Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

56 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      39
    • Парламентарна република
      17

Препоръчан отговор

СИСТЕМАТА НА ГЕРБ УБИВА ГОДИШНО 46 200 БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ

Според данните на Евростат за 2016 г. 42% от смъртните случаи в България е можело да бъдат предотвратени – както с по-качествени медицински грижи, така и с по-ефективна здравна система изобщо.

Това фактически означава, че крадливата гербаджийската система на здравеопазване годишно умъртвява точно 46 200 души. 

Затова се качихме от 19-то място през 2009 год., когато ГЕРБ взе властта, на 1-во място в света през 2017 год. по смъртност на населението, годишно 16,6 промила. Ние сме световен шампион сред всичките 230 страни по смъртност на населението, както и по намаляването и изчезването му.

Не се чудете на демографската катастрофа, братя! ГЕРБ работи за нея!

акад. Петър Иванов

d070011896e443d4ba3dc08453207066.jpg

ТОЯ НА СНИМКАТА И ДА СЕ БИЕ ПО КУХАТА ТИКВА НЯМА ДА МУ ДОЙДЕ АКЪЛЪТ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Почти човешки изглежда това последното, има някаква надежда след 30-40 години да е въведено на достатъчно места, не на едно едничко, като за снимка да има. :)

Нещо е почнала да ръждясва "вишката" на камерата. Да вземе някой да се погрижи, редовно да я боядисва ли нещо?

такива има на доста места

IMG-20180825-182917.jpg IMG-20180825-173128.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, nikssi написа:

Плевнята! Заставам с името си зад F16

То пък едно име...

Тоя за какъв се мисли? Някой чуди ли се още защо беше тоя маскарад с комисиите относно грипените?  

Това не знам как се нарича, може би висша форма на лобизъм!

Само да попитам Плевналиев какво разбира от самолети?

Може би е пилот, може би е авиоконструктор?

Защо не остави хората, които разбират от самолети, спокойно и необезпокоявани от бивши президенти, да изберат най-доброто за България?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

Защо не остави хората, които разбират от самолети, спокойно и необезпокоявани от бивши президенти, да изберат най-доброто за България?

Защото хората, които разбират от самолети, не разбират от далавера, пък без далавера какви самолети - айде де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, M.Николов написа:

Само да попитам Плевналиев какво разбира от самолети?

Може би е пилот, може би е авиоконструктор?

Ами виж тогавашния военен летец Радев преди да стане партиен решетников пРезидент  -  Той бе за Ф-16.

Сле дкато стана пРезидент, почна да лобира за Грипени. :)

Що така а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми попитай го, но не знам дали усещаш, че има една съществена разлика с Плевналиев, Радев е бил не само пилот(при това признат за ас), но и командир на Военновъздушни сили на България!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, M.Николов написа:

Точно. Казано по-български висша форма да крадене! Значи направиха една комисийка заради тия грипени, похарчиха маса пари за дрън дрън и после пак...отделно кухата кратуна отиде и за това явно в щатите да уговорят рушфетите. 

Тоя бивш президент медиите какво все го канят или той се натиска да дава акъли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Плевнята! Заставам с името си зад F16"

Плевнята ????   Тоя па какъв беше, че нещо не се сещам???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Black Power написа:

"Плевнята! Заставам с името си зад F16"

Плевнята ????   Тоя па какъв беше, че нещо не се сещам???

Жената на Деси Банова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, M.Николов написа:

Ми попитай го, но не знам дали усещаш, че има една съществена разлика с Плевналиев, Радев е бил не само пилот(при това признат за ас), но и командир на Военновъздушни сили на България!

Е тъй де. Странно защо плюете Плевню, чието мнение съвпада изцяло с мнението на военния летец Радев, командир на ВВС на България.

Някаква шизофрения ви е налегнала... или просто сте като вятърни петлета... - накъдето ви духне червения вятър, натам гледате, и натам плюете :)

Забавни сте. няма спор.

Но по далеч от краката си не виждате. Отделно че както в момента, и паметта ви е доста къса .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Е тъй де. Странно защо плюете Плевню, чието мнение съвпада изцяло с мнението на военния летец Радев, командир на ВВС на България.

Не съвпада бе, Мирко!

Пак се опитваш да ни заблудиш!

Когато Радев е дал препоръка за Ф-16 това е било за конкретна оферта!

Дори не зная тогава "Грипен" дали са участвали с оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато в България ще видим 7 процента ДДС на храните, книги, учебници, вестници....  0 процента ДДС на лекарствата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

Когато в България ще видим 7 процента ДДС на храните, книги, учебници, вестници....  0 процента ДДС на лекарствата?

Когато бившето президент стане мъж, а не кучка на сороска каишка..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си спомняте добре през 2014 година бе направено опит, но ХАЗАРТА спечели, ако не се лъжа Кадиев https://bg.wikipedia.org/wiki/Георги_Кадиев. За държавате бе по=важно търкането на билетчетата. Атака внесе предложение, но... без успех.

http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/14793

http://parliament.bg/bills/42/454-01-26.pdf

http://parliament.bg/bills/42/454-01-4.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, M.Николов написа:

Не съвпада бе, Мирко!

Пак се опитваш да ни заблудиш!

Когато Радев е дал препоръка за Ф-16 това е било за конкретна оферта! 

Дори не зная тогава "Грипен" дали са участвали с оферта.

Айде пак се гърчим .... Дори когато ви навра и "припомня" позицията на пРезидента, тогава в качеството си на военен експерт.

https://www.24chasa.bg/novini/article/6194234

https://terminal3.bg/predi-rumen-radev-e-predpochital-f-16-a-dnes-zashhitava-gripen/

Цитат

“Пакетът на F-16 МЛУ освен девет самолета с напълно отремонтирани двигатели съдържа и всичко необходимо за използване на машините: последно поколение въоръжение “въздух-въздух” и “въздух-повърхност”, контейнери и нашлемни системи за обмен на видеоинформация в реално време, тренажори за летците и инженерите, системи за планиране и разбор на полетите, модерно оборудване за обслужване и ремонт, резервни двигатели и обучение. Цената на този пакет е чувствително по-ниска от другите предложения.”
Видно от казаното тогава, Румен Радев посочва множество от положителните страни на F-16, като критикува и двете алтернативни опции.

Предпочитанието към Ф-16 преди се потвържава и от твърденията на бившия военен министър Валентин Радев, който в интервю за “24 часа” заявява: “Тогава командир на ВВС беше ген. м-р Румен Радев и той ни препоръча Ф-16 като най-добър вариант за нуждите на България.”

Само няколко години по-късно, вече като президент, Румен Радев защити избора на шведския “Грипен” за нов многоцелеви изтребител, който одобри излъченото от него служебно правителство. Оттогава насетне той открито води кампания за изтребителите, дори след като бившият военен министър Бойко Ноев обяви, че моделът самолети „Грипен”, който България е избрала, вече няма да се произвежда и решението е опорочено.

Радев бързо отново защити избора на Грипен с думите: „Това не са кренвирши, за да бъдат така произвеждани и да се спират. Те се произвеждат по поръчка”.

Също така напомняме, че в интервюто си за bTV от 9 юни 2017 г. Румен Радев обвини всички, които защитават предимвствата на Ф-16, че са “лобисти”. Оказа се, че самият Румен Радев е защитавал тези качества, и то пред медии и министри, което обикновенно е дефиницията на лобизъм.

Айде плюйте го де ?

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе, смешко, казах ти дал си е мнението за конкретна оферта, която е била много добра за времето си.Но тази оферта отдавна не е актуална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами смятай.. тогава е предпочел дори употребявани Ф 16 с отремонтирани двигатели заради качествата им.

А сега говорим за нови , нали ?

Какво повече... :)

"смешко" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми съотношение цена-качество!

Намери тогавашните оферти и ще видиш, че наистина офертата за употребявани ф-16 тогава е била най-добра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То щото от Ф16 до Ф16 разлика няма никаква - и цените все едни и същи. Мирчо тролчето, дето собствените си линкове не чете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е само това. Има оперативна съвместимост, експлоатационна поддръжка и какво ли още не. .... ама както и да е. Не ми се спори, особенно че има доста инфо по въпроса.

Радев , като командир на ВВС е имал впредвид именно всички тези параметри.

Сега защо е за "бутиковия"  Грипен, идея си нямам.

Накрая ще се получи че .. докато спорим за Ф 16 и Грипени, агент Каракачанов ще удължи с няколко години и с няколкостотин милиона поддръжката на СУ :) :) :)

На които дори не знам дали има въведена система свой-чужд с натовските. Последно знам че нямаше.

А уж сме в НАТО.

затова иняма да имаме нито летателни чсове, нито мисии.

Но таквиа като теб ще изтъкват пак  "цената" ... 

Е.. Ще видим. Дано разума и експертите надделеят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Но таквиа като теб ще изтъкват пак  "цената" ... 

Остави такива като мен, аз написах по-горе кой трябва да реши кое е най-добро за страната, но това определено не е Плевналиев!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Па чети си линковете бре Мирчо, там е написано в прав текст, че още 2012г. са отказани пет от шест оферти за Ф16 - кое, как и защо са ни информирали хората, ама ти нали си си бай ганьо, едно си знаеш, едно си плещиш: щом е мерцедес. значи е най- доброто. 

п.п. и ако Радев не е експерт по военни самолети, то не знам кой тогава - жената на Десито може би. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, M.Николов написа:

Остави такива като мен, аз написах по-горе кой трябва да реши кое е най-добро за страната, но това определено не е Плевналиев!

И аз  се позовах на експерта, на командира на нашите ВВС - Румен Радев.

Какво от казаното за ... възможностите за екипировка на въоръжение, на подръжка, на комуникация, на оперативни функции и т.н. което казва и Плевнелиев, е в противоречие с казваното от Радев ТОГАВА ??

- Нищо .

Ей на - и Румъния акцентира на Ф-16 и ще закупи още

https://news.bg/world/rumaniya-kupuva-oshte-pet-iztrebitelya-f-16-ot-portugaliya.html

Гърция също

https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/04/28/3170854_gurciia_shte_modernizira_svoite_f-16_do_posledniia/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, много просто може в новите оферти "Грипен" да покриват всички тези условия на по-добра цена от тази за Ф-16.:D

А като имаш предвид, че за предишните оферти ставаше на въпрос само за втора употреба ф-16, мисля е ясно?

Сега, за новите оферти ще разберем, когато станат известни параметрите, коя е най-изгодна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...