Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

преди 4 часа, Tommygun написа:

Доста спорим понякога със @sennheiser, но в случая ще го подкрепя напълно. Тези гимнастики са грешни пари и на вятъра.

Единствения долу-горе смислен ъпгрейд е една 1050Тi с идеята да се ползва на следващата платформа. 570 ще е овъркил и ще върви на 70-80% максимум натоварване. Колкото до захранването - ако още е наред няма да има абсолютно никакъв проблем с 570. Някой хора май още като чуят АМД карта и мислят за 290/390/Х. Това е все едно като чуеш Нвидиа и да мислиш за Ферми....

Точно това мисля да правя. Знам, че процесорът ми е умрял. Идеята с 1050 Ti беше да я ползвам и на нова платформа след време, ако направя ъпгрейд. Друг вариант е да дам още 100-150 лева отгоре и да взема 1060 3gb. Ryzen ми излиза към 700 лева с дъно, рам и захранване, без видео карта. Разлика почти няма да усетя с тази старата видео карта, а след време ако взема за 400 лв. примерно и отиваме на 1100 лв. пак. По-смислено ми се вижда да си взема една по-мощна карта в момента и след време да сменя останалите неща. 1050 Ti е low-mid range карта, която ще пасва чудесно с захранването и другите ми части, но и тя ще издъхне след година-две. Просто не виждам друг начин освен да взема 1050 Ti/1060 3gb и евентуално да сменя процесора с една i5 на ivy bridge, гледам, че има и с гаранции даже, като продам стария i3. 

Редактирано от retro33_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забрави да да купуваш каквото и да е за старата ти платформа. Щом тъка си решил така да е. Но гледай ъпгрейда с дъно, рам и процесор да не отлагаш над 6 месеца. Захранването ти ще кара и 1060 карта, но все пак ако ти се появи възможност говоря за пари, смени го някой ден. Наблегни главно сега на видеото и след това събирай пари за останалите неща които да вземеш на веднъж дъно, рам, процесор и ако се намират едно 80-100 кинта за захранване евентуално. Иначе веднага ти казвам че zotac 1060 са твоите два варианта за карта. Аз лично не виждам нищо друго в останалите марки на 1060 които да са повече от Zotac ако трябва да гледаме да е евтино и производително както и надеждно(гаранция). Тази е най евтин вариант ако 50лв са важни ZOTAC GEFORCE GTX 1060 6GB MINI, ако 50лв предпочиташ да ги вложиш в повече производителност, то това е картата ZOTAC GEFORCE GTX 1060 AMP!

Zatac просто убиват рибата на пазара чак няма смисъл да се коментира.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е 6GB версия на 1060, която е над бюджета ми. Процесор,дъно,рам и захранване ще се сменят, но след колко време - не мога да кажа. Захранването мога да го сменя и скоро ако се спра на мощна карта като RX 570, но засега съм се ориентирал към 1050 Ti или 1060 3GB, поради това, че захранването ми може да държи още. Всичко ще зависи от бюджета ми този месец, най-късно в началото на следващия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1060 иска допълнително захранване и не е вариант със сегашното което е от най-големите боклуци пръквали се с логото на CM.

Не че не можеш да я вържеш та и по-лакома карта но се чувствай предупреден.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, goodly написа:

Че каква ще бъде разликата във fps ако замени старото видео с 1050Ti като плати 300 и някой лев, и каква ще бъде разликата ако 1050Ti работи с нова платформа и g4560 за 400лв като включва ново дъно, рам процесор ? Гледах няколко клипа където стария му процесор върви прилично с 1050 TI но

Ами първо, разликата в честотата е доволна. Второ, имаме и поддръжка на ДДР4, ако се вземе такова дъно. И трето, тук вече има възможност за подмяна на процесора с доста по-добър. Аз съм правил тестове както знаете с DDR4  и лично моето мнение е, че точно DDR4  дава достатъчно голямо предимство спрямо процесорите, поддържащи и ползващи  DDR3.  Това при определени игри, но какво от това? Няма хардуер, дето да даде 100% предимство при всички игри. А 330 лева за i7 3770  са просто голяма набутвация. Жалко за тоя, дето предлага 330 лева за тоя скапан и стар процесор, без възможност за клок. Това е голям боклук и веднага давам пшример. Дори при Far Cry 3 процесорът ограничава кадрите до 50-55, макар че това се дължи и на бавната DDR3. Все пак тоя пороцесор не поддържа DDR4  и това го прави АУТ. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо даже никой не знае колко ти е бюджета, просто аз дадох пример за 6гб а пък ти спокойно можеш да разгледаш и да сравниш 3 гагабайтовите на zotac които влизат отново на първа линия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, goodly написа:

Че каква ще бъде разликата във fps ако замени старото видео с 1050Ti като плати 300 и някой лев, и каква ще бъде разликата ако 1050Ti работи с нова платформа и g4560 за 400лв като включва ново дъно, рам процесор ? Гледах няколко клипа където стария му процесор върви прилично с 1050 TI но точно това е въпроса защо да се дават 300лв като с още 100 може да има по добър резултат. За числата в левове говоря наизуст. 

Стига с тия клипове!!!!

Не разбра ли досега, че клиповете са фейк и че нямат нищо общо с действителнсотта? И не разбра ли, че fps  не са всичко за добрата игра?И да сравняваш 1050Ti  с карта като HD 7790 е кощунство. проблемът при него е, че i3 3220  на практика дори е под необходимото за HD7790. Ти питаш каква е разликата? Айде стига бе, разсмиваш ме!  Авторе на темата, не се връзвай на подобни глупости и не сменяй процесора си с i7 3770  или подобен! Повярвай ми, някои хора тук не знаят за какво говорят!  Картата сменяй, да, ама имай едно на ум, че трябва и процесор да сменбяш и то с най-новото, а не с някакъв отдавна умрял ъпгрейд!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, retro33_ написа:

По-смислено ми се вижда да си взема една по-мощна карта в момента и след време да сменя останалите неща.

Оле. Не прави тая грешка! Правих я може би 10 години и не ти препоръчвам мъките!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, goodly написа:

но точно това е въпроса защо да се дават 300лв като с още 100 може да има по добър резултат.

Познай към кого е зададен въпроса...

А и не отчайвайте също и автора нека си следва стъпките аз вече му го казах какво не трябва да се случва след 6 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма все още пентиум, който да бие i7-ца, независимо колко е стара и "куца".

3770 не спъва дори GTX 1070, а тия карти, дето се обсъждат тука, са далеч от нея като производителност и по никакъв начин няма да бъдат ограничени, ако смениш i3 с i7, или даже i5.

Ако смяташ да взимаш пентиум, по-добре не минавай на нова платформа.

Редактирано от Петко К (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да взема нито пентиум, нито стара i7-ца. Планувам да взема GTX 1050 Ti засега, в най-добрия случай RX 470/570 GTX 1060 и към нова година евентуално ако имам възможност, ще сменя всичко останало. Захранването може и много по-рано, ако взема по-мощна карта, a 1050 Тi като гледам харчи по-малко и от моята карта.Процесорите на Ryzen са доста добри и може евентуално ако паднат цените да мина към тях. Просто в момента не мога да отделя толкова пари, защото ми трябват за друго, а едни 300 лв. за видео карта примерно ( 1050 Ti) няма да ми дойде много, след като продам старата. Искам единствено да играя с малко повече кадри, а не да слагам всичко на ултра. Така и ще трябва да сменя останалите неща, знам го много добре. Ще почна от видео и захранване, останалите по-късно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 7.05.2017 г. в 10:59, retro33_ написа:

В началото споменах, че искам да играя игрите с малко повече кадри. Не казвам, че не ми тръгват, просто картата издъхва в някои и трябва по-мощна. Беше ми интересно дали ще си заслужава да сменям ivy bridge i3 с kaby lake pentium, но като гледам, по-скоро не. Затова може би ще се спра на GTX 1050 Ti, хем няма да съм в голяма загуба. 

Еми ти сам стигна до правилният избор. Ако вдигне десетина кадъра-хубаво, ако не поне видеокартата винаги може да я прехвърлиш на по-нова система. Трябваше ли да има толкова много коментари, че да се сетиш!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, retro33_ написа:

Няма да взема нито пентиум, нито стара i7-ца. Планувам да взема GTX 1050 Ti засега, в най-добрия случай RX 470/570 GTX 1060 и към нова година евентуално ако имам възможност, ще сменя всичко останало. Захранването може и много по-рано, ако взема по-мощна карта, a 1050 Тi като гледам харчи по-малко и от моята карта.Процесорите на Ryzen са доста добри и може евентуално ако паднат цените да мина към тях. Просто в момента не мога да отделя толкова пари, защото ми трябват за друго, а едни 300 лв. за видео карта примерно ( 1050 Ti) няма да ми дойде много, след като продам старата. Искам единствено да играя с малко повече кадри, а не да слагам всичко на ултра. Така и ще трябва да сменя останалите неща, знам го много добре. Ще почна от видео и захранване, останалите по-късно.

Има обаче една подробност, която ти убягва.Давам пример.

Със Celeron G1840 + GTX950 + 4GB 1600MHz Ram фреймове в CSGO - 60 до 80.Настройките бяха на Low.

Със Core i5 4460 + GTX950 + 4GB 1600MHz Ram фреймове в CSGO - 150-300 на 4xMSAA, Shader и Sadows - Very High. другото на Very Low.

Тоест, в някои игри процесора играе по-важна роля от видео картата и лично според мен задължително първо трябва да се взима добра основа.Дори и бих ти направил и клипчета с двата процесора, но нямам термопаста да сменя после.Но все пак парите са си в твоя джоб и ти ще си ги харчиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване