Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Каква форма на управление предпочитате  

110 гласували потребители

1. 1. Каква форма на управление предпочитате

• Президентска република
      71
    • Парламентарна република
      39

Препоръчан отговор

преди 2 часа, M.Николов написа:

Я, сподели този "екстракт Кока Кола" къде го продават, че искам да си купя малко?:biggrin:

А аз искам да видя и дънките с " маериканското знаме "....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 37k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Без умствен капацитет

4496

• miro20

3102

• Мойра

2743

• FusE

1932

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Поздрав за всички тролчета, ако не го разбирате не се притеснявайте просто такова ви е нивото. Сънят на великия диктатор *** – Генерале, ние повече не контролираме ситуацията! – Какво се е

Обездвиженият ”престъпник” Росен Миленов: Защо на 22.09.2020 г. трябва да сме всички на площада?

мутрите си правят сечено.....И кой точно управлява държавата..!?

Публикувани изображения

преди 23 часа, lsmurf написа:

Ужасно! Тези искат да ни спестят 2 милиарда които ще изхарчим единствено за да може Русия да заобиколи Украйна и да я постови на колене с наше съдействие. И как смеят американците да си кажат мнението за проект който е от полза на Русия ! Ами не са свикнали да козируват когато Путин даде заповед - това е цялата работа.

Знам, че малко бавно загряваш и за това ще ти го обясня по-просто за да схванеш.Първо, никакви 2 милиарда не могат да ни спестят поради простата причина, че новостроящият се газопровод ще се изплаща сам от транзитните такси за 10 години, тоест в него не се влагат предварително пари с изключение на първоначалните 300 милиона платени от държава, като вноска(гаранция) за започване на строежа, а след това цялата печалба ще остава за държавата.Второ, колкото проекта е от полза за Русия толкова е от полза и за България и за други страни от региона, ако не беше така никой нямаше да се натиска да се строи.И трето, честно да ти кажа никак, ама никак не ме интересува това, че ще заобиколи Украйна, интересува ме единствено това, че България вече ще плаща по-малко транзитни такси, а от тук и ще ползва по-евтин газ и същевременно ще продължи да получава транзитна такси за газа преминаващ през страната за други страни.Защо не плачеше до сега, че украинците ни деряха доволно за това, че газът за България преминаваше през тяхна територия?Знаеш ли, че за преминаването на около 90-100 милиарда куб/м газ през Украйна, тя получаваше над 2 милиарда долара само от транзит?Май си тръгнал на чужди гробища да плачеш.

И ето ти и мнението на една Австрия по въпроса с руските газопроводи, които заобикалят Украйна и възраженията на САЩ по въпроса.

Същото мнение се споделя и от Германия.

https://news.bg/int-politics/avstriya-obyavi-za-nepriemlivi-sanktsiite-na-sasht-sreshtu-severen-potok-2.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Попадала съм на Пепси кола и на Кока кола с подсладители, които са произведени в България, но някои партиди са по-газирани и с по-наситен вкус от други партиди.

Нормално ли е това?

Имам роднини които работеха  години наред в фабриката за кола в Костинброд.Разправяха ми как първата работа е била, при монтаж на машини и съоражения, да се разбъзикат препоръчителните съотношения на съставките с цел икономия.По нареждане на шефчетата естествено😀

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, M.Николов написа:

Знам, че малко бавно загряваш и за това ще ти го обясня по-просто за да схванеш.Първо, никакви 2 милиарда не могат да ни спестят поради простата причина, че новостроящият се газопровод ще се изплаща сам от транзитните такси за 10 години, тоест в него не се влагат предварително пари с изключение на първоначалните 300 милиона платени от държава, като вноска(гаранция) за започване на строежа, а след това цялата печалба ще остава за държавата.Второ, колкото проекта е от полза за Русия толкова е от полза и за България и за други страни от региона, ако не беше така никой нямаше да се натиска да се строи.И трето, честно да ти кажа никак, ама никак не ме интересува това, че ще заобиколи Украйна, интересува ме единствено това, че България вече ще плаща по-малко транзитни такси, а от тук и ще ползва по-евтин газ и същевременно ще продължи да получава транзитна такси за газа преминаващ през страната за други страни.Защо не плачеше до сега, че украинците ни деряха доволно за това, че газът за България преминаваше през тяхна територия?Знаеш ли, че за преминаването на около 90-100 милиарда куб/м газ през Украйна, тя получаваше над 2 милиарда долара само от транзит?Май си тръгнал на чужди гробища да плачеш.

И ето ти и мнението на една Австрия по въпроса с руските газопроводи, които заобикалят Украйна и възраженията на САЩ по въпроса.

Същото мнение се споделя и от Германия.

https://news.bg/int-politics/avstriya-obyavi-za-nepriemlivi-sanktsiite-na-sasht-sreshtu-severen-potok-2.html

Ами не ми е ясно как ще се плаща сам ако през него не преминава газ а това може да стане най малко по две причини. Пъвата ако Газпром реши да не доставя газ по това трасе. Тогава Булгартрансгаз ще трябва да плаща както задълженията така и лихвите. Само че ти чак такива подробности няма как да загрееш. Тоест отново зависимост от Русия. Има транзит плащаме си газопровода от такси, няма транзит плащаме от собствените си джобове нещо което не носи никаква печалба. Ами щели сме да печелим след 15 тата година. Колко според теб е ресурса на едно метално съоръжение заровено под земята. Втората причина поради която може да не тече газ е ако американците наложат ембарго на Турски поток. Тогава също ще си имаме едно съоръжение за което само ще плащаме без да носи никакви приходи. Мисли ако можеш!

https://www.capital.bg/biznes/energetika/2019/09/21/3966291_turski_potok_prez_bulgariia_-_kolko_shte_dadem_i_kolko/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, lsmurf написа:

Втората причина поради която може да не тече газ е ако американците наложат ембарго на Турски поток. Тогава също ще си имаме едно съоръжение за което само ще плащаме без да носи никакви приходи. Мисли ако можеш!

Приятели,NATO,ЕС...демокрация....Ти да видиш...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, lsmurf написа:

Ами не ми е ясно как ще се плаща сам ако през него не преминава газ а това може да стане най малко по две причини. Пъвата ако Газпром реши да не доставя газ по това трасе. Тогава Булгартрансгаз ще трябва да плаща както задълженията така и лихвите. Само че ти чак такива подробности няма как да загрееш.

Казах ти, че не си в час и бавно загряващ, но ти не вярваш.Ако не беше така щеше да знаеш, че преди да започне строежа бяха проведени търгове за резервиране на капацитет по новия тръбопровод и "Газпром" и швейцарската"Мет" са резервирали 90% от тръбопровода за 20 години!

https://www.24chasa.bg/novini/article/7275159

Ако пак не ти е ясно, обяснявам, осигурена е газ за 20 години напред.

:hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, M.Николов написа:

Защо не плачеше до сега, че украинците ни деряха доволно за това, че газът за България преминаваше през тяхна територия?Знаеш ли, че за преминаването на около 90-100 милиарда куб/м газ през Украйна, тя получаваше над 2 милиарда долара само от транзит?Май си тръгнал на чужди гробища да плачеш.

А знаеше ли че по далечни държави получаваха пак по евтина газ ? А ?

Деряли ни били украинците... Вицове за наивници. Отдавна имаше заплаха от европейско дело и рашистите клекнаха гузно заради доказано спекулиране с монопол и с  "монополно положение на пазара в източна европа"

:)  Защитавате си вълка набеждавайки агнето :) 

преди 4 часа, M.Николов написа:

Я, сподели този "екстракт Кока Кола" къде го продават, че искам да си купя малко?:biggrin:

Не знам.. едно време подаряваха дори на сватби такова.

Сега е смешно , но тогава си бе доста престижен подарък.

преди 1 час, Proshark написа:

А аз искам да видя и дънките с " маериканското знаме "....

не си ги пазя... Но то не е някаква тайна на каква почит бяха тираджиите дето внасяха по малко или повечко подобна стока  :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Деряли ни били украинците... Вицове за наивници.

Е не бе...те тези над 2 милиарда от транзит от някой друг са ги събирали.:hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитираш ама пак избирателно. Отговори на целия абзац де. :) 

Ама все си сляп за основния проблем за какво плащаме  по скъпо

https://www.mediapool.bg/bulgaria-plashta-za-ruskiya-gaz-dvoini-tseni-na-pazarnite-v-es-news299005.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те германците не заради това решиха да строят "Северните потоци" , нее!

преди 26 минути, miro20 написа:

Ама все си сляп за основния проблем за какво плащаме  по скъпо

Еми да ти го обясня и на теб, като на Смърфа по-простичко, все пак на вас ви трябват повечко обяснения.Причината е в сключени дългосрочни договори.

Ще ти дам сходен пример - когато сключваш дългосрочен договор примерно за телефон или телевизия.Нямаш право да го прекъснеш без да си платиш неустойките по договора, ако на пазара се появи по-изгодна оферта по-късно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още една актуална статия за кабинета

Кирил Ананиев да хвърля оставка, че освен без вода, ще останем и без здравеопазване

Толкова много министри се оказаха негодни за длъжностите, които заемат, че ще е най-добре Борисов да подаде оставката на кабинета.

Ако има доблестта да го направи, разбира се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя държавата не може да си събере дори дължимото по-договори тук в България, за какво говорим?

https://www.mediapool.bg/petima-ministri-ne-mogat-da-saberat-neustoiki-ot-fraport-za-letishtata-vav-varna-i-burgas-news302137.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, M.Николов написа:

Те германците не заради това решиха да строят "Северните потоци" , нее!

Ами щото ще им е още по евтино бре. А ние тук още ще ревем ама хубаво ли е да имаме алтернативи, не е ли убаво ...

Леле колко си ... :) 

Така и не каза защо плащаме по скъпа газ от по далечни страни, които получават същия този газ през същите тези "Дерящи украинци" ?

Които украинци от 5 години дори не купуват от рашистите газ !

Как става тоя номер не те разбрах :) 

За мен е показателно как вееш безпринципно перчема спрямо червените опорки  .

Изведнъж обърна палачинката и за теб диверсификацията с новите ни проекти ,  и новия Турски-балкански поток стана повод да спориш със смърфа колко бил убав

Ехоооо ...

Май спориш само защото така ви изнася на пропагандата , нали ?

Аз съм притеснен единствено за тоеа да не се превърне този балкански поток във втори ЮП.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Ами щото ще им е още по евтино бре. А ние тук още ще ревем ама хубаво ли е да имаме алтернативи, не е ли убаво ...

И в крайна сметка ни дявол, ни алтернатива на дявол. Само плямпоцио, кое как трябвало да бъде. Ма когато си никой, не можеш да казваш как трябва да бъде бе, как не го разбрахте!? Когато си никой, си даваш мнението само ако лично те попитат. И най- добре за теб е мнението ти да бъде- ми не знам, не ги разбирам тия неща.
:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

Леле колко си ... :) 

Чакай сега нали трябва да да им пука за Украйна, нали така я лишават от приходи и я правят лесна плячка за Кремъл и други подобни опорки?

И това не е алтернатива, все за руски газ става на въпрос променя се само трасето за доставка!

преди 7 минути, miro20 написа:

Така и не каза защо плащаме по скъпа газ от по далечни страни, които получават същия този газ през същите тези "Дерящи украинци" ?

Които украинци от 5 години дори не купуват от рашистите газ !

Как става тоя номер не те разбрах :) 

Плащаме по-скъпа руска газ спрямо някои други страни поради факта, че потреблението ни е много по-малко и поради некадърността на нашите управници да договорят по-добри цени.

Това, че украинците не купуват директно руска газ от Русия по какъв начин се отразява на таксите за транзит, които събират, че не разбрах?

преди 12 минути, miro20 написа:

Изведнъж обърна палачинката и за теб диверсификацията с новите ни проекти ,  и новия Турски-балкански поток стана повод да спориш със смърфа колко бил убав

Ехоооо ...

Нищо не съм обръщал, можеш да се върнеш с години назад в темата за "Южен поток" и ще видиш, че винаги съм бил за диверсификация и съвсем ясно съм написал, че ще приветствам всеки, който докара до българската граница газ на цена по-ниска или поне равна на руската.

"Балкански поток" не е най-доброто, но е по-добре от колкото да ни заобиколят въобще и да се чудим какво да ги правим тези тръби, където щяха да останат празни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, M.Николов написа:

Плащаме по-скъпа руска газ спрямо някои други страни поради факта, че потреблението ни е много по-малко и поради некадърността на нашите управници да договорят по-добри цени.

Стара пробита опорка за "малко потребление - високи цени " която не върви.

Давал съм пример със Швейцария ли беше, как може те д аимат като нашето потребление, но без изнудването на Газпром ?

А ?

чети и реви :hush:

Отново.

преди 24 минути, M.Николов написа:

"Балкански поток" не е най-доброто, но е по-добре

Палачинка палачинка....   мятай се... :)  

преди 24 минути, M.Николов написа:

Това, че украинците не купуват директно руска газ от Русия по какъв начин се отразява на таксите за транзит, които събират, че не разбрах?

Въпроса бе как минавайки през "кожодерите бандеровци" накрая на тръбата Германия и др получават по ниски цени от нас, които плащаме двойни цени на Газпром, опрадавайки ги / според теб/ с кожодерите "бандеровци "

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чети бе, чукча!

преди 40 минути, M.Николов написа:

Нищо не съм обръщал, можеш да се върнеш с години назад в темата за "Южен поток" и ще видиш, че винаги съм бил за диверсификация и съвсем ясно съм написал, че ще приветствам всеки, който докара до българската граница газ на цена по-ниска или поне равна на руската.

преди 18 минути, miro20 написа:

Давал съм пример със Швейцария ли беше, как може те д аимат като нашето потребление, но без изнудването на Газпром ?

А знаеш ли, че бананите в Латинска Америка са много по-евтини отколкото в България, а?Що така?:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, M.Николов написа:

А знаеш ли, че бананите в Латинска Америка са много по-евтини отколкото в България, а?Що така?:lol6:

Това ли ти е отговора за пазара на газ в Швейцария ?

Е, поне разбрах че дори не си си направил труда да прочетеш щом плямпаш подобни глупости за  латинска америка.

Чукчата си е чукча...  :) 

По точно .. си тролиш . Щото за пореден път се оака с наивните си опорки за транзита и оформянето на цената на газта :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, miro20 написа:

Стара пробита опорка за "малко потребление - високи цени " която не върви.

А ?

Мирчев, ти социалист ли си, че търсиш евтин руски газ?:giggle1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, miro20 написа:

Това ли ти е отговора за пазара на газ в Швейцария ?

А ти замисли ли се защо бананите са по-евтини там?

Ако се замислиш може и да разбереш, защо газта в Щвейцария е по-евтина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте пък този "умник" какво е измъдрил?

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/8063637

Ей, някои журналисти на "24 часа" са такива дебили, че не знам как все още им дават поле за изява!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, M.Николов написа:

Ей, някои журналисти на "24 часа" са такива дебили, че не знам как все още им дават поле за изява!

Взимат пример от колегите си от блиц , фактор , пик и др. подобни бардак  сайтове .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, M.Николов написа:

Ако се замислиш може и да разбереш, защо газта в Щвейцария е по-евтина.

Аз съм разбрал и съм го казал още в оная тема преди 2 години. Само ти припомням /като на всеки чукча/ всеизвестни неща , които ти пак не вдяваш. :) 

Рашистите са осъдени за спекулиране с монополно положение на пазарите в Източна Европа, не в Швейцария.Там и да искат не могат.

Защото там нямат такива "умници" като тук дето да им защитават монопола.

преди 10 часа, gagodrago написа:

Мирчев, ти социалист ли си, че търсиш евтин руски газ?:giggle1:

А ти мазохист ли си че се радваш чужди  монополи да те доят с високи /двойни/ цени ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, M.Николов написа:

Казах ти, че не си в час и бавно загряващ, но ти не вярваш.Ако не беше така щеше да знаеш, че преди да започне строежа бяха проведени търгове за резервиране на капацитет по новия тръбопровод и "Газпром" и швейцарската"Мет" са резервирали 90% от тръбопровода за 20 години!

https://www.24chasa.bg/novini/article/7275159

Ако пак не ти е ясно, обяснявам, осигурена е газ за 20 години напред.

Явно ти си в час и си прочел и анализирал договорите за резервиране на капацитет. Там със сигурност има клауза "вземи или плати" и съвсем сигурно няма как да бъде развален и няма никакви адвокатски номера. :D Ами дай да го прочетем и ние тогава. Не че не вярвам в огромния капацитет който притежаваш ама обичам преди да приказвам да съм запознат с нещата от първо лице а не от приказките на някаква министърка която хем недолюбваш както и цялото правителство хем приемаш това което приказва за 100 процента истина когато ти изнася. Пределно плоско пич !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване