Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Поддръжка на h.264 видео в Opera

Препоръчан отговор

преди 1 час, p4p написа:

Да:

https://ibb.co/8zcds99

Нищо не съм заменял (променял):

Като имам 4 GB RAM, нещо пречи ли ми да отварям 2 браузъра едновременно ?
В Opera да отварям по 1-2 прозореца - с Месинджър, vesti, sinoptic, kaldata, olx. bazar ...
И в Chromium само 1 в YouTube с поточно видео ?

Поддръжката на Linux почва да ми напомня на вица за собствениците на Москвич.
Според вица ... ги погребвали прави, щото цял живот лежали под колите си.

Софтуерът уж е за да се свърши нещо с него, а не постоянно да го ъпдейтваш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем с Opera в Mint 20.1 Cinnamon.

Пробвах "на живо":

https://i.imgur.com/CKeffAW.png

Инсталирах новата Опера:

https://i.imgur.com/NVDtsKu.png

Замених libffmpeg.so в папката /usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera с "правилния" - този, който ползвам от месеци. 

И работи:

DEyqe0g.png

преди 18 минути, Недко написа:

Софтуерът уж е за да се свърши нещо с него, а не постоянно да го ъпдейтваш...

А кой те кара да обновяваш операта?  ;)

:cheers:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, p4p написа:

Няма проблем с Opera в Mint 20.1 Cinnamon.

Аз съм с XFCE

преди 9 минути, p4p написа:

А кой те кара да обновяваш операта?  ;)

Невежеството и доверието към Общността ...
заетост с други дейности ... и дори мързелът да уча безкрай.
Като ми разпространяват нов пакет и си мисля, че вещи лица са преценили, че не създава проблеми
а само решава ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Недко написа:

Невежеството и доверието към Общността ...
заетост с други дейности ... и дори мързелът да уча безкрай.
Като ми разпространяват нов пакет и си мисля, че вещи лица са преценили, че не създава проблеми
а само решава ...

Много пишеш и философстваш, а малко четеш и ... пробваш.  ;)

преди 39 минути, Недко написа:

Аз съм с XFCE

Графичната среда в случая не играе. И понеже пак няма да ми повярваш, пробвах и Mint 20.1 XFCE "на живо":

https://i.imgur.com/IDEDS5T.png

Операта работи:

ravwZNZ.png

п.п. Този път с най-новата версия от тук:

https://github.com/iteufel/nwjs-ffmpeg-prebuilt/releases/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, p4p написа:

Много пишеш и философстваш, а малко четеш и ... пробваш.  ;)

Графичната среда в случая не играе. И понеже пак няма да ми повярваш, пробвах и Mint 20.1 XFCE "на живо":

https://i.imgur.com/IDEDS5T.png

Операта работи:

ravwZNZ.png

Вярвам аз, и пробвам, но има разлики ...
Пакетът при мен се сваля 12,6 Мб
Преди малко пак го изтеглих отново.

Може там да е причината.
Това е линкът към Облако, който даде преди няколко дни. Там е 12,6 Мб
 https://cloud.mail.ru/public/ULnN/6c2JS5aAf
При тебе е 16,1 Мб
Но от новия линк : https://github.com/iteufel/nwjs-ffmpeg-prebuilt/releases/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Недко написа:

Вярвам аз, и пробвам, но има разлики ...
Пакетът при мен се сваля 12,6 Мб
Преди малко пак го изтеглих отново.
При тебе е 16,1 Мб
Може там да е причината.

Аз ти показах, че работи с няколко различни версии:

- тази, която ползвах няколко месеца и ти пратих в началото;

- най-новата от:

https://github.com/iteufel/nwjs-ffmpeg-prebuilt/releases/

т.е.

https://github.com/iteufel/nwjs-ffmpeg-prebuilt/releases/download/0.50.3/0.50.3-linux-x64.zip

https://i.imgur.com/6jbPN5V.png

Лека нощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 часа, p4p написа:

Аз ти показах, че работи с няколко различни версии:

Благодаря !
Стана накрая.
Едно, че още не бях свалил и пробвал най-новия пакет, който ми показа
(защото нещо ме усъмни, че се вижда номер 87, а според едно друго мнение,
на версия 74, пакетът трябваше да е с номер 88.)
и
Второ
, че нямам навик да рестартирам нито браузъра, нито лаптопа,
след като затворя папката след Администраторските промени.
(Имам някаква представа от общо четене, че програмите трябва да си прочетат новите редове код,
които им се вкарват, и работата почти/(или) винаги става с почване от началото.)
Обаче още не съм сигурен дали стига само рестарт на браузъра
или трябва на целия лаптоп ?

А аз пробвах само с презареждане на страницата.
Още веднъж благодаря !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Недко написа:

Второ, че нямам навик да рестартирам нито браузъра, нито лаптопа,
след като затворя папката след Администраторските промени.

Точно това си мислех днес, че е ...

преди 23 минути, Недко написа:

Обаче още не съм сигурен дали стига само рестарт на браузъра
или трябва на целия лаптоп ?

Само рестарт на браузъра е достатъчно.   :)

Радвам се, че не си предал.  

И днес има обновление на Opera. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, p4p написа:

Само рестарт на браузъра е достатъчно.   :)

Радвам се, че не си предал.  

И днес има обновление на Opera. ;)

Благодаря !
Точно заради обновлението, пак минах процедурата.
И ... да мина по-кратко, пробвах само рестарт на браузъра. 

Не се предавам, щото Опера има една много сладка екстра, да спира рекламите в ЮТюб.
Само светва началния кадър, и без да ми досаждат 5 секунди видео, направо показва бутона "Пропускане на рекламите".
Не е за изпускане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Недко написа:

Не се предавам, щото Опера има една много сладка екстра, да спира рекламите в ЮТюб.
Само светва началния кадър, и без да ми досаждат 5 секунди видео, направо показва бутона "Пропускане на рекламите".
Не е за изпускане.

Нямам Опера, но сериозно ли така смотано се държи?
Щото всички други пълнофункционални браузери - Firefox, Chrome/Chromium, Brave, Vivaldi, MS Edge и т.н. -  отрязват директно всякакви реклами и бутони за тяхното пропускане.
Както и нямат проблеми с никакви кодеци.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Тамболианеца написа:

Нямам Опера, но сериозно ли така смотано се държи?
Щото всички други пълнофункционални браузери - Firefox, Chrome/Chromium, Brave, Vivaldi, MS Edge и т.н. -  отрязват директно всякакви реклами и бутони за тяхното пропускане.

Става въпрос за настройки по подразбиране, без допълнителни разширения / добавки.   :)

преди 6 минути, Тамболианеца написа:

Както и нямат проблеми с никакви кодеци.

Но пък имат други проблеми.

Като всяко нещо и Opera си има и плюсове, и минуси.  ;)

Аз имам инсталирани почти всички браузъри, но ползвам основно Операта. Както написах и преди, няма проблеми с кодеците, особено в rpm дистрибуциите. Презаписване се налага главно в deb-базираните.  ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е пределно ясна ситуацията - някакво увлечение да се ползва китайски браузер, щото една жена от Илиенци била казала, че е най-добрият и най-сигурният.

Щом е питащият си пада по браузери със затворен код и базирани на Chromium му препоръчвам в пъти по-добрия MS Edge. Или поне наполовина затвореният/отвореният браузер Vivaldi.

А ако иска браузер с отворен код и базиран на Chromium - Brave, при това пристига с вграден блокер на рекламите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Тамболианеца написа:

На мен ми е пределно ясна ситуацията - някакво увлечение да се ползва китайски браузер, щото една жена от Илиенци била казала, че е най-добрият и най-сигурният.

Благодаря.

Приятна вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, p4p написа:

Благодаря.

Приятна вечер.

Охоо, засегнал съм p4p и ми се е обидил.
Парадоксално е, съм 100% прав в казуса и един евангелист на свободния софтуер би трябвало да е наясно, че изборът на Опера за основен браузер в Линукс е възможно най-греш-ни-ят избор. Утежняващо обстоятелство е и да се препоръчва на нищо неразбиращи потребители от сигурност в Линукс и въобще.
Както и да е, свикнал съм да не бъда своевременно разбран.
Някой ден, когато ще настъпи неминуемо момента за това с Опера, ще те поздравя с Добро утро.
Бъди сигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фактологически адекватно, прясно и навременно в подкрепа на 'голословните' ми твърдения ревю за Opera браузера:
https://www.cloudwards.net/opera-review/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, Тамболианеца написа:

Прав си, обаче до неотдавна Opera беше уникален и много добър браузър. Така да се каже Opera има сериозна история, бранд и т.н. Не е много изненадващо, че някои ползватели не са наясно какво се случва.

Действително Vivaldi може да се смята за продължението на старата Opera, въпреки че е базиран на Chromium. Кодеците за Vivaldi са на отделни пакети в Manjaro, за другите дистрибуции не знам как стоят нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Тамболианеца написа:

Стигнах до:

Цитат

It’s also slower than competitors such as Google Chrome or Mozilla Firefox but not by a huge margin.

и се отказах. Съжалявам.

И някои пояснения:

- никога не съм твърдял, че Opera е най-сигурният браузър. Никога не съм и писал, че е и сигурен;

- никога не съм "плюл" по никой браузър, вкл. и по тези на Google, MS;

- никого не съм навивал да ползва Opera, както и което и да е дистро или графична среда. Споделям това, което ползвам и тествам. И избягвам да влизам в дискусии на тема "Кое е по-по-най?".

Аз съм умерен човек и избягвам крайностите. И като всеки нормален човек си имам и слабости. Една от тях е Opera. Ползвам Операта повече от 20 г. Нямам страх от китайците. Спя спокойно и не проверявам нощем за тях под леглото. Нямам какво и да крия. Не пиша за сървъри или за служебни компютри, а за най-обикновена лична машина.

преди 16 минути, Melmak ® написа:

Така да се каже Opera има сериозна история, бранд и т.н. Не е много изненадващо, че някои ползватели не са наясно какво се случва.

Действително Vivaldi може да се смята за продължението на старата Opera, въпреки че е базиран на Chromium.

Запознат съм с историята на Opera.

Имам и Vivaldi.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, p4p написа:

Стигнах до:

Цитат

It’s also slower than competitors such as Google Chrome or Mozilla Firefox but not by a huge margin.

и се отказах. Съжалявам.

Чудя се дали се отказа, защото са омекотили разликата, или защото не вярваш в това твърдение.
Специално свалих последната Опера и последния Chrome да изтествам това подозрително тяхно твърдение
Една картина е повече от 1000 думи.
Браузерите подредени отляво-надясно и отгоре-надолу: Chrome-88, Firefox-85, Brave-88, Opera-74. В средата e неоптимизираният по скорост девелоперски билд на MS Edge-90.

spacer.png

преди 1 час, p4p написа:

Нямам страх ...  Нямам какво и да крия.

Разбирам. Не се опасяваш от хакване на паролите си от браузера при синхронизация( които са в чист текстови вид)  както се случи това с 1.7 милиона потребители преди 5 години, нито пък ползваш банкиране, криптовалути и т.н.

Ми ... добре, смел си! 🤣

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Тамболианеца написа:

Специално свалих последната Опера

Похвално. Също като един известен арчър, който специално си инсталира openSUSE за да търси слабости и да може да громи "врага" и всеки кривнал от правата вяра.  ;)

Една картина е повече от 1000 думи.

Нали знаеш, че всичко проверявам, а не вярвам сляпо на всеки агитатор:

Opera 74.0.3911.144

https://i.imgur.com/ReYFXlS.png

Firefox 85.0.1 (64-бита)

https://i.imgur.com/fHGExub.png

Всичко е относително на този свят.  :)

А и от кога вярваш на тестове. Спомням си един твой пост за phoronix.  

Разбирам. Не се опасяваш от хакване на паролите си от браузера при синхронизация( които са в чист текстови вид)  както се случи това с 1.7 милиона потребители преди 5 години, нито пък ползваш банкиране, криптовалути и т.н.

Ми ... добре, смел си! 🤣

Кога и къде съм писал, че ползвам банкиране, криптовалути в Операта?

Имам запомнени само паролите за 4-те форума в които пиша. 

И хиляди отметки естествено, подредени в няколко десетки папки. 

Не съм залят от нежелани реклами и не съм забелязал досега някой друг да пише от мое име.

Тъй като темата е за поддръжка на видео в Opera, спирам с :offtopic_s:

Успех в громенето и налагането на правата партийна линия!

Лек ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Тамболианеца : Chrome 88 speedtest.png

Предполагам, че и хардуерът има значение. Сега съм на доста стара, но все още годна за работа настолна машина в офиса. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 19.02.2021 г. в 11:27, p4p написа:

Аз съм умерен човек и избягвам крайностите. И като всеки нормален човек си имам и слабости. Една от тях е Opera. Ползвам Операта повече от 20 г. Нямам страх от китайците. Спя спокойно и не проверявам нощем за тях под леглото. Нямам какво и да крия. Не пиша за сървъри или за служебни компютри, а за най-обикновена лична машина.

Разбирам го, Тамбо. Когато метнах отгоре - отгоре поглед над темата, ме подразни точно същото. Никъде не се споменава, че Opera вероятно не е коректен софтуер.... Има софтуер и фирми които с действията си печелят доверие. При други свети жълт семафор. При Chrome и Opera опредлено е червен. А съществена част Linux общността е да информира ползвателите за такива рискове и как да ги разпознават. Може би подобни организации не заслужават подкрепа, така че да продължават със съмнителните си практики. Нека ползвателите сами преценяват, но да са наясно с проблема.

Ако китайците пуснат смислен и коректен софтуер, ще съм сред първите, които ще го рекламира и ползва. Но засега са в джентълменска надпревара с корпорациите, кой е по-тъпото копеле. В такъв случай от мен мерси и до свидание.

на 19.02.2021 г. в 11:27, p4p написа:

Запознат съм с историята на Opera.

Да, но @Недко и други потребители вероятно не са. В крайна сметка това е въпрос на доверие. Но е хубаво хората да са информирани и тогава да си поемат рисковете.

При Firefox също не е идеално положението, но им имам много-много повече доверия отколкото на Chrome, Opera, IE. В случая оставям открития код на страна, макар че не е маловажен фактор. И не винаги е положителен фактор, използваем фактор и гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Melmak ® написа:

Ако китайците пуснат смислен и коректен софтуер, ще съм сред първите, които ще го рекламира и ползва.

Е па безплатен работещ VPN да се крие лесно човек от калдата малко ли е ?
То има добвки за лиско за същото, ама в Орера са си вградени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Белгиеца написа:

Е па безплатен работещ VPN

Шляпнах се по тиквата от изненада и чак ме заболя. :)  ... Не знам, мисли си за тия безплатни VPN-и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Безплатното си е безплатно, най-много да ми откраднат паролата за калдата китайците и да пишат от мое име тук.
Не ползвам Опера за и-мейлите ми.
А за банкирането слагам друг твърд диск, девствен без нищо гадно в него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от karadzha
      Сигурен браузър

CCleaner Browser е бърз и сигурен браузър от производителите на CCleaner.

Спира проследяващите и прикрива вашия цифров отпечатък, така че вашата самоличност остава анонимна. 
      Блокира досадни реклами, защото по-малкото зареждане означава по-бързо сърфиране. 
      Може да сърфирате, пазарувате и банкирате, знаейки, че сте защитени от злонамерен софтуер, фишинг измами и кражба на самоличност.
      Инсталатор на програмата може да изтеглите директно оттук

• от karadzha
      Насладете се на по-безопасно, по-бързо и по-интелигентно сърфиране
      Bright Browser задава стандарта за днешните уеб браузъри.
      Изключително безопасен уеб браузър, Bright Browser има удобен за потребителя дизайн, който гарантира сърфирането в Интернет и навигацията да са удобни и приятни.
      В същото време разработчиците са поели инициативата за включване на някои вградени функции, които никога не бихте очаквали.
      Инсталатора на програмата може да изтеглите оттук или директно оттук

• от Гошко21
      Здравейте! Реших да ползвам за основен браузър Opera. С openSuSE Leap 15 съм. Въпросите ми са:
      - Има ли някакви специфични настройки, ако съм с SSD?
      - Как да си го направя да ми е по подразбиране? Няколко пъти му задавам "yes", но явно не правя нещо както трябва.

- И това съобщение, което излиза реших да го игнорирам, но винаги пак се показва. Може би трябва да приема тази опция, на която е включен бутона?
      print screen
    • от dipsuchos
      Здравейте, симпатични хора,

Направих една уеб-страничка, вместо да създавам документ на MS Word, да речем. Ей тъй, за разнообразие. Е, да, ама малко късно се усетих, че този линк мога да си го гледам само аз. 
      Как да го направя разпространим и видим за всички?

file:///C:/Users/mkker/Desktop/Conv1nce.html
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване