Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Значи с лаптоп съм и отделно съм свързал клавиатура , така си карам от доста години, днес обаче нещо лудо се случва... някое копче мисля, че се натиска ли незнам, маркиран ми е нон стоп моя компютър в иконите и не мога да мръдна, каквото и да отварям ми отваря моя комп иконата, ако съм в браузър ми скролва нон стоп нагоре, когато слушам музика от тубата ми превърта до края клипа, натискам пробвам. оправя се после пак става така... махнах клавиатурата която е свързана с лаптопа, пак е така, което ме навежда на мисълта, че е някое копче от клавиатурата на лаптопа... НО КОЕ?! и защо се оправя и пак става така. натискам всичките и се оправя... според вас кое копче бъгнало може да прави тия нещица, които описах? аз съм в шах..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клавиатурата да не е пийнала или хапнала нещо? Говорим за USB клавиатура, нали? 5-8лв е една клавиатура - не си струва ремонтът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Установих, че проблема е от клавиатурата на лаптопа, която е на няма и 1 месец. Изваждам я всичко е ок, слагам я и бъгва по този описан начи. Просто нямам думи, какви фалшиви неща има на пазара и по какъв начин бъгват... Сега поръчах нова клавиатура за лаптопа... странното е, че се оправя и после пак бъгва и си прави квото си иска, особено като ресна компа...

С ремонти няма какво да се занимавам.... просто ме учуди, че друг път спират копчета от клавиатурата на лаптопа като се развали, сменил съм 4-5 клавиатури за лаптоп, ама тоя проблем с натискането на нещо си и правене на каквото си поиска не ми се беше случвал...

Усб клавиатурата вярно е 10 лева и си върви с години без проблем. В началото мислих, че е от нея, но уви... отново клавиатурата на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, problem33 написа:

Установих, че проблема е от клавиатурата на лаптопа, която е на няма и 1 месец. Изваждам я всичко е ок, слагам я и бъгва по този описан начи. Просто нямам думи, какви фалшиви неща има на пазара и по какъв начин бъгват... Сега поръчах нова клавиатура за лаптопа... странното е, че се оправя и после пак бъгва и си прави квото си иска, особено като ресна компа...

С ремонти няма какво да се занимавам.... просто ме учуди, че друг път спират копчета от клавиатурата на лаптопа като се развали, сменил съм 4-5 клавиатури за лаптоп, ама тоя проблем с натискането на нещо си и правене на каквото си поиска не ми се беше случвал...

Усб клавиатурата вярно е 10 лева и си върви с години без проблем. В началото мислих, че е от нея, но уви... отново клавиатурата на лаптопа.

И кое по точно те учудва, че не ми е ясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че клавиатурата е нова, а прави такива номера, и вече сменям толкова клавиатури на лаптопа за кратко време... и че сега си върви, като го рестартирам компа ми е натиснато на моя компютър иконката и не ми дава на никъде да мръдна после се оправя след това пак забива. До сега всичките пъти ми са отказвали 5-6 копчета, ама това не мога да си го обясня, все едно е натиснат някой клавиш и заседнал... и от нищото става или след рестарт на компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключваш лентовия кабел на неговата клавиатура и продължаваш да ползваш външна.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър Ден :)
Ето и от мен един съвет ...
Взимате една отверка ..
Отваряте клавиатурата и зачиствате вътре всичко чрез издухване и мека кърпа напоена със разтвор от слаб спирт или може дори и водка :) и проверявате точно от къде е проблема .
Обикновенно се вижда ако има нещо .
А и самото разглобяване не отнема повече от 2 мин . :)
Тук все пак искам и да вметна че клавиатурата трябва да е изключена от лаптопчето :D
Ако не откриете проблема ...
По горе добре са ви посъветвали :) Купете си нова .

Редактирано от dzaabo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как може да му кажеш да ползва водката за почистване. Това си е прахосничество! :mad:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах си друга, мерси за съветите... колкото до почивстване, тя е нова на 1 месец и почти не е ползвана, само с външна работих от както я имам... както и да е. :D

Редактирано от problem33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Eclipse2G написа:

Как може да му кажеш да ползва водката за почистване. Това си е прахосничество! :mad:

То дето е прахосничество, ама може и да е вредно за клавиатурата. Съдържанието на водката не е само вода и спирт.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

...Съдържанието на водката не е само вода и спирт.

Абе... зависи :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ти звучи глицерин по контактната повърхност?
Може да се мие, но с изопропилов алкохол (който е и отровен и трябва да се работи с предпазни средства!!!)

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, problem33 написа:

Поръчах си друга, мерси за съветите... колкото до почивстване, тя е нова на 1 месец и почти не е ползвана, само с външна работих от както я имам... както и да е. :D

Дори и нова ...
Всичко може да стане :)
Аз също съм със лаптоп и между копчетата попада какво ли не ...Та ми се налага да я отварям доста често :)
Горе не сте описал какво се е случило .. Може да сте пил кафе , кока кола да сте яли таратор :D и да е влязло вътре ...
 Може да са се случили доста неща ...А и не препоръчах само почистване ! А и да разгледате за механични проблеми !
Не всичко се решава със софтуер :)
След като сте си поръчали нова ...Пожелавам ви да си я ползвате със здраве .

преди 14 часа, ExaFlop написа:

То дето е прахосничество, ама може и да е вредно за клавиатурата. Съдържанието на водката не е само вода и спирт.

С тая водка дето я продават по магазините ...Хи хи ...Едва ли ще е толкова вредно .
Аз лично даже съм ползвал за да си чистя компютъра отвътре + клавиатурата ..Спирт 95 градуса ! Чистил съм със дезедорант , с парфюм !
Компютъра редовно пък си го почиствам отвън със мокри кърпи на спиртова основа !!!
Ми ползвам си го вече 8 ма година и си бачка доста добре .
Проблемите му идват от мене когато реша да си правя експерименти с програми и тогава вече става лошо .Хи хи ...
Лек ден .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5/6/2017 в 20:59, ExaFlop написа:

Я дай по-подробно. Водка не съм варил до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, ExaFlop написа:

Как ти звучи глицерин по контактната повърхност?...

Глицеринът не се ли мие просто с вода? Примерно дестилирана.

преди 31 минути, Eclipse2G написа:

Я дай по-подробно. Водка не съм варил до сега.

За водка не знам, но имам познат, който си вари бира в домашни условия. Дори се оказва, че варенето на бира в домашни условия е широкоразпространена практика :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badsector написа:

Глицеринът не се ли мие просто с вода?

Не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.