Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Уеб браузъри под Linux - проблеми и мнения.

Препоръчан отговор

преди 12 часа, иноТ написа:

Амиии и при мен е така. Кофти работа и дразнещо.

Аз реших проблема, като прехвърлих стара потребителска конфигурация от версия, която се отваря в зададеното в предишната сесия положение. Мисля, че беше 42.  Но, проблема в текущите версии, който се появява периодично не можах да открия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ето една интересна статия за    Быстрый браузер для старого компьютера — миф или реальность?

https://petrochenko.ru/computers/ischem-samyiy-byistryiy-brauzer.html

продължението:

https://petrochenko.ru/articles/ischem-byistryiy-brauzer.html

Инсталирах си Pale Moon    работи доста добре на старото ми лаптопче. Сега  ще го ползвам него и ще държа в резерв Qupzilla Гугалоподобните браузъри след N отворени прозореца направо м....та му разказват на процесора ми .Блокира  ми кoмпютъра. Новата Опера е с една идея по добре от Хрома  ,ама за моя хардуер не ми върши работа.

За сведение с   Pentium(R) Dual-Core CPU       T4300  @ 2.10GHz

Редактирано от dred (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм на lubuntu и ползвам само firefox (lubuntu 12.04 върви с chromium - едно от първите неща, които разкарвам), но не от хранилището, а от сайта на мозилла - тествах и тоя от сайта е малко по голям по размер, но е по бърз и го няма ubufox addon-a... (дръпнах си един файерфокс от хранилището, разархивирах го, подмених си файерфокса, като махнах талаша, добавих си флаш плеър от сайта на adobe, конфигурационен файл с мои си оптимизации и наново си направих deb пакета (и като си го инсталирам веднъж, после си го ъпдейтвам през самия браузър, като по някое време подменям ръчно флаша с по нов...)) mozilla.cfg:

pref("app.update.auto", false);
pref("app.update.enabled", false);
pref("app.update.mode", 0);
pref("app.update.service.enabled", false);
pref("browser.cache.offline.enable", false);
pref("browser.cache.disk.enable", false);
pref("browser.backspace_action", 0);
pref("browser.download.useDownloadDir", false);
pref("browser.newtabpage.enabled", false);
pref("browser.search.openintab", true);
pref("browser.search.update", false);
pref("browser.tabs.warnOnClose", true);
pref("browser.startup.homepage_override.mstone","ignore");
pref("browser.safebrowsing.appRepURL", "");
pref("browser.safebrowsing.downloads.enabled", false);
pref("browser.safebrowsing.enabled", false);
pref("browser.safebrowsing.gethashURL", "");
pref("browser.safebrowsing.malware.enabled", false);
pref("browser.safebrowsing.malware.reportURL", "");
pref("browser.safebrowsing.reportErrorURL", "");
pref("browser.safebrowsing.reportGenericURL", "");
pref("browser.safebrowsing.reportMalwareErrorURL", "");
pref("browser.safebrowsing.reportMalwareURL", "");
pref("browser.safebrowsing.reportPhishURL", "");
pref("browser.safebrowsing.reportURL", "");
pref("browser.safebrowsing.updateURL", "");
pref("browser.trackingprotection.gethashURL", "");
pref("browser.trackingprotection.updateURL", "");
pref("browser.tabs.remote.autostart", true);
pref("datareporting.healthreport.service.enabled", false);
pref("datareporting.healthreport.uploadEnabled", false);
pref("datareporting.healthreport.logging.consoleEnabled", false);
pref("datareporting.policy.dataSubmissionEnabled", false);
pref("dom.webnotifications.enabled", false);
pref("dom.webnotifications.serviceworker.enabled", false);
pref("extensions.blocklist.enabled", false);
pref("extensions.blocklist.itemURL ", "");
pref("extensions.blocklist.url ","");
pref("extensions.pocket.enabled", false);
pref("extensions.pocket.enabled", false);
pref("media.libavcodec.allow-obsolete", true);
pref("network.prefetch-next", false);
pref("network.cookie.lifetimePolicy", 2);
pref("pdfjs.defaultZoomValue", "page-width");
pref("privacy.clearOnShutdown.downloads", false);
pref("privacy.clearOnShutdown.formdata", false);
pref("privacy.clearOnShutdown.history", false);
pref("privacy.clearOnShutdown.offlineApps", true);
pref("privacy.clearOnShutdown.sessions", false);
pref("privacy.sanitize.sanitizeOnShutdown", true);
pref("security.insecure_field_warning.contextual.enabled", false);
pref("security.insecure_password.ui.enabled", false);
pref("services.sync.prefs.sync.browser.safebrowsing.enabled", false);
pref("services.sync.prefs.sync.browser.safebrowsing.malware.enabled", false);
pref("toolkit.crashreporter.enabled", false);
pref("toolkit.telemetry.reportingpolicy.firstRun", false);
pref("toolkit.telemetry.prompted", 2);
pref("toolkit.telemetry.rejected", true);
pref("xpinstall.signatures.required", false);
Components.classes["@mozilla.org/toolkit/crash-reporter;1"].getService(Components.interfaces.nsICrashReporter).submitReports = false;

за да се чете при стартиране mozilla.cfg трябва във firefox/defaults/pref/autoconfig.js да се добави:

pref("general.config.filename", "mozilla.cfg");

така браузъра работи много по бързо, но като свърши рамта се затваря заради тази настройка: "pref("browser.cache.disk.enable", false);" понеже линукса ми е на compact flash карта искам да минимизирам писането по картата и затова съм вкарал тази настройка + при инсталацията на линукса не съм правил swap дял...

друг браузър който ползвах беше google chrome - беше по бърз от ff но след като на ff излезе версия с multithreading (мисля че това стана в 48-ма версия), разкарах тоя гугълски боклук (който на това отгоре взеха да го правят само 64 битов за линукс за да лапа още повече ресурси..)... опера - няма браузър с толкова скапани фабрични настройки (и зор да се подкара adobe flash player - и си мисля че просто разработчиците са го блокирали) - всеки път да се отваря от там до където си стигнал  (не че не мога да си го променя, но е идиотско - по лесно ми е вместо да кликна х на 50 таба един след друг, просто затварям браузъра и го стартирам наново...)

за тест на скоростта: http://peacekeeper.futuremark.com/

работата е там, че разни измислени браузъри имат слаба поддръжка и нови версии излизат веднъж или 2 пъти в годината и нито страниците се рендват както трябва, нито работи скапаната capcha на гъгъл работи... колко ще е бърз браузъра зависи най вече от настройките, а няма друг браузър със толкова настройки колкото firefox...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво прави xul-ext-ubufox - променя началната страница, слага глупави и ненужни отметки, променя важни настройки и в резултат натежава, издава те, че ползваш Убунту? Ами махни я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, бат'начо написа:

А какво прави xul-ext-ubufox - променя началната страница, слага глупави и ненужни отметки, променя важни настройки и в резултат натежава, издава те, че ползваш Убунту? Ами махни я.

махам я. но както написах по горе от страницата на mozilla файерфокса е по бърз (обаче той трърси флаш плеъра на друго място, не там където го търси убунтувския FF, но така или иначе и него не инсталирам от хранилището, че обикновено там е дърт...). пък какъв линукс се изболзва се разбира от useragent-a на баузъра, не от добавката...

п.с. ако някой се интересува, направих си скрипт (правите го да се пуска със стартирането на компа и ако няма процес sleep значи по някаква причина скрипта е умрял или въобще не е тръгнал), който да спира скрийнсевъра при гледане на клипове в браузъра:

#!/bin/sh
while true; do
sleep 60
usage=$(top -bn1|grep Content|awk '{print $9}')0
[ $usage -gt 100 ] && xdotool key shift
usage=$(top -bn1|grep plugin|awk '{print $9}')0
[ $usage -gt 100 ] && xdotool key shift
done

трябва да се инсталира xdotool (за симулация на действия от клавиатура и мишка) - в скрипта симулира натискане на shift...

usage=$(top -bn1|grep Content|awk '{print $9}')0 - това проверява натоварването на процеса Web Content (html5 рендване) на файерфокс. Отзад нулата е добавена за да се получава стойност 0 когато няма пуснат браузър (тогава без 0, $usage ще има стойност празно) ако има процес от браузъра, който примерно е 14%, стойността на $usage ще е 140 (все едно умножено по 10), затова после при сравнението също съм добавил отзад 0 и се сравнява със 100 (тая стойност си я подбирате експериментално (зависи от това колко ви е бърз процесора): echo $(top -bn1|grep Content|awk '{print $9}')0 - пускате клип и гледате колко се товари, после пускате музика примерно от soundcloud и гледате колко се товари и избирате стойност между 2-те показания, така като гледате клипове дисплея няма да се гаси, но на музика ще се гаси). предполагам че става и за chrome, но нямам инсталиран за да вида какви процеси отваря...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да извлечеш линк към видето от уеб сайта с youtube-dl и да си го пуснеш с истински видео плеър. Така хем няма да товари, хем няма да се изгася.

Знам, че youtube-dl, не поддържа всички сайтове, но ако се научиш да си правиш скриптове, няма да повярваш колко е лесно.

Един пример за liveleak с bs4, който се състои от пет реда. Направих го, понеже това беше единственият сайт, който не ми работеше с youtube-dl.

cat ~/liveleak.py

#!/usr/bin/env python

from bs4 import BeautifulSoup
import requests
import sys

r = requests.get(sys.argv[1])
soup = BeautifulSoup(r.content, 'html.parser')

def title():
    for span in soup.find_all('div', {"id":"content"}):
        print(span.span.text)

def video():
    for tag in soup.find_all('video'):
        print(tag.source['src'])
    for frame in soup.find_all('div', {"id":"leftcol"}):
        try:
           print('http:' + frame.iframe['src'])
        except TypeError:
            pass

title()
video()

Usage: ./liveleak.py (url)

Редактирано от bornofash (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се, че в 14.04 light-locker-settings работи перфектно (а аз правя простотиите, за да не работи)/това, във връзка със скийнсейвъра, щото го няма подразбиращо в Лубунту. А в по-горна версия вече xfce4-power-manager поема контрола.

А флаш плеър може да си добавиш само в потребителската директория и на подразбиращия Лисик само за твоя потребител.

И аз съм оставал с впечатление, че "оригиналния" ФФ е по-бърз, но е имало моменти в които разбирам, че си самовнушавам и няма нужда от "гимнастики".

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...