Премини към съдържанието
Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

48 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      34
    • Парламентарна република
      14

Препоръчан отговор

Всичко е възможно с такива "работни" депутати!

https://www.24chasa.bg/novini/article/7444928

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, NIKISHARK написа:

Ами...за частната инициатива...имаше и тогава

Ко каза ко ???

преди 9 часа, NIKISHARK написа:

И да поразсъждаваме, кога обикновените хора имаха по-голяма сигурност-преди 30-години или сега? Колко ,според теб ,по онова време са загубили всичко(къща,кола..) защото са останали без работа(защото си спомням,че ако те хванат ,че не работиш дуп.е да ти е яко) и колко са сега такива-загубили всичко...къде заради кредити,заради фалити и фалирали фирми,заради редовно неизплатени заплати....?

Хубаво е да се разсъждава, но нека да е от по високо.

"на дребно" всичко изглеждаше от сигурно по сигурно.

Сега например, изключи си телевизора, не излизай от дома си, а който те посещава да ти пее изолирани балалайки колко е светъл, цветущ, безгрижен живота, без да ти казва че за да ти осигури "безгрижието " , е взел кредити и затъва ли затъва....

Това бе именно ситуацията  "тогава" .

Втората част на казаното - а защо сме на това състояние в момента ? Хайде да изчистим тази аксиома / основа , след което да почнем разсъждения колко е зла или добра демокрацията, кой какво е крал, управлявал добре или зле след фалита на соца.

Но без тази база, от която да няма спорове , няма как да се върви напред.

И точно тук е проблема. Никой цоциалист не може и не иска  да приеме фАКТА че соца фалира. За вас ситуацията е детинско проста - "живеехме си супер, държавата процъфтяваше, но дойде злата демокрация и ОНИЯ /кои са тия онея никой обаче не казва/  окрадоха  и съсипаха нас и държавата" .

Няма как да стане  без един обществен консенсус че това мислене е пълна заблуда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам много внимателно да прочетеш ,ама внимателно това и от по-високо..

Капитализъм по Сорос:

Имате 2 крави. Продавате 3 крави на дъщерна компания в Корея, използвайки кредит от брюкселска банка, взет на името на тъща ви. После купувате обратно вече 4 крави с помощта на американски посредник, който оформя на ваше име дарение, за да не плащате данък за 5 крави. Евросубсидиите, които вземате за млякото от 6 крави, инвестирате в корейска дъщерна компания; в годишния отчет пишете, че имате 8 крави, а когато в хода на одиторската проверка се изясни, че нищо не разбирате от крави, вдигате ръце и се кълнете в господ, че не знаете защо оборът ви е празен!

Класически капитализъм:

Имате 2 крави. Продавате едната и купувате бик. Стадото ви се множи, а икономиката расте. Продавате стадото и със спечелените пари излизате в пенсия.

Капитализъм по американски:

Имате 2 крави. Продавате едната и принуждавате втората да увеличи производството на мляко 4 пъти. След това наемате консултант да изясни защо кравата е умряла.

Можеш ли да познаеш ние по кой капитализъм сме!?

Прилики и разлики между соца и капитализма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, NIKISHARK написа:

Искам много внимателно да прочетеш ,ама внимателно това и от по-високо..

Не видях да коментираш базиса на проблема.

Конкретно за България  ,ако щеш и бившия СИВ

Сравни не социализма и капитализма, а страните от бившия СИВ.

За статията на професора Банчо мога по всеки един пункт да коментирам, но май няма смисъл... да ми сравнява "чуваемост"  на запада с разпространението на вицове за бай Тошо, породено от контрола на службите, цензурата и т.н. е.. не само наивно но и смешно :)

За сравнението пък 5 лв застраховка на кола при соца и 170 лв сега... също е наивно детинско.

и т.н.

Както и да е. да те върна на аксиомата за която говоря. Защо , образно казано, едно дете отказва да повярва че родителите му са осигурявали цветущо детство и безгрижие, благодарение на заеми и фалити ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

СИВ, МИВ, докато хора, като инженерът без нито един пост в техническите раздели, ни занимават с глупости, турският посланик апелира турският език да стане официален, а в учебниците се изучава, че по време на турското робство майките доброволно са предавали момчетата си за еничари, защото така им осигурявали просперитет, а и имали много деца и без това.

Съвременните еничари са нещо страшно. 

Редактирано от Тoни (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не аз бях тръгнал в посока СИВ МИВ, а другаря ти "рибаамацаца" . Ама нещо не го споменаваш :)

преди 8 минути, Тoни написа:

турският посланик апелира турският език да стане официален, а в учебниците се изучава, че по време на турското робство майките доброволно са предавали момчетата си за еничари, защото така им осигурявали просперитет, а и имали много деца и без това. 

Относно това, изказването е скандално, но и доста преиначено в твоите уста. Това което чета е :

Цитат

посланикът на Република Турция в Република България ще бъде извикан в МВнР в понеделник, за да даде обяснение за думите си от днес, с които призовава българската държава да насърчи изучаването на турския език като чужд език.

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/05/11/3537760_ministur_zaharieva_shte_izvika_poslanika_na_turciia_za/

преди 9 минути, Тoни написа:

Да,  днес им викат фейкомети. Които с голям кеф копират и преиначават новините заради  някаква собствена възмездна или безвъзмездна изгода , като теб.

Ще си позволя и една скоба да сложа в тази турска провокация

Я да ви видя защо толкова се възмущавате че например Украйна иска на цялата си територия  официален език да е украинския, без да забранява или пречи на други регионални езици, разбира се ?

Ми възмутете се и сега че българската държава иска на нейна територия официален език да си е българския ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ся, ще учим ли турски или тая тема не е интересна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В новината и изявлението на Външно ясно ти го казват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.24chasa.bg/novini/article/7447659

Ха-ха, тези още малко и ще изкарат, че те са сменили политическия строй в България.:speak:

Да не говорим, че действията им въобще не бяха мирни, помним гара Буново и другите атентати!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, M.Николов написа:

https://www.24chasa.bg/novini/article/7447659

Ха-ха, тези още малко и ще изкарат, че те са сменили политическия строй в България.:speak:

Да не говорим, че действията им въобще не бяха мирни, помним гара Буново и другите атентати!

Така се променя историята. С много лъжи. Какво стана с Местан - него никой не го коментира тука , пък затри невинно дете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно. Ако бе нещо друго , можеше да се спекулира че и да се скалъпват дела, но тук ламарините не лъжат. В тази сфера експертизите са доста точни и недвусмислени.

Сигурен съм и удара ще се изясни , и скоростта, и всичко по секунди , от там и вината на кого е.

Да, другаря турчин Зидаров , по известен като агент "Павел" , и на мен не ми е приятен, но в едно съм сигурен че такива катастрофи никой не ги желае, и преди да плюем тоя или оня, плюйте първо през рамо на вас да не ви се случи нещо подобно . "войната по пътищата" си върви, ежегодната статистика е жестоко реална, и няма застраховани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Юлиан Вучков: Бойко Борисов е виновен и ще понесе отговорност за трагичното състояние на България

Юлиан Вучков: Бойко Борисов води безплодна вътрешна и външна политика

ИСТИННО!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, M.Николов написа:

Не помня да съм те питал нещо!:hush:

image.png.6885227685be9ed8085301d9d9422fef.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе вярно този мъж вади далавери в енергетиката.

http://gikotev.blog.bg/

преди 11 минути, miro20 написа:

image.png.6885227685be9ed8085301d9d9422fef.png

Винаги съм се чудил на какво приличаш, сега вече знам.:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами чуди се. Като не знаеш какво е мемове :rabbit:

Аз пък вече истински се учудвам че не един а няколко пъти задаваш един и и същ тъп въпрос .

Или си се объркал с блог, собствен сайт, и подобни, но би трябвало да знаеш че никой поне тук, не пита за разрешение за оговор.

Дори и тук в този раздел можеш да си пускаш каквото искаш и няма да имаш удоволствието да ти оговаря който и да е :)

До тогава се съобразявай с правилата, както всеки друг коректен участник . Капиш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бай Мирчо, я си направи едно селфи и качи снимката да видим как изглежда на живо герберски трол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам линк, но последния път път ме баннаха от Калдата, понеже антивирусните засичали този линк като зловреден и има проблеми за сайта. Иначе бих му показал физиономията. Прилича малко на педофил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, gagodrago написа:

Бай Мирчо, я си направи едно селфи и качи снимката да видим как изглежда на живо герберски трол.

Това на аватара му, със забрадката, не е ли той? :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Ами чуди се. Като не знаеш какво е мемове :rabbit:

Аз пък вече истински се учудвам че не един а няколко пъти задаваш един и и същ тъп въпрос .

Или си се объркал с блог, собствен сайт, и подобни, но би трябвало да знаеш че никой поне тук, не пита за разрешение за оговор.

Дори и тук в този раздел можеш да си пускаш каквото искаш и няма да имаш удоволствието да ти оговаря който и да е :)

До тогава се съобразявай с правилата, както всеки друг коректен участник . Капиш ?

Не помня да съм те питал нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 49 минути, M.Николов написа:

Не помня да съм те питал нещо!

преди 5 часа, M.Николов написа:

Не помня да съм те питал нещо!:hush:

Ахааа.. тролиш си :)

Не че нещо ...

1.1 Форумът на kaldata.com има за цел да предоставя възможност на всеки да сподели своите мисли и опит, както и да общува с останалите потребители – информацията трябва да е за всички и всички са добре дошли да я споделят

За останалите ми верни фенове, виждам пак пропускате хапчета , пак едни и същи фобии и заяжданици .

Нали си знаете мястото за реване :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто ти обръщам внимание да не ми отговаряш персонално без да съм те питал нещо!

По темата:

https://news.bg/your-voice/turtsiya-e-kato-prirodno-yavlenie-no-problemat-e-v-balgariya.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Не, просто ти обръщам внимание да не ми отговаряш персонално без да съм те питал нещо! 

Не помня да съм ти искал мнението какво да отговарям или не   :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване