалко си .... като не си ... вярваш на репортери, а те ... това им е работата ... да търсят издънки ... 

Хайде сега кажи как се ремонтират АМ в Германия ... о ... гледал съм ... та .... какво ... забиваме към некачествен ремонт ... мда ... :) 

Зад вид изработка, ремонт и т.н. стои вид фирма. Има гаранции и т.н. .... 

Лапе ... глей си Европа!!! Там всичко е перфектно! :) О ... или там няма ремонти на АМ и рекламации?! :) 

Аз в България ходя пеша, по молба на Караянчева, а и защото няма пътища. Няма автобуси, няма влакове,  няма нищо. Или логически по европейски има едно голямо НИЩО.  Само черен път. И разстоянието между Добрич и Варна е 1 ден пеша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Бате, мога само да ти кажа, че пътищата в Германия дори и насън не можеш да си ги представиш! И на всичкото отгоре са безплатни! И още по- на всичкото отгоре, никой не си позволява наглостта да каже на германците- "Като не ви харесват, ходете пеша."

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване