Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

149 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      87
    • Парламентарна република
      62

Препоръчан отговор

преди 1 минута, FusE написа:

Не сменям с нещо което не знам дали ще е по добро. Ще гласувам за този който заяви в програмата си бъдещо развитие икономическо и повишаване благосъстоянието на хората с план за това. 

И това не е гаранция. Досега е показано само едно....обърнал се Илия и все в тия. Виж колко правителства ви обещаваха благоденствие  и все сте начело по бедност в Европа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 61,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• АСПЕКТ

3683

• miro20

5013

• Мойра

4976

• Без умствен капацитет

7863

преди 3 минути, FusE написа:

Не сменям с нещо което не знам дали ще е по добро. Ще гласувам за този който заяви в програмата си бъдещо развитие икономическо и повишаване благосъстоянието на хората с план за това. 

Боко най-успешно лъже гласувай си за него!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, valkiria1 написа:

В САЩ няма осигуряване в който смисъл  европейците и в частност българите разбират това. 

Да знам това, осигуровката е лична, а не солидарна. 

преди 4 минути, valkiria1 написа:

Докато в България да наливате пари в една обща каса ,която при това работи не в интерес на човека ми се струва лудост да не кажа друга дума.

Така е, но в България ако не бъде солидарна ще изпаднат голяма част от хората в ситуация че няма да могат да ползват здравни услуги, всъщност и да се осигуряваш пак плащаш за голяма част от здравните услуги, но е друга тема това. Голяма част от малцинствата не рабитят, не се осигуряват и при една система на лична осигурителна сметка, а не солидарна обща сметка те ще бъдат пряко засегнати от това. В САЩ също има такива които нямат здравна сметка и нямат достъп до здравни услуги, не знам как са нещата със социалната политика и дали не им се определя някакъв пакет които могат да ползват. За България е по добре солидарна система, по добра е за всички бедни държави. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, lsmurf написа:

Не знам защо мислиш че е тъпня. Мен специално винаги ме е дразнело че се дават добавки за деца като социални помощи. Ще получават само най бедните. Та останалите деца не са ли бъдещи граждани на тази държава за които тя трябва да полага съответните грижи. Ще даваме само на чадата на гетото другите да знаят че не са им равностойни. Ами щом не са им равнопоставени те си вземат багажа и отиват в държави където хората са равнопоставени. И сега какво няма добри кадри щото бягат. Ами те не бягат просто отношението към тях ги гони от тук. Така че твърде закъсня подобна реформа но е стъпка в правилната посока.

Не съм видял законът да е стъпвал в ромските махали. Там не важат законите на Републиката, както е при Борисов и компания.

Само определени хора усещат тежестта на закона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, valkiria1 написа:

Теб не те ли интересува въпроса, когато чуеш,че някой държавник си дарява заплатата за някаква кауза , от какво живее и с какво издържа нуждите на семейството си ?

Почтеният държавник живее и издържа семейството си с неголемите си спестявания, както правят и обикновените хора, които по-често правят дарения от държавниците и олигарсите.

Непочтените държавници обикновено не правят дарения, независимо милионите си, придобити по престъпен начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Мойра написа:

Наистина нямат намерение да се махат, затова ние трябва да ги махнем, независимо по какъв начин.

Не вярвам...Българина е страхлив, всеки се плаши за работното си място, и имат право, особено по малки селища където се познават и един командва и знае кой какво прави...А друга част от хората им е добре защото са скалъпили по някоя фирма обикновено незаконно (знам защото това ми е работата) и викат за Боко защото ако се махне той, може да е края на много фирми и фирмички, изникнали обикновенно на база на парични спекулации...Населението в България е и сравнително старо +50 +60 и на никой не му се занимава или го е страх от репресии...Жалко е но е така.На страна, че има хора дето за 50 лева ще те направят цар!

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, valkiria1 написа:

И това не е гаранция. Досега е показано само едно....обърнал се Илия и все в тия. 

Не е гаранция, но е нещо за което да се хвана като надежда.

преди 11 минути, valkiria1 написа:

Виж колко правителства ви обещаваха благоденствие  и все сте начело по бедност в Европа.

О това състояние ще продължи още дълги години (лично мнение) не съм аз единствен който иска да чува и прочита в програмите на ПП план за кое, как и защо ще се случва, не съм единствен който не вярва на думи без съдържание и конкретика. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, barbuncela написа:

.Българина е страхлив, всеки се плаши за работното си място,

от този факт се възползват управляващите, които и да са те

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Мойра написа:

Боко най-успешно лъже гласувай си за него!

От програмата им не успявам да намеря нещо което са излъгали, ако има такова дай го в темата. Не твърдя, че е достатъчно, очевидно не е, но не намирам и лъжа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, barbuncela написа:

Не вярвам...Българина е страхлив, всеки се плаши за работното си място, и имат право, особено по малки селища където се познават и един командва и знае кой какво прави...А друга част от хората им е добре защото са скалъпили по някоя фирма обикновено незаконно (знам защото това ми е работата) и викат за Боко защото ако се махне той, може да е края на много фирми и фирмички, изникнали обикновенно на база на парични спекулации...Населението в България е и сравнително старо +50 +60 и на никой не му се занимава или го е страх от репресии...Жалко е но е така.

Права си, но ако сега не направим нещо за себе си и България сме обречени.

Млади и стари, граждани и селяни, българи, турци, цигани и др. етноси, независимо от партийните си пристрастия трябва да обединим усилията си и изхвърлим престъпниците от властта.

Няма друг начин за спасение!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, дpъндю написа:

от този факт се възползват управляващите, които и да са те

Да, но е факт! Освен (не дай боже)ако опре ножа в кокала, да няма с какво да нахраня детето си, е тогава тръгвам без да мисля!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, acnekt написа:

Не съм видял законът да е стъпвал в ромските махали. Там не важат законите на Републиката, както е при Борисов и компания.

Само определени хора усещат тежестта на закона.

Така е обаче не разбрах защо  си на мнение че ромчетата някои от които живеят в палати въпреки че родителите им нямат ден трудов стаж трябва да получават детски а на децата на хората имащи малко по високи доходи защото се трудят здраво да не получават такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Мойра написа:

Права си, но ако сега не направим нещо за себе си и България сме обречени.

Прави се с хора Мойра...трябват хора...Площада опустява...хората са разочаровани, ако щеш от факта, че все са си те! Други няма! Стоят си удобно зад перденцето и гледат...Омраза цари между хората, ярост, между леви и десни и т.н. За най малкото нещо се бият на сериозно. Това направи Борисов и е в негова полза.

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, FusE написа:

Да знам това, осигуровката е лична, а не солидарна. 

Така е, но в България ако не бъде солидарна ще изпаднат голяма част от хората в ситуация че няма да могат да ползват здравни услуги, всъщност и да се осигуряваш пак плащаш за голяма част от здравните услуги, но е друга тема това. Голяма част от малцинствата не рабитят, не се осигуряват и при една система на лична осигурителна сметка, а не солидарна обща сметка те ще бъдат пряко засегнати от това. В САЩ също има такива които нямат здравна сметка и нямат достъп до здравни услуги, не знам как са нещата със социалната политика и дали не им се определя някакъв пакет които могат да ползват. За България е по добре солидарна система, по добра е за всички бедни държави. 

Не си мисли,че някой в САЩ оставя хората ,които не могат да плащат здравни осигуровки да мрат. Това са някакви фантазии на болни конспираторски мозъци. Има социални категории за които държавата плаща осигуровки-това са старите хора над определена възраст , инвалидите, ветераните, дори децата на емигрантите и пр..Все пак да не забравяме-държавата не е лечебно заведение, тя само разпределя и в известна степен защитава получаването на медицинска помощ. Не казвам,че всичко е пей сърце, като всяка човешка направа и тази има пропуски, но като цяло ние   получаваме това за което плащаме.

преди 15 минути, Мойра написа:

Непочтените държавници обикновено не правят дарения, независимо милионите си, придобити по престъпен начин.

Е как, и Борисов и Цветанов проглушиха ушите на хората с даряването на заплатите си. Затова пиша,без изобщо да взимам страната им .Затова и ти зададох въпроса, като имах предвид демагогията, която търпите и не задавате въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прави се с хора Мойра...трябват хора...Площада опустява...хората са разочаровани, ако щеш от факта, че все са си те! Други няма! Стоят си удобно зад перденцето и гледат...Омраза цари между хората, ярост, между леви и десни и т.н. За най малкото нещо се бият на сериозно. Това направи Борисов и е в негова полза.

Така е.

Борисов нарочно го направи, иска да "царува" до края си.

Дано все пак намерим сили да излезем масово и да преборим тази многоглава ламя, която е готова да погълне всички ни в бездънния си търбух.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, FusE написа:

Борисов потвърди важната новина за детските надбавки!

https://blitz.bg/ikonomika/borisov-potvrdi-vazhnata-novina-za-detskite-nadbavki-video_news773945.html

Значи тва няма да стане. Първо, щото го казва Борисов и второ- цитира го Блиц!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, lsmurf написа:

Така е обаче не разбрах защо  си на мнение че ромчетата някои от които живеят в палати въпреки че родителите им нямат ден трудов стаж трябва да получават детски а на децата на хората имащи малко по високи доходи защото се трудят здраво да не получават такива.

Защото децата са деца като всички други, тази добавка е тяхна, те нямат вина че родителите им не са осигурили възможността те да бъдат образовани в училище, а по този повод е нужна политика от държавата да бъдат накарани да се образоват. Със спиране на помощи не работи, видя се. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, FusE написа:

Защото децата са деца като всички други, тази добавка е тяхна, те нямат вина че родителите им не са осигурили възможността те да бъдат образовани в училище, а по този повод е нужна политика от държавата да бъдат накарани да се образоват. Със спиране на помощи не работи, видя се. 

Така е децата са деца А какво са виновни другите деца чиито родители се трудят доходите са им на светло и плащат данъци за тях . Трябва ли да се наказват подобни деца ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Мойра написа:

Така е.

Борисов нарочно го направи, иска да "царува" до края си.

Дано все пак намерим сили да излезем масово и да преборим тази многоглава ламя, която е готова да погълне всички ни в бездънния си търбух.

Дано...В началото на протестите вярвах. Но като гледам какви хора има...Не ги вълнува нищо, не ги интересува, загубвам вече вяра, че нещо ще се промени...Настрана вулгарността на всички членове на правителството, безочието, безхаберието и заявлението на Борисов: Няма да подам оставка защото мафията ми я иска...Какви ли не ни наричаха, тулупи, лош човешки материал, не помня всички епитети...Не знам....обезверена съм и аз...Дано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

някой да ми каже защо това е лошо

Борисов: От догодина всички деца ще получават детски надбавки

Цитат

За семейства с едно дете – 40 лв., за семейства с две деца – 90 лв., за семейства с три деца – 135 лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, lsmurf написа:

Така е децата са деца А какво са виновни другите деца чиито родители се трудят доходите са им на светло и плащат данъци за тях . Трябва ли да се наказват подобни деца ?

Не разбира се, затова написах че е нужна държавна политика за принуждаване да се образоват. Което ще рефлектира в бъдеще в социално отношение. Тоест това би била реална интеграция. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Без умствен капацитет написа:

Защото не е вярно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано...В началото на протестите вярвах. Но като гледам какви хора има...Не ги вълнува нищо, не ги интересува, загубвам вече вяра, че нещо ще се промени...Настрана вулгарността на всички членове на правителството, безочието, безхаберието и заявлението на Борисов: Няма да подам оставка защото мафията ми я иска...Какви ли не ни наричаха, тулупи, лош човешки материал, не помня всички епитети...Не знам....обезверена съм и аз...Дано.

нали бях трол и Европа мразеше Борисове и му биеха шамари - май на протестиращите Европа ги нарита вчера :lol6:

току-що, Belhor написа:

Защото не е вярно.

а как е според теб -

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

нали бях трол и Европа мразеше Борисове и му биеха шамари - май на протестиращите Европа ги нарита вчера :lol6:

Казаха им как стоят нещата в демократичните държави, нима някой очакваше друго. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване