Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Мойра
 Сподели

Каква форма на управление предпочитате  

149 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      87
    • Парламентарна република
      62

Препоръчан отговор

преди 14 минути, attj написа:

Каква система ще променяте  при налично парламентарно мнозинство.  Сега пък и Герб ли няма да сменяте?  Я си помислете пак и отново...

Кога ще спреш да се правиш на глупак?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В нашата държава най-много нарушения на конституцията прави Румен Радев. Свидетели сме на неконтролируемо и безконтролно поведение на държавен глава. Главният прокурор и да иска няма чак такова голямо влияние в държавата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, attj написа:

В нашата държава най-много нарушения на конституцията прави Румен Радев. Свидетели сме на неконтролируемо и безконтролно поведение на държавен глава. Главният прокурор и да иска няма чак такова голямо влияние в държавата.

ти и от констиуция ли разбираш или така пише в опорките

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, attj написа:

Радев НЕ нарушава Конституцията.

Май си развил някаква фобия към президента и всички партии освен Воля и ГЕРБ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, attj написа:

Каквато и да е тя - от него зависят много неща.  Нищо не зависи от БСП, Радев, Нинова и самонавиващи се съфорумци като Вас.  Тези протести не са като онези срещу Виденов или дори срещу Орешарски. Защо така нахално драпате пак да върнете столетницата на власт?  Пред такива перспективи Боко как да подава пак оставка? Защо да я подава?

Не, защо да си подава оставката. Ти примерно си заслужаваш Борисов. Заслужаваш си Марешки, а дори и още по-големи изроди да дойдат на власт - и тях си ги заслужаваш. Важното е да не са комунистите,... но всъщност и без комунисти не може, защото тогава с кого ще ни плашите? С кого ще се оправдавате? Ако го няма този зловещ образ на врага, който сте изградили, ще останете самите вие - жалки и безидейни. 

Най-сигурният начин за да не се реши, който и да е проблем, е като го политизираш. Това е добра стратегия за всеки манипулатор, защото в политиката пропагандата работи, докато в реалната икономика балоните се пукат. Ти агитираш в подкрепа на политиката - за теб е важно агитацията да върви, а не проблемите да се решават. По-лесно е да скандираш срещу социалистите. Какво значение има, че пред държавата стоят сериозни проблеми за решаване? Важното е, че от социалистите нищо не зависи. Ами логично. Да и от нас пишещите във форума нищо не зависи. Каква брилиантна победа за Бойко и подгласниците му! Е, проблемите си остават, но в политиката е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изроди на власт?  Какво му е на Марешки?  Дразни червени картели и разни олигарси с някакви занижени надценки на горива и лекарства. Не бъдете така черногледи, естествените подбор и развитие ще си продължават. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, attj написа:

Изроди на власт?  Какво му е на Марешки?  Дразни червени картели и разни олигарси с някакви занижени надценки на горива и лекарства. Не бъдете така черногледи, естествените подбор и развитие ще си продължават. 

Коя от тези точки от програмата на Воля е изпълнена

https://volya.bg/programa

Това малко не е ли парадокс?

1. Освобождаване на българската икономика от картелите, деформиращи икономическата и социална среда
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Филипов написа:

Само заглавието коментирам. Политици притрежават медии. Искам да попитам, има ли медия, която да няма политически наклонности или шефове политици? Няма. Тогава какво е това заглавие? Не е ли по-добре да знаем - ето, тая телевизия е на тая партия и да я гледаме или да не я гледаме? Независима журналистика...няма такова нещо, нито в Щатите, нито в Германия, нито къде да е. Нещо ни заблуждавате. Дайте ми пример за независима медия, където и да било по света. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, Филипов написа:

Хайде бе...Това е работа на Божков, явно и там е платил на доста хора, за да злословят срещу хубавото ни правителство, главен прокурор и съдебна система, да ни омаскарят и нали се сещате, все от злоба, е не могат да са като нас! Мда...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, attj написа:

Не се излагай...Като някаква латерна мрънкаш,че всички престъпници били червени...А в същото време Марешки е осъден за рекет...Ти още малко ще кажеш,че и Господ е червен,щото не подкрепя Марешки и наглите ГЕРБ-лекета...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Лудият Учен написа:

Не се излагай...Като някаква латерна мрънкаш,че всички престъпници били червени...А в същото време Марешки е осъден за рекет...Ти още малко ще кажеш,че и Господ е червен,щото не подкрепя Марешки и наглите ГЕРБ-лекета...

Господ е измислица и не съществува. Марешки няма влязла в сила присъда.  Програмата на Воля е интересна, но не са били на власт за да я изпълняват.  Спамаджии и латерни сте Вие, дори сте по-нагли и от герберите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко камъче съм, но ще застана на пътя им, докато станем стена

spacer.png

Spoiler
Братя Бобокови са поредните бизнесмени, които разкриват, че Делян Пеевски е искал да заграби техен бизнес. Посредник бил министърът от кабинета „Борисов 3“ Емил Караниколов. Олигархът от ДПС си харесал завод „Монбат“ заради очакваните около 10 млрд евро от Евросъюза за производство и преработка на акумулатори.

Братята разкриват пред Свободна Европа, че месец след разговора им с министъра били „поръчани“ от Пеевски чрез ДАНС и прокуратурата. Фактологията и доказателствата в разказа им потвърждават това, което знаем отдавна. Кабинетът и прокуратурата са прикривали престъпните намерения.

Братя Бобокови споменават и името на един от борисовите любимци – Владислав Горанов. Той също бил брънка от веригата.

Това е моделът на управление: Мафията рекетира и заграбва бизнеси в съучастие с държавата и прокуратурата. В резултат, съществуването на цяла една нация е под въпрос.  

Бобокови са поредните жертви. По същият начин са рекетирани, заплашвани и удряни много други. Колкото и да се опитва Иван Гешев да представя поръчковите акции за „борба с корупцията“ няма кой да му повярва. Освен Сийка, може би, но и това не е сигурно, защото Сийка не е расла в саксия и го обслужва заради някакви свои цели…

Всеки има в биографията и работата си тайни, които не са за гордост. Дайте ми шест думи, написани от най-честния човек и аз ще намеря в тях мотив той да бъде обесен. Дзержински допълва: Ако все още не сте в затвора, това не е ваша заслуга, а наш пропуск.

В тези два израза е синтезирана цялата философия на властта у нас.

Пеевски е основен участник в разгрома на КТБ и последвалото разграбване на активите на банката, но Гешев нагло твърди, че дори не е срещнал името му в материалите по делото. Нищо, че депутатът от ДПС и майка му са взели от КТБ над 1 млрд лева.

Името на Пеевски бе замесено и в атаката срещу Васил Божков. Имал претенции към хазартния бизнес, но Борисов, Горанов и Гешев, разбира се, не са чували за подобно нещо. Нито за налятите им от Черепа 64 милиона, както той сам твърди.

Пеевски изплува като поръчител и на опитите да бъде присвоен завод „Дунарит“ от Емилиян Гебрев. Подизпълнителите отново са Емил Караниколов и прокуратурата.

Дали министър-председателят не е знаел за всички тези свинщини? Тогава за какво издържаме десетки хиляди служители в МВР, НАП, финансово министерство, ДАНС, КПКОНПИ и всякакви други служби? Ненормално е гражданите да плащат на институции да се борят с корупцията и престъпленията по високите етажи на властта, а тези институции да съучастват в мафиотски действия.  

След разкритията на братя Бобокови, ще чуем дежурните ехидни обяснения на  Борисов, Гешев, Караниколов и може би на самия Пеевски, че не коментират думи на обвиняеми. Харизанов, Христова, Стойчев, Биков и подобни, ще ни залеят с токсични теории за криминалния преход и родените от него олигарси с „червени куфарчета“. А истината е простичка и зловеща: организираната управляваща престъпна група (ОУПГ) е действала и продължава да действа по мафиотски.

За да е абсурдът пълен, властта, за която всеки ден и час излизат нови и нови доказателства за корумпираност, призовава за мирни протести. Настоява също да изкара мандата си докрай. Тези хора не желаят и не могат да разберат поривът за промяна. Имат алергия към върховенството на правото. От призивите за морал в политиката им излизат циреи на гъза, затова мразят от сърце и душа всеки инакомислещ. Ако руските служби им отпуснат два флакона с „Новичок“ няма да остане и един протестър на площадите, нито критикуваща медия. Желаят го повече от прекарана нощ с „хубава госпожа“ – без фотоапарат…  

Структурата на българската мафия е следната: задкулисие +  изпълнителната власт на задкулисието + зависима прокуратура. Пеевски + Борисов + Гешев. Надолу идва ред на министри, политици, магистрати, ченгета, важни чиновници – подизпълнителите на мокри поръчки. Няколко хиляди души, пряко зависими от споменатите дотук, държат регионите в страната и събират такса „спокойствие“. С предимство се ползват кръговете на задкулисието и активисти от партийните централи на коалиционното управление. За властта участниците в структурите са готови на всичко. Наистина на всичко.

Всеки, който веднъж е възприел насилието за свой метод, неминуемо превръща лъжата в свой принцип. Тези думи на Солженицин държат буден всеки осъзнат гражданин, но в същото време го превръщат в мишена.

За себе си знам: може да съм малко камъче, нищожна частица от унизен народ, но ще застана на пътя им. Трябва да ме премажат, за да минат. Много малки камъчета обаче могат да бъдат и стена.

Огнян Стефанов

П.П. Не познавам братя Бобокови, но съм изпитал и изпитвам на гърба си мафиотския модел, властващ в страната. Изпитват го мои близки, колеги и приятели. Няма да спра да говоря и пиша срещу свинщината, която затрива хора и държавата. Не чакайте помощ от ЕС, САЩ или Русия - сметките им са други. С нашите харпии трябва да се разправим сами.

Така е в държавите, управлявани от мафия.

Защо търпяхме толкова години?

От страх или от безразличие?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, attj написа:

Спамаджии и латерни сте Вие, дори сте по-нагли и от герберите.

По-нагли сме от ГЕРБ ??? Аз нямам шкафчета с милиони  евро и кюлчета злато,както и пистолет отгоре...А за Господ ще разбереш някой ден,не бъди толкова арогантен към вярата на хората...Може да ти се иска да няма Господ ,ама има и всички лъжци и крадци ще съжаляват горко...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Мойра написа:

Не знам защо, но attj или не може да разбере, или пък не му изнася истината, а тя е, че борбата е за смяна на системата на управление на държавата, а не на управляващата партия.

Глупости. Я ми кажи като най ярко цитираща "отровното трио" защо отпадна в последните им точки искането за нова Конституция ?

А ?  Ти бе цитирала преди някой друг месец първите им искания, където бе промяна на Конституцията. В последното преди седмица ли беше - няма такова 

Искали промяна... ама чушки .... другото път.

Борбата е на мутроолигарсите на които пригласяш и които водят война срещу държавата и съдебната система. Колкото и да мразиш управляващите, много добре разбираш че това е така.

А ти конкретно каква промяна на системата искаш без нова Конституция ?

КАк да стане без ВНС ? Чрез военно положение, хунта на Фигуранта и тричленки ? или как ??

Въобще като плямпаш такива помпозни клишета "смяна на системата" , как си го представяш ?

Кажи каква искаш ? - монархия, президентска република, шериат, какво ?  с какво ще сменяш парламентарната Република каквато сме  ??

Нали разбираш че дори да искаш президентско управление,това въобще няма да ти хареса първо защото правата ти ще са доста по орязани /виж примерите наоколо/ второ защото няма да е президент точно този Фигурант който е в момента. А ти си фен на тази система едиснтвено и само ако е фигуранта радев  . Нали ? Е да, ама народа тогава ще избере съвсем друг - или ББ или някой  като него , който пак няма да ти хареса :) 

Сулю и пулю подмята клишета искаме европейски живот, искаме смяна на системата искаме искаме.... бла бла... ама как и какво конкретно - тц. Гредъ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ГЕРБ: Докладът на ЕК е обективен и положителен

Наглеци! :mad:

Сега ще започнат да ни убеждават, че в България всичко върви по мед и масло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Мойра написа:

Огнян Стефанов

П.П. Не познавам братя Бобокови, но съм изпитал и изпитвам на гърба си мафиотския модел, властващ в страната. Изпитват го мои близки, колеги и приятели. Няма да спра да говоря и пиша срещу свинщината, която затрива хора и държавата. Не чакайте помощ от ЕС, САЩ или Русия - сметките им са други. С нашите харпии трябва да се разправим сами.

Най големия продажник , дал си медията и г'за на Черепа който му спуска опорки .

НЯма да спре я... как да спре като винаги може да разчита на него , твърдо зад него...

• Мъж: А ако имаш ти още нещо да пуснеш, да хвърлиш малко бензин в огъня.
  • Божков: Е-е, сега насъсквам.
  • Мъж: Помисли. Помисли.
  • Божков: Насъсквам хората, те ше извадят и ше пуснат.
  • Мъж: Мхм. Ами.
  • Божков: Вече няма смисъл. Ce'a тря'а да имам координация и
  • Мъж: Добре.
  • Божков: координирани действия.
  • Мъж: Добре. Е, ми, квото можеш, ти ше действаш от там, ние от тук.
  • Божков: Е, ми, малко съм дистанционно далеч, така че разчитам на хора като тебе.
  • Мъж: Е, ми, добре. Ти знаеш, че, ъ, на мен винаги мо'е се разчита. Познаваме се отдавна и знаеш, че съм твърдо, твърдо зад теб.
  • Божков: Аз съм сигурен, че е твърдо, и че ти се удава също съм сигурен.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Мойра написа:

Ето го докладът.

https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/rule_of_law_2020_country_reports_2_web.pdf

Не знам, къде е спойлера иначе щях да го постна тук. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Мойра написа:

Ами да - върви и то в правилна посока! Докладите си ги чететте на поредния конгрес

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, J.P. Montoya написа:

Ами да - върви и то в правилна посока! Докладите си ги чететте на поредния конгрес

Do you speak english?About about.

Заради това Борисов не разбра. Само това знае на английски. Конграчулейшън и край.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, acnekt написа:

Do you speak english?About about.

Заради това Борисов не разбра. Само това знае на английски. Конграчулейшън и край.

Какво е разбрал е едно, дали го интересува - това е друга бира

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, J.P. Montoya написа:

Какво е разбрал е едно, дали го интересува - това е друга бира

Ти си за самолично управление, това което е в Северна Корея?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откъде ги намира боко тези тъпи женици, за да ги направи министри? :speak:

Според правосъдния министър ЕК приветства борбата с корупцията

spacer.png

Десислава Ахладова

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, acnekt написа:

Ти си за самолично управление, това което е в Северна Корея?

Да! Не може всеки да дава акъл

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, J.P. Montoya написа:

Да! Не може всеки да дава акъл

Човек живял в САЩ, мечтае за СССР.  И живее в бивша съветска губерния България, която иска да бъде като Северна Корея с един вожд Борисов. Тогава за какво сме влезли в ЕС, НАТО?😳👀

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване