Премини към съдържанието
Мойра

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

49 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      34
    • Парламентарна република
      15

Препоръчан отговор

Няма какво да мисля - аз да не съм от София, че да не виждам и да не знам. Да тръгнали по всите околни села да ти снимам колко хора гледат животни? Свърши се вече с това - отдавна. Сега или ставаш производител, или въобще не се занимаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вапцахме я! Борисов яхна влак!

Цитат

"Влади, ние колко нови влака ще закупим?", отправи въпрос към Горанов Борисов. "Рано е да се каже. Нали знаеш Бойко Борисов колко лицеви опори ще направи?", отговори му с въпрос финансовият министър. "Колко?", поинтересува се министър-председателят. "Всичките", отговори му Владислав Горанов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, sound написа:

Няма какво да мисля - аз да не съм от София, че да не виждам и да не знам. Да тръгнали по всите околни села да ти снимам колко хора гледат животни? Свърши се вече с това - отдавна. Сега или ставаш производител, или въобще не се занимаваш.

Ами аз имам някакви животни и познавам хора, които гледат - от които вземам мляко и т.н. И те ще попаднат под ударите. То дори не е нужно да имаш повече от 1 крава, за да те гонят за някакви субективни изисквания, за които никой не им дава право да ти се месят (като това как си съхраняваш сеното, как си се оградил и прочие там от изредените - хората не са идиоти, но онези инспектори ще бъдат нагли и ще гледат буквата на "закона").

В тази връзка, един човек разправяше, че в Габрово имало някакъв протест срещу стратегията за детето и казваше, че всички, които участвали активно в протеста после социалните ги погнали. На някакво семейство с четири деца от някакво околно село ги задължили да си поставят външна изолация на къщата и им взели децата, докато не го сторели (предполагам става въпрос за боклучавия стиропор на Монсанто). Хората взели кредит за ремонта, защото не можели да си го позволят. След това им върнали децата (още не сме ги стигнали норвежците). За това говорим! Същата тази власт и "антикорупционни мерки" по мутренски. Същото ще го правят и на хората за оборите и кошарите и кокошарниците. Това и турците не са си го позволявали. Но предателите са по-зле от османските турци! Днес ще искат стиропор, утре ще искат да имате по-голяма къща отколкото имате, или да им купувате Кока-Кола понеже била "тяхно право" или нещо друго, и ако не го направите - сатър! Невъобразимо е докъде може да стигне човешкото падение.

Същевременно хората купуват скъпи и прескъпи дърва, а горите ни са пълни с паднали дървета и клонаци, които ти препречват пътя да не можеш да минеш и загрозяват гледката, но е забранено да ги прибереш или разчистиш. Говорим за сухи, а често и гнили такива. Това е позорно. В Швеция, например, горите са като парк. Вече и за събиране на шишарки ни глобяват. Сакън някой да си помисли да вземе нещо от националния/общия ресурс, който е делегиран на/заграбен от властта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 часа, Lumberman написа:

В тази връзка, един човек разправяше, че в Габрово имало някакъв протест срещу стратегията за детето и казваше, че всички, които участвали активно в протеста после социалните ги погнали. На някакво семейство с четири деца от някакво околно село ги задължили да си поставят външна изолация на къщата и им взели децата

И по страшни истории сме чували. Губиш тренинг и въображение. :giggle1:

пп

И нещо което няма да се хареса на някои

https://m.24chasa.bg/novini/article/7501946?fbclid=IwAR2DI4PJ54dQuTQgNzABfpsHJ9SWIJPdU41km2IeX8vVzL4Mtq9uqfmsKiU

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Lumberman написа:

преди 13 часа, nikssi написа:

да ви питам какво мислите за намаляване на партийните субсидии на 1 лев на глас

и каква е логиката БСП да са против, а ДПС да е 0 лв. при положение че като бяха на власт казаха че ще е 11 лв а не 0лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ГЕРБ удобно едва сега се стиха за референдума по въпроса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, miro20 написа:

Тука оставете колко е страшна, важното е, че историята е истинска. И тези истории ще зачестяват, и това вече е страшно. И хората ще почнат да си крият децата, както са ги крили по време на събирането на еничари. Само че те децата вече са в устата лапите на вълка... контролираните от МОН държавни училища. Лека-полека ще разкарат по-старите и утвърдени учители - дали в пенсия, или по морални или идеологически причини ще се махнат - и ще си създадат кадри. Кеф ви от Нов Български, може и от Пернишкия университет на Борисов - кадрите излизат на конвейер, за чудо и приказ. И докато разни подчовеци като оня със забрадката и техните приятели в медийните среди се опитват да ни приспят вниманието за тези безчинства, обръчът се затяга.  Връщаме се към тоталитарна власт като по времето на соца, към власт на най-ниската и долна обществена прослойка. Добре, че са ЕС малко да им вдигнат имиджа, и да ни накарат да повярваме, че тия 9% народна подкрепа на евровота са много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, DarkEdge написа:

А ГЕРБ удобно едва сега се стиха за референдума по въпроса.

по добре късно отколкото никога, а и БСП  и ДПС какво ги е страх, нали и ГЕРБ ще получава по лев

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Lumberman написа:

важното е, че историята е истинска.

Е точно тук нещо ме гложди... :questions:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, miro20 написа:

пп

И нещо което няма да се хареса на някои

https://m.24chasa.bg/novini/article/7501946?fbclid=IwAR2DI4PJ54dQuTQgNzABfpsHJ9SWIJPdU41km2IeX8vVzL4Mtq9uqfmsKiU

Дам, изнасяме за да печелим и да си купуваме това което ЕССР изхвърля като отпадъци. А именно употребявани автомобили. Последната година улицата ми се напълни с трошки, пък и целият град. Щото има мааалко повече пари от преди. Не стигат както и преди за това кола, но за трошки са достатъчно. Единственото предимство е, че тия нововнесените и купени трошки не са на 20+ години, а се въртят на около 8-12 годишни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, sliderum написа:

А именно употребявани автомобили. Последната година улицата ми се напълни с трошки, пък и целият град. Щото има мааалко повече пари от преди.

значи все пак има пари да купува, макар и стари

или искаш да кажеш че преди пак е имало толкова коли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Без умствен капацитет написа:

значи все пак има пари да купува, макар и стари

или искаш да кажеш че преди пак е имало толкова коли

Ако имаше капацитета да ме разбереш, щеше да си заслужава мъките. Не смятам повече да повтарям за фенционално-неграмотните.

Ще пазим и Македония с новите F-16, защото не можели да завиват близо 

Още доказателства, че само добавянето на нова електроника в летящите, ако летят де и докато летят стари корита от ФАЩ, не е достатъчно да им убере недостатъците в авиониката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

Дам, изнасяме за да печелим и да си купуваме това което ЕССР изхвърля като отпадъци.

Мдааам гроздето винаги е кисело :) :)  Иначе не мисля че обема е толкова голям или перо в този внос и износ с ЕС.

По последни данни регистрациите в КАТ са около 200-300 хил годишно. Ако ги броим повечето стари трошки внос, предполагам влизат едни 500 млн лв.

На фона на 18 млрд някак си ... не е фактор.

Измисли нещо друго за "злия ЕССР" :giggle1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, miro20 написа:

Мдааам гроздето винаги е кисело :) :)  Иначе не мисля че обема е толкова голям или перо в този внос и износ с ЕС.

По последни данни регистрациите в КАТ са около 200-300 хил годишно. Ако ги броим повечето стари трошки внос, предполагам влизат едни 500 млн лв.

На фона на 18 млрд някак си ... не е фактор.

Измисли нещо друго за "злия ЕССР" :giggle1:

Именно де, видя ли как позна, че и да има пари, за работниците са мноооого малка част от сумата, останалото е у чорбаджиите експлоататори, както винаги в прекалено голяма пропорция в тяхна полза, а за работниците само трохите. Пък и тия малко по-нови таратайки не са по-скъпи отколкото по-старите таралясници, по ред причини. ЕССР-ейците гледат да се отървават вече от колите на горива, поскъпнаха на запад екотаксите и ги шиткат по-евтино, отколкото коли на равностойна възраст се продаваха преди 15-20 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че и да има пари, за работниците са мноооого малка част от сумата, останалото е у чорбаджиите експлоататори, както винаги в прекалено голяма пропорция в тяхна полза, а за работниците само трохите.

image.png.98d669cce26f2c110236fdf11b2c9600.png

:laughing4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно де, видя ли как позна, че и да има пари, за работниците са мноооого малка част от сумата, останалото е у чорбаджиите експлоататори, както винаги в прекалено голяма пропорция в тяхна полза, а за работниците само трохите. Пък и тия малко по-нови таратайки не са по-скъпи отколкото по-старите таралясници, по ред причини. ЕССР-ейците гледат да се отървават вече от колите на горива, поскъпнаха на запад екотаксите и ги шиткат по-евтино, отколкото коли на равностойна възраст се продаваха преди 15-20 години.

• ако забранят и при нас старите коли, няма да се купуват стари, колите си имат еко класове

в Европа се забраняват старите и затова разкарват старите си таратайки

AtScale влага 25 млн. долара в българския си офис

Цитат

Световният лидер в управлението на Big Data AtScale обяви, че ще вложи 25 млн. евро в българския офис на компанията, който заработи през януари 2019 г. и продължава активно да набира хора. В края на 2018 г. компанията затвори преговори за финансиране с Morgan Stanley за 50 милиона долара, като половината от тази сума ще бъде инвестираната в София. Целта е до края на 2019 г. да бъдат наети 50 ИТ специалисти.

Вниманието на AtScale към България насочва Момчил Михайлов, който е българската следа в иновативната компания, вицепрезидент и генерален мениджър за Европа. „Тук сме, защото съм сигурен, че в България ще намерим изключителните IT специалисти, от които нашата революция има нужда. Това са кадри, които търсят не просто заетост със социални придобивки, а кариера. Не става дума за работа по различни проекти или аутсорсинг. Както екипът ни в САЩ, така и този в Сoфия, ще създава продукт без аналог в света“, обяснява Михайлов.

Bosch разширява офиса си в София с още 50 работни места

Цитат

Германската Bosch Software Innovations разширява офиса си в София. Дружеството развива голяма част от дейността си именно в България, като тук работят 170 IT специалиста, а в световен мащаб броят на служителите е около 600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търговско салдо със съседите и региона, в млн. лв., ЯНУАРИ - МАРТ 2019
Албания: 27,4
Босна и Херцеговина: 18,4
Гърция: 218,3
Македония: 86,1
Румъния: 32,5
Словения: -7,5
Сърбия: 36,8
Турция: -94.2
Хърватия: 34,4

Общо: 352,2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви кажа ли под секрет, що фашингтонските тролове ми затрупаха с манипулирани търгашески фалшименти и не отговарят на коментара, в който е новината с поредната велика мисъл на тиквата, а натискат в друга посока. Ми да не стане дискусия пак за това, как ние васалите  ще подарим едни пари на бедните ни господари - САЩ, които ще се отърват от още 8 боклука, вместо да им седят в самолетните гробища, за несметни пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само че Русия не видях да предлага нещо. Май не си видял в другата тема как Радев хвали САЩ, дори им награждава с най високото отличие в страната

Президентът Румен Радев удостои посланика на САЩ в България Ерик Рубин с орден „Стара планина“ първа степен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Без умствен капацитет написа:

само че Русия не видях да предлага нещо. Май не си видял в другата тема как Радев хвали САЩ, дори им награждава с най високото отличие в страната

Президентът Румен Радев удостои посланика на САЩ в България Ерик Рубин с орден „Стара планина“ първа степен

Радев си има протокол. Едва ли е действал по желание в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, sliderum написа:

Ако имаше капацитета да ме разбереш, щеше да си заслужава мъките. Не смятам повече да повтарям за фенционално-неграмотните.

Ще пазим и Македония с новите F-16, защото не можели да завиват близо 

Още доказателства, че само добавянето на нова електроника в летящите, ако летят де и докато летят стари корита от ФАЩ, не е достатъчно да им убере недостатъците в авиониката.

Заглавието на "статията" е потресаващо. Всеки един самолет, построен през последните 1000 години може да завива над България без да напуска въздушното ѝ пространство. Но, да простим на Бойко Борисов и да му честитим рождения ден. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A на 21:25 - това май е баш новината. Новата политическа двойка "Цветанов - Плевнелиев". Честито на печелившите!

Някой има много извратено чувство за хумор с тия двамата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честит ти 50-ти юбилей с ДДС. :)

ДДС-то да ти донесе 4-ка поне по политиката, че три е равновесно състояние, но четири ще направи устойчива системата на динамичните процеси в политиката.

Продължавай да гасиш пожара на бунта! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, A.com написа:

Заглавието на "статията" е потресаващо. Всеки един самолет, построен през последните 1000 години може да завива над България без да напуска въздушното ѝ пространство. Но, да простим на Бойко Борисов и да му честитим рождения ден. :)

Ма той се е смахнал бе. Да дава цяла камара милиарди за само  8 летящи корита. За тия пари, ако ще се прахосват, можеше тук в България да си направим цяла космическа програма и да настигнем и изпреварим Мъск в предлагането на космически услуги. Без майтап, предвид това какви са ни заплатите тук, програмата ще е еквивалент на похарчени от него 16+ милиарда долара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

похарчени от него 16+ милиарда долара

Имаме новина ли кво ?  Не съм чул ББ да е изхарчил толкова че и + , а и сената сложи таван от 1.6 млрд :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.